kmines - en to km translation catalogue (25 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Width:
km: ទទឹង ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Height:
km: កម្ពស់​ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Mines:
km: មីន ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseQuestionMarks)
en: Use '?' marks
km: ប្រើ​សញ្ញា '?'

note: i18n: ectx: label, entry (UseQuestionMarks), group (General)
en: Whether the "unsure" marker may be used.
km: ថា​តើ​សញ្ញា​សម្គាល់​ "មិន​ប្រាកដ" អាច​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​ឬ​អត់ ។

note: i18n: ectx: label, entry (CustomWidth), group (Options)
en: The width of the playing field.
km: ទទឹង​​របស់​វាល​លេង ។

note: i18n: ectx: label, entry (CustomHeight), group (Options)
en: The height of the playing field.
km: កម្ពស់​របស់​វាល​លេង ។

note: i18n: ectx: label, entry (CustomMines), group (Options)
en: The number of mines in the playing field.
km: ចំនួន​មីន​ក្នុង​វាល​លេង ។

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
km: របារ​ឧបករណ៍​មេ

en: KMines is a classic minesweeper game
km: KMines គឺ​ជា​ល្បែង​ដោះ​មីន​បុរាណ​មួយ

en: Original author
km: អ្នក​និពន្ធ​ដើម

en: Code refactoring and SVG support. Current maintainer
km: ការ​កែ​​កូដ និង​ការ​គាំទ្រ SVG ។ អ្នក​ថែទាំ​បច្ចុប្បន្ន

en: Rewrite to use QGraphicsView framework. Current maintainer
km: សរសេរ​ឡើងវិញ​​ដើម្បី​ប្រើ​គម្រោង​​ QGraphicsView ។ អ្នក​ថែទាំ​បច្ចុប្បន្ន

en: Smiley pixmaps
km: រូប​ភាព​ញញឹម

en: Solver/Adviser
km: អ្នក​ដោះស្រាយ/អ្នក​ប្រឹក្សា

en: Magic reveal mode
km: របៀប​ដោះ​ដោយ​វេទមន្ត

en: Port to use KGameRenderer
km: ច្រក​សម្រាប់​ប្រើ​ KGameRenderer

en: Mines: 0/0
km: មីន ៖ ០/០

en: Time: 00:00
km: ពេលវេលា ៖ ០​០ ៖ ០​​​​០

en: Custom
km: ផ្ទាល់​ខ្លួន

en: Mines: %1/%2
km: មីន ៖ %1/%2

en: Time: %1
km: ពេលវេលា ៖ %1

en: Game is paused.
km: ផ្អាក​ល្បែង ។

en: Congratulations! You have won!
km: សូម​អបអរ​សាទរ ! អ្នក​ឈ្នះ​ហើយ !

en: You have lost.
km: អ្នក​ចាញ់ ។
