kmines - en to nds translation catalogue (28 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Width:
nds: Breed:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Height:
nds: Hööchde:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Mines:
nds: Minen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseQuestionMarks)
en: Use '?' marks
nds: »?«-Tekens bruken

note: i18n: ectx: label, entry (UseQuestionMarks), group (General)
en: Whether the "unsure" marker may be used.
nds: Gifft an, wat de "Villicht"-Mark bruukt warrn dörv

note: i18n: ectx: label, entry (CustomWidth), group (Options)
en: The width of the playing field.
nds: Breed vun dat Speelfeld

note: i18n: ectx: label, entry (CustomHeight), group (Options)
en: The height of the playing field.
nds: Hööchde vun dat Speelfeld

note: i18n: ectx: label, entry (CustomMines), group (Options)
en: The number of mines in the playing field.
nds: Tall vun Minen op dat Speelfeld

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
nds: Hööft-Warktüüchbalken

en: KMines is a classic minesweeper game
nds: KMines is en klass'sch Minensöökspeel

en: Original author
nds: Orginaalautor

en: Code refactoring and SVG support. Current maintainer
nds: Koderenoveren un SVG-Ünnerstütten. Aktuell Pleger

en: Rewrite to use QGraphicsView framework. Current maintainer
nds: För den Bruuk vun't QGraphicsView-Rahmenwark nieg schreven, aktuell Pleger

en: Smiley pixmaps
nds: Snuten-Biller

en: Solver/Adviser
nds: Lösen un Tipps

en: Magic reveal mode
nds: "Automaatsch opmaken"-Bedriefoort

en: Port to use KGameRenderer
nds: Kode för den Bruuk vun "KGameRenderer" överdragen

en: Mines: 0/0
nds: Minen: 0/0

en: Time: 00:00
nds: Tiet: 00:00

en: Custom
nds: Egen

en: Mines: %1/%2
nds: Minen: %1/%2

en: Time: %1
nds: Tiet: %1

en: General
nds: Allmeen

en: Theme
nds: Muster

en: Custom Game
nds: Egen Speel

en: Game is paused.
nds: Speel ünnerbraken

en: Congratulations! You have won!
nds: Graleren! Du hest wunnen!

en: You have lost.
nds: Du hest verloren.
