kmines - en to ne translation catalogue (15 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Width:
ne: चौडाइ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Height:
ne: उचाइ:

note: i18n: ectx: label, entry (CustomWidth), group (Options)
en: The width of the playing field.
ne: खेल्ने स्थानको चौडाइ ।

note: i18n: ectx: label, entry (CustomHeight), group (Options)
en: The height of the playing field.
ne: खेल्ने स्थानको उचाइ ।

note: i18n: ectx: label, entry (CustomMines), group (Options)
en: The number of mines in the playing field.
ne: खेल्ने स्थानमा बारुदका सङ्ख्या ।

en: KMines
ne: केडीई बारुद

en: Nicolas Hadacek
ne: निकोलस हाडासेक

en: Andreas Zehender
ne: एन्ड्रेज जेहेन्डर

en: Smiley pixmaps
ne: स्माइली पिक्सम्याप

en: Mikhail Kourinny
ne: मिखाली कोर्नी

en: Solver/Adviser
ne: समाधानकर्ता/सल्लाहकार

en: Thomas Capricelli
ne: थोमस क्याप्रिसेली

en: Magic reveal mode
ne: जादू प्रकट मोड

en: Mines: 0/0
ne: बारुद: ०/०

en: Custom
ne: अनुकूलन
