kmines - en to sr@latin translation catalogue (33 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Width:
sr@latin: Širina:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Height:
sr@latin: Visina:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Mines:
sr@latin: Mine:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseQuestionMarks)
en: Use '?' marks
sr@latin: Znaci pitanja

note: i18n: ectx: label, entry (UseQuestionMarks), group (General)
en: Whether the "unsure" marker may be used.
sr@latin: Može li se koristiti marker „nesigurno“.

note: i18n: ectx: label, entry (CustomWidth), group (Options)
en: The width of the playing field.
sr@latin: Širina polja za igru.

note: i18n: ectx: label, entry (CustomHeight), group (Options)
en: The height of the playing field.
sr@latin: Visina polja za igru.

note: i18n: ectx: label, entry (CustomMines), group (Options)
en: The number of mines in the playing field.
sr@latin: Broj mina u polju za igru.

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
sr@latin: Glavna traka

en: KMines
sr@latin: K‑mine

en: KMines is a classic minesweeper game
sr@latin: K‑mine je klasična igra minolovca

en: Nicolas Hadacek
sr@latin: Nikola Hadaček

en: Original author
sr@latin: Prvobitni autor

en: Mauricio Piacentini
sr@latin: Mauričo Pjaćentini

en: Code refactoring and SVG support. Current maintainer
sr@latin: Sređivanje koda i podrška za SVG, trenutni održavalac

en: Dmitry Suzdalev
sr@latin: Dmitrij Suzdaljev

en: Rewrite to use QGraphicsView framework. Current maintainer
sr@latin: Pisanje iznova na radni okvir QGraphicsView, trenutni održavalac

en: Andreas Zehender
sr@latin: Andreas Ceender

en: Smiley pixmaps
sr@latin: Bitmape emotikona

en: Mikhail Kourinny
sr@latin: Mihail Kurinoj

en: Solver/Adviser
sr@latin: Rešavač‑savetnik

en: Thomas Capricelli
sr@latin: Tomas Kapričeli

en: Magic reveal mode
sr@latin: Režim magičnog otkrivanja

en: Brian Croom
sr@latin: Brajan Krum

en: Port to use KGameRenderer
sr@latin: Prenos na KGameRenderer

en: Mines: 0/0
sr@latin: mine: 0/0

en: Time: 00:00
sr@latin: vreme: 00:00

en: Custom
sr@latin: posebna

en: Mines: %1/%2
sr@latin: mine: %1/%2

en: Time: %1
sr@latin: vreme: %1

en: Game is paused.
sr@latin: Igra je pauzirana.

en: Congratulations! You have won!
sr@latin: Čestitamo! Pobedili ste!

en: You have lost.
sr@latin: Izgubili ste.
