kmines - en to sv translation catalogue (36 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Width:
sv: Bredd:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Height:
sv: Höjd:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Mines:
sv: Minor:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseQuestionMarks)
en: Use '?' marks
sv: Använd markörer med '?'

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AllowKminesReset)
en: Allow KMines reset
sv: Tillåt nollställning av Minröjaren

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DisableScoreOnReset)
en: Disable score on reset
sv: Inaktivera poäng vid nollställning

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ExploreWithLeftClickOnNumberCells)
en: Explore with left click on number cells
sv: Utforska med vänsterklick på nummerrutor

note: i18n: ectx: label, entry (UseQuestionMarks), group (General)
en: Whether the "unsure" marker may be used.
sv: Om markören för "osäker" får användas.

note: i18n: ectx: label, entry (ExploreWithLeftClickOnNumberCells), group (General)
en: Left click on a number cell will have the same effect as mid click.
sv: Vänsterklick på en nummerruta har samma effekt som mittenklick

note: i18n: ectx: label, entry (CustomWidth), group (Options)
en: The width of the playing field.
sv: Spelfältets bredd.

note: i18n: ectx: label, entry (CustomHeight), group (Options)
en: The height of the playing field.
sv: Spelfältets höjd.

note: i18n: ectx: label, entry (CustomMines), group (Options)
en: The number of mines in the playing field.
sv: Antal minor på spelfältet.

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
sv: Huvudverktygsrad

en: KMines
sv: Minröjaren

en: KMines is a classic minesweeper game
sv: Minröjaren är ett klassiskt minröjarspel

en: (c) 1996-2005, Nicolas Hadacek
    (c) 2001, Mikhail Kourinny
    (c) 2006-2007, Mauricio Piacentini
    (c) 2007, Dmitry Suzdalev
sv: © 1996-2005, Nicolas Hadacek
    © 2001, Mikhail Kourinny
    © 2006-2007, Mauricio Piacentini
    © 2007, Dmitry Suzdalev

en: Original author
sv: Ursprunglig upphovsman

en: Code refactoring and SVG support. Current maintainer
sv: Omstrukturering av kod och stöd för SVG. Nuvarande underhåll

en: Rewrite to use QGraphicsView framework. Current maintainer
sv: Omskrivning för att använda QGraphicsView ramverk. Nuvarande underhåll

en: Smiley pixmaps
sv: Punktavbildningar av smilisar

en: Solver/Adviser
sv: Lösning/rådgivare

en: Magic reveal mode
sv: Avslöja magiskt

en: Port to use KGameRenderer
sv: Anpassning för att använda KGameRenderer

en: Mines: 0/0
sv: Minor: 0/0

en: Time: 00:00
sv: Tid: 00:00

en: Custom
sv: Eget

en: Mines: %1/%2
sv: Minor: %1/%2

en: Reset?
sv: Nollställ?

en: Reset the Game?
sv: Nollställ spelet?

en: Time: %1
sv: Tid: %1

en: General
sv: Allmänt

en: Theme
sv: Tema

en: Custom Game
sv: Eget spel

en: Game is paused.
sv: Paus i spelet.

en: Congratulations! You have won!
sv: Gratulerar! Du har vunnit!

en: You have lost.
sv: Du har förlorat.
