kmines - en to tg translation catalogue (12 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Width:
tg: Бар:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Height:
tg: Баландӣ:

note: i18n: ectx: label, entry (CustomWidth), group (Options)
en: The width of the playing field.
tg: Бари майдони бозӣ.

note: i18n: ectx: label, entry (CustomHeight), group (Options)
en: The height of the playing field.
tg: Дарозии майдони бозӣ.

note: i18n: ectx: label, entry (CustomMines), group (Options)
en: The number of mines in the playing field.
tg: Шумораи минаҳо дар майдони бозӣ.

en: KMines
tg: KМинаҳо

en: Smiley pixmaps
tg: Тасвирчаҳо-хандандаҳо

en: Solver/Adviser
tg: Ҳалкунанда/Маслиҳатчӣ

en: Magic reveal mode
tg: Усули кушодани сеҳрнок

en: Custom
tg: Дигар

en: General
tg: Умумӣ

en: Custom Game
tg: Бозии Худ
