kmines - en to th translation catalogue (28 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Width:
th: กว้าง:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Height:
th: สูง:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Mines:
th: จำนวนกับระเบิด:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseQuestionMarks)
en: Use '?' marks
th: ใช้เครื่องหมาย '?'

note: i18n: ectx: label, entry (UseQuestionMarks), group (General)
en: Whether the "unsure" marker may be used.
th: ใช้เพื่อทำเครื่องหมายเพื่อบ่งถึงช่องที่ "น่าจะมีกับระเบิด"

note: i18n: ectx: label, entry (CustomWidth), group (Options)
en: The width of the playing field.
th: ความกว้างของสนามที่จะเล่น

note: i18n: ectx: label, entry (CustomHeight), group (Options)
en: The height of the playing field.
th: ความสูงของสนามที่จะเล่น

note: i18n: ectx: label, entry (CustomMines), group (Options)
en: The number of mines in the playing field.
th: จำนวนกับระเบิดในสนามที่จะเล่น

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
th: แถบเครื่องมือหลัก

en: KMines
th: กู้กับระเบิด-K

en: KMines is a classic minesweeper game
th: กู้กับระเบิด-K คือเกมกู้กับระเบิดสุดคลาสสิก

en: Original author
th: ผู้เขียนแรกเริ่ม

en: Code refactoring and SVG support. Current maintainer
th: ปรับโค้ดใหม่และเพิ่มส่วนรองรับ SVG, ผู้ดูแลปัจจุบัน

en: Rewrite to use QGraphicsView framework. Current maintainer
th: เขียนโค้ดใหม่เพื่อใช้เฟรมเวิร์ก QGraphicsView, ผู้ดูแลปัจจุบัน

en: Smiley pixmaps
th: ภาพไอคอนหน้ายิ้ม

en: Solver/Adviser
th: ตัวแก้ปัญหา/ตัวให้คำแนะนำ

en: Magic reveal mode
th: โหมดเฉลย

en: Mines: 0/0
th: การเก็บกู้กับระเบิด: 0/0

en: Time: 00:00
th: เวลา: 00:00

en: Custom
th: ปรับค่าเอง

en: Mines: %1/%2
th: การเก็บกู้กับระเบิด: %1/%2

en: Time: %1
th: เวลา: %1

en: General
th: ค่าทั่วไป

en: Theme
th: ชุดตกแต่ง

en: Custom Game
th: ปรับแต่งเกมเอง

en: Game is paused.
th: เกมถูกหยุดไว้ชั่วคราว

en: Congratulations! You have won!
th: ยินดีด้วย ! คุณชนะแล้ว !

en: You have lost.
th: เสียใจด้วย คุณแพ้แล้ว
