kmines - en to wa translation catalogue (29 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Width:
wa: Lårdjeur:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Height:
wa: Hôteur:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Mines:
wa: Menes:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseQuestionMarks)
en: Use '?' marks
wa: Si siervi des markes "?"

note: i18n: ectx: label, entry (UseQuestionMarks), group (General)
en: Whether the "unsure" marker may be used.
wa: Si l' drapea di «dotance» pout esse eployî ou nén.

note: i18n: ectx: label, entry (CustomWidth), group (Options)
en: The width of the playing field.
wa: Li lårdjeur do tchamp d' menes.

note: i18n: ectx: label, entry (CustomHeight), group (Options)
en: The height of the playing field.
wa: Li hôteur do tchamp d' menes.

note: i18n: ectx: label, entry (CustomMines), group (Options)
en: The number of mines in the playing field.
wa: Li nombe di menes sol tchamp d' menes.

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
wa: Mwaisse bår ås usteyes

en: KMines
wa: KMenes

en: KMines is a classic minesweeper game
wa: KMenes est on djeu di disminaedje classike.

en: Original author
wa: Prumî oteur

en: Code refactoring and SVG support. Current maintainer
wa: Rifjhaedje do côde eyet sopoirt SVG. Mintneu pol moumint

en: Rewrite to use QGraphicsView framework. Current maintainer
wa: Riscrijhaedje po-z eployî l' cåde QGraphicsView. Mintneu pol moumint

en: Smiley pixmaps
wa: Imådjetes riyotêyes

en: Solver/Adviser
wa: Conseyeu

en: Magic reveal mode
wa: Môde mostraedje «madjike»

en: Port to use KGameRenderer
wa: Poirtaedje po-z eployî KGameRenderer

en: Mines: 0/0
wa: Menes: 0/0

en: Time: 00:00
wa: Tins: 00:00

en: Custom
wa: A vosse môde

en: Mines: %1/%2
wa: Menes: %1/%2

en: Time: %1
wa: Tins: %1

en: General
wa: Djenerå

en: Theme
wa: Tinme

en: Custom Game
wa: Djeu a vosse môde

en: Game is paused.
wa: Li djeu est djoké.

en: Congratulations! You have won!
wa: Proficiate, vos avoz wangnî !

en: You have lost.
wa: Vos avoz pierdou.
