kmix - en to bg translation catalogue (183 entries)

en: kmixctrl - kmix volume save/restore utility
bg: kmixctrl - програма за запис/възстановяване на звука в kmix

en: (c) 2000 by Stefan Schimanski
bg: (c) 2000, Stefan Schimanski

en: Save current volumes as default
bg: Запис на текущите стойности като стандартни

en: Restore default volumes
bg: Възстановяване на стандартните стойности

en: The soundcard containing the master device was unplugged. Changing to control %1 on card %2.
bg: Звуковата карта на главното устройство е била премахната. Преминаване към контрол %1 на карта %2.

en: The last soundcard was unplugged.
bg: Последната звукова карта е била премахната.

en: Audio Setup...
bg: Аудио настройки...

en: Hide Mixer Window
bg: Скриване на прозореца

en: Configure &Channels...
bg: Настройване на &каналите...

en: Select Master Channel...
bg: Избор на главен канал...

en: Save volume profile 1
bg: Запис на звуков профил 1

en: Save volume profile 2
bg: Запис на звуков профил 2

en: Save volume profile 3
bg: Запис на звуков профил 3

en: Save volume profile 4
bg: Запис на звуков профил 4

en: Load volume profile 1
bg: Зареждане на звуков профил 1

en: Load volume profile 2
bg: Зареждане на звуков профил 2

en: Load volume profile 3
bg: Зареждане на звуков профил 3

en: Load volume profile 4
bg: Зареждане на звуков профил 4

en: Increase Volume
bg: Увеличаване на звука

en: Decrease Volume
bg: Намаляване на звука

en: Mute
bg: Заглушаване

en: Add new view
bg: Добавяне на нов изглед

en: Cannot add view - GUIProfile is invalid.
bg: Грешка при добавяне на изглед – неправилен GUIProfile.

en: Error
bg: Грешка

en: Cannot add view - View already exists.
bg: Файлът не може да се преименува — съществува друг файл с такова име.

en: The helper application is either not installed or not working.
    
    %1
bg: Помощното приложение или не е инсталирано или не работи.
    
    %1

en: Mixer (%1)
bg: Година (%1)

en: KMix - KDE's full featured mini mixer
bg: Пълнофункционален смесител

en: (c) 1996-2013 The KMix Authors
bg: (c) 1996-2013 Авторите на KMix

en: Original author and current maintainer
bg: Първоначален автор и текуща поддръжка

en: PulseAudio support
bg: Поддръжка на PulseAudio

en: ALSA 0.9x port
bg: Версия за ALSA 0.9х

en: Solaris support
bg: Поддръжка на Solaris

en: Plasma Dataengine
bg: Ядро за Plasma

en: TerraTec DMX6Fire support
bg: Поддръжка на TerraTec DMX6Fire

en: Starts KMix in failsafe mode.
bg: Стартиране в режим цял екран.

en: Volume Control Feedback Sound
bg: Липсва управление на силата на звука

en: You do not have permission to access the alsa mixer device.
    Please verify if all alsa devices are properly created.
bg: Нямате права за достъп до устройството за миксиране на ALSA.
    Моля, направете го достъпно.

en: Alsa mixer cannot be found.
    Please check that the soundcard is installed and the
    soundcard driver is loaded.
bg: Миксерът ALSA не може да бъде намерен.
    Моля, проверете дали аудио картата е инсталирана и дали са заредени драйверите за нея.

en: kmix:You do not have permission to access the mixer device.
    Please check your operating systems manual to allow the access.
bg: Нямате права за достъп до устройството за миксиране.
    Моля, направете го достъпно.

en: kmix: Could not write to mixer.
bg: Не може да се пише в смесителя.

en: kmix: Could not read from mixer.
bg: Не може да се чете от смесителя.

en: kmix: Mixer cannot be found.
    Please check that the soundcard is installed and that
    the soundcard driver is loaded.
bg: Смесителят не може да бъде намерен.
    Моля, проверете дали аудио картата е инсталирана и дали са заредени драйверите за нея.

en: kmix: Unknown error. Please report how you produced this error.
bg: Неизвестна грешка. Моля, съобщете за грешката.

en: Recording level of the microphone input.
bg: Ниво на запис на микрофона

en: Controls the volume of the front speakers or all speakers (depending on your soundcard model). If you use a digital output, you might need to also use other controls like ADC or DAC. For headphones, soundcards often supply a Headphone control.
bg: Управлява силата на звука за предните говорители или за всички говорители (в зависимост от модела на звуковата ви карта). Ако ползвате цифров изход, може да се наложи да ползвате и други контроли, като ADC или DAC. За слушалки често звуковите карти осигуряват специален канал.

en: Most media, such as MP3s or Videos, are played back using the PCM channel. As such, the playback volume of such media is controlled by both this and the Master or Headphone channels.
bg: Повечето файлове, като MP3 или видео, се възпроизвеждат през канала PCM. Затова силата на звука им се управлява както от основния канал, така и от канала за слушалки.

en: Controls the headphone volume. Some soundcards include a switch that must be manually activated to enable the headphone output.
bg: Управлява силата на звука в слушалките. Някои звукови карти имат превключвател, който трябва да се включи, за да работи изходът през слушалки.

en: Playback Streams
bg: Възпроизвеждане на потоци

en: Volume
bg: Сила на звука

en: Bass
bg: Ниски

en: Treble
bg: Високи

en: Synth
bg: Синтезатор

en: Speaker
bg: Говорители

en: Microphone
bg: Микрофон

en: CD
bg: Компактдиск

en: Line
bg: Входяща линия

en: Mix
bg: Смесител

en: Line1
bg: Входяща линия 1

en: Line2
bg: Входяща линия 2

en: Line3
bg: Входяща линия 3

en: Digital1
bg: Цифров канал 1

en: Digital2
bg: Цифров канал 2

en: Digital3
bg: Цифров канал 3

en: PhoneIn
bg: Входяща телефонна линия

en: PhoneOut
bg: Изходяща телефонна линия

en: Video
bg: Видео

en: Radio
bg: Радио

en: Monitor
bg: Монитор

en: 3D-depth
bg: Триизмерна дълбочина

en: 3D-center
bg: Триизмерен център

en: unknown
bg: неизвестено

en: unused
bg: Неизползвано

en: kmix: You do not have permission to access the mixer device.
    Login as root and do a 'chmod a+rw /dev/mixer*' to allow the access.
bg: Нямате права за достъп до устройството за миксиране.
    За да осигурите достъп, като администратор изпълнете
    командата "chmod a+rw /dev/mixer*".

en: kmix: Mixer cannot be found.
    Please check that the soundcard is installed and the
    soundcard driver is loaded.
    On Linux you might need to use 'insmod' to load the driver.
    Use 'soundon' when using commercial OSS.
bg: kmix: Смесителят не може да бъде намерен.
    Проверете дали звуковата карта е инсталирана и дали са заредени драйверите за нея.
    Под GNU/Линукс може да се наложи да използвате
    командата "insmod", за да заредите драйвера.
    За системата OSS (комерсиална) използвайте командата "soundon".

en: kmix: Mixer cannot be found.
    Please check that the soundcard is installed and the
    soundcard driver is loaded.
    On Linux you might need to use 'insmod' to load the driver.
    Use 'soundon' when using OSS4 from 4front.
bg: kmix: Смесителят не може да бъде намерен.
    Проверете дали звуковата карта е инсталирана и дали са заредени драйверите за нея.
    Под GNU/Линукс може да се наложи да използвате
    командата "insmod", за да заредите драйвера.
    За системата OSS4 използвайте командата "soundon".

en: Unknown Application
bg: Непознато приложение

en: Event Sounds
bg: Звуци за събития

en: Playback Devices
bg: Устройства за възпроизвеждане

en: Capture Devices
bg: Устройства за запис

en: Capture Streams
bg: Записване на потоци

en: Master Volume
bg: Сила на звука

en: Internal Speaker
bg: Вътрешен говорител

en: Headphone
bg: Слушалки

en: Line Out
bg: Изходяща линия

en: Record Monitor
bg: Монитор на запис

en: Line In
bg: Входяща линия

en: kmix: You do not have permission to access the mixer device.
    Ask your system administrator to fix /dev/audioctl to allow access.
bg: Нямате права за достъп до устройството за миксиране.
    Осигурете достъп до "/dev/audioctl". За целта трябва
    да имате администраторски права.

[ctx: Channel name]
en: Left
bg: Ляво

[ctx: Channel name]
en: Right
bg: Дясно

[ctx: Channel name]
en: Center
bg: Център

[ctx: Channel name]
en: Subwoofer
bg: Субуфер

[ctx: Channel name]
en: Surround Left
bg: Ляв съраунд

[ctx: Channel name]
en: Surround Right
bg: Десен съраунд

[ctx: Channel name]
en: Side Left
bg: Лява страна

[ctx: Channel name]
en: Side Right
bg: Дясна страна

[ctx: Channel name]
en: Rear Center
bg: Център назад

[ctx: Channel name]
en: Unknown
bg: Неизвестено

en: All controls
bg: Всички контроли

en: Only playback controls
bg: Само контроли на възпроизвеждане

en: Only capture controls
bg: Само контроли на запис

en: Add View
bg: Добавяне на изглед

en: Select mixer:
bg: Изберете смесител:

en: Current mixer
bg: Текущ смесител

en: Select the design for the new view:
bg: Изберете дизайн за новия изглед:

en: Mixers to show in the popup volume control:
bg: Миксери за контрол на звука в изскачащия прозорец:

en: Select Mixers
bg: Избор на смесители

en: Select Master Channel
bg: Избор на главен канал

en: Current mixer:
bg: Текущ смесител:

[ctx: @info]
en: Select the <link url="i">master volume</link> channel:
bg: Избор на<link url="i">главен</link> канал на силата на звука:

[ctx: @info:tooltip]
en: <para>Here you can select the master sound device (if there is more than one) and its master channel.</para><para>The master channel is the one that is affected by the system tray volume control, the volume up/down and mute global shortcut keys, and the <interface>Mute</interface> action in the system tray popup menu.</para>
bg: <para>Тук можете да изберете главното звуково устройство (ако има повече от едно) и неговия главен канал.</para><para>Главният канал е този, който се влияе от контрола на силата на звука в системната област, клавишите за увеличаване/намаляване и спиране на звука и бутонът<interface>Заглушаване</interface> в менюто на системната област.</para>

en: Automatic (%1 recommendation)
bg: Автоматично (%1 препоръчано)

en: Configure Channels
bg: Настройки на каналите

en: Configure the visible channels. Drag icons between the lists to update.
bg: Настройване на видимите канали. Завлечете иконите между списъците, за да актуализирате.

en: Visible channels:
bg: Видими канали:

en: Available channels:
bg: Налични канали:

en: Move the selected channel to the visible list
bg: Преместване на избрания канал във видимия списък

en: Move the selected channel to the available (hidden) list
bg: Преместване нагоре на избрания канал в наличния (скрит) списък

en: Show the selected channel
bg: Показване на избрания канал

en: Hide the selected channel
bg: Скриване на избрания канал

en: Visible channels
bg: Видими канали

en: Available channels
bg: Налични канали

en: Volume Control
bg: Сила на звука

en: M&ute
bg: &Заглушаване

en: No mixer devices available
bg: Няма налични миксерни устройства

en: Volume muted
bg: Без звук

en: Volume at %1%
bg: Сила на звука %1%

en: Configure
bg: Настройки

en: General
bg: Общи

en: Startup
bg: При зареждане

en: Start KMix on desktop startup
bg: Стартиране на KMix при започване на работната сесия

en: Start KMix automatically when the desktop starts
bg: Автоматично стартиране на KMix при започване на работната сесия

en: Autostart will not work, because the autostart file kmix_autostart.desktop is missing. Check that KMix is installed correctly.
bg: Автоматичното стартиране няма да работи, защото файлът kmix_autostart.desktop липсва. Проверете дали KMix е инсталиран правилно.

en: Restore previous volume settings on desktop startup
bg: Възстановяване на предишно запазена сесия

en: Restore all mixer volume levels and switches to their last used settings when the desktop starts
bg: Възстановяване на предишните стойности на сила на звука при започване на работната сесия

en: The volume of PulseAudio or MPRIS2 dynamic controls will not be restored.
bg: Силата на звука на динамичните контроли на PulseAudio или MPRIS2 няма да бъдат възстановени.

en: &Horizontal
bg: &Хоризонтално

en: &Vertical
bg: &Вертикално

en: Behavior
bg: Поведение

en: Volume overdrive
bg: Свръхусилване на звука

[ctx: @info:tooltip]
en: Allow the volume to be raised above the recommended maximum (typically to 150%)
bg: Позволява силата на звука да бъде усилена над препоръчаните максимални стойности (стандартно до 150%)

en: Volume overdrive is only available for PulseAudio.
bg: Свръхусилване на звука е налично само за PulseAudio.

en: %1 must be restarted for the volume overdrive setting to take effect.
bg: %1 трябва да бъде рестартиран, за да влязат в сила настройките за свръхусилване на звука.

en: Volume feedback
bg: Звуков сигнал при промяна на силата на звука

[ctx: @info:tooltip]
en: Play a sample sound when the volume changes
bg: Възпроизвеждане на звуков сигнал при промяна на силата на звука

en: Volume feedback is only available when configured with Canberra.
bg: Звуков сигнал при промяна на силата на звука е налично само при конфигуриране с Canberra.

[ctx: @info:tooltip]
en: <para>Set the volume step as a percentage of the volume range.</para><para>This affects changing the volume via hot keys, with the mouse wheel over the system tray icon, or moving sliders by a page step.</para><para>%1 must be restarted for this change to take effect.</para>
bg: <para>Задава нивата на звука като процент от максималната стойност.</para><para>Това засяга промените на звука чрез клавишни свързвания, колелцето на мишката при посочване на иконата в системната област или при местене на плъзгача.</para><para>%1 трябва да бъде рестартиран, за да имат ефект промените .</para>

en: Volume step:
bg: Нива на звук:

en: Visual
bg: Визуално

en: Show slider &tickmarks
bg: Показване на &деления на плъзгача

en: Show tick mark scales on sliders
bg: Показване тънки линии като деления на плъзгача

en: Show control &labels
bg: Показване на &етикети на контролите

en: Show description labels for sliders
bg: Показване на описателни етикети на плъзгачите

en: Show On Screen Display (&OSD)
bg: Показване на уведомление (&OSD)

en: Show an on-screen indicator when changing the volume via hotkeys
bg: Показва индикатори на екрана при промяна звука чрез контролните клавиши

en: Slider orientation (main window):
bg: Ориентация на плъзгача в главния прозорец:

en: Slider orientation (system tray popup):
bg: Ориентация на плъзгача в системния изскачащ прозорец:

en: Set the orientation of the main window control sliders
bg: Задаване на ориентация на плъзгачите в основния прозорец

en: Set the orientation of the system tray volume control sliders
bg: Задаване на ориентация на плъзгачите в системната област

en: Dock in system tray
bg: Показване в системната област

en: Dock the mixer into the system tray. Click on it to open the popup volume control.
bg: Показва икона за контрол на звука в системната област. Кликнете върху нея, за да отворите изскачащия прозорец с плъзгачите.

en: The mixers that are checked here will be shown in the popup volume control.
bg: Миксерите, които са избрани тук, ще се показват в изскачащия прозорец за контрол на звука в системната област.

en: No sound devices are installed or are currently available.
bg: Няма инсталирани звукови устройства или в момента не са налични.

en: Split Channels
bg: Разделяне на канали

en: Capture
bg: Прихващане

en: Use Device
bg: Използване на устройство

[ctx: 1=device name, 2=control name]
en: Mute %2 on %1
bg: Изключване на звука на %2 на %1

[ctx: 1=device name, 2=control name]
en: Increase volume of %2 on %1
bg: Увеличаване на звука на %2 на %1

[ctx: 1=device name, 2=control name]
en: Decrease volume of %2 on %1
bg: Намаляване на звука на %2 на %1

[ctx: %1=channel]
en: Capture/Uncapture %1
bg: Прихващане/Освобождаване %1

[ctx: %1=channel]
en: Mute/Unmute %1
bg: Изключване/Включване  %1

en: %1 (capture)
bg: %1 (прихващане)

en: Automatic (according to category)
bg: Автоматично (според категорията)

en: Channel Shortcuts...
bg: Клавишни комбинации за канали...

en: Configure this view
bg: Конфигуриране на този изглед

en: Configure Channels...
bg: Настройване на каналите...

en: Device Settings
bg: Настройки на устройство

en: Show the full mixer window
bg: Показване на целия прозорец на миксера

en: Load volume profile %1
bg: Зареждане на звуков профил %1

en: Nothing is playing audio.
bg: Нищо не възпроизвежда звук.

en: Nothing is capturing audio.
bg: Нищо не записва звук.

en: There are no capture devices.
bg: Няма устройства за запис.

en: There are no playback devices.
bg: Няма устройства за възпроизвеждане.
