kmix - en to ca translation catalogue (182 entries)

en: kmixctrl - kmix volume save/restore utility
ca: kmixctrl - Utilitat per a desar/restaurar el volum del kmix

en: (c) 2000 by Stefan Schimanski
ca: (c) 2000 per en Stefan Schimanski

en: Save current volumes as default
ca: Desa els volums actuals com a predeterminats

en: Restore default volumes
ca: Restaura els volums per defecte

en: The soundcard containing the master device was unplugged. Changing to control %1 on card %2.
ca: S'ha desconnectat la targeta de so que tenia el dispositiu mestre. S'ha canviat al control %1 de la targeta %2.

en: The last soundcard was unplugged.
ca: S'ha desconnectat la darrera targeta de so.

en: Audio Setup...
ca: Arranjament de l'àudio...

en: Hide Mixer Window
ca: Oculta la finestra del mesclador

en: Configure &Channels...
ca: Configura els &canals...

en: Select Master Channel...
ca: Seleccioneu el canal mestre...

en: Save volume profile 1
ca: Desa el perfil del volum 1

en: Save volume profile 2
ca: Desa el perfil del volum 2

en: Save volume profile 3
ca: Desa el perfil del volum 3

en: Save volume profile 4
ca: Desa el perfil del volum 3

en: Load volume profile 1
ca: Carrega el perfil del volum 1

en: Load volume profile 2
ca: Carrega el perfil del volum 2

en: Load volume profile 3
ca: Carrega el perfil del volum 3

en: Load volume profile 4
ca: Carrega el perfil del volum 4

en: Increase Volume
ca: Apuja el volum

en: Decrease Volume
ca: Abaixa el volum

en: Mute
ca: Silencia

en: Add new view
ca: Afegeix una vista nova

en: Cannot add view - GUIProfile is invalid.
ca: No s'ha pogut afegir la vista -el GUIProfile no és vàlid-.

en: Cannot add view - View already exists.
ca: No s'ha pogut afegir la vista -la vista ja existeix-.

en: The helper application is either not installed or not working.
    
    %1
ca: L'aplicació d'assistència no està instal·lada o no funciona.
    
    %1

en: Mixer (%1)
ca: Mesclador (%1)

en: KMix - KDE's full featured mini mixer
ca: KMix - Mini mesclador ple de funcionalitats del KDE

en: Original author and current maintainer
ca: Autor original i mantenidor actual

en: PulseAudio support
ca: Implementació de PulseAudio

en: ALSA 0.9x port
ca: Adaptació a ALSA 0.9x

en: Solaris support
ca: Compatibilitat amb el Solaris

en: Plasma Dataengine
ca: Motor de dades del Plasma

en: Temporary maintainer
ca: Mantenidor temporal

en: *BSD fixes
ca: Esmenes dels *BSD

en: Mute and volume preview, other fixes
ca: Silenci i vista prèvia del volum, altres esmenes

en: Improving support for emu10k1 based soundcards
ca: Millora la implementació per a les targetes de so basades en l'emu10k1

en: TerraTec DMX6Fire support
ca: Implementació de TerraTec DMX6Fire

en: Inhibits the unhiding of the KMix main window, if KMix is already running.
ca: Inhibeix l'aparició de la finestra principal del KMix, si aquest ja s'està executant.

en: Starts KMix in failsafe mode.
ca: Inicia el KMix en el mode a prova de fallades.

en: Volume Control Feedback Sound
ca: So de reacció del control del volum

en: You do not have permission to access the alsa mixer device.
    Please verify if all alsa devices are properly created.
ca: No teniu permís d'accés al dispositiu mesclador alsa.
    Verifiqueu si tots els dispositius alsa estan creats correctament.

en: Alsa mixer cannot be found.
    Please check that the soundcard is installed and the
    soundcard driver is loaded.
ca: No es pot trobar el mesclador Alsa.
    Comproveu que la targeta de so està instal·lada i que
    el controlador de la targeta s'ha carregat.

en: kmix:You do not have permission to access the mixer device.
    Please check your operating systems manual to allow the access.
ca: kmix: no teniu permís d'accés al dispositiu mesclador.
    Mireu al manual del vostre sistema operatiu per a permetre l'accés.

en: kmix: Could not write to mixer.
ca: kmix: no s'ha pogut escriure al mesclador.

en: kmix: Could not read from mixer.
ca: kmix: no s'ha pogut llegir des del mesclador.

en: kmix: Mixer cannot be found.
    Please check that the soundcard is installed and that
    the soundcard driver is loaded.
ca: kmix: no es pot trobar el mesclador.
    Comproveu que la targeta de so està instal·lada i que
    el controlador de la targeta s'ha carregat.

en: kmix: Unknown error. Please report how you produced this error.
ca: kmix: error desconegut. Si us plau, informeu com l'heu produït.

en: Recording level of the microphone input.
ca: Nivell de gravació de l'entrada del micròfon.

en: Controls the volume of the front speakers or all speakers (depending on your soundcard model). If you use a digital output, you might need to also use other controls like ADC or DAC. For headphones, soundcards often supply a Headphone control.
ca: Controla el volum dels altaveus frontals o de tots els altaveus (en funció del model de la targeta de so). Si esteu usant una sortida digital, potser també us caldrà usar altres controls com l'ADC o DAC. Per als auriculars, les targetes de so normalment proporcionen un control d'auricular.

en: Most media, such as MP3s or Videos, are played back using the PCM channel. As such, the playback volume of such media is controlled by both this and the Master or Headphone channels.
ca: La majoria dels elements multimèdia, com els MP3 o vídeos, es reprodueixen usant el canal PCM. Per tant, el volum de reproducció d'aquests elements multimèdia es controla tant amb aquest com amb els canals Mestre o Auricular.

en: Controls the headphone volume. Some soundcards include a switch that must be manually activated to enable the headphone output.
ca: Controla el volum de l'auricular. Algunes targetes de so inclouen un commutador que es pot activar manualment per tal d'activar la sortida de l'auricular.

en: Playback Streams
ca: Fluxos de reproducció

en: Volume
ca: Volum

en: Bass
ca: Baix

en: Treble
ca: Agut

en: Synth
ca: Sintetitzador

en: Pcm
ca: PCM

en: Speaker
ca: Altaveu

en: Microphone
ca: Micròfon

en: Line
ca: Línia

en: Mix
ca: Mesclador

en: Pcm2
ca: PCM2

en: IGain
ca: Guany de l'entrada

en: OGain
ca: Guany de la sortida

en: Line1
ca: Línia1

en: Line2
ca: Línia2

en: Line3
ca: Línia3

en: PhoneIn
ca: Entrada del micro

en: PhoneOut
ca: Sortida del micro

en: Video
ca: Vídeo

en: Radio
ca: Ràdio

en: 3D-depth
ca: Profunditat 3D

en: 3D-center
ca: Centre 3D

en: unknown
ca: desconegut

en: unused
ca: sense ús

en: kmix: You do not have permission to access the mixer device.
    Login as root and do a 'chmod a+rw /dev/mixer*' to allow the access.
ca: kmix: no teniu permís d'accés al dispositiu mesclador.
    Accediu com a administrador i feu «chmod a+rw /dev/mixer*» per a permetre l'accés.

en: kmix: Mixer cannot be found.
    Please check that the soundcard is installed and the
    soundcard driver is loaded.
    On Linux you might need to use 'insmod' to load the driver.
    Use 'soundon' when using commercial OSS.
ca: kmix: no es pot trobar el mesclador.
    Comproveu que la targeta de so està instal·lada i que
    el controlador de la targeta s'ha carregat
    A Linux podeu necessitar usar «insmod» per a carregar el controlador.
    Useu «soundon» quan empreu l'OSS comercial.

en: kmix: Mixer cannot be found.
    Please check that the soundcard is installed and the
    soundcard driver is loaded.
    On Linux you might need to use 'insmod' to load the driver.
    Use 'soundon' when using OSS4 from 4front.
ca: kmix: no es pot trobar el mesclador.
    Comproveu que la targeta de so està instal·lada i que
    el controlador de la targeta s'ha carregat
    A Linux podeu necessitar usar «insmod» per a carregar el controlador.
    Useu «soundon» quan empreu l'OSS4 de 4front.

en: Unknown Application
ca: Aplicació desconeguda

en: Event Sounds
ca: Sons dels esdeveniments

en: Playback Devices
ca: Dispositius de reproducció

en: Capture Devices
ca: Dispositius de captura

en: Capture Streams
ca: Fluxos de la captura

en: Master Volume
ca: Volum mestre

en: Internal Speaker
ca: Altaveu intern

en: Headphone
ca: Auricular

en: Line Out
ca: Línia de sortida

en: Record Monitor
ca: Monitor de gravació

en: Line In
ca: Línia d'entrada

en: kmix: You do not have permission to access the mixer device.
    Ask your system administrator to fix /dev/audioctl to allow access.
ca: kmix: no teniu permís d'accés al dispositiu mesclador.
    Demaneu a l'administrador del sistema que arregli /dev/audioctl per a permetre l'accés.

[ctx: Channel name]
en: Left
ca: Esquerre

[ctx: Channel name]
en: Right
ca: Dret

[ctx: Channel name]
en: Center
ca: Central

[ctx: Channel name]
en: Subwoofer
ca: Altaveu de greus

[ctx: Channel name]
en: Surround Left
ca: So envoltant esquerre

[ctx: Channel name]
en: Surround Right
ca: So envoltant dret

[ctx: Channel name]
en: Side Left
ca: Banda esquerra

[ctx: Channel name]
en: Side Right
ca: Banda dreta

[ctx: Channel name]
en: Rear Center
ca: Posterior central

[ctx: Channel name]
en: Unknown
ca: Desconegut

en: All controls
ca: Tots els controls

en: Only playback controls
ca: Només els controls de la reproducció

en: Only capture controls
ca: Només els controls de la captura

en: Add View
ca: Afegeix una vista

en: Select mixer:
ca: Seleccioneu un mesclador:

en: Current mixer
ca: Mesclador actual

en: Select the design for the new view:
ca: Seleccioneu el disseny per a la vista nova:

en: Mixers to show in the popup volume control:
ca: Mescladors a mostrar en el control de volum emergent:

en: Select Mixers
ca: Selecció dels mescladors

en: Select Master Channel
ca: Seleccioneu el canal mestre

en: Current mixer:
ca: Mesclador actual:

[ctx: @info]
en: Select the <link url="i">master volume</link> channel:
ca: Seleccioneu el canal del <link url="i">volum mestre</link>:

[ctx: @info:tooltip]
en: <para>Here you can select the master sound device (if there is more than one) and its master channel.</para><para>The master channel is the one that is affected by the system tray volume control, the volume up/down and mute global shortcut keys, and the <interface>Mute</interface> action in the system tray popup menu.</para>
ca: <para>Aquí es pot seleccionar el dispositiu mestre de so (si n'hi ha més d'un) i el seu canal mestre.</para><para>El canal mestre és que està afectat pel control de volum de la safata del sistema, les tecles de drecera global d'apujar/abaixar el volum i silenci, i l'acció de <interface>Silencia</interface> al menú emergent de la safata del sistema.</para>

en: Automatic (%1 recommendation)
ca: Automàtic (%1 recomanació)

en: Configure Channels
ca: Configuració dels canals

en: Configure the visible channels. Drag icons between the lists to update.
ca: Configureu els canals visibles. Arrossegueu les icones entre les llistes a actualitzar.

en: Visible channels:
ca: Canals visibles:

en: Available channels:
ca: Canals disponibles:

en: Move the selected channel to the visible list
ca: Moveu el canal seleccionat a la llista visible

en: Move the selected channel to the available (hidden) list
ca: Moveu el canal seleccionat a la llista disponible (oculta)

en: Show the selected channel
ca: Mostra el canal seleccionat

en: Hide the selected channel
ca: Oculta el canal seleccionat

en: Visible channels
ca: Canals visibles

en: Available channels
ca: Canals disponibles

en: Volume Control
ca: Control del volum

en: M&ute
ca: &Silenci

en: No mixer devices available
ca: No hi ha disponible cap dispositiu mesclador

en: Volume muted
ca: Volum silenciat

en: Volume at %1%
ca: Volum al %1%

en: Configure
ca: Configura

en: Startup
ca: Inici

en: Start KMix on desktop startup
ca: Inicia el KMix en iniciar l'escriptori

en: Start KMix automatically when the desktop starts
ca: Inicia automàticament el KMix quan s'iniciï l'escriptori

en: Autostart will not work, because the autostart file kmix_autostart.desktop is missing. Check that KMix is installed correctly.
ca: No s'ha pogut activar l'inici automàtic, perquè manca el fitxer d'inici automàtic «kmix_autostart.desktop». Comproveu que el KMix estigui instal·lat correctament.

en: Restore previous volume settings on desktop startup
ca: Restaura l'arranjament previ de volum en iniciar l'escriptori

en: Restore all mixer volume levels and switches to their last used settings when the desktop starts
ca: Restaura tots els nivells de volum dels mescladors i dels commutadors al seu darrer arranjament usat en iniciar l'escriptori

en: The volume of PulseAudio or MPRIS2 dynamic controls will not be restored.
ca: El volum del PulseAudio i els controls dinàmics del MPRIS2 no es restauraran.

en: &Horizontal
ca: &Horitzontal

en: Behavior
ca: Comportament

en: Volume overdrive
ca: Distorsió del volum

[ctx: @info:tooltip]
en: Allow the volume to be raised above the recommended maximum (typically to 150%)
ca: Permet que el volum s'elevi per sobre del màxim recomanat (normalment al 150%)

en: Volume overdrive is only available for PulseAudio.
ca: La distorsió del volum només està disponibles per al PulseAudio.

en: %1 must be restarted for the volume overdrive setting to take effect.
ca: Cal tornar a iniciar el %1 perquè la distorsió del volum tingui efecte.

en: Volume feedback
ca: Reacció del control del volum

[ctx: @info:tooltip]
en: Play a sample sound when the volume changes
ca: Reprodueix un so d'exemple quan canviï el volum

en: Volume feedback is only available when configured with Canberra.
ca: La reacció del volum només està disponible si està configurat amb la Canberra.

[ctx: @info:tooltip]
en: <para>Set the volume step as a percentage of the volume range.</para><para>This affects changing the volume via hot keys, with the mouse wheel over the system tray icon, or moving sliders by a page step.</para><para>%1 must be restarted for this change to take effect.</para>
ca: <para>Estableix el pas del volum com un percentatge de l'interval de volum.</para><para>Això afecta el canvi del volum mitjançant les dreceres, amb la roda del ratolí sobre la icona de la safata del sistema, o movent els controls lliscants amb un pas de pàgina.</para><para>Cal tornar a iniciar el %1 perquè aquest canvi tingui efecte.</para>

en: Volume step:
ca: Pas del volum:

en: Show slider &tickmarks
ca: Mostra les ma&rques dels controls lliscants

en: Show tick mark scales on sliders
ca: Mostra les marques de les escales als controls lliscants

en: Show control &labels
ca: Mostra les &etiquetes dels controls

en: Show description labels for sliders
ca: Mostra les etiquetes descriptives dels controls lliscants

en: Show On Screen Display (&OSD)
ca: Mostra en pantalla (&OSD)

en: Show an on-screen indicator when changing the volume via hotkeys
ca: Mostra un indicador per pantalla en canviar el volum a través de les dreceres

en: Slider orientation (main window):
ca: Orientació dels controls lliscants (finestra principal):

en: Slider orientation (system tray popup):
ca: Orientació dels controls lliscants (emergent de la safata del sistema):

en: Set the orientation of the main window control sliders
ca: Estableix l'orientació dels controls lliscants de la finestra principal

en: Set the orientation of the system tray volume control sliders
ca: Estableix l'orientació dels controls lliscants del volum de la safata del sistema

en: Dock in system tray
ca: Acobla a la safata del sistema

en: Dock the mixer into the system tray. Click on it to open the popup volume control.
ca: Acobla el mesclador a la safata del sistema. Feu-hi clic per a obrir el control de volum emergent.

en: The mixers that are checked here will be shown in the popup volume control.
ca: Els mescladors que estan activats aquí es mostraran en el control de volum emergent.

en: No sound devices are installed or are currently available.
ca: No hi ha cap dispositiu de so instal·lat o no està disponible actualment.

en: Split Channels
ca: Separa els canals

en: Capture
ca: Captura

en: Use Device
ca: Usa el dispositiu

[ctx: 1=device name, 2=control name]
en: Mute %2 on %1
ca: Silencia %2 a %1

[ctx: 1=device name, 2=control name]
en: Increase volume of %2 on %1
ca: Apuja el volum de %2 a %1

[ctx: 1=device name, 2=control name]
en: Decrease volume of %2 on %1
ca: Abaixa el volum de %2 a %1

[ctx: %1=channel]
en: Capture/Uncapture %1
ca: Captura/No captura %1

[ctx: %1=channel]
en: Mute/Unmute %1
ca: Silencia/Activa %1

en: %1 (capture)
ca: %1 (captura)

en: Automatic (according to category)
ca: Automàtic (d'acord amb la categoria)

en: Channel Shortcuts...
ca: Dreceres de canal...

en: Configure this view
ca: Configura aquesta vista

en: Configure Channels...
ca: Configuració dels canals...

en: Device Settings
ca: Paràmetres del dispositiu

en: Show the full mixer window
ca: Mostra la finestra completa del mesclador

en: Load volume profile %1
ca: Carrega el perfil del volum %1

en: Nothing is playing audio.
ca: No hi ha res reproduint l'àudio.

en: Nothing is capturing audio.
ca: No hi ha res capturant el vídeo.

en: There are no capture devices.
ca: No hi ha dispositius de captura.

en: There are no playback devices.
ca: No hi ha dispositius de reproducció.
