kmix - en_US to cs translation catalogue (157 entries)

en_US: kmixctrl - kmix volume save/restore utility
cs: kmixctrl - program pro ukládání/obnovení hlasitostí kmix

en_US: (c) 2000 by Stefan Schimanski
cs: (c) 2000 Stefan Schimanski

en_US: Save current volumes as default
cs: Uložit současné hlasitosti jako výchozí

en_US: Restore default volumes
cs: Obnovit výchozí hlasitosti

en_US: The soundcard containing the master device was unplugged. Changing to control %1 on card %2.
cs: Zvuková karta obsahující hlavní zařízení byla odpojena. Měním na prvek %1 na kartě %2.

en_US: The last soundcard was unplugged.
cs: Poslední zvuková karta byla odpojena.

en_US: Audio Setup...
cs: Nastavení zvuku...

en_US: Hide Mixer Window
cs: Skrýt okno se směšovačem

en_US: Configure &Channels...
cs: Nastavit &kanály...

en_US: Select Master Channel...
cs: Vybrat hlavní kanál...

en_US: Save volume profile 1
cs: Uložit profil hlasitosti 1

en_US: Save volume profile 2
cs: Uložit profil hlasitosti 2

en_US: Save volume profile 3
cs: Uložit profil hlasitosti 3

en_US: Save volume profile 4
cs: Uložit profil hlasitosti 4

en_US: Load volume profile 1
cs: Načíst profil hlasitosti 1

en_US: Load volume profile 2
cs: Načíst profil hlasitosti 2

en_US: Load volume profile 3
cs: Načíst profil hlasitosti 3

en_US: Load volume profile 4
cs: Načíst profil hlasitosti 4

en_US: Increase Volume
cs: Zvýšit hlasitost

en_US: Decrease Volume
cs: Snížit hlasitost

en_US: Mute
cs: Ztlumit

en_US: Add new view
cs: Přidat nový pohled

en_US: Cannot add view - GUIProfile is invalid.
cs: Nelze přidat pohled.

en_US: Error
cs: Chyba

en_US: Cannot add view - View already exists.
cs: Pohled nelze přidat - již existuje.

en_US: The helper application is either not installed or not working.
    
    %1
cs: Pomocná aplikace buďto není nainstalována nebo nepracuje.
    
    %1

en_US: Mixer (%1)
cs: Směšovač (%1)

en_US: KMix - KDE's full featured mini mixer
cs: KMix - plnohodnotný mini směšovač prostředí KDE

en_US: (c) 1996-2013 The KMix Authors
cs: (c) 1996 - 2013 autoři KMix

en_US: Original author and current maintainer
cs: Původní autor a současný správce

en_US: PulseAudio support
cs: Podpora PulseAudio

en_US: ALSA 0.9x port
cs: Port ALSA 0.9.x

en_US: Solaris support
cs: Podpora pro Solaris

en_US: Plasma Dataengine
cs: Datový zdroj Plasma

en_US: Temporary maintainer
cs: Dočasný správce

en_US: *BSD fixes
cs: *BSD opravy

en_US: Mute and volume preview, other fixes
cs: Ztlumení a náhled hlasitosti, další opravy

en_US: Improving support for emu10k1 based soundcards
cs: Vylepšení podpory pro emu10k1 karty

en_US: TerraTec DMX6Fire support
cs: Podpora pro TerraTec DMX6Fire

en_US: Inhibits the unhiding of the KMix main window, if KMix is already running.
cs: Zabraňuje opětovnému zobrazení okna KMix, pokud už KMix běží.

en_US: Starts KMix in failsafe mode.
cs: Spustit KMix v bezpečném režimu.

en_US: Volume Control Feedback Sound
cs: Zpětná vazba hlasitosti pro ovládání hlasitosti

en_US: You do not have permission to access the alsa mixer device.
    Please verify if all alsa devices are properly created.
cs: Nemáte oprávnění k přístupu na zařízení směšovače ALSA.
    Prosím ujistěte se, že všechna ALSA zařízení jsou správně vytvořena.

en_US: Alsa mixer cannot be found.
    Please check that the soundcard is installed and the
    soundcard driver is loaded.
cs: Nelze nalézt ALSA směšovač.
    Prosím zkontrolujte, zda je instalována zvuková karta
    a zda je načten její ovladač.

en_US: kmix:You do not have permission to access the mixer device.
    Please check your operating systems manual to allow the access.
cs: kmix: Nemáte oprávnění k přístupu na zařízení směšovače.
    Přístup povolíte dle manuálu svého operačního systému.

en_US: kmix: Could not write to mixer.
cs: kmix: Nelze zapisovat do směšovače.

en_US: kmix: Could not read from mixer.
cs: kmix: Nelze číst ze směšovače.

en_US: kmix: Mixer cannot be found.
    Please check that the soundcard is installed and that
    the soundcard driver is loaded.
cs: kmix: Nelze nalézt směšovač.
    Prosím zkontrolujte, zda je instalována zvuková karta
    a zda je načten její ovladač.

en_US: kmix: Unknown error. Please report how you produced this error.
cs: kmix: Neznámá chyba. Prosím nahlaste, jak jste k ní došli.

en_US: Recording level of the microphone input.
cs: Úroveň nahrávání ze vstupu z mikrofonu.

en_US: Controls the volume of the front speakers or all speakers (depending on your soundcard model). If you use a digital output, you might need to also use other controls like ADC or DAC. For headphones, soundcards often supply a Headphone control.
cs: Ovládá hlasitost jen předních nebo všech reproduktorů (dle modelu zvukové karty). Pokud užíváte digitální výstup, možná budete potřebovat také jiné ovládání jako ADC nebo DAC. Zvukové karty často dodávají ovládání hlasitosti i pro sluchátka.

en_US: Most media, such as MP3s or Videos, are played back using the PCM channel. As such, the playback volume of such media is controlled by both this and the Master or Headphone channels.
cs: Většina médií, jako MP3 nebo videa, jsou přehrávána pomocí kanálu PCM. Pak hlasitost u těchto médií lze měnit pomocí tohoto nebo pomocí kanálu Hlavní a Sluchátka.

en_US: Controls the headphone volume. Some soundcards include a switch that must be manually activated to enable the headphone output.
cs: Ovládá hlasitost sluchátek. Některé zvukové karty mají přepínač, kterým musí být výstup do sluchátek manuálně zapnut.

en_US: Playback Streams
cs: Proudy přehrávání

en_US: Volume
cs: Hlasitost

en_US: Bass
cs: Basy

en_US: Treble
cs: Výšky

en_US: Speaker
cs: Reproduktor

en_US: Microphone
cs: Mikrofon

en_US: Radio
cs: Rádio

en_US: 3D-depth
cs: 3D hloubka

en_US: 3D-center
cs: střed 3D

en_US: unknown
cs: neznámý

en_US: unused
cs: nevyužito

en_US: kmix: You do not have permission to access the mixer device.
    Login as root and do a 'chmod a+rw /dev/mixer*' to allow the access.
cs: kmix: Nemáte oprávnění pro přístup ke směšovacímu zařízení.
    Přihlaste se jako root a příkazem 'chmod a+rw /dev/mixer*' povolte přístup.

en_US: kmix: Mixer cannot be found.
    Please check that the soundcard is installed and the
    soundcard driver is loaded.
    On Linux you might need to use 'insmod' to load the driver.
    Use 'soundon' when using commercial OSS.
cs: kmix: Nelze nalézt směšovač.
    Prosím zkontrolujte, zda je instalována zvuková karta
    a načten odpovídající ovladač.
    Na Linuxu lze ovladač načíst příkazem 'insmod'. Používáte-li komerční 
    OSS, spustíte zvuk příkazem 'soundon'.

en_US: kmix: Mixer cannot be found.
    Please check that the soundcard is installed and the
    soundcard driver is loaded.
    On Linux you might need to use 'insmod' to load the driver.
    Use 'soundon' when using OSS4 from 4front.
cs: kmix: Nelze nalézt směšovač.
    Prosím zkontrolujte, zda je instalována zvuková karta
    a načten odpovídající ovladač.
    Na Linuxu lze ovladač načíst příkazem 'insmod'. Používáte-li OSS4 
    od 4fron, spusťte zvuk příkazem 'soundon'.

en_US: Unknown Application
cs: Neznámá aplikace

en_US: Event Sounds
cs: Zvuky událostí

en_US: Playback Devices
cs: Přehrávací zařízení

en_US: Capture Devices
cs: Zachytávací zařízení

en_US: Capture Streams
cs: Proudy zachytávání

en_US: Master Volume
cs: Hlavní ovladač hlasitosti

en_US: Internal Speaker
cs: Vnitřní reproduktor

en_US: Headphone
cs: Sluchátka

en_US: Line Out
cs: Linkový výstup

en_US: Record Monitor
cs: Odposlech nahrávání

en_US: Line In
cs: Linkový vstup

en_US: kmix: You do not have permission to access the mixer device.
    Ask your system administrator to fix /dev/audioctl to allow access.
cs: kmix: Nemáte oprávnění pro přístup ke směšovacímu zařízení.
    Požádejte administrátora, aby povolil přístup úpravou /dev/audioctl.

[ctx: Channel name]
en_US: Left
cs: Levý

[ctx: Channel name]
en_US: Right
cs: Pravý

[ctx: Channel name]
en_US: Center
cs: Střed

[ctx: Channel name]
en_US: Surround Left
cs: Prostorový levý

[ctx: Channel name]
en_US: Surround Right
cs: Prostorový pravý

[ctx: Channel name]
en_US: Side Left
cs: Levá strana

[ctx: Channel name]
en_US: Side Right
cs: Pravá strana

[ctx: Channel name]
en_US: Rear Center
cs: Zadní střed

[ctx: Channel name]
en_US: Unknown
cs: Neznámý

en_US: All controls
cs: Všechny prvky

en_US: Only playback controls
cs: Pouze prvky přehrávání

en_US: Only capture controls
cs: Pouze prvky zachytávání

en_US: Add View
cs: Přidat pohled

en_US: Select mixer:
cs: Vybrat směšovač:

en_US: Current mixer
cs: Současný směšovač

en_US: Select the design for the new view:
cs: Zvolte rozvržení pro nový pohled:

en_US: Select Mixers
cs: Vyberte mixery

en_US: Select Master Channel
cs: Vybrat hlavní kanál

en_US: Current mixer:
cs: Současný směšovač:

[ctx: @info]
en_US: Select the <link url="i">master volume</link> channel:
cs: Vyberte <link url="i">hlavní kanál hlasitosti</link>:

en_US: Automatic (%1 recommendation)
cs: Automaticky (doporučeno %1)

en_US: Configure Channels
cs: Nastavit kanály

en_US: Configure the visible channels. Drag icons between the lists to update.
cs: Nastavení viditelných kanálů. Tahem ikony mezi seznamy aktualizujte.

en_US: Visible channels:
cs: Viditelné kanály:

en_US: Available channels:
cs: Dostupné kanály:

en_US: Move the selected channel to the visible list
cs: Přesunout vybraný kanál do viditelného seznamu

en_US: Move the selected channel to the available (hidden) list
cs: Přesunout vybraný kanál do dostupného (skrytého) seznamu

en_US: Show the selected channel
cs: Zobrazit vybraný kanál

en_US: Hide the selected channel
cs: Skrýt vybraný kanál

en_US: Visible channels
cs: Viditelné kanály

en_US: Available channels
cs: Dostupné kanály

en_US: Volume Control
cs: Ovládání hlasitosti

en_US: M&ute
cs: Ztl&umit

en_US: No mixer devices available
cs: Žádná dostupná zařízení mixeru

en_US: Volume muted
cs: Hlasitost ztlumena

en_US: Volume at %1%
cs: Hlasitost na %1%

en_US: Configure
cs: Nastavit

en_US: General
cs: Obecné

en_US: Startup
cs: Spuštění

en_US: Start KMix on desktop startup
cs: Spustit KMix při spuštění pracovního prostředí

en_US: Start KMix automatically when the desktop starts
cs: Spustit KMix automaticky při spuštění pracovního prostředí

en_US: Autostart will not work, because the autostart file kmix_autostart.desktop is missing. Check that KMix is installed correctly.
cs: Automatické spuštění nebude fungovat, protože soubor automatického spuštění kmix_autostart.desktop chybí. Zkontrolujte zda je KMix správně nainstalován.

en_US: Restore previous volume settings on desktop startup
cs: Obnovit předchozí hlasitost při spuštění pracovního prostředí

en_US: Restore all mixer volume levels and switches to their last used settings when the desktop starts
cs: Obnovit všechny úrovně hlasitosti mixeru a přepínače na jejich poslední nastavení při spuštění pracovního prostředí

en_US: The volume of PulseAudio or MPRIS2 dynamic controls will not be restored.
cs: Hlasitost z PulseAudio nebo dynamické ovládání MPRIS2 nebude obnoveno.

en_US: &Horizontal
cs: Vo&dorovná

en_US: &Vertical
cs: S&vislá

en_US: Behavior
cs: Chování

en_US: Volume overdrive
cs: Přesah hlasitosti

en_US: Volume feedback
cs: Zpětná vazba hlasitosti

en_US: Volume step:
cs: Krok hlasitosti:

en_US: Visual
cs: Vzhled

en_US: Show control &labels
cs: Zobrazit popisky ov&ládání

en_US: Show On Screen Display (&OSD)
cs: Zobrazit On Screen Display (&OSD)

en_US: Slider orientation (main window):
cs: Orientace posuvníku (hlavní okno):

en_US: Slider orientation (system tray popup):
cs: Orientace posuvníku (vyskakovací okno ze systémového panelu):

en_US: Dock in system tray
cs: Zapustit do panelu

en_US: No sound devices are installed or are currently available.
cs: Není nainstalováno nebo dostupné žádné zvukové zařízení.

en_US: Split Channels
cs: Rozdělit kanály

en_US: Capture
cs: Zachytávat

en_US: Use Device
cs: Použít zařízení

[ctx: 1=device name, 2=control name]
en_US: Mute %2 on %1
cs: Ztišit %2 na %1

[ctx: 1=device name, 2=control name]
en_US: Increase volume of %2 on %1
cs: Zvýšit hlasitost %2 na %1

[ctx: 1=device name, 2=control name]
en_US: Decrease volume of %2 on %1
cs: Zvýšit hlasitost %2 na %1

[ctx: %1=channel]
en_US: Capture/Uncapture %1
cs: Zachytávat/nezachytávat %1

[ctx: %1=channel]
en_US: Mute/Unmute %1
cs: Ztlumit/obnovit %1

en_US: %1 (capture)
cs: %1 (zachytávat)

en_US: Automatic (according to category)
cs: Automaticky (podle kategorie)

en_US: Channel Shortcuts...
cs: Zkratky kanálů...

en_US: Configure this view
cs: Nastavit tento pohled

en_US: Configure Channels...
cs: Nastavit kanály...

en_US: Device Settings
cs: Nastavení zařízení

en_US: Show the full mixer window
cs: Zobrazit plné okno směšovače

en_US: Load volume profile %1
cs: Načíst profil hlasitosti %1

en_US: Nothing is playing audio.
cs: Nic nepřehrává zvuk.

en_US: Nothing is capturing audio.
cs: Nic nezachytává zvuk.

en_US: There are no capture devices.
cs: Žádná nahrávací zařízení.

en_US: There are no playback devices.
cs: Žádná přehrávací zařízení.
