kmix - en to eu translation catalogue (202 entries)

en: kmixctrl - KMix volume save/restore utility
eu: kmixctrl - KMix bolumena gordetzeko/lehengoratzeko tresna

en: Save current volumes as default
eu: Gorde uneko bolumenak lehenetsi gisa

en: Restore default volumes
eu: Lehengoratu bolumen lehenetsiak

en: KMix - KDE's full featured mini mixer
eu: KMix - KDEren gaitasun handiko nahastaile txiki

en: (c) 1996-2024 The KMix Authors
eu: (c) 1996-2024 KMix-en egileak

en: Original author and current maintainer
eu: Jatorrizko egilea eta uneko mantentzailea

en: PulseAudio support
eu: PulseAudioren euskarria

en: ALSA 0.9x port
eu: ALSA 0.9x eratorpena

en: Solaris support
eu: Solaris-en euskarria

en: KF5 hotplugging, ALSA/OSS volume feedback, GUI improvements, KF6 port
eu: KF5 ibilian konektatzea, ALSA/OSS bolumenaren atzeraelikadura, GUI hobekuntzak, KF6era eratortzea

en: Plasma Dataengine
eu: Plasma datu-motorra

en: Temporary maintainer
eu: Aldi baterako mantentzailea

en: *BSD fixes
eu: *BSD konponketak

en: Mute and volume preview, other fixes
eu: Isilarazi eta bolumen aurreikustea, bestelako konponketak

en: Improving support for emu10k1 based soundcards
eu: emu10k1-ean oinarritutako soinu-txartelen euskarria hobetzea

en: TerraTec DMX6Fire support
eu: TerraTec DMX6Fire euskarria

en: Sound server
eu: Soinu zerbitzaria

en: Advanced Linux Sound Architecture
eu: Advanced Linux Sound Architecture (Linux-eko Soinu Arkitektura Aurreratua)

en: Open Sound System
eu: Open Sound System (Soinu Sistema Irekia)

en: Inhibit showing the KMix main window, if KMix is already running.
eu: «KMix»en leiho nagusia erakustea eragozten du, KMix jada martxan bada.

en: Start KMix in failsafe mode.
eu: Abiarazi KMix hutsegiteekiko modu seguruan.

en: A list of backends to use (for testing only).
eu: Erabil daitezkeen bizkarraldekoen zerrenda bat (probatarako bakarrik).

en: name[,name...]
eu: izena[,izena...]

en: Enable the (experimental) multiple driver mode.
eu: Gaitu gidari anitzeko modua (esperimentala).

en: Do not show the system tray volume control.
eu: Ez erakutsi sistemaren erretiluko bolumen-agintea

en: Hide Mixer Window
eu: Ezkutatu nahastailearen leihoa

en: Audio Setup...
eu: Audioaren ezarpena...

en: Configure &Channels...
eu: Konfiguratu &kanalak...

en: Select Master Channel...
eu: Hautatu kanal nagusia...

en: Save volume profile 1
eu: Gorde 1 bolumen profila

en: Save volume profile 2
eu: Gorde 2 bolumen profila

en: Save volume profile 3
eu: Gorde 3 bolumen profila

en: Save volume profile 4
eu: Gorde 4 bolumen profila

en: Load volume profile 1
eu: Zamatu 1 bolumen profila

en: Load volume profile 2
eu: Zamatu 2 bolumen profila

en: Load volume profile 3
eu: Zamatu 3 bolumen profila

en: Load volume profile 4
eu: Zamatu 4 bolumen profila

en: Increase Volume
eu: Handitu bolumena

en: Decrease Volume
eu: Txikitu bolumena

en: Mute
eu: Isilarazi

en: Add new view
eu: Gehitu ikuspegi berria

en: Cannot add view - GUIProfile is invalid.
eu: Ezin da ikuspegia gehitu - «GUIProfile» baliogabea da.

en: Error
eu: Errorea

en: Cannot add view - View already exists.
eu: Ezin da ikuspegia gehitu - Ikuspegia badago dagoeneko.

en: The sound device '%1' was connected.
eu: '%1' soinu-gailua konektatu da.

en: The sound device '%1' was disconnected.
eu: '%1' soinu-gailua deskonektatu da.

en: The current master device was disconnected. Changing master to '%1' on device '%2'.
eu: Egungo gailu nagusia deskonektatu da. '%2'(e)an nagusia '%1'(e)ra aldatzen.

en: The last sound device was disconnected. No sound devices are available.
eu: Azken soinu-gailua deskonektatu da. Ez dago soinu gailurik erabilgarri.

en: The helper application is either not installed or not working.
    
    %1
eu: Aplikazio laguntzailea ez da instalatu edo ez dabil.
    
    %1

en: Mixer (%1)
eu: Nahastailea (%1)

en: Volume Control Feedback Sound
eu: Bolumen kontrolaren berrelikadura soinua

en: You do not have permission to access the alsa mixer device.
    Please verify if all alsa devices are properly created.
eu: Ez duzu ALSA nahastaile gailua atzitzeko baimenik.
    Begiratu ALSA gailu guztiak behar bezala sortu diren.

en: Alsa mixer cannot be found.
    Please check that the soundcard is installed and the
    soundcard driver is loaded.
eu: Ezin da ALSA nahastailerik aurkitu.
    Egiaztatu soinu-txartela instalatuta dagoela eta
    bere gidaria zamatuta dagoela.

en: Application Streams
eu: Aplikazio-korronteak

en: Volume
eu: Bolumena

en: Bass
eu: Baxua

en: Treble
eu: Altua

en: Synth
eu: Sintetizatzailea

en: Pcm
eu: PCM

en: Speaker
eu: Bozgorailua

en: Microphone
eu: Mikrofonoa

en: Line
eu: Lerroa

en: Mix
eu: Nahaste

en: Pcm2
eu: PCM2

en: RecMon
eu: GrabMon

en: IGain
eu: Sarrera irabazi

en: OGain
eu: Irteera irabazi

en: Line1
eu: Lerroa1

en: Line2
eu: Lerroa2

en: Line3
eu: Lerroa3

en: Digital1
eu: Digitala1

en: Digital2
eu: Digitala2

en: Digital3
eu: Digitala3

en: PhoneIn
eu: Telefono sarrera

en: PhoneOut
eu: Telefono irteera

en: Video
eu: Bideoa

en: Radio
eu: Irratia

en: Monitor
eu: Monitorea

en: 3D-depth
eu: 3D-sakonera

en: 3D-center
eu: 3D-erdigunea

en: unknown
eu: ezezaguna

en: unused
eu: erabili gabea

en: kmix: You do not have permission to access the mixer device.
    Login as root and do a 'chmod a+rw /dev/mixer*' to allow the access.
eu: kmix: Ez duzu nahastaile gailua atzitzeko baimenik.
    Hasi saioa root gisa eta egin 'chmod a+rw /dev/mixer*' atzitzea baimentzeko.

en: kmix: Mixer cannot be found.
    Please check that the soundcard is installed and the
    soundcard driver is loaded.
    On Linux you might need to use 'insmod' to load the driver.
    Use 'soundon' when using commercial OSS.
eu: kmix: Nahastailea ezin da aurkitu.
    Egiaztatu soinu-txartela instalatuta dagoela eta
    bere gidaria zamatuta dagoela.
    Linuxen agian 'insmod' erabili beharko duzu modulua zamatzeko.
    Erabili 'soundon' OSS komertziala erabiliz gero.

en: kmix: Mixer cannot be found.
    Please check that the soundcard is installed and the
    soundcard driver is loaded.
    On Linux you might need to use 'insmod' to load the driver.
    Use 'soundon' when using OSS4 from 4front.
eu: kmix: Nahastailea ezin da aurkitu.
    Egiaztatu soinu-txartela instalatuta dagoela eta
    bere gidaria zamatuta dagoela.
    Linuxen agian 'insmod' erabili beharko duzu modulua zamatzeko.
    Erabili 'soundon' 4font-etik OSS4 erabiliz gero.

en: Unknown Application
eu: Aplikazio ezezaguna

en: Event Sounds
eu: Gertaera soinuak

en: Playback Devices
eu: Atzera-jotzeko gailuak

en: Capture Devices
eu: Atzemateko gailuak

en: Playback Streams
eu: Atzera-jotzeko fluxuak

en: Capture Streams
eu: Atzeman fluxuak

en: Server Devices
eu: Zerbitzari-gailuak

en: Master Volume
eu: Bolumen nagusia

en: Internal Speaker
eu: Barneko bozgorailua

en: Headphone
eu: Aurikularra

en: Line Out
eu: Irteerako lerroa

en: Record Monitor
eu: Grabatze monitorea

en: Line In
eu: Sarrerako lerroa

en: kmix: You do not have permission to access the mixer device.
    Ask your system administrator to fix /dev/audioctl to allow access.
eu: kmix: Ez duzu nahastaile gailua atzitzeko baimenik.
    Eskatu zure sistema-administratzaileari /dev/audioctl atzitzea baimentzeko.

en: kmix:You do not have permission to access the mixer device.
    Please check your operating systems manual to allow the access.
eu: kmix: Ez duzu nahastaile gailua atzitzeko baimenik.
    Egiaztatu zure sistema-eragilearen eskuliburua atzitzea baimentzeko.

en: kmix: Could not write to mixer.
eu: kmix: Ezin izan da nahastailera idatzi.

en: kmix: Could not read from mixer.
eu: kmix: Ezin izan da nahastailetik irakurri.

en: kmix: Mixer cannot be found.
    Please check that the soundcard is installed and that
    the soundcard driver is loaded.
eu: kmix: Ezin da nahastailea aurkitu.
    Egiaztatu soinu-txartela instalatuta eta
    bere gidaria zamatuta dagoen.

en: kmix: Unknown error. Please report how you produced this error.
eu: kmix: Errore ezezaguna. Mesedez, jakinarazi errore hau nola sortu duzun.

en: Recording level of the microphone input.
eu: Mikrofono sarreraren grabatze maila.

en: Controls the volume of the front speakers or all speakers (depending on your soundcard model). If you use a digital output, you might need to also use other controls like ADC or DAC. For headphones, soundcards often supply a Headphone control.
eu: Aurreko bozgorailuen bolumena, edo bozgorailu guztiena (zure soinu-txartel ereduaren arabera), kontrolatzen du. Irteera digital bat erabiltzen baduzu, agian beste kontrol batzuk ere erabili beharko dituzu, hala-nola, ADC edo DAC. Aurikularrentzako, soinu-txartelek aurikularraren kontrol bat hornitzen dute.

en: Most media, such as MP3s or Videos, are played back using the PCM channel. As such, the playback volume of such media is controlled by both this and the Master or Headphone channels.
eu: Euskarri gehienak, MP3ak edo bideoak esaterako, PCM kanala erabiliz atzera-jotzen dira. Hori dela eta, halako euskarrien atzera-jotzeko bolumena biek kontrolatzen dute, honek eta nagusiak edo aurikularraren kanalak.

en: Controls the headphone volume. Some soundcards include a switch that must be manually activated to enable the headphone output.
eu: Aurikularraren bolumena kontrolatzen du. Soinu-txartel batzuek etengailu bat dute, aurikularraren irteera gaitzeko eskuz aktibatu behar dena.

[ctx: Channel name]
en: Left
eu: Ezkerra

[ctx: Channel name]
en: Right
eu: Eskuna

[ctx: Channel name]
en: Center
eu: Erdia

[ctx: Channel name]
en: Subwoofer
eu: Azpibaxuen bozgorailua

[ctx: Channel name]
en: Surround Left
eu: Inguruko ezkerra

[ctx: Channel name]
en: Surround Right
eu: Inguruko eskuina

[ctx: Channel name]
en: Side Left
eu: Alboko ezkerra

[ctx: Channel name]
en: Side Right
eu: Alboko eskuina

[ctx: Channel name]
en: Rear Center
eu: Atzeko erdikoa

[ctx: Channel name]
en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: All controls
eu: Kontrol guztiak

en: Only playback controls
eu: Soilik atzera-jotzeko kontrolak

en: Only capture controls
eu: Soilik atzemateko kontrolak

en: Add View
eu: Gehitu ikuspegia

en: Select mixer:
eu: Hautatu nahastailea:

en: Current mixer
eu: Uneko nahastailea

en: Select the design for the new view:
eu: Hautatu ikuspegi berriaren diseinua:

en: Select Master Channel
eu: Hautatu kanal nagusia

en: Current mixer:
eu: Uneko nahastailea:

[ctx: @info]
en: Select the <link url="i">master volume</link> channel:
eu: Hautatu <link url="i">bolumen-kanal nagusia</link>:

[ctx: @info:tooltip]
en: <para>Here you can select the master sound device (if there is more than one) and its master channel.</para><para>The master channel is the one that is affected by the system tray volume control, the volume up/down and mute global shortcut keys, and the <interface>Mute</interface> action in the system tray popup menu.</para>
eu: <para>Hemen hauta dezakezu soinu-gailu nagusia (bat baino gehiago dagoenean) eta haren kanal nagusia.</para><para>Kanal nagusia da, sistema-erretiluko bolumen-agintearen, bolumena igotzeko/jaisteko eta isilarazteko laster-tekla globalen, eta sistema-erretiluko menu gainerakorreko <interface>isilarazi</interface> ekintzaren eragina jasotzen duena.</para>

en: Automatic (%1 recommendation)
eu: Automatikoa (%1 aholkatua)

en: Configure Channels
eu: Konfiguratu kanalak

en: Configure the visible channels. Drag icons between the lists to update.
eu: Konfiguratu kanal ikusgaiak. Arrastatu ikonoak zerrenden artea eguneratzeko.

en: Visible channels:
eu: Kanal ikusgaiak:

en: Available channels:
eu: Kanal erabilgarriak:

en: Move the selected channel to the visible list
eu: Eraman hautatuko kanala ikusgaien zerrendara

en: Move the selected channel to the available (hidden) list
eu: Eraman hautatutako kanala erabilgarrien (ezkutukoa) zerrendara

en: Show the selected channel
eu: Erakusi hautatutako kanala

en: Hide the selected channel
eu: Ezkutatu hautatutako kanala

en: Visible channels
eu: Kanal ikusgaiak

en: Available channels
eu: Kanal erabilgarriak

en: Volume Control
eu: Bolumen kontrola

en: M&ute
eu: &Isilarazi

en: Show Mixer Window
eu: Erakutsi nahastailearen leihoa

en: No mixer devices available
eu: Ez dago gailu nahastaile erabilgarririk

en: Volume muted
eu: Bolumena isilarazita

en: Volume at %1%
eu: Bolumena %%1(e)an

en: Configure
eu: Konfiguratu

en: General
eu: Orokorra

en: Startup
eu: Abioa

en: Start KMix on desktop startup
eu: Abiatu KMix mahaigaina abiatzean

en: Start KMix automatically when the desktop starts
eu: Abiatu KMix automatikoki mahaigaina abiatzean

en: Autostart will not work, because the autostart file kmix_autostart.desktop is missing. Check that KMix is installed correctly.
eu: Automatikoki abiatzea ez da ibiliko, horretarako fitxategia kmix_autostart.desktop falta delako. Egiaztatu KMix ondo instalatuta dagoen.

en: Restore previous volume settings on desktop startup
eu: Lehengoratu bolumenaren aurreko ezarpenak mahaigaina abiatzean

en: Restore all mixer volume levels and switches to their last used settings when the desktop starts
eu: Lehengoratu nahastailearen bolumen mailak eta etengailuak erabili zireneko azken ezarpenetara mahaigaina abiatzean

en: The volume of PulseAudio or MPRIS2 dynamic controls will not be restored.
eu: PulseAudio edo MPRIS2-ren kontrol dinamikoen bolumena ez da lehengoratuko.

en: &Horizontal
eu: &Horizontala

en: &Vertical
eu: &Bertikala

en: Behavior
eu: Jokabidea

en: Volume overdrive
eu: Bolumen muga behartzea

[ctx: @info:tooltip]
en: Allow the volume to be raised above the recommended maximum (typically to 150%)
eu: Onartu bolumena gomendatutako gehienezkoaren gainetik igotzea (eskuarki, % 150)

en: Volume overdrive is only available for PulseAudio.
eu: Bolumen muga PulseAudio-rako bakarrik dago erabilgarri.

en: %1 must be restarted for the volume overdrive setting to take effect.
eu: %1 berrabiatu beharra dago bolumen muga behartzeko ezarpenak indarrean jar daitezen.

en: Volume feedback
eu: Bolumenaren berrelikadura

[ctx: @info:tooltip]
en: Play a sample sound when the volume changes
eu: Jo soinu-lagin bat bolumena aldatzen denean

en: Volume feedback is only available when configured with Canberra.
eu: Bolumenaren berrelikatzea erabilgarri dago soilik Canberra-ren bidez konfiguratzen denean.

[ctx: @info:tooltip]
en: <para>Set the volume step as a percentage of the volume range.</para><para>This affects changing the volume via hot keys, with the mouse wheel over the system tray icon, or moving sliders by a page step.</para><para>%1 must be restarted for this change to take effect.</para>
eu: <para>Ezarri bolumen-urratsa bolumen-bitartearen ehuneko gisa.</para><para>Horrek eragiten dio bolumena laster-teklekin, sistema-erretiluko ikono gainetik sagua-gurpilarekin, edo graduatzaileak orriko urrats baten bidez aldatzeari.</para><para>%1 berrabiarazi egin behar da aldaketa hau indarrean jartzeko.</para>

en: Volume step:
eu: Bolumen urratsa:

en: Visual
eu: Ikustezko

en: Show slider &tickmarks
eu: Erakutsi graduatzaileko es&kala-markak

en: Show tick mark scales on sliders
eu: Erakutsi eskala-marratxoak graduatzaileetan

en: Show control &labels
eu: Erakutsi kontroletako e&tiketak

en: Show description labels for sliders
eu: Erakutsi graduatzailetarako etiketa deskribatzaileak

en: Show On Screen Display (&OSD)
eu: Erakutsi pantailan adierazlea (&OSD)

en: Show an on-screen indicator when changing the volume via hotkeys
eu: Erakutsi pantailako adierazle bat tekla-lasterren bidez bolumena aldatzean

en: Slider orientation (main window):
eu: Graduatzailearen orientatzea (leiho nagusia):

en: Slider orientation (system tray popup):
eu: Graduatzailearen orientatzea (sistemaren erretiluko gainerakorra):

en: Set the orientation of the main window control sliders
eu: Ezarri leiho nagusian aginte graduatzaileen orientazioa

en: Set the orientation of the system tray volume control sliders
eu: Ezarri sistema-erretiluko bolumen aginte graduatzaileen orientazioa

en: Dock in system tray
eu: Ainguratu sistemaren erretiluan

en: Dock the mixer into the system tray. Click on it to open the popup volume control.
eu: Ainguratu nahastailea sistemaren erretiluan. Klik egin bere gainean bolumen kontrol gainerakorra irekitzeko.

en: Mixers to show in the popup volume control:
eu: Bolumen kontrol gainerakorrean erakutsi beharreko nahastailea

en: Select Mixers
eu: Hautatu nahastaileak

en: The mixers that are checked here will be shown in the popup volume control.
eu: Hemen markatuta dauden nahastaileak bolumen-aginte gainerakorrean erakutsiko dira.

en: No sound devices are installed or are currently available.
eu: Ez dago instalatuta soinu gailurik edo une honetan ez daude erabilgarri.

en: Split Channels
eu: Zatitu kanalak

en: Capture
eu: Atzerman

en: Use Device
eu: Erabili gailua

[ctx: 1=device name, 2=control name]
en: Mute %2 on %1
eu: Isilarazi %2 %1(e)(a)n

[ctx: 1=device name, 2=control name]
en: Increase volume of %2 on %1
eu: Igo %2(r)en bolumena %1(e)(a)n

[ctx: 1=device name, 2=control name]
en: Decrease volume of %2 on %1
eu: Jaitsi %2(r)en bolumena %1(e)(a)n

[ctx: %1=channel]
en: Capture/Uncapture %1
eu: Atzeman/ez atzeman %1

[ctx: %1=channel]
en: Mute/Unmute %1
eu: Isilarazi/ozendu %1

en: %1 (capture)
eu: %1 (atzeman)

en: Automatic (according to category)
eu: Automatikoa (kategoriaren arabera)

en: Channel Shortcuts...
eu: Kanaletako lasterbideak...

en: Configure this view
eu: Konfiguratu ikuspegi hau

en: Show the full mixer window
eu: Erakutsi nahastailearen leihoa osoa

en: Load volume profile %1
eu: Zamatu %1 bolumen profila

en: Nothing is playing audio.
eu: Ez dago ezer audioa jotzen.

en: Nothing is capturing audio.
eu: Ez dago ezer audio atzematen.

en: There are no capture devices.
eu: Ez dago atzemateko gailurik.

en: There are no playback devices.
eu: Ez dago atzera-jotzeko gailurik.
