kmix - en to gl translation catalogue (194 entries)

en: kmixctrl - KMix volume save/restore utility
gl: kmixctrl — Utilidade de KMix para gardar e restaurar volumes

en: (c) 2000 by Stefan Schimanski
gl: © 2000, Stefan Schimanski

en: Save current volumes as default
gl: Gardar os volumes actuais como predeterminados

en: Restore default volumes
gl: Restaurar os volumes predeterminados

en: KMix - KDE's full featured mini mixer
gl: KMix — Pequeno e completo mesturador de KDE

en: (c) 1996-2024 The KMix Authors
gl: © 1996-2024 Persoas autoras de KMix

en: Original author and current maintainer
gl: Autoría orixinal e mantemento actual.

en: PulseAudio support
gl: Compatibilidade con PulseAudio.

en: ALSA 0.9x port
gl: Tradución á rama 0.9 de ALSA.

en: Solaris support
gl: Compatibilidade con Solaris.

en: KF5 hotplugging, ALSA/OSS volume feedback, GUI improvements, KF6 port
gl: Conexión en quente con KF5, resposta de volume de ALSA e OSS, melloras da interface, adaptación a KF 6.

en: Plasma Dataengine
gl: Motor de datos de Plasma.

en: Temporary maintainer
gl: Mantemento temporal.

en: *BSD fixes
gl: Correccións para sistemas da familia BSD.

en: Mute and volume preview, other fixes
gl: Silenciado e vista previa do volume, outras correccións.

en: Improving support for emu10k1 based soundcards
gl: Melloras na compatibilidade con tarxetas de son baseadas en emu10k1.

en: TerraTec DMX6Fire support
gl: Compatibilidade con TerraTec DMX6Fire.

en: Sound server
gl: Servidor de son

en: Advanced Linux Sound Architecture
gl: Arquitectura avanzada de son de Linux

en: Open Sound System
gl: Sistema de son aberto

en: Inhibit showing the KMix main window, if KMix is already running.
gl: Inhibe amosar a xanela principal de KMix, se xa esta á executarse.

en: Start KMix in failsafe mode.
gl: Iniciar KMix no modo a proba de erros.

en: A list of backends to use (for testing only).
gl: Unha lista de motores para usar (só para probas).

en: name[,name...]
gl: nome[,nome…]

en: Enable the (experimental) multiple driver mode.
gl: Activar o modo (experimental) de varios controladores.

en: Do not show the system tray volume control.
gl: Non amosar o control de volume da área de notificación.

en: Hide Mixer Window
gl: Agochar a xanela do mesturador

en: Audio Setup...
gl: Configuración de son…

en: Configure &Channels...
gl: Configurar as &canles…

en: Select Master Channel...
gl: Escoller a canle mestra…

en: Save volume profile 1
gl: Gardar o perfil de volume 1

en: Save volume profile 2
gl: Gardar o perfil de volume 2

en: Save volume profile 3
gl: Gardar o perfil de volume 3

en: Save volume profile 4
gl: Gardar o perfil de volume 4

en: Load volume profile 1
gl: Cargar o perfil de volume 1

en: Load volume profile 2
gl: Cargar o perfil de volume 2

en: Load volume profile 3
gl: Cargar o perfil de volume 3

en: Load volume profile 4
gl: Cargar o perfil de volume 4

en: Increase Volume
gl: Aumentar o volume

en: Decrease Volume
gl: Baixar o volume

en: Mute
gl: Silenciar

en: Add new view
gl: Engadir unha vista

en: Cannot add view - GUIProfile is invalid.
gl: Non é posíbel engadir unha vista. «GUIProfile» é incorrecto.

en: Error
gl: Erro

en: Cannot add view - View already exists.
gl: Non é posíbel engadir a vista porque xa existe.

en: The sound device '%1' was connected.
gl: Conectouse o dispositivo de son «%1».

en: The sound device '%1' was disconnected.
gl: Desconectouse o dispositivo de son «%1».

en: The current master device was disconnected. Changing master to '%1' on device '%2'.
gl: Desconectouse o dispositivo principal. Cambiouse o principal a «%1» no dispositivo «%2».

en: The last sound device was disconnected. No sound devices are available.
gl: Desconectouse o último dispositivo de son. Non hai dispositivos de son dispoñíbeis.

en: The helper application is either not installed or not working.
    
    %1
gl: A aplicación de asistencia non está instalada ou non funciona.
    
    %1

en: Mixer (%1)
gl: Mesturador (%1)

en: Volume Control Feedback Sound
gl: Son de información do control do volume.

en: You do not have permission to access the alsa mixer device.
    Please verify if all alsa devices are properly created.
gl: Non ten permiso para acceder ao dispositivo do mesturador de alsa.
    Verifique que todos os dispositivos alsa están creados axeitadamente.

en: Alsa mixer cannot be found.
    Please check that the soundcard is installed and the
    soundcard driver is loaded.
gl: Non é posíbel atopar o mesturador de Alsa.
    Comprobe que a tarxeta de son está instalada e que o
    controlador está cargado.

en: Application Streams
gl: Fluxos de aplicacións

en: Bass
gl: Graves

en: Treble
gl: Agudos

en: Synth
gl: Sintetizador

en: Speaker
gl: Altofalante

en: Microphone
gl: Micrófono

en: Line
gl: Liña

en: Mix
gl: Mest

en: IGain
gl: GanE

en: OGain
gl: GanS

en: Line1
gl: Liña1

en: Line2
gl: Liña2

en: Line3
gl: Liña3

en: Digital1
gl: Dixital1

en: Digital2
gl: Dixital2

en: Digital3
gl: Dixital3

en: PhoneIn
gl: EMicro

en: PhoneOut
gl: SMicro

en: Video
gl: Vídeo

en: 3D-depth
gl: Profundidade 3D

en: 3D-center
gl: Centrado 3D

en: unknown
gl: descoñecido

en: unused
gl: sen usar

en: kmix: You do not have permission to access the mixer device.
    Login as root and do a 'chmod a+rw /dev/mixer*' to allow the access.
gl: kmix: Non ten permisos para acceder ao dispositivo do mesturador.
    Entre como root e faga «chmod a+rw /dev/mixer*» para permitir o acceso.

en: kmix: Mixer cannot be found.
    Please check that the soundcard is installed and the
    soundcard driver is loaded.
    On Linux you might need to use 'insmod' to load the driver.
    Use 'soundon' when using commercial OSS.
gl: kmix: Non se pode atopar o mesturador.
    Comprobe que a tarxeta de son está instalada e que o
    controlador está cargado.
    En Linux, pode que teña que usar «insmod» para cargar o controlador.
    Use «soundon» se está a usar o OSS comercial.

en: kmix: Mixer cannot be found.
    Please check that the soundcard is installed and the
    soundcard driver is loaded.
    On Linux you might need to use 'insmod' to load the driver.
    Use 'soundon' when using OSS4 from 4front.
gl: kmix: Non se pode atopar o mesturador.
    Comprobe que a tarxeta de son está instalada e que o
    controlador está cargado.
    En Linux pode que teña que usar «insmod» para cargar o controlador.
    Use «soundon» se está a usar o OSS4 comercial.

en: Unknown Application
gl: Aplicación descoñecida

en: Event Sounds
gl: Sons de evento

en: Playback Devices
gl: Dispositivos de reprodución

en: Capture Devices
gl: Dispositivos de captura

en: Playback Streams
gl: Secuencias de reprodución

en: Capture Streams
gl: Secuencias de captura

en: Server Devices
gl: Dispositivos de servidor

en: Master Volume
gl: Volume principal

en: Internal Speaker
gl: Altofalante interno

en: Headphone
gl: Auriculares

en: Line Out
gl: Saída liña

en: Record Monitor
gl: Monitor gravación

en: Line In
gl: Entrada Liña

en: kmix: You do not have permission to access the mixer device.
    Ask your system administrator to fix /dev/audioctl to allow access.
gl: kmix: Non ten permisos para acceder ao dispositivo do mesturador.
    Pídalle á persoa administradora do sistema que arranxe «/dev/audioctl» para permitir o acceso.

en: kmix:You do not have permission to access the mixer device.
    Please check your operating systems manual to allow the access.
gl: kmix:Non ten permiso para acceder ao dispositivo do mesturador.
    Comprobe o manual do seu sistema operativo para permitir o acceso.

en: kmix: Could not write to mixer.
gl: kmix: Non se puido escribir no mesturador.

en: kmix: Could not read from mixer.
gl: kmix: Non se puido ler do mesturador.

en: kmix: Mixer cannot be found.
    Please check that the soundcard is installed and that
    the soundcard driver is loaded.
gl: kmix: Non se pode atopar o mesturador.
    Comprobe que a tarxeta de son está instalada e que o
    controlador está cargado.

en: kmix: Unknown error. Please report how you produced this error.
gl: kmix: Erro descoñecido. Informe de como produciu este erro.

en: Recording level of the microphone input.
gl: Nivel de gravación da entrada de micrófono.

en: Controls the volume of the front speakers or all speakers (depending on your soundcard model). If you use a digital output, you might need to also use other controls like ADC or DAC. For headphones, soundcards often supply a Headphone control.
gl: Controla o volume dos altofalantes frontais ou de todos os altofalantes (en función do modelo de tarxeta de son que teña). Se usa unha saída dixital é posíbel que precise doutros controis como ADC ou DAC. No caso dos auriculares, as tarxetas de son soen dispoñer ademais dun control específico para eles.

en: Most media, such as MP3s or Videos, are played back using the PCM channel. As such, the playback volume of such media is controlled by both this and the Master or Headphone channels.
gl: A meirande parte do contido multimedia, como os MP3 ou os vídeos, reprodúcense usando a canle PCM. Ao ser así o volume de reprodución dese contido contrólase tanto desde as canle mestra como da canles dos auriculares.

en: Controls the headphone volume. Some soundcards include a switch that must be manually activated to enable the headphone output.
gl: Controla o volume dos auriculares. Algunhas tarxetas de son inclúen un conmutador, que hai que activar para que a saída de son se produza polos auriculares.

[ctx: Channel name]
en: Left
gl: Esquerdo

[ctx: Channel name]
en: Right
gl: Dereito

[ctx: Channel name]
en: Center
gl: Central

[ctx: Channel name]
en: Surround Left
gl: Envolvente esquerdo

[ctx: Channel name]
en: Surround Right
gl: Envolvente dereito

[ctx: Channel name]
en: Side Left
gl: Lateral esquerdo

[ctx: Channel name]
en: Side Right
gl: Lateral dereito

[ctx: Channel name]
en: Rear Center
gl: Traseiro central

[ctx: Channel name]
en: Unknown
gl: Descoñecido

en: All controls
gl: Todos os controis

en: Only playback controls
gl: Só os controis de reprodución

en: Only capture controls
gl: Só os controis de captura

en: Add View
gl: Engadir vista

en: Select mixer:
gl: Seleccionar o mesturador:

en: Current mixer
gl: Mesturador actual

en: Select the design for the new view:
gl: Seleccionar o deseño dunha nova vista:

en: Select Master Channel
gl: Escoller a canle mestra

en: Current mixer:
gl: Mesturador actual:

[ctx: @info]
en: Select the <link url="i">master volume</link> channel:
gl: Seleccione a canle de <link url="i">volume principal</link>:

[ctx: @info:tooltip]
en: <para>Here you can select the master sound device (if there is more than one) and its master channel.</para><para>The master channel is the one that is affected by the system tray volume control, the volume up/down and mute global shortcut keys, and the <interface>Mute</interface> action in the system tray popup menu.</para>
gl: <para>Aquí pode seleccionar o dispositivo de son principal (se hai máis dun) e a súa canle principal.</para><para>A canle principal é á que afecta o control de volume da área de notificación, as teclas de atallo globais de subir ou baixar o volume e de silenciar, e a acción de <interface>Silenciar</interface> no menú emerxente da área de notificación.</para>

en: Automatic (%1 recommendation)
gl: Automático (recomendación de %1)

en: Configure Channels
gl: Configurar as canles

en: Configure the visible channels. Drag icons between the lists to update.
gl: Configure as canles visíbeis. Arrastre as iconas entre as listas para actualizar.

en: Visible channels:
gl: Canles visíbeis:

en: Available channels:
gl: Canles dispoñíbeis:

en: Move the selected channel to the visible list
gl: Mover a canle seleccionada á lista de visíbeis.

en: Move the selected channel to the available (hidden) list
gl: Mover a canle seleccionada á lista de dispoñíbeis (ocultas).

en: Show the selected channel
gl: Amosar a canle escollida

en: Hide the selected channel
gl: Agochar a canle escollida

en: Visible channels
gl: Canles visíbeis

en: Available channels
gl: Canles dispoñíbeis

en: Volume Control
gl: Control do volume

en: M&ute
gl: &Silenciar

en: Show Mixer Window
gl: Amosar a xanela do mesturador

en: No mixer devices available
gl: Non hai dispositivos mesturadores dispoñíbeis

en: Volume muted
gl: Silenciado

en: Volume at %1%
gl: Volume ao %1%

en: %1 - %2
gl: %1 — %2

en: Configure
gl: Configurar

en: General
gl: Xeral

en: Startup
gl: Inicio

en: Start KMix on desktop startup
gl: Iniciar KMix co escritorio

en: Start KMix automatically when the desktop starts
gl: Iniciar KMix de maneira automática cando se inicia o escritorio

en: Autostart will not work, because the autostart file kmix_autostart.desktop is missing. Check that KMix is installed correctly.
gl: O inicio automático non funcionará porque falta o ficheiro de inicio automático kmix_autostart.desktop. Comprobe que KMix está instalado correctamente.

en: Restore previous volume settings on desktop startup
gl: Restaurar a configuración de volume anterior ao iniciar o escritorio.

en: Restore all mixer volume levels and switches to their last used settings when the desktop starts
gl: Restaurar todos os niveis de volume dos mesturadores e controis á configuración usada por última vez cando se inicia o escritorio

en: The volume of PulseAudio or MPRIS2 dynamic controls will not be restored.
gl: O volume de PulseAudio ou os controis dinámicos de MPRIS2 non se restaurarán.

en: Behavior
gl: Comportamento

en: Volume overdrive
gl: Control manual de volume

[ctx: @info:tooltip]
en: Allow the volume to be raised above the recommended maximum (typically to 150%)
gl: Permitir subir o volume alén do máximo recomendado (normalmente ata 150%).

en: Volume overdrive is only available for PulseAudio.
gl: A sobrecarga de volume só está dispoñíbel para PulseAudio.

en: %1 must be restarted for the volume overdrive setting to take effect.
gl: Precísase reiniciar %1 para que a opción de sobrecarga de volume xurda efecto.

en: Volume feedback
gl: Información do volume

[ctx: @info:tooltip]
en: Play a sample sound when the volume changes
gl: Reproducir un son de mostra cando cambie o volume.

en: Volume feedback is only available when configured with Canberra.
gl: A información do volume só está dispoñíbel con Canberra.

[ctx: @info:tooltip]
en: <para>Set the volume step as a percentage of the volume range.</para><para>This affects changing the volume via hot keys, with the mouse wheel over the system tray icon, or moving sliders by a page step.</para><para>%1 must be restarted for this change to take effect.</para>
gl: <para>Definir o chanzo de volume como porcentaxe do volume máximo.</para><para>Isto afecta ao cambio de volume mediante atallos, coa roda do rato sobre a icona da área de notificación, ou a paxinación de controis esvaradíos.</para><para>Debe reiniciar %1 para que o cambio xurda efecto.</para>

en: Volume step:
gl: Chanzo de volume:

en: Show slider &tickmarks
gl: Amosar &marcas nos controis esvaradíos

en: Show tick mark scales on sliders
gl: Amosar mascas nos controis esvaradíos

en: Show control &labels
gl: Amosar as etiquetas de contro&l

en: Show description labels for sliders
gl: Amosar etiquetas de descrición nos controis esvaradíos

en: Show On Screen Display (&OSD)
gl: Amosar a visualización na pantalla (&OSD).

en: Show an on-screen indicator when changing the volume via hotkeys
gl: Amosar un indicador en pantalla ao cambiar o volume cun atallo

en: Slider orientation (main window):
gl: Orientación do control esvaradío (xanela principal):

en: Slider orientation (system tray popup):
gl: Orientación do control esvaradío (notificación emerxente da área de notificación):

en: Set the orientation of the main window control sliders
gl: Definir a orientación dos controis esvaradíos da xanela principal

en: Set the orientation of the system tray volume control sliders
gl: Definir a orientación dos controis esvaradíos de volume da área de notificación

en: Dock in system tray
gl: Acoplar na área de notificación

en: Dock the mixer into the system tray. Click on it to open the popup volume control.
gl: Acoplar o mesturador na área de notificación. Prémao para abrir o control de volume emerxente.

en: Mixers to show in the popup volume control:
gl: Mesturadores para amosar no control de volume emerxente:

en: Select Mixers
gl: Seleccionar o mesturadores

en: The mixers that are checked here will be shown in the popup volume control.
gl: Os mesturadores marcados aquí amosaranse no control de volume emerxente.

en: No sound devices are installed or are currently available.
gl: Non hai dispositivos de son instalados ou dispoñíbeis.

en: Split Channels
gl: Dividir as canles

en: Capture
gl: Captura

en: Use Device
gl: Usar o dispositivo

[ctx: 1=device name, 2=control name]
en: Mute %2 on %1
gl: Silenciar %2 en %1

[ctx: 1=device name, 2=control name]
en: Increase volume of %2 on %1
gl: Aumentar o volume de %2 en %1

[ctx: 1=device name, 2=control name]
en: Decrease volume of %2 on %1
gl: Diminuír o volume de %2 en %1

[ctx: %1=channel]
en: Capture/Uncapture %1
gl: Conmutar a captura de %1

[ctx: %1=channel]
en: Mute/Unmute %1
gl: Silenciar/Desilenciar %1

en: %1 (capture)
gl: %1 (captura)

en: Automatic (according to category)
gl: Automática (segundo a categoría)

en: Channel Shortcuts...
gl: Atallos de canle…

en: Configure this view
gl: Configurar a vista

en: Show the full mixer window
gl: Amosar a xanela completa do mesturador.

en: Load volume profile %1
gl: Cargar o perfil de volume %1

en: Nothing is playing audio.
gl: Non hai nada reproducindo son.

en: Nothing is capturing audio.
gl: Non hai nada capturando son.

en: There are no capture devices.
gl: Non hai dispositivos de captura.

en: There are no playback devices.
gl: Non hai dispositivos de reprodución.
