kmix - en to hne translation catalogue (77 entries)

en: kmixctrl - kmix volume save/restore utility
hne: kmixctrl - kmix अवाज सहेजना/बहाल करना यूटिलिटी

en: (c) 2000 by Stefan Schimanski
hne: (c) 2000 स्टीफन स्कीमांस्की द्वारा

en: Stefan Schimanski
hne: स्टीफन सिमांस्की

en: Save current volumes as default
hne: अभी हाल के अवाज ल डिफाल्ट के जइसन सहेजव

en: Restore default volumes
hne: डिफाल्ट अवाज बहाल करव

en: Hide Mixer Window
hne: मिक्सर विंडो लुकाव

en: Configure &Channels...
hne: चैनल कान्फिगर करव (&C)...

en: Select Master Channel...
hne: मास्टर चैनल चुनव...

en: Increase Volume
hne: अवाज बढ़ाव

en: Decrease Volume
hne: अवाज कम करव

en: Mute
hne: मौन

en: KMix
hne: के-मिक्स

en: KMix - KDE's full featured mini mixer
hne: के-मिक्स - केडीई के पूरा विसेसता लिए नन्हा मिक्सर

en: Christian Esken
hne: क्रिस्चियन एस्केन

en: Helio Chissini de Castro
hne: हेलियो चिसिनी द कास्त्रो

en: Brian Hanson
hne: ब्रायन हेनसन

en: Temporary maintainer
hne: अस्थाई मेंटेनर

en: Sebestyen Zoltan
hne: सेबेस्टियन जोल्टान

en: *BSD fixes
hne: *BSD फिक्सेस

en: Lennart Augustsson
hne: लेनार्ट आगस्टसन

en: Nadeem Hasan
hne: नदीम हसन

en: Mute and volume preview, other fixes
hne: मौन अउ अवाज प्रिव्यू, अउ फिक्सेस

en: Erwin Mascher
hne: एरविन मासेर

en: Improving support for emu10k1 based soundcards
hne: emu10k1 आधार से साउंडकार्ड बर समर्थन मं सुधार

en: Inhibits the unhiding of the KMix main window, if KMix is already running.
hne: केमिक्स के मुख्य विंडो ल प्रकट करे ल इनहिबिट करथे  यदि केमिक्स पहिली से ही चल रहा होथे .

en: Alsa mixer cannot be found.
    Please check that the soundcard is installed and the
    soundcard driver is loaded.
hne: आल्सा मिक्सर नइ मिलिस.
    किरपा करके, जांचव कि साउन्डकार्ड इनस्टाल हे तथा
    साउन्डकार्ड ड्राइवर लोड करिस होही .

en: kmix:You do not have permission to access the mixer device.
    Please check your operating systems manual to allow the access.
hne: के-मिक्स:आप मन ल मिक्सर उपकरन मं पहुंचे बर अनुमति नइ हे.
    किरपा करके, अपन आपरेटिंग सिसटम मेनुअल ल पहुंच अनुमति बर जांचव.

en: kmix: Could not write to mixer.
hne: के-मिक्सः मिक्सर मं लिख नइ सकिस.

en: kmix: Could not read from mixer.
hne: के-मिक्सः मिक्सर से पढ़ नइ सकिस.

en: kmix: Mixer cannot be found.
    Please check that the soundcard is installed and that
    the soundcard driver is loaded.
hne: के-मिक्सः मिक्सर नइ मिलिस.
    किरपा करके, जांचव कि साउंडकार्ड इनस्टाल हे अउ ए कि
    the soundcard driver is loaded.

en: kmix: Unknown error. Please report how you produced this error.
hne: के-मिक्स: अग्यात गलती. किरपा करके, रपट करव कि एखर गलती ल कइसन रिपोट करे जाए.

en: Volume
hne: अवाज निर्धारक

en: Bass
hne: बास

en: Treble
hne: ट्रेबल

en: Synth
hne: सिंथ

en: Pcm
hne: पीसीएम

en: Speaker
hne: स्पीकर

en: Microphone
hne: माइक्रोफोन

en: CD
hne: सीडी

en: Line
hne: पंक्ति

en: Mix
hne: मिक्स

en: Pcm2
hne: पीसीएम2

en: RecMon
hne: रेक-मान

en: IGain
hne: आई-गेन

en: OGain
hne: ओ-गेन

en: Line1
hne: लाइन1

en: Line2
hne: लाइन2

en: Line3
hne: लाइन3

en: Digital1
hne: डिजिटल1

en: Digital2
hne: डिजिटल2

en: Digital3
hne: डिजिटल3

en: PhoneIn
hne: फोन-इन

en: PhoneOut
hne: फोन-आउट

en: Video
hne: वीडियो

en: Radio
hne: रेडियो

en: Monitor
hne: मानीटर

en: 3D-depth
hne: 3डी-गहराई

en: 3D-center
hne: 3डी-केंद्र

en: unknown
hne: अग्यात

en: unused
hne: उपयोग मं नइ

en: kmix: Mixer cannot be found.
    Please check that the soundcard is installed and the
    soundcard driver is loaded.
    On Linux you might need to use 'insmod' to load the driver.
    Use 'soundon' when using commercial OSS.
hne: के-मिक्स: किरपा करके, जांचव कि साउन्डकार्ड इनस्टाल हे तथा
    साउन्डकार्ड ड्राइवर लोड करिस होही .
    लिनक्स सिसटम मं आप मन ल 'insmod' के उपयोग ड्राइवर लोड करे मं करना पड़ सकथे .
    जब व्यावसायिक ओएसएस उपयोग करते होही तहां उपयोग करव 'soundon' का.

en: Master Volume
hne: मुख्य अवाज निर्धारक

en: Internal Speaker
hne: अंदर के स्पीकर

en: Headphone
hne: हेडफोन

en: Line Out
hne: लाए आउट

en: Record Monitor
hne: रेकार्ड मानीटर

en: Line In
hne: लाए इन

en: Current mixer
hne: अभी हाल के मिक्सर

en: Select Master Channel
hne: मास्टर चैनल चुनव

en: M&ute
hne: मौन (&u)

en: Volume at %1%
hne: अवाज %1% पर

en: Configure
hne: कान्फिगर

en: &Horizontal
hne: आड़ा (&H)

en: &Vertical
hne: खड़ा (&V)

en: Visual
hne: दृस्टि

en: %1 (capture)
hne: %1 (कैप्चर)

en: Device Settings
hne: उपकरन सेटिंग
