kmix - en to ka translation catalogue (174 entries)

en: kmixctrl - kmix volume save/restore utility
ka: kmixctrl - kmix -ის ხმის დონეების შენახვის და აღდგენის პროგრამა

en: Save current volumes as default
ka: მიმდინარე ხმის დონეების ნაგულისხმებად შენახვა

en: Restore default volumes
ka: ნაგულისხმები ხმების აღდგენა

en: The soundcard containing the master device was unplugged. Changing to control %1 on card %2.
ka: ძირითადი მოწყობილობის შემცველი ხმოვანი ბარათი გამოერთებულია. კონტროლი %2 ბარათზე მოთავსებულ %1-ზე შეიცვლება.

en: The last soundcard was unplugged.
ka: გამოერთებულია ბოლო ხმის ბარათი.

en: Audio Setup...
ka: აუდიოს მორგება...

en: Hide Mixer Window
ka: მიქსერის ფანჯრის ჩვენება

en: Configure &Channels...
ka: &არხების მორგება...

en: Select Master Channel...
ka: აირჩიეთ მთავარი არხი...

en: Save volume profile 1
ka: ხმის პროფილი 1-ის შენახვა

en: Save volume profile 2
ka: ხმის პროფილი 2-ის შენახვა

en: Save volume profile 3
ka: ხმის პროფილი 3-ის შენახვა

en: Save volume profile 4
ka: ხმის პროფილი 4-ის შენახვა

en: Load volume profile 1
ka: ხმის პროფილი 1-ის ჩატვირთვა

en: Load volume profile 2
ka: ხმის პროფილი 2-ის ჩატვირთვა

en: Load volume profile 3
ka: ხმის პროფილი 3-ის ჩატვირთვა

en: Load volume profile 4
ka: ხმის პროფილი 4-ის ჩატვირთვა

en: Increase Volume
ka: ხმის აწევა

en: Decrease Volume
ka: ხმის დაწევა

en: Mute
ka: დადუმება

en: Add new view
ka: ახალი ხედის დამატება

en: Cannot add view - GUIProfile is invalid.
ka: ხედის დამატების შეცდომა - GUIProfile არასწორია.

en: Error
ka: შეცდომა

en: Cannot add view - View already exists.
ka: ხედის დამატების შეცდომა - ხედი უკვე არსებობს.

en: The helper application is either not installed or not working.
    
    %1
ka: დამხმარე აპლიკაცია დაყენებული არაა, ან არ მუშაობს.
    
    %1

en: Mixer (%1)
ka: მიქსერი (%1)

en: KMix - KDE's full featured mini mixer
ka: KMix - KDE-ის სრული ფუნქციონალის მქონე მინი-მიქსერი

en: (c) 1996-2013 The KMix Authors
ka: (c) 1996-2013 KMix -ის ავტორები

en: Original author and current maintainer
ka: პროექტის მიმდინარე ხელმძღვანელი, ავტორი

en: PulseAudio support
ka: PulseAudio -ის მხარდაჭერა

en: ALSA 0.9x port
ka: ALSA 0.9x -ზე პორტი

en: Solaris support
ka: Solaris -ის მხარდაჭერა

en: Plasma Dataengine
ka: Plasma მონაცემების ძრავი

en: Temporary maintainer
ka: დროებითი წამყვანი პროგრამისტი

en: *BSD fixes
ka: *BSD -ზე შეცდომების გასწორება

en: Mute and volume preview, other fixes
ka: დადუმება და ხმის გადახედვა. სხვა შეცდომები

en: Improving support for emu10k1 based soundcards
ka: Emu10k1-ზე ბაზირებული ხმოვანი ბარათების მხარდაჭერის გაუმჯობესება

en: Valentin Rusu
ka: ვალენტინ რუსუ

en: TerraTec DMX6Fire support
ka: TerraTec DMX6Fire -ის მხარდაჭერა

en: Inhibits the unhiding of the KMix main window, if KMix is already running.
ka: თუ Kmix-ი უკვე გაშვებულია, მთავარი ფანჯრის გამოჩენის აკრძალვა.

en: Starts KMix in failsafe mode.
ka: KMix-ის უსაფრთხო რეჟიმში გაშვება.

en: Volume Control Feedback Sound
ka: ხმის კონტროლის საპასუხო ხმა

en: You do not have permission to access the alsa mixer device.
    Please verify if all alsa devices are properly created.
ka: Alsa-ის მიქსერის მოწყობილობასთან წვდომა არ გაგაჩნიათ.
    გადაამოწმეთ, შეიქმნა ALSA-ის ყველა მოწყობილობა, თუა რა.

en: Alsa mixer cannot be found.
    Please check that the soundcard is installed and the
    soundcard driver is loaded.
ka: ALSA-ის მიქსერი ვერ ვიპოვე.
    შეამოწმეთ, დაყენებულია თუ არა ხმოვანი ბარათი და
    ჩატვირთულია თუ არა მისი დრაივერი.

en: kmix:You do not have permission to access the mixer device.
    Please check your operating systems manual to allow the access.
ka: kmix: მიქსერის მოწყობილობამდე წვდომა არ გაგაჩნიათ.
    წვდომის დასაშვებად თქვენი ოპერაციული სისტემის სახელმძღვანელო გადაამოწმეთ.

en: kmix: Could not write to mixer.
ka: kmix: მიქსერში ჩაწერის შეცდომა.

en: kmix: Could not read from mixer.
ka: kmix: მიქსერიდან წაკითხვის შეცდომა.

en: kmix: Mixer cannot be found.
    Please check that the soundcard is installed and that
    the soundcard driver is loaded.
ka: kmix: მიქსერი ვერ ვიპოვე.
    შეამოწმეთ, დაყენებულია თუ არა ხმოვანი ბარათი და
    ჩატვირთულია თუ არა მისი დრაივერი.

en: kmix: Unknown error. Please report how you produced this error.
ka: kmix: უცნობის შეცდომა. გთხოვთ, მოგვწერეთ, როგორ ქენით ეს.

en: Recording level of the microphone input.
ka: მიკროფონიდან შეყვანის ჩაწერის დონე.

en: Controls the volume of the front speakers or all speakers (depending on your soundcard model). If you use a digital output, you might need to also use other controls like ADC or DAC. For headphones, soundcards often supply a Headphone control.
ka: აკონტროლებს წინა ან ყველა დინამიკების ხმას (გააჩნია ხმის ბარათის მოდელს). თუ იყენებთ ციფრულ გამოტანას, შეიძლება ასევე დაგჭირდეთ სხვა კონტროლიც, მაგალითად ADC ან DAC. ყურსასმენებისთვის ხმოვან ბარათებს, როგორც წესი, ცალკე კონტროლი გააჩნიათ.

en: Most media, such as MP3s or Videos, are played back using the PCM channel. As such, the playback volume of such media is controlled by both this and the Master or Headphone channels.
ka: მედიის უმეტესობა, მაგალითად MP3-ები და ვიდეოები, PCM-ის არხით იკვრება. ამის გამო ასეთი მედიის ხმა ორივე, მთავარი და ყურსასმენის არხებით კონტროლდება.

en: Controls the headphone volume. Some soundcards include a switch that must be manually activated to enable the headphone output.
ka: აკონტროლებს ყურსასმენების ხმას. ზოგიერთ ხმის ბარათს აქვს გადასართველი, რომელიც ხელით უნდა გაააქტიუროთ, რათა ყურსასმენების მხარდაჭერა ჩაირთოს.

en: Playback Streams
ka: დასაკრავი ნაკადები

en: Volume
ka: ტომი

en: Bass
ka: ბასი

en: Treble
ka: მაღალი სიხშირეები

en: Speaker
ka: დინამიკი

en: Microphone
ka: მიკროფონი

en: Mix
ka: მიქსი

en: Video
ka: ვიდეო

en: Radio
ka: რადიო

en: Monitor
ka: მონიტორინგი

en: unknown
ka: უცნობი

en: unused
ka: გამოუყენებელი

en: kmix: You do not have permission to access the mixer device.
    Login as root and do a 'chmod a+rw /dev/mixer*' to allow the access.
ka: kmx: მიქსერის მოწყობილობასტან წვდომა არ გაგაჩნიათ.
    შედით root-ით და გაუშვით 'chmod a+rw /dev/mixer'.

en: kmix: Mixer cannot be found.
    Please check that the soundcard is installed and the
    soundcard driver is loaded.
    On Linux you might need to use 'insmod' to load the driver.
    Use 'soundon' when using commercial OSS.
ka: kmix: მიქსერი ვერ ვპოვე.
    შეამოწმეთ, დაყენებულია თუ არა ხმის ბარათი და რომ
    მისი ბარათი ჩატვირთულია.
    ლინუქსზე დრაივერის ჩასატვირთად შიეძლება 'insmod' ბრძანების გამოყენება დაგჭიდეთ.
    ფასიანი OSS-ის გამოყენებისას 'soundon' ბრძანება დაგჭირდებათ.

en: kmix: Mixer cannot be found.
    Please check that the soundcard is installed and the
    soundcard driver is loaded.
    On Linux you might need to use 'insmod' to load the driver.
    Use 'soundon' when using OSS4 from 4front.
ka: kmix: მიქსერი ვერ ვპოვე.
    შეამოწმეთ, დაყენებულია თუ არა ხმის ბარათი და რომ
    მისი ბარათი ჩატვირთულია.
    ლინუქსზე დრაივერის ჩასატვირთად შიეძლება 'insmod' ბრძანების გამოყენება დაგჭიდეთ.
    ფასიანი 4front OSS-ის გამოყენებისას 'soundon' ბრძანება დაგჭირდებათ.

en: Unknown Application
ka: უცნობი აპლიკაცია

en: Event Sounds
ka: მოვლენის ხმები

en: Playback Devices
ka: დამკვრელი მოწყობილობები

en: Capture Devices
ka: ჩამწერი მოწყობილობები

en: Capture Streams
ka: ჩასაწერი ნაკადები

en: Master Volume
ka: მთავარი ხმა

en: Internal Speaker
ka: შიდა დინამიკი

en: Headphone
ka: ყურსაცვამი

en: Line Out
ka: ხაზოვანი გამოყვანა

en: Record Monitor
ka: ჩაწერისმონიტორი

en: kmix: You do not have permission to access the mixer device.
    Ask your system administrator to fix /dev/audioctl to allow access.
ka: kmix: მიქსერის მოწყობილობასთან წვდომა არ გაგაჩნიათ.
    სთხოვეთ თქვენს სისტემურ ადმინისტრატორს, /dev/audioctl-სთან წვდომა გაასწოროს.

[ctx: Channel name]
en: Left
ka: მარცხენა

[ctx: Channel name]
en: Right
ka: მარჯვენა

[ctx: Channel name]
en: Center
ka: ცენტრი

[ctx: Channel name]
en: Subwoofer
ka: საბვუფერი

[ctx: Channel name]
en: Surround Left
ka: უკანა მარცხენა

[ctx: Channel name]
en: Surround Right
ka: უკანა მარჯვენა

[ctx: Channel name]
en: Side Left
ka: მარცხენა მხარეს

[ctx: Channel name]
en: Side Right
ka: მარჯვენა მხარეს

[ctx: Channel name]
en: Rear Center
ka: უკანა ცენტრი

[ctx: Channel name]
en: Unknown
ka: უცნობი

en: All controls
ka: ყველა კონტროლი

en: Only playback controls
ka: მხოლოდ დაკვრის კონტროლები

en: Only capture controls
ka: მხოლოდ ჩაწერის კონტროლები

en: Add View
ka: ხედის დამატება

en: Select mixer:
ka: აირჩიეთ მიქსერი:

en: Current mixer
ka: მიმდინარე მიქსერი

en: Select the design for the new view:
ka: აირჩიეთ ახალი ხედის დიზაინი:

en: Mixers to show in the popup volume control:
ka: მხტუნარა ხმის კონტროლში ნაჩვენები მიქსერები:

en: Select Mixers
ka: აირჩეთ მიქსერები

en: Select Master Channel
ka: აირჩიეთ მთავარი არხი

en: Current mixer:
ka: მიმდინარე მიქსერი:

[ctx: @info]
en: Select the <link url="i">master volume</link> channel:
ka: აირჩიეთ<link url="i">მთავარი ხმის</link> არხი:

[ctx: @info:tooltip]
en: <para>Here you can select the master sound device (if there is more than one) and its master channel.</para><para>The master channel is the one that is affected by the system tray volume control, the volume up/down and mute global shortcut keys, and the <interface>Mute</interface> action in the system tray popup menu.</para>
ka: <para>აქ შეგიძლიათ აირჩიოთ სამაგისტრო ხმის მოწყობილობა (თუ ერთზე მეტია) და მისი სამაგისტრო არხი.</para> <para>სამაგისტრო არხი არის ის, რაც გავლენას ახდენს სისტემის უჯრა მოცულობის კონტროლით, მოცულობის ზემოთ / ქვემოთ და მუნჯი გლობალური მალსახმობის გასაღებებით და <interface>მუნჯი</interface> მოქმედება სისტემის უჯრა popup მენიუში.</para>

en: Automatic (%1 recommendation)
ka: ავტომატური (%1 რეკომენდაცია)

en: Configure Channels
ka: არხების მორგება

en: Configure the visible channels. Drag icons between the lists to update.
ka: ხილული არხების მორგება. გაანახლებლად ხატულები სიებს შორის გადაათრიეთ.

en: Visible channels:
ka: ხილული არხები:

en: Available channels:
ka: ხელმისაწვდომი არხები:

en: Move the selected channel to the visible list
ka: მონიშნული არხის ხილულ სიაში გადატანა

en: Move the selected channel to the available (hidden) list
ka: მონიშნული არხის ხელმისაწვდომ (დამალულ) სიაში გადატანა

en: Show the selected channel
ka: მონიშნული არხის ჩვენება

en: Hide the selected channel
ka: მონიშნული არხის დამალვა

en: Visible channels
ka: ხილული არხები

en: Available channels
ka: ხელმისაწვდომი არხები

en: Volume Control
ka: ხმის კონტროლი

en: M&ute
ka: &დადუმება

en: No mixer devices available
ka: მიქსერის მოწყობილობა მიუწვდომელია

en: Volume muted
ka: ხმა დადუმებულია

en: Volume at %1%
ka: ხმა: %1%

en: Configure
ka: მორგება

en: General
ka: საერთო

en: Startup
ka: გაშვება

en: Start KMix on desktop startup
ka: KMix-ის გაშვება სამუშაო მაგიდის ჩატვირთვისას

en: Start KMix automatically when the desktop starts
ka: KMix-ის გაშვება სამუშაო მაგიდის ჩატვირთვისას

en: Autostart will not work, because the autostart file kmix_autostart.desktop is missing. Check that KMix is installed correctly.
ka: ავტომატური გაშვება არ იმუშავებს, იმიტომ, რომ kmix_autostart.desktop ვერ ვიპოვე. შეამოწმეთ kmix-ის ფაილები.

en: Restore previous volume settings on desktop startup
ka: სამუშაო მაგიდის გაშვებისას ხმის წინა პარამეტრების აღდგენა

en: Restore all mixer volume levels and switches to their last used settings when the desktop starts
ka: სამუშაო მაგიდის გაშვებისას მიქსერის ყველა დონის აღდგენა და ნაგულისხმები მნიშვნელობების ჩატვირთვა

en: The volume of PulseAudio or MPRIS2 dynamic controls will not be restored.
ka: PulseAudio-ის ან MPRIS2 დინამიკური კონტროლის ხმის აღდგენა შეუძლებელია.

en: &Horizontal
ka: ჰორიზონტალური

en: &Vertical
ka: ვერტიკალური

en: Behavior
ka: ქცევა

en: Volume overdrive
ka: ხმის გაძლიერება

[ctx: @info:tooltip]
en: Allow the volume to be raised above the recommended maximum (typically to 150%)
ka: ხმის რეკომენდებულზე მაღლა გაძლიერება (ჩვეულებრივ 150%-მდე)

en: Volume overdrive is only available for PulseAudio.
ka: ხმის გაძლიერება მხოლოდ PulseAudio-შია ხელმისაწვდომი.

en: %1 must be restarted for the volume overdrive setting to take effect.
ka: ხმის გაძლიერების ჩასართავად %1-ის გადატვირთვა აუცილებელია.

en: Volume feedback
ka: ხმის კონტროლის უკუკავშირი

[ctx: @info:tooltip]
en: Play a sample sound when the volume changes
ka: ხმის დონის ცვლილებისას ნიმუში ხმის დაკვრა

en: Volume feedback is only available when configured with Canberra.
ka: ხმოვანი უკუკავშირი მხოლოდ Canberra-სთან ერთად მორგებისასაა ხელმისაწვდომი.

[ctx: @info:tooltip]
en: <para>Set the volume step as a percentage of the volume range.</para><para>This affects changing the volume via hot keys, with the mouse wheel over the system tray icon, or moving sliders by a page step.</para><para>%1 must be restarted for this change to take effect.</para>
ka: <para>დააყენეთ მოცულობა ნაბიჯი, როგორც მოცულობის დიაპაზონის პროცენტული მაჩვენებელი.</para> <para>ეს გავლენას ახდენს მოცულობის შეცვლაზე ცხელი გასაღებების საშუალებით, თაგვის ბორბლით სისტემის უჯრაზე, ან სლაიდების გადაადგილება გვერდის ნაბიჯით.</para> <para>%1 უნდა განახლდეს ამ ცვლილების ძალაში ჩასასვლად.</para>

en: Volume step:
ka: ხმის ბიჯი:

en: Visual
ka: ვიზუალი

en: Show slider &tickmarks
ka: &შკალის დანაყოფების ჩვენება

en: Show tick mark scales on sliders
ka: არხების რეგულირების ცოციებზე შკალის დანაყოფების ჩვენება

en: Show control &labels
ka: კონტროლების &ჭდეების ჩვენება

en: Show description labels for sliders
ka: ჩოჩიებისთვის აღწერის ჭდეების ჩვენება

en: Show On Screen Display (&OSD)
ka: ეკრაზე ჩვენების ჩართვა (&OSD)

en: Show an on-screen indicator when changing the volume via hotkeys
ka: მალსახმობების საშუალებით ხმის შეცვლისას ეკრანზე ინდიკატორის შეცვლა

en: Slider orientation (main window):
ka: ჩოჩიის ორიენტაცია (მთავარი ფანჯარა):

en: Slider orientation (system tray popup):
ka: ჩოჩიის ორიენტაცია (სისტემის კუთხის მხტუნარა):

en: Set the orientation of the main window control sliders
ka: მთავარ ფანჯრის კონტროლის ჩოჩიების ორიენტაციის დაყენება

en: Set the orientation of the system tray volume control sliders
ka: სისტემის კუთხეში ხმის კონტროლის ჩოჩიების ორიენტაციის დაყენება

en: Dock in system tray
ka: სისტემის კუთხეში ხატულის ჩვენება

en: Dock the mixer into the system tray. Click on it to open the popup volume control.
ka: მიქსერის სისტემის კუთხესთან მიბმა. მხტუნარა ხმის კონტროლის ჩოჩიის გასახსნელად ზედ დააწკაპუნეთ.

en: The mixers that are checked here will be shown in the popup volume control.
ka: შემოწმებული მიქსერები ხმის კონტროლის მხტუნარაში გამოჩნდებიან.

en: No sound devices are installed or are currently available.
ka: ხმის ბარათი ან დაყენებული არაა, ან ამჟამად მიუწვდომელია.

en: Split Channels
ka: არხების გაყოფა

en: Capture
ka: ჩაჭერა

en: Use Device
ka: მოწყობილობის გამოყენება

[ctx: 1=device name, 2=control name]
en: Mute %2 on %1
ka: %2-ის დადუმება %1-ზე

[ctx: 1=device name, 2=control name]
en: Increase volume of %2 on %1
ka: %2-ის ხმის აწევა %1-ზე

[ctx: 1=device name, 2=control name]
en: Decrease volume of %2 on %1
ka: %2-ის ხმის დაწევა %1-ზე

[ctx: %1=channel]
en: Capture/Uncapture %1
ka: %1 -დან ჩაჭერა/ჩაჭერის გაუქმება

[ctx: %1=channel]
en: Mute/Unmute %1
ka: %1-ის დადუმება/დადუმების ოხსნა

en: %1 (capture)
ka: %1 (ჩაწერა)

en: Automatic (according to category)
ka: ავტომატური (კატეგორიაზე დაყრდნობით)

en: Channel Shortcuts...
ka: არხის მალსახმობები...

en: Configure this view
ka: ხედის მორგება

en: Configure Channels...
ka: არხების მორგება...

en: Device Settings
ka: მოწყობილობის პარამეტრები

en: Show the full mixer window
ka: მიქსერის სრული ფანჯრის ჩვენება

en: Load volume profile %1
ka: ხმების პროფილის ჩატვირთვა %1

en: Nothing is playing audio.
ka: ხმას არაფერი უკრავს.

en: Nothing is capturing audio.
ka: ხმას არაფერი იწერს.

en: There are no capture devices.
ka: ჩამწერი მოწყობილობების გარეშე.

en: There are no playback devices.
ka: დამკვრელი მოწყობილობების გარეშე.
