kmix - en to nds translation catalogue (131 entries)

en: kmixctrl - kmix volume save/restore utility
nds: Kmixctrl - Hülpprogramm för't Sekern/Wedderherstellen vun de KMix-Luutstärk

en: (c) 2000 by Stefan Schimanski
nds: (c) 2000 Stefan Schimanski

en: Save current volumes as default
nds: Aktuell Luutstärk as Standard sekern

en: Restore default volumes
nds: Standardluutstärken wedderherstellen

en: The soundcard containing the master device was unplugged. Changing to control %1 on card %2.
nds: De Klangkoort mit de Hööftreedschap dor op wöör afkoppelt. De %1-Kuntrull op de Koort "%2" kriggt nu dat Leid.

en: The last soundcard was unplugged.
nds: De leste Klangkoort wöör afkoppelt.

en: Hide Mixer Window
nds: Mischerfinster versteken

en: Configure &Channels...
nds: &Kanaals instellen...

en: Select Master Channel...
nds: Hööftkanaal utsöken...

en: Save volume profile 1
nds: Luutstärk-Instellen Nr. 1 sekern

en: Save volume profile 2
nds: Luutstärk-Instellen Nr. 2 sekern

en: Save volume profile 3
nds: Luutstärk-Instellen Nr. 3 sekern

en: Save volume profile 4
nds: Luutstärk-Instellen Nr. 4 sekern

en: Load volume profile 1
nds: Luutstärk-Instellen Nr. 1 laden

en: Load volume profile 2
nds: Luutstärk-Instellen Nr. 2 laden

en: Load volume profile 3
nds: Luutstärk-Instellen Nr. 3 laden

en: Load volume profile 4
nds: Luutstärk-Instellen Nr. 4 laden

en: Increase Volume
nds: Luder maken

en: Decrease Volume
nds: Lieser maken

en: Mute
nds: Stumm

en: Cannot add view - GUIProfile is invalid.
nds: Ansicht lett sik nich tofögen, dat Böversietprofil is leeg.

en: Error
nds: Fehler

en: KMix - KDE's full featured mini mixer
nds: KMix - De Lütt-Mischer mit all Funkschonen för KDE

en: (c) 1996-2013 The KMix Authors
nds: © 1996 - 2013: De Autoren vun KMix

en: Original author and current maintainer
nds: Orginaalschriever un Pleger opstunns

en: PulseAudio support
nds: PulseAudio-Ünnerstütten

en: ALSA 0.9x port
nds: "ALSA 0.9x"-Porteren

en: Solaris support
nds: Ünnerstütten för Solaris

en: Plasma Dataengine
nds: Plasma-Datenkarn

en: Temporary maintainer
nds: Tietwies Pleger

en: *BSD fixes
nds: *BSD-Fehlerrichten

en: Mute and volume preview, other fixes
nds: Stummschalten un Luutstärk-Vöransicht, anner Fehlerrichten

en: Improving support for emu10k1 based soundcards
nds: Verbetert Ünnerstütten för emu10k1-baseert Klangkoorten

en: TerraTec DMX6Fire support
nds: Ünnerstütten för TerraTec DMX6Fire

en: Inhibits the unhiding of the KMix main window, if KMix is already running.
nds: Verhöödt dat Wiesen vun dat KMix-Hööftfinster, wenn KMix al löppt.

en: Starts KMix in failsafe mode.
nds: Röppt KMix in afsekert Bedrief op.

en: Volume Control Feedback Sound
nds: Luutstärkstüern-Testklang

en: You do not have permission to access the alsa mixer device.
    Please verify if all alsa devices are properly created.
nds: Du hest keen Togriepverlöven för de Alsa-Mischerreedschap.
    Bitte prööv, wat all Alsa-Reedschappen propper opstellt sünd.

en: Alsa mixer cannot be found.
    Please check that the soundcard is installed and the
    soundcard driver is loaded.
nds: Alsa-Mischer lett sik nich finnen.
    Bitte prööv, dat de Klangkoort installeert
    un de Klangkoort-Driever laadt is.

en: kmix:You do not have permission to access the mixer device.
    Please check your operating systems manual to allow the access.
nds: Kmix: Du hest keen Togriepverlöven för de Mischer-Reedschap.
    Bitte kiek binnen Dien Systeem-Handbook, wo sik de Togriep verlöven lett.

en: kmix: Could not write to mixer.
nds: Kmix: Schrieven na Mischer nich mööglich.

en: kmix: Could not read from mixer.
nds: Kmix: Lesen vun Mischer nich mööglich.

en: kmix: Mixer cannot be found.
    Please check that the soundcard is installed and that
    the soundcard driver is loaded.
nds: Kmix: Mischer lett sik nich finnen.
    Bitte prööv, wat de Klangkoort installeert
    un de Klangkoort-Driever laadt is.

en: kmix: Unknown error. Please report how you produced this error.
nds: Kmix: Nich begäng Fehler. Bitte vertell uns, wodennig Du den Fehler utlööst hest.

en: Recording level of the microphone input.
nds: Opnahmpegel vun den Mikrofooningang

en: Controls the volume of the front speakers or all speakers (depending on your soundcard model). If you use a digital output, you might need to also use other controls like ADC or DAC. For headphones, soundcards often supply a Headphone control.
nds: Stellt de Luutstärk för de Luutsprekers vörn, oder ok för all Luutsprekers in (afhangen vun Dien Klangkoort). Bruukst Du en digitaal Utgaav, denn kann dat ween, dat anner Stüerelementen bruukt warrt, a.B. »ADC« oder »DAC«. För Kopphörers warrt faken egen Stüerelementen praatstellt.

en: Most media, such as MP3s or Videos, are played back using the PCM channel. As such, the playback volume of such media is controlled by both this and the Master or Headphone channels.
nds: De mehrsten Medien, as a.B. MP3 oder Videos, bruukt den PCM-Kanaal för't Afspelen. Normalerwies warrt för de Luutstärkinstellen för disse Medien ok noch de Hööft- oder Kopphörerkanaals bruukt.

en: Controls the headphone volume. Some soundcards include a switch that must be manually activated to enable the headphone output.
nds: Stüert de Kopphörerluutstärk. Bi en poor Klangkoorten mutt Een ok vun Hand den Schalter för de Kopphörerutgaav anmaken.

en: Playback Streams
nds: Strööm afspelen

en: Volume
nds: Luutstärk

en: Bass
nds: Deepden

en: Treble
nds: Hööchden

en: Synth
nds: Klangteler

en: Pcm
nds: PCM

en: Speaker
nds: Luutspreker

en: Microphone
nds: Mikrofoon

en: Mix
nds: Mischt

en: Pcm2
nds: PCM 2

en: RecMon
nds: Opnahmkieker

en: IGain
nds: Ingangverstärken

en: OGain
nds: Utgangverstärken

en: Line1
nds: "Line" 1

en: Line2
nds: "Line" 2

en: Line3
nds: "Line" 3

en: Digital1
nds: Digitaal 1

en: Digital2
nds: Digitaal 2

en: Digital3
nds: Digitaal 3

en: PhoneIn
nds: "Phone"-Ingang

en: PhoneOut
nds: "Phone"-Utgang

en: Monitor
nds: Kieker

en: 3D-depth
nds: 3D-Deepde

en: 3D-center
nds: 3D-Merrn

en: unknown
nds: nich begäng

en: unused
nds: Nich bruukt

en: kmix: You do not have permission to access the mixer device.
    Login as root and do a 'chmod a+rw /dev/mixer*' to allow the access.
nds: Kmix: Du hest keen Togriepverlöven för de Mischer-Reedschap.
    Mell Di as Systeempleger an, un föhr "chmod a+rw /dev/mixer*" ut, wenn Du den Togriep verlöven wullt.

en: kmix: Mixer cannot be found.
    Please check that the soundcard is installed and the
    soundcard driver is loaded.
    On Linux you might need to use 'insmod' to load the driver.
    Use 'soundon' when using commercial OSS.
nds: Kmix: Mischer lett sik nich finnen.
    Bitte prööv, wat de Klangkoort installeert
    un de Klangkoort-Driever laadt is.
    Ünner Linux muttst Du villicht "insmod" för't Laden vun
    den Driever utföhren. Bruuk "soundon", wenn Du en
    warflich Bedriefsysteem bruukst.

en: kmix: Mixer cannot be found.
    Please check that the soundcard is installed and the
    soundcard driver is loaded.
    On Linux you might need to use 'insmod' to load the driver.
    Use 'soundon' when using OSS4 from 4front.
nds: KMix: Mischer lett sik nich finnen.
    Bitte prööv, wat de Klangkoort installeert
    un de Klangkoort-Driever laadt is.
    Ünner Linux muttst Du villicht "insmod" för't Laden vun
    den Driever utföhren. Bruuk "soundon", wenn Du OSS4
    vun 4front bruukst.

en: Unknown Application
nds: Nich begäng Programm

en: Event Sounds
nds: Begeefniskläng

en: Playback Devices
nds: Afspeelreedschappen

en: Capture Devices
nds: Opnehmreedschappen

en: Capture Streams
nds: Strööm opnehmen

en: Master Volume
nds: Hööftluutstärk

en: Internal Speaker
nds: Intern Luutspreker

en: Headphone
nds: Kopphörer

en: Line Out
nds: "Line"-Utgang

en: Record Monitor
nds: Opnahmkieker

en: Line In
nds: "Line"-Ingang

en: kmix: You do not have permission to access the mixer device.
    Ask your system administrator to fix /dev/audioctl to allow access.
nds: Kmix: Du hest keen Togriepverlöven för de Mischer-Reedschap.
    Fraag Dien Systeempleger, wat he " /dev/audioctl" so ännert,
    dat Du togriepen dörvst

[ctx: Channel name]
en: Left
nds: Linkerhand

[ctx: Channel name]
en: Right
nds: Rechterhand

[ctx: Channel name]
en: Center
nds: Merrn

[ctx: Channel name]
en: Subwoofer
nds: Deeptöner

[ctx: Channel name]
en: Surround Left
nds: Ümgevenklang links

[ctx: Channel name]
en: Surround Right
nds: Ümgevenklang rechts

[ctx: Channel name]
en: Side Left
nds: Siet links

[ctx: Channel name]
en: Side Right
nds: Siet rechts

[ctx: Channel name]
en: Rear Center
nds: Achtern Merrn

en: All controls
nds: All Stüerknööp

en: Only playback controls
nds: Bloots Afspeel-Stüerknööp

en: Only capture controls
nds: Bloots Opteek-Stüerknööp

en: Add View
nds: Ansicht tofögen

en: Select mixer:
nds: Mischer utsöken:

en: Current mixer
nds: Aktuell Mischer

en: Select the design for the new view:
nds: Söök dat Utsehn för de niege Ansicht ut.

en: Select Mixers
nds: Mischer utsöken

en: Select Master Channel
nds: Hööftkanaal utsöken

en: Current mixer:
nds: Aktuell Mischer:

en: Automatic (%1 recommendation)
nds: Automaatsch (%1 Anraden)

en: Configure Channels
nds: Kanaals instellen

en: Show the selected channel
nds: Den utsöchten Kanaal wiesen

en: Hide the selected channel
nds: Den utsöchten Kanaal versteken

en: Visible channels
nds: Sichtbor Kanaals

en: Available channels
nds: Verföögbor Kanaals

en: Volume Control
nds: Luutstärk

en: M&ute
nds: &Stumm

en: Volume at %1%
nds: Luutstärk op %1%

en: Configure
nds: Instellen

en: General
nds: Allmeen

en: Startup
nds: Start

en: &Horizontal
nds: &Kimmrecht

en: &Vertical
nds: &Pielrecht

en: Behavior
nds: Bedregen

en: Visual
nds: Sichtbor

en: Show On Screen Display (&OSD)
nds: Op-Schirm-Dorstellen (&OSD) wiesen

en: Capture
nds: Opnehmen

en: %1 (capture)
nds: %1 (opnehmen)

en: Device Settings
nds: Reedschap-Instellen

en: Load volume profile %1
nds: Luutstärk-Instellen Nr. %1 laden

en: Nothing is playing audio.
nds: Nix speelt Kläng af.

en: Nothing is capturing audio.
nds: Nix nimmt Kläng op.
