kmix - en to sa translation catalogue (215 entries)

en: kmixctrl - KMix volume save/restore utility
sa: kmixctrl - KMix आयतन रक्षण/पुनर्स्थापन उपयोगिता

en: (c) 2000 by Stefan Schimanski
sa: (ग) 2000 स्टीफन शिमान्स्की द्वारा

en: Stefan Schimanski
sa: स्टीफन शिमान्स्की

en: Save current volumes as default
sa: वर्तमान आयतनं पूर्वनिर्धारितरूपेण रक्षन्तु

en: Restore default volumes
sa: पूर्वनिर्धारितं आयतनं पुनःस्थापयन्तु

en: KMix
sa: केमिक्स

en: KMix - KDE's full featured mini mixer
sa: KMix - KDE इत्यस्य पूर्णविशेषतायुक्तः लघुमिश्रकः

en: (c) 1996-2024 The KMix Authors
sa: (ग) 1996-2024 द केमिक्स लेखक

en: Christian Esken
sa: क्रिश्चियन एस्केन्

en: Original author and current maintainer
sa: मूल लेखक एवं वर्तमान परिपालक

en: Colin Guthrie
sa: कोलिन् गुथ्री

en: PulseAudio support
sa: PulseAudio समर्थनम्

en: Helio Chissini de Castro
sa: हेलियो चिसिनि डी कास्त्रो

en: ALSA 0.9x port
sa: ALSA 0.9x पोर्ट्

en: Brian Hanson
sa: ब्रायन हैन्सन्

en: Solaris support
sa: सोलारिस् समर्थनम्

note: i18n("Helge Deller")      , i18n("HP/UX port"), "deller@gmx.de"); The initial support was for ALSA 0.5. The new code is not based on it IIRC. i18n("Nick Lopez")        , i18n("Initial ALSA port"), "kimo_sabe@usa.net"); Credit Policy: Authors who did a discrete part, like the Dataengine, OSD, help on
en: Jonathan Marten
sa: जोनाथन् मार्टेन्

en: KF5 hotplugging, ALSA/OSS volume feedback, GUI improvements, KF6 port
sa: KF5 हॉटप्लगिंग्, ALSA/OSS वॉल्यूम फीडबैक, GUI सुधारः, KF6 पोर्ट् च

en: Igor Poboiko
sa: इगोर् पोबोइको

en: Plasma Dataengine
sa: प्लाज्मा डाटाइञ्जिन

en: Temporary maintainer
sa: अस्थायी परिपालक

en: Sebestyen Zoltan
sa: ज़ोल्टन सेबेस्ट्येन

en: *BSD fixes
sa: *BSD निराकरणम्

en: Lennart Augustsson
sa: लेननर्ट अगस्टसन

en: Nadeem Hasan
sa: नदीम हसन

en: Mute and volume preview, other fixes
sa: म्यूट् तथा वॉल्यूम पूर्वावलोकनम्, अन्ये निराकरणम्

en: Erwin Mascher
sa: इर्विन् माशर्

en: Improving support for emu10k1 based soundcards
sa: emu10k1 आधारितस्य ध्वनिकार्डस्य समर्थनं सुधारयति

en: Valentin Rusu
sa: वैलेन्टिन रुसु

en: TerraTec DMX6Fire support
sa: TerraTec DMX6Fire समर्थनम्

en: PulseAudio
sa: पल्सऑडियो

en: Sound server
sa: ध्वनि सर्वर

en: ALSA
sa: अलसा

en: Advanced Linux Sound Architecture
sa: उन्नत लिनक्स ध्वनि वास्तुकला

en: OSS 3
sa: अमेरिकी ३

en: Open Sound System
sa: ध्वनितन्त्रं उद्घाटयतु

en: OSS 4
sa: अमेरिकी ४

en: Inhibit showing the KMix main window, if KMix is already running.
sa: KMix मुख्यविण्डो दर्शयितुं निरोधयन्तु, यदि KMix पूर्वमेव चाल्यते ।

en: Start KMix in failsafe mode.
sa: KMix इत्येतत् failsafe mode इत्यत्र आरभत ।

en: A list of backends to use (for testing only).
sa: उपयोक्तुं पृष्ठभागस्य सूची (केवलपरीक्षणार्थम्) ।

en: name[,name...]
sa: नाम[,नाम...]

en: Enable the (experimental) multiple driver mode.
sa: (प्रयोगात्मकं) बहुचालकविधानं सक्षमं कुर्वन्तु ।

en: Do not show the system tray volume control.
sa: सिस्टम् ट्रे आयतननियन्त्रणं न दर्शयन्तु।

en: Hide Mixer Window
sa: मिक्सर विण्डो गोपयन्तु

en: Audio Setup...
sa: ऑडियो सेटअप...

en: Configure &Channels...
sa: &Channels विन्यस्तं कुर्वन्तु...

en: Select Master Channel...
sa: मास्टर चैनल् चयनं कुर्वन्तु...

en: Save volume profile 1
sa: आयतनप्रोफाइलं रक्षन्तु 1

en: Save volume profile 2
sa: आयतनप्रोफाइलं रक्षतु 2

en: Save volume profile 3
sa: आयतनप्रोफाइलं रक्षन्तु 3

en: Save volume profile 4
sa: आयतनप्रोफाइलं रक्षतु 4

en: Load volume profile 1
sa: आयतनप्रोफाइलं भारयन्तु 1

en: Load volume profile 2
sa: आयतनप्रोफाइलं भारयन्तु 2

en: Load volume profile 3
sa: आयतनप्रोफाइलं भारयन्तु 3

en: Load volume profile 4
sa: आयतनप्रोफाइलं लोडं कुर्वन्तु 4

en: Increase Volume
sa: Volume वर्धयतु

en: Decrease Volume
sa: मात्रां न्यूनीकरोतु

en: Mute
sa: मूक

en: Add new view
sa: नूतनं दृश्यं योजयन्तु

en: Cannot add view - GUIProfile is invalid.
sa: दृश्यं योजयितुं न शक्यते - GUIProfile अमान्यम् अस्ति ।

en: Error
sa: त्रुटि

en: Cannot add view - View already exists.
sa: दृश्यं योजयितुं न शक्यते - दृश्यं पूर्वमेव अस्ति ।

en: The sound device '%1' was connected.
sa: '%1' इति ध्वनियन्त्रं संयोजितम् आसीत् ।

en: The sound device '%1' was disconnected.
sa: '%1' इति ध्वनियन्त्रं विच्छिन्नम् आसीत् ।

en: The current master device was disconnected. Changing master to '%1' on device '%2'.
sa: वर्तमानस्य मुख्ययन्त्रस्य संयोजनं विच्छिन्नम् आसीत् । '%2' उपकरणे '%1' इति मास्टरं परिवर्तयन् ।

en: The last sound device was disconnected. No sound devices are available.
sa: अन्तिमं ध्वनियन्त्रं विच्छिन्नं जातम् । ध्वनियन्त्राणि न उपलभ्यन्ते ।

en: The helper application is either not installed or not working.
    
    %1
sa: सहायक-अनुप्रयोगः संस्थापितः नास्ति वा कार्यं न करोति वा ।
    
    %1

en: Mixer (%1)
sa: मिश्रकः (%1)

en: Volume Control Feedback Sound
sa: मात्रा नियन्त्रण प्रतिक्रिया ध्वनि

en: You do not have permission to access the alsa mixer device.
    Please verify if all alsa devices are properly created.
sa: भवतः alsa mixer उपकरणं प्राप्तुं अनुमतिः नास्ति ।
    कृपया सत्यापयन्तु यत् सर्वाणि alsa उपकरणानि सम्यक् निर्मिताः सन्ति वा।

en: Alsa mixer cannot be found.
    Please check that the soundcard is installed and the
    soundcard driver is loaded.
sa: अल्सा मिश्रकः न लभ्यते।
    कृपया पश्यन्तु यत् ध्वनिपत्रं संस्थापितम् अस्ति तथा च...
    soundcard चालकः लोड् भवति।

en: Application Streams
sa: अनुप्रयोग धारा

en: Volume
sa: मात्रा

en: Bass
sa: बासः

en: Treble
sa: ट्रेबल

en: Synth
sa: सिन्थ्

en: Speaker
sa: वक्ता

en: Microphone
sa: माइक्रोफोन

en: CD
sa: सीडी

en: Line
sa: पंक्ति

en: Mix
sa: मिश्रणम्

en: OGain
sa: युवा

en: Line1
sa: रेखा1

en: Line2
sa: रेखा2

en: Line3
sa: रेखा3

en: Digital1
sa: अङ्कीय1

en: Digital2
sa: अङ्कीय2

en: Digital3
sa: डिजिटल3

en: PhoneOut
sa: PhoneOut इति

en: Video
sa: विडिओ

en: Radio
sa: रेडियो

en: Monitor
sa: नियंत्रण

en: 3D-depth
sa: 3D-गहनता

en: 3D-center
sa: 3D-केन्द्र

en: unknown
sa: अज्ञात

en: unused
sa: अप्रयुक्तः

en: kmix: You do not have permission to access the mixer device.
    Login as root and do a 'chmod a+rw /dev/mixer*' to allow the access.
sa: kmix: भवतः मिश्रकयन्त्रं प्राप्तुं अनुमतिः नास्ति ।
    रूट् इति रूपेण प्रवेशं कुर्वन्तु तथा च अभिगमनस्य अनुमतिं दातुं 'chmod a+rw /dev/mixer*' कुर्वन्तु ।

en: kmix: Mixer cannot be found.
    Please check that the soundcard is installed and the
    soundcard driver is loaded.
    On Linux you might need to use 'insmod' to load the driver.
    Use 'soundon' when using commercial OSS.
sa: kmix: मिश्रकः न लभ्यते।
    कृपया पश्यन्तु यत् ध्वनिपत्रं संस्थापितम् अस्ति तथा च...
    soundcard चालकः लोड् भवति।
    Linux इत्यत्र भवद्भिः चालकं लोड् कर्तुं 'insmod' इत्यस्य उपयोगः करणीयः भवेत् ।
    व्यावसायिक OSS इत्यस्य उपयोगं कुर्वन् 'soundon' इत्यस्य उपयोगं कुर्वन्तु ।

en: kmix: Mixer cannot be found.
    Please check that the soundcard is installed and the
    soundcard driver is loaded.
    On Linux you might need to use 'insmod' to load the driver.
    Use 'soundon' when using OSS4 from 4front.
sa: kmix: मिश्रकः न लभ्यते।
    कृपया पश्यन्तु यत् ध्वनिपत्रं संस्थापितम् अस्ति तथा च...
    soundcard चालकः लोड् भवति।
    Linux इत्यत्र भवद्भिः चालकं लोड् कर्तुं 'insmod' इत्यस्य उपयोगः करणीयः भवेत् ।
    4front तः OSS4 इत्यस्य उपयोगं कुर्वन् 'soundon' इत्यस्य उपयोगं कुर्वन्तु ।

en: Unknown Application
sa: अज्ञात अनुप्रयोग

en: Event Sounds
sa: घटना ध्वनयः

en: Playback Devices
sa: प्लेबैक उपकरणम्

en: Capture Devices
sa: यन्त्राणि ग्रहणं कुर्वन्तु

en: Playback Streams
sa: प्लेबैक स्ट्रीम्स

en: Capture Streams
sa: धाराः ग्रहणं कुर्वन्तु

en: Server Devices
sa: सर्वर उपकरणानि

en: Master Volume
sa: मास्टर वॉल्यूम

en: Internal Speaker
sa: आन्तरिक वक्ता

en: Headphone
sa: हेडफोन

en: Line Out
sa: Line Out इति

en: Record Monitor
sa: अभिलेख निरीक्षक

en: kmix: You do not have permission to access the mixer device.
    Ask your system administrator to fix /dev/audioctl to allow access.
sa: kmix: भवतः मिश्रकयन्त्रं प्राप्तुं अनुमतिः नास्ति ।
    अभिगमनस्य अनुमतिं दातुं /dev/audioctl इति निश्चयं कर्तुं स्वस्य प्रणालीप्रशासकं पृच्छन्तु ।

en: kmix:You do not have permission to access the mixer device.
    Please check your operating systems manual to allow the access.
sa: kmix:भवतः मिश्रकयन्त्रं प्राप्तुं अनुमतिः नास्ति ।
    कृपया प्रवेशस्य अनुमतिं दातुं स्वस्य प्रचालनतन्त्रपुस्तिकायाः जाँचं कुर्वन्तु ।

en: kmix: Could not write to mixer.
sa: kmix: मिश्रकं प्रति लिखितुं न शक्तवान्।

en: kmix: Could not read from mixer.
sa: kmix: मिश्रकात् पठितुं न शक्तवान्।

en: kmix: Mixer cannot be found.
    Please check that the soundcard is installed and that
    the soundcard driver is loaded.
sa: kmix: मिश्रकः न लभ्यते।
    कृपया पश्यन्तु यत् ध्वनिपत्रं संस्थापितम् अस्ति तथा च तत्
    ध्वनिकार्डचालकः लोड् भवति।

en: kmix: Unknown error. Please report how you produced this error.
sa: kmix: अज्ञातदोषः। भवता एतत् दोषं कथं उत्पादितम् इति कृपया निवेदयन्तु।

en: Recording level of the microphone input.
sa: माइक्रोफोन-निवेशस्य रिकार्डिङ्ग-स्तरः ।

en: Controls the volume of the front speakers or all speakers (depending on your soundcard model). If you use a digital output, you might need to also use other controls like ADC or DAC. For headphones, soundcards often supply a Headphone control.
sa: अग्रे स्पीकरस्य अथवा सर्वेषां स्पीकरस्य (भवतः ध्वनिकार्ड मॉडलस्य आधारेण) मात्रां नियन्त्रयति । यदि भवान् डिजिटल आउटपुट् उपयुङ्क्ते तर्हि अन्येषां नियन्त्रणानां अपि उपयोगं कर्तुं शक्नोति यथा ADC अथवा DAC । हेडफोनस्य कृते ध्वनिकार्ड् प्रायः हेडफोननियन्त्रणं प्रयच्छति ।

en: Most media, such as MP3s or Videos, are played back using the PCM channel. As such, the playback volume of such media is controlled by both this and the Master or Headphone channels.
sa: अधिकांशं माध्यमं, यथा MP3s अथवा Videos, PCM चैनलस्य उपयोगेन वाद्यते । अतः एतादृशानां माध्यमानां प्लेबैक-आयतनं एतेन तथा च Master अथवा Headphone चैनल् इत्येतयोः द्वयोः द्वारा नियन्त्रितं भवति ।

en: Controls the headphone volume. Some soundcards include a switch that must be manually activated to enable the headphone output.
sa: हेडफोनस्य मात्रां नियन्त्रयति । केषुचित् ध्वनिकार्ड्-मध्ये एकः स्विच् अन्तर्भवति यत् हेडफोन-निर्गमं सक्षमं कर्तुं हस्तचलितरूपेण सक्रियः भवितुमर्हति ।

[ctx: Channel name]
en: Left
sa: वामः

[ctx: Channel name]
en: Right
sa: दक्षिणः

[ctx: Channel name]
en: Center
sa: केंद्र

[ctx: Channel name]
en: Subwoofer
sa: सबवूफर

[ctx: Channel name]
en: Surround Left
sa: Surround Left इति

[ctx: Channel name]
en: Surround Right
sa: Surround Right इति

[ctx: Channel name]
en: Side Left
sa: पार्श्व वाम

[ctx: Channel name]
en: Side Right
sa: पार्श्व दक्षिण

[ctx: Channel name]
en: Rear Center
sa: पृष्ठ केन्द्र

[ctx: Channel name]
en: Unknown
sa: अज्ञात

en: All controls
sa: सर्वाणि नियन्त्रणानि

en: Only playback controls
sa: केवलं प्लेबैक् नियन्त्रणं भवति

en: Only capture controls
sa: केवलं नियन्त्रणानि गृह्णन्तु

en: Add View
sa: दृश्यं योजयतु

en: Select mixer:
sa: मिश्रकं चिनोतु :

en: Current mixer
sa: वर्तमान मिश्रकः

en: Select the design for the new view:
sa: नूतनदृश्यस्य कृते डिजाइनं चिनोतु:

en: Select Master Channel
sa: Master Channel इति चिनोतु

en: Current mixer:
sa: वर्तमान मिश्रकः :

[ctx: @info]
en: Select the <link url="i">master volume</link> channel:
sa: इति चयनं कुर्वन्तु<link url="i"> master volume</link> चैनलः :

[ctx: @info:tooltip]
en: <para>Here you can select the master sound device (if there is more than one) and its master channel.</para><para>The master channel is the one that is affected by the system tray volume control, the volume up/down and mute global shortcut keys, and the <interface>Mute</interface> action in the system tray popup menu.</para>
sa: <para>अत्र भवान् मुख्यध्वनियन्त्रं (यदि एकादशाधिकं भवति) तस्य मुख्यचैनलं च चिन्वतु ।</para><para>मास्टरचैनलः सः एव यः सिस्टम् ट्रे वॉल्यूम नियन्त्रणेन प्रभावितः भवति, वॉल्यूम अप /down तथा च वैश्विकशॉर्टकट् कीलानि, तथा च सिस्टम् ट्रे पॉपअप मेन्यू मध्ये <interface>Mute</interface> क्रिया ।</para>

en: Automatic (%1 recommendation)
sa: स्वचालितम् (%1 अनुशंसनम्)

en: Configure Channels
sa: चैनल्स् विन्यस्तं कुर्वन्तु

en: Configure the visible channels. Drag icons between the lists to update.
sa: दृश्यमानं चैनल्स् विन्यस्यताम्। अद्यतनीकरणार्थं सूचीनां मध्ये चिह्नानि कर्षयन्तु ।

en: Visible channels:
sa: दृश्यमानाः चैनलाः :

en: Available channels:
sa: उपलब्धाः चैनलाः :

en: Move the selected channel to the visible list
sa: चयनितं चैनलं दृश्यसूचौ स्थापयन्तु

en: Move the selected channel to the available (hidden) list
sa: चयनितं चैनलं उपलब्धं (गुप्तं) सूचीं प्रति स्थानान्तरयन्तु

en: Show the selected channel
sa: चयनितं चैनलं दर्शयतु

en: Hide the selected channel
sa: चयनितं चैनलं गोपयन्तु

en: Visible channels
sa: दृश्यमानाः चैनलाः

en: Available channels
sa: उपलब्ध चैनल

en: Volume Control
sa: मात्रा नियन्त्रणम्

en: M&ute
sa: मूक

en: Show Mixer Window
sa: मिक्सर विण्डो दर्शयतु

en: No mixer devices available
sa: मिश्रकयन्त्राणि न उपलभ्यन्ते

en: Volume muted
sa: मात्रा म्यूट्

en: Volume at %1%
sa: %1% इत्यत्र आयतनम् ।

en: Configure
sa: विन्यस्तं कुर्वन्तु

en: General
sa: सामान्य

en: Startup
sa: स्टार्टअप

en: Start KMix on desktop startup
sa: डेस्कटॉप् स्टार्टअप इत्यत्र KMix आरभ्यताम्

en: Start KMix automatically when the desktop starts
sa: यदा डेस्कटॉप् आरभ्यते तदा स्वयमेव KMix आरभत

en: Autostart will not work, because the autostart file kmix_autostart.desktop is missing. Check that KMix is installed correctly.
sa: Autostart कार्यं न करिष्यति, यतः autostart सञ्चिका kmix_autostart.desktop अनुपलब्धा अस्ति । KMix सम्यक् संस्थापितम् इति पश्यन्तु।

en: Restore previous volume settings on desktop startup
sa: डेस्कटॉप् स्टार्टअप इत्यत्र पूर्ववर्ती वॉल्यूम सेटिंग्स् पुनः स्थापयन्तु

en: Restore all mixer volume levels and switches to their last used settings when the desktop starts
sa: सर्वाणि मिश्रकस्य आयतनस्तराः पुनः स्थापयन्तु तथा च डेस्कटॉप् आरभ्यते तदा तेषां अन्तिमप्रयुक्तसेटिंग्स् प्रति स्विच् कुर्वन्तु

en: The volume of PulseAudio or MPRIS2 dynamic controls will not be restored.
sa: PulseAudio अथवा MPRIS2 गतिशीलनियन्त्रणानां आयतनं पुनः न स्थापितं भविष्यति ।

en: &Horizontal
sa: &क्षैतिज

en: &Vertical
sa: &ऊर्ध्वाधर

en: Behavior
sa: व्यवहार

en: Volume overdrive
sa: वॉल्यूम ओवरड्राइव

[ctx: @info:tooltip]
en: Allow the volume to be raised above the recommended maximum (typically to 150%)
sa: अनुशंसितस्य अधिकतमस्य (सामान्यतया १५०% यावत्) आयतनं वर्धयितुं अनुमन्यताम् ।

en: Volume overdrive is only available for PulseAudio.
sa: Volume overdrive केवलं PulseAudio कृते एव उपलभ्यते ।

en: %1 must be restarted for the volume overdrive setting to take effect.
sa: आयतन-अतिड्राइव-सेटिंग् प्रभावितुं %1 पुनः आरभ्यत इति ।

en: Volume feedback
sa: मात्रा प्रतिक्रिया

[ctx: @info:tooltip]
en: Play a sample sound when the volume changes
sa: यदा मात्रा परिवर्तते तदा नमूनाध्वनिं वादयन्तु

en: Volume feedback is only available when configured with Canberra.
sa: मात्राप्रतिक्रिया केवलं तदा एव उपलभ्यते यदा केनबरा-सहितं विन्यस्तं भवति ।

[ctx: @info:tooltip]
en: <para>Set the volume step as a percentage of the volume range.</para><para>This affects changing the volume via hot keys, with the mouse wheel over the system tray icon, or moving sliders by a page step.</para><para>%1 must be restarted for this change to take effect.</para>
sa: <para>आयतनपदं आयतनपरिधिस्य प्रतिशतरूपेण सेट् कुर्वन्तु ।</para><para>एतत् हॉट् कीलद्वारा आयतनं परिवर्तयितुं, सिस्टम् ट्रे चिह्नस्य उपरि मूषकचक्रं कृत्वा, अथवा पृष्ठपदेन स्लाइडर् चालयितुं प्रभावितं करोति ।</para><para>%1 इत्यस्य पुनः आरम्भः करणीयः यत् एतत् परिवर्तनं प्रभावितुं शक्नोति ।</para>

en: Volume step:
sa: आयतनपदम् :

en: Visual
sa: दृश्य

en: Show slider &tickmarks
sa: स्लाइडरं &tickmarks दर्शयतु

en: Show tick mark scales on sliders
sa: स्लाइडर् मध्ये टिक मार्क स्केल्स् दर्शयन्तु

en: Show control &labels
sa: नियन्त्रण &लेबल् दर्शयतु

en: Show description labels for sliders
sa: स्लाइडर् कृते विवरणलेबल् दर्शयतु

en: Show On Screen Display (&OSD)
sa: Show On Screen Display (&OSD) इति .

en: Show an on-screen indicator when changing the volume via hotkeys
sa: हॉटकीद्वारा मात्रां परिवर्तयन् पर्दायां सूचकं दर्शयन्तु

en: Slider orientation (main window):
sa: स्लाइडर अभिविन्यासः (मुख्यविण्डो): .

en: Slider orientation (system tray popup):
sa: स्लाइडर अभिविन्यासः (सिस्टम ट्रे पॉपअप):

en: Set the orientation of the main window control sliders
sa: मुख्यविण्डो नियन्त्रणस्लाइडर् इत्यस्य अभिमुखीकरणं सेट् कुर्वन्तु

en: Set the orientation of the system tray volume control sliders
sa: सिस्टम् ट्रे वॉल्यूम् कण्ट्रोल् स्लाइडर् इत्यस्य अभिमुखीकरणं सेट् कुर्वन्तु

en: Dock in system tray
sa: सिस्टम् ट्रे मध्ये डॉक

en: Dock the mixer into the system tray. Click on it to open the popup volume control.
sa: मिश्रकं सिस्टम् ट्रे मध्ये डॉक् कुर्वन्तु। तस्मिन् क्लिक् कृत्वा popup volume control उद्घाटयितुं शक्यते ।

en: Mixers to show in the popup volume control:
sa: पॉपअप वॉल्यूम कंट्रोल् मध्ये दर्शयितुं मिक्सर्:

en: Select Mixers
sa: Mixers इति चयनं कुर्वन्तु

en: The mixers that are checked here will be shown in the popup volume control.
sa: अत्र ये मिश्रकाः परीक्षिताः ते popup volume control मध्ये दर्शिताः भविष्यन्ति ।

en: No sound devices are installed or are currently available.
sa: ध्वनियन्त्राणि न स्थापितानि सम्प्रति उपलब्धानि वा ।

en: Split Channels
sa: विभक्त चैनल्स

en: Capture
sa: पटल

en: Use Device
sa: Device इत्यस्य उपयोगं कुर्वन्तु

[ctx: 1=device name, 2=control name]
en: Mute %2 on %1
sa: %1 इत्यत्र %2 निःशब्दं कुर्वन्तु

[ctx: 1=device name, 2=control name]
en: Increase volume of %2 on %1
sa: %1 इत्यत्र %2 इत्यस्य आयतनं वर्धयन्तु

[ctx: 1=device name, 2=control name]
en: Decrease volume of %2 on %1
sa: %1 इत्यत्र %2 इत्यस्य आयतनं न्यूनीकरोतु

[ctx: %1=channel]
en: Capture/Uncapture %1
sa: कैप्चर/अनकैप्चर %1

[ctx: %1=channel]
en: Mute/Unmute %1
sa: म्यूट/अनम्यूट %1

en: %1 (capture)
sa: %1 (ग्रहणम्)

en: Automatic (according to category)
sa: स्वचालितम् (वर्गानुसारम्)

en: Channel Shortcuts...
sa: चैनल शॉर्टकट...

en: Configure this view
sa: एतत् दृश्यं विन्यस्यताम्

en: Show the full mixer window
sa: पूर्णं मिश्रकस्य विण्डो दर्शयतु

en: Load volume profile %1
sa: आयतनप्रोफाइल %1 लोडं कुर्वन्तु

en: Nothing is playing audio.
sa: किमपि श्रव्यं न वादयति।

en: Nothing is capturing audio.
sa: किमपि श्रव्यं न गृह्णाति।

en: There are no capture devices.
sa: तत्र ग्रहणयन्त्राणि नास्ति ।

en: There are no playback devices.
sa: प्लेबैकयन्त्राणि नास्ति ।
