kmix - en to sk translation catalogue (149 entries)

en: kmixctrl - kmix volume save/restore utility
sk: kmixctrl - nástroj pre uloženie/obnovenie hlasitosti kmix

en: Save current volumes as default
sk: Uloží aktuálne hlasitosti ako štandardné

en: Restore default volumes
sk: Obnoví štandardné hlasitosti

en: The soundcard containing the master device was unplugged. Changing to control %1 on card %2.
sk: Zvuková karta obsahujúca hlavné zariadenie bola odpojená. Zmení sa na %1 na karte %2.

en: The last soundcard was unplugged.
sk: Posledná zvuková karta bola odpojená.

en: Audio Setup...
sk: Nastavenie zvuku...

en: Hide Mixer Window
sk: Skryť okno mixéra

en: Configure &Channels...
sk: Nastaviť ka&nály...

en: Select Master Channel...
sk: Vybrať hlavný kanál...

en: Save volume profile 1
sk: Uložiť profil hlasitosti 1

en: Save volume profile 2
sk: Uložiť profil hlasitosti 2

en: Save volume profile 3
sk: Uložiť profil hlasitosti 3

en: Save volume profile 4
sk: Uložiť profil hlasitosti 4

en: Load volume profile 1
sk: Načítať profil hlasitosti 1

en: Load volume profile 2
sk: Načítať profil hlasitosti 2

en: Load volume profile 3
sk: Načítať profil hlasitosti 3

en: Load volume profile 4
sk: Načítať profil hlasitosti 4

en: Increase Volume
sk: Zvýšiť hlasitosť

en: Decrease Volume
sk: Znížiť hlasitosť

en: Mute
sk: Stlmiť

en: Add new view
sk: Pridať nový pohľad

en: Cannot add view - GUIProfile is invalid.
sk: Nie je možné pridať zobrazenie - GUIProfile je neplatný.

en: Error
sk: Chyba

en: Cannot add view - View already exists.
sk: Nie je možné pridať zobrazenie - zobrazenie už existuje.

en: The helper application is either not installed or not working.
    
    %1
sk: Pomocná aplikácia nie je nainštalovaná alebo nepracuje.
    
    %1

en: Mixer (%1)
sk: Mixér (%1)

en: KMix - KDE's full featured mini mixer
sk: KMix - Plnohodnotný mini mixér pre KDE

en: (c) 1996-2013 The KMix Authors
sk: (c) 1996-2013 Autori KMix

en: Original author and current maintainer
sk: Pôvodný autor a aktuálny správca

en: PulseAudio support
sk: Podpora PulseAudio

en: ALSA 0.9x port
sk: Port ALSA 0.9x

en: Solaris support
sk: Podpora pre Solaris

en: Plasma Dataengine
sk: Dátový engine Plasma

en: Temporary maintainer
sk: Dočasný správca

en: *BSD fixes
sk: *BSD opravy

en: Mute and volume preview, other fixes
sk: Funkcia stlmiť a hlasitosť, iné opravy

en: Improving support for emu10k1 based soundcards
sk: Vylepšená podpora pre emu10k1 zvukové karty

en: TerraTec DMX6Fire support
sk: Podpora TerraTec DMX6Fire

en: Inhibits the unhiding of the KMix main window, if KMix is already running.
sk: Zabráni zobrazeniu hlavného okna KMix, ak už KMix beží.

en: Starts KMix in failsafe mode.
sk: Spustí KMix v režime failsafe.

en: Volume Control Feedback Sound
sk: Zvuk odozvy ovládania hlasitosti

en: You do not have permission to access the alsa mixer device.
    Please verify if all alsa devices are properly created.
sk: Nemáte oprávnenie pristupovať k zariadeniu mixéra alsa.
    Overte, že máte správne vytvorené všetky zariadenia alsa.

en: Alsa mixer cannot be found.
    Please check that the soundcard is installed and the
    soundcard driver is loaded.
sk: Nie je možné nájsť mixér Alsa.
    Skontrolujte, či je nainštalovaná zvuková karta
    a načítaný ovládač zvukovej karty.

en: kmix:You do not have permission to access the mixer device.
    Please check your operating systems manual to allow the access.
sk: kmix: Nemáte oprávnenie pristupovať k zariadeniu mixéra.
    Prečítajte si manuál vášho operačného systému ako zmeniť práva.

en: kmix: Could not write to mixer.
sk: kmix: Nepodarilo sa zapisovať do mixéra.

en: kmix: Could not read from mixer.
sk: kmix: Nepodarilo sa čítať z mixéra.

en: kmix: Mixer cannot be found.
    Please check that the soundcard is installed and that
    the soundcard driver is loaded.
sk: kmix: Nie je možné nájsť mixér.
    Skontrolujte, či je nainštalovaná zvuková karta
    a načítaný ovládač zvukovej karty.

en: kmix: Unknown error. Please report how you produced this error.
sk: kmix: Neznáma chyba. Nahláste, ako ste dospeli k tejto chybe.

en: Recording level of the microphone input.
sk: Úroveň nahrávania zo vstupu mikrofónu.

en: Controls the volume of the front speakers or all speakers (depending on your soundcard model). If you use a digital output, you might need to also use other controls like ADC or DAC. For headphones, soundcards often supply a Headphone control.
sk: Ovláda hlasitosť predných reproduktorov alebo všetkých reproduktorov (závisí na modeli zvukovej karty). Ak používate digitálny výstup, možno bude potrebné tiež použiť iné ovládanie ako ADC alebo DAC. Slúchadlá poskytujú často vlastné ovládanie hlasitosti.

en: Most media, such as MP3s or Videos, are played back using the PCM channel. As such, the playback volume of such media is controlled by both this and the Master or Headphone channels.
sk: Väčšina multimédií ako MP3 a videá sú prehrávané cez PCM kanál. Rovnako je hlasitosť prehrávania týchto multimédií ovládaná aj kanálmi Hlavný alebo Slúchadlá.

en: Controls the headphone volume. Some soundcards include a switch that must be manually activated to enable the headphone output.
sk: Ovláda hlasitosť slúchadiel. Niektoré zvukové karty obsahujú prepínač, ktorým musí byť výstup slúchadiel manuálne zapnutý.

en: Playback Streams
sk: Prúdy prehrávania

en: Volume
sk: Hlasitosť

en: Bass
sk: Basy

en: Treble
sk: Výšky

en: Speaker
sk: Reproduktor

en: Microphone
sk: Mikrofón

en: Radio
sk: Rádio

en: 3D-depth
sk: 3D hĺbka

en: 3D-center
sk: 3D stred

en: unknown
sk: neznámy

en: unused
sk: nepoužité

en: kmix: You do not have permission to access the mixer device.
    Login as root and do a 'chmod a+rw /dev/mixer*' to allow the access.
sk: kmix: Nemáte oprávnenie pristupovať k zariadeniu mixéra.
    Prihláste sa ako root a zadajte 'chmod a+rw /dev/mixer*' na povolenie prístupu.

en: kmix: Mixer cannot be found.
    Please check that the soundcard is installed and the
    soundcard driver is loaded.
    On Linux you might need to use 'insmod' to load the driver.
    Use 'soundon' when using commercial OSS.
sk: kmix: Nie je možné nájsť mixér.
    Skontrolujte, či je nainštalovaná zvuková karta
    a načítaný ovládač zvukovej karty.
    Na systéme Linux musíte použiť príkaz 'insmod' na zavedenie ovládača
    zvukovej karty alebo použite 'soundon' ak používate komerčný OSS.

en: kmix: Mixer cannot be found.
    Please check that the soundcard is installed and the
    soundcard driver is loaded.
    On Linux you might need to use 'insmod' to load the driver.
    Use 'soundon' when using OSS4 from 4front.
sk: kmix: Nie je možné nájsť mixér.
    Skontrolujte, či je nainštalovaná zvuková karta
    a načítaný ovládač zvukovej karty.
    Na systéme Linux musíte použiť príkaz 'insmod' na zavedenie ovládača.
    Ak používate OSS4 od 4front použite príkaz 'soundon'.

en: Unknown Application
sk: Neznáma aplikácia

en: Event Sounds
sk: Zvuky udalostí

en: Playback Devices
sk: Prehrávacie zariadenia

en: Capture Devices
sk: Záznamové zariadenia

en: Capture Streams
sk: Prúdy zachytávania

en: Master Volume
sk: Hlavná hlasitosť

en: Internal Speaker
sk: Interný reproduktor

en: Headphone
sk: Slúchadlá

en: Line Out
sk: Linkový výstup

en: Record Monitor
sk: Monitor nahrávania

en: Line In
sk: Linkový vstup

en: kmix: You do not have permission to access the mixer device.
    Ask your system administrator to fix /dev/audioctl to allow access.
sk: kmix: Nemáte oprávnenie pristupovať k zariadeniu mixéra.
    Spýtajte sa administrátora na oprávnenie prístupu na zariadenie /dev/audioctl.

[ctx: Channel name]
en: Left
sk: Ľavý

[ctx: Channel name]
en: Right
sk: Pravý

[ctx: Channel name]
en: Center
sk: Stredný

[ctx: Channel name]
en: Surround Left
sk: Ľavý efektový

[ctx: Channel name]
en: Surround Right
sk: Pravý efektový

[ctx: Channel name]
en: Side Left
sk: Bočný ľavý

[ctx: Channel name]
en: Side Right
sk: Bočný pravý

[ctx: Channel name]
en: Rear Center
sk: Zadný stredový

[ctx: Channel name]
en: Unknown
sk: Neznáme

en: All controls
sk: Všetky ovládacie prvky

en: Only playback controls
sk: Iba ovládacie prvky prehrávania

en: Only capture controls
sk: Iba ovládacie prvky zachytenia

en: Add View
sk: Pridať zobrazenie

en: Select mixer:
sk: Vyberte mixér:

en: Current mixer
sk: Aktuálny mixér

en: Select the design for the new view:
sk: Vyberte rozloženie pre nové zobrazenie:

en: Mixers to show in the popup volume control:
sk: Mixéry na zobrazenie v kontextovom ovládaní hlasitosti:

en: Select Mixers
sk: Vybrať zmiešavače

en: Select Master Channel
sk: Vybrať hlavný kanál

en: Current mixer:
sk: Aktuálny mixér:

en: Automatic (%1 recommendation)
sk: Automaticky (odporúčanie %1)

en: Configure Channels
sk: Nastaviť kanály

en: Configure the visible channels. Drag icons between the lists to update.
sk: Nastavenie viditeľných kanálov. Ťahajte ikonu medzi zoznamami na aktualizáciu.

en: Visible channels:
sk: Viditeľné kanály:

en: Available channels:
sk: Dostupné kanály:

en: Move the selected channel to the visible list
sk: Presunúť vybraný kanál medzi viditeľné

en: Move the selected channel to the available (hidden) list
sk: Presunúť vybraný kanál medzi dostupné (skryté)

en: Show the selected channel
sk: Zobraziť vybraný kanál

en: Hide the selected channel
sk: Skryť vybraný kanál

en: Visible channels
sk: Viditeľné kanály

en: Available channels
sk: Dostupné kanály

en: Volume Control
sk: Ovládanie hlasitosti

en: M&ute
sk: S&tlmiť

en: No mixer devices available
sk: Nie sú dostupné žiadne mixéry

en: Volume muted
sk: Hlasitosť stlmená

en: Volume at %1%
sk: Hlasitosť na %1%

en: Configure
sk: Nastaviť

en: General
sk: Všeobecné

en: Startup
sk: Spustenie

en: Start KMix on desktop startup
sk: Spustiť KMix pri štarte počítača

en: Autostart will not work, because the autostart file kmix_autostart.desktop is missing. Check that KMix is installed correctly.
sk: Automatické spustenie sa nedá povoliť, lebo chýba súbor kmix_autostart.desktop. Skontrolujte že KMix je správne nainštalovaný.

en: Restore previous volume settings on desktop startup
sk: Obnoviť predchádzajúcu hlasitosť pri spustení počítača

en: The volume of PulseAudio or MPRIS2 dynamic controls will not be restored.
sk: Hlasitosť dynamických ovládačov Pulseaudio a MPRIS2 nebude obnovená.

en: &Horizontal
sk: &Horizontálna

en: &Vertical
sk: &Vertikálna

en: Behavior
sk: Správanie

en: Volume overdrive
sk: Nadmerná hlasitosť

en: Volume feedback
sk: Odozva hlasitosti

en: Visual
sk: Vzhľad

en: Show On Screen Display (&OSD)
sk: Zobraziť displej na obrazovke (OSD)

en: Slider orientation (main window):
sk: Orientácia posuvníkov (hlavné okno):

en: Slider orientation (system tray popup):
sk: Orientácia posuvníka (ovládanie hlasitosti v systémovej lište):

en: Dock in system tray
sk: Ukotviť v systémovej lište

en: Dock the mixer into the system tray. Click on it to open the popup volume control.
sk: Vložiť mixér do systémovej lišty. Kliknutím na ňu otvoríte kontextové ovládanie hlasitosti.

en: Split Channels
sk: Rozdeliť kanály

en: Capture
sk: Zachytiť

en: Use Device
sk: Použiť zariadenie

[ctx: %1=channel]
en: Capture/Uncapture %1
sk: Zachytiť/zrušiť zachytenie %1

[ctx: %1=channel]
en: Mute/Unmute %1
sk: Stlmiť/zrušiť stlmenie %1

en: %1 (capture)
sk: %1 (zachytiť)

en: Automatic (according to category)
sk: Automaticky (podľa kategórie)

en: Channel Shortcuts...
sk: Skratky kanálov...

en: Configure this view
sk: Nastaviť tento pohľad

en: Configure Channels...
sk: Nastaviť kanály...

en: Device Settings
sk: Nastavenie zariadenia

en: Show the full mixer window
sk: Zobraziť celé okno mixéra

en: Load volume profile %1
sk: Načítať profil hlasitosti %1

en: Nothing is playing audio.
sk: Nič neprehráva zvuk.

en: Nothing is capturing audio.
sk: Nič nezachytáva zvuk.

en: There are no capture devices.
sk: Žiadne zariadenia na zachytávanie.

en: There are no playback devices.
sk: Žiadne zariadenia na prehrávanie.
