kmix - en to tg translation catalogue (59 entries)

en: kmixctrl - kmix volume save/restore utility
tg: kmixctrl - барномаи пуштибони нигаҳдорӣ/барқароркунии баландии овози kmix

en: Save current volumes as default
tg: Баландиҳои овози ҷориро ҳамчун бо нобаёнӣ захира кунед

en: Restore default volumes
tg: Барқароркунии баландиҳои овоз бо нобаёнӣ

en: Hide Mixer Window
tg: Пинҳонкунии Тирезаи Омехтакунак

en: Select Master Channel...
tg: Интихоби Моҳири Маҷро...

en: Mute
tg: Хомӯш кардани овоз

en: KMix
tg: KОмехтакунак

en: KMix - KDE's full featured mini mixer
tg: KMix - омехтакунаки хурди пурравазифоии KDE

en: *BSD fixes
tg: *BSD ислоҳотҳо

en: Mute and volume preview, other fixes
tg: Азназаргузаронии пешакии хомӯшсозӣ ва баландии овоз, дираг ислоҳотҳо

en: You do not have permission to access the alsa mixer device.
    Please verify if all alsa devices are properly created.
tg: Шумо рухсати дастрасӣ кардан ба дастгоҳи омехтакунаки alsa-ро надоред.
    Марҳамат карда баррасӣ намоед, ки оё ҳамаи дастгоҳҳои alsa дуруст офарида шудаанд.

en: Alsa mixer cannot be found.
    Please check that the soundcard is installed and the
    soundcard driver is loaded.
tg: Омехтакунаки Alsa пайдо нагардид.
    Санҷед, ки оё корти садоӣ коргузорӣ шудааст ва
    гардонандаи корти садоӣ бор шудааст.

en: kmix:You do not have permission to access the mixer device.
    Please check your operating systems manual to allow the access.
tg: kmix:Шумо рухсати дастрасиро ба дастгоҳи омехтакунак надоред.
    Барои дастрасӣ ба он, низоми омилии худро ба таври дастӣ санҷед.

en: kmix: Could not write to mixer.
tg: kmix: Ба омехтакунак навишта нашуда истодааст.

en: kmix: Could not read from mixer.
tg: kmix: Аз омехтакунак хонда нашуда истодааст.

en: kmix: Mixer cannot be found.
    Please check that the soundcard is installed and that
    the soundcard driver is loaded.
tg: kmix: Омехтакунак пайдо нагардид.
    Санҷед, ки оё корти овозӣ коргузорӣ шудааст ва
    гардонандаи корти овозӣ бор карда шудааст.

en: kmix: Unknown error. Please report how you produced this error.
tg: kmix: Хатогии номаълум. Оиди чи гуна онро ҳосил кардан гузориш намоед.

en: Volume
tg: Баландии овоз

en: Bass
tg: Басомади паст

en: Treble
tg: Басомади баланд

en: Synth
tg: Синтезатор

en: Speaker
tg: Динамик

en: Microphone
tg: Микрофон

en: CD
tg: Диски Фишурда

en: Line
tg: Сатрӣ

en: Mix
tg: Омехта

en: RecMon
tg: Дараҷаи сабт

en: Line1
tg: Сатрӣ 1

en: Line2
tg: Сатрӣ 2

en: Line3
tg: Сатрӣ 3

en: Digital1
tg: Рақамӣ 1

en: Digital2
tg: Рақамӣ 2

en: Digital3
tg: Рақамӣ 3

en: PhoneIn
tg: Дохил Телефонӣ

en: PhoneOut
tg: Берун Телефонӣ

en: Video
tg: Видео

en: Radio
tg: Радио

en: Monitor
tg: Намоишгар

en: 3D-depth
tg: 3D-чуқурӣ

en: 3D-center
tg: 3D-марказ

en: unknown
tg: номаълум

en: unused
tg: истифода нашуда

en: kmix: You do not have permission to access the mixer device.
    Login as root and do a 'chmod a+rw /dev/mixer*' to allow the access.
tg: kmix: Шумо рухсати дастрасиро ба дастгоҳи омехтакунак надоред.
    Барои дастрасӣ ба он, 'chmod a+rw /dev/mixer*'-ро иҷро созед ва ҳамчун решавӣ дохил шавед.

en: kmix: Mixer cannot be found.
    Please check that the soundcard is installed and the
    soundcard driver is loaded.
    On Linux you might need to use 'insmod' to load the driver.
    Use 'soundon' when using commercial OSS.
tg: kmix: Омехтакунак пайдо нагардид.
    Санҷед, ки оё корти овозӣ коргузорӣ шудааст ва
    гардонандаи корти овозӣ бор карда шудааст.
    Дар Linux барои боркунии гардонанда ба шумо 'insmod' лозим аст.
    Дар вақти истифодабарии OSS-и тиҷоратӣ, 'soundon'-ро истифода баред.

en: Master Volume
tg: Баландии овози Аслӣ

en: Internal Speaker
tg: Динамики Дохилӣ

en: Headphone
tg: Гӯшмонак

en: Line Out
tg: Ҳосили Сатрӣ

en: Record Monitor
tg: Дидабони Сабтӣ

en: Line In
tg: Дохили Сатрӣ

en: kmix: You do not have permission to access the mixer device.
    Ask your system administrator to fix /dev/audioctl to allow access.
tg: kmix: Шумо рухсати дастрасиро ба дастгоҳи омехтакунак надоред.
    Барои дастрасӣ аз мудири низомӣ кушодани /dev/audioctl-ро пурсон шавед.

en: Current mixer
tg: Омехтакунаки ҷорӣ

en: Select Master Channel
tg: Ҷудосозии Каналҳо

en: Current mixer:
tg:  Омехтакунаки ҷорӣ:

en: M&ute
tg: Хомӯш кардани &овоз

en: Volume at %1%
tg: Баландии садо: %1%

en: &Horizontal
tg: &Уфуқӣ

en: &Vertical
tg: &Амудӣ

en: Device Settings
tg: Гузоришҳои Дастгоҳ
