kmldonkey - en to ca translation catalogue (338 entries)

en: Add Server
ca: Afegeix servidor

en: &Address:
ca: A&dreça:

en: &Network:
ca: &Xarxa:

en: Show
ca: Mostra

en: File name
ca: Nom de fitxer

en: Size
ca: Mida

en: Availability
ca: Disponibilitat

en: Network
ca: Xarxa

en: File type
ca: Tipus de fitxer

en: Comment
ca: Comentari

en: Hash
ca: Suma

en: Filter
ca: Filtre

en: Download As
ca: Baixa com a

en: Choose a filename for the new download:
ca: Tria un nom de fitxer per a la nova baixada:

en: File Information
ca: Informació del fitxer

en: Name:
ca: Nom:

en: Complete:
ca: Completat:

en: Downloaded:
ca: Baixat:

en: Speed:
ca: Velocitat:

en: Hash:
ca: Suma:

en: Comment:
ca: Comentari:

en: Alt. names:
ca: Altres noms:

en: Size:
ca: Mida:

en: Network:
ca: Xarxa:

en: Sources
ca: Fonts

en: Preview
ca: Vista prèvia

en: Alternative Names
ca: Noms alternatius

en: Use This &Name
ca: Usa aquest &nom

note: i18n: file: kmldonkeyui.rc:119 i18n: ectx: Menu (search_actions)
en: Search
ca: Cerca

en: Downloaded
ca: Baixat

en: Shading depth:
ca: Profunditat de l'ombra:

en: The depth of the availability bar shading - more is darker.
ca: La profunditat de l'ombra de la barra de disponibilitat - quan més gran, més fosca

note: i18n: file: prefs/listspage.ui:13 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KMLDonkeyPrefListsPage)
en: List Configuration
ca: Configuració de la llista

note: i18n: file: prefs/searchpage.ui:13 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KMLDonkeyPrefSearchPage)
en: Search Configuration
ca: Configuració de la cerca

en: Move backward through the page history
ca: Mou enrere a través de la pàgina de l'historial

en: Move forward through the page history
ca: Mou endavant a través de la pàgina de l'historial

en: Go to the original page
ca: Vés a la pàgina original

en: &Refresh Shared File List
ca: &Refresca la llista de fitxers compartits

en: Refresh U&ploaders List
ca: Refresca la llista de &pujades

en: &Shared Folders...
ca: Carpetes &compartides...

en: Activate Uploads Page
ca: Pàgina de pujades activada

en: Uploads
ca: Pujades

en: Messages from core about applied changes.
ca: Missatges des de la base a sobre de canvis aplicats.

en: Shared Folders
ca: Carpetes compartits

en: Folder
ca: Carpeta

en: Priority
ca: Prioritat

en: &Add
ca: &Afegeix

en: Add shared folder
ca: Afegeix carpeta compartida

en: &Remove
ca: &Elimina

en: Remove shared folder
ca: Elimina carpeta compartida

en: Folder:
ca: Carpeta:

en: Browse folders
ca: Fulleja directoris

en: Priority:
ca: Prioritat:

en: Select Folder
ca: Trieu una carpeta

en: Unknown
ca: Desconegut

en: Friend
ca: Amic

en: Contact
ca: Contacte

en: Not connected
ca: No connectat

en: Connecting
ca: Connectat

en: Initiating
ca: S'està inicialitzant

en: Downloading
ca: S'està baixant

en: Connected
ca: Connectat

en: Queued: %1
ca: En espera: %1

en: New host
ca: Nova màquina

en: Removed
ca: Eliminat

en: Blacklisted
ca: Discriminat

en: Unknown: %1
ca: Desconegut: %1

en: Name
ca: Nom

en: Type
ca: Tipus

en: Location
ca: Localització

en: State
ca: Estat

en: Software
ca: Programari

en: Currently downloading
ca: Baixant ara

en: &Add to Friends
ca: &Afegeix a amics

[ctx: Core version string not (yet) available]
en: Not Available
ca: No disponible

en: Server connected/total
ca: Servidors connectats/total

en: Files downloading/finished
ca: Fitxers baixats/completats

en: Shared files total
ca: Total de fitxers compartits

en: Transfer down/up
ca: Transferit baixat/pujat

en: Speed down/up
ca: Velocitat baixada/pujada

note: i18n: file: kmldonkeyui.rc:100 i18n: ectx: Menu (server_actions)
en: Servers
ca: Servidors

note: i18n: file: kmldonkeyui.rc:134 i18n: ectx: Menu (download_actions)
en: Downloads
ca: Baixades

note: i18n: file: kmldonkeyui.rc:211 i18n: ectx: Menu (friend_actions)
en: Friends
ca: Amics

en: Statistics
ca: Estadístiques

en: Console
ca: Consola

en: &Show Toolbar
ca: Mostra la barra d'&eines

en: Connections...
ca: Connexions...

en: Connections
ca: Connexions

en: &Connect to Core
ca: &Connecta a la base

en: Connect
ca: Connecta

en: &Disconnect From Core
ca: &Desconnecta de la base

en: Disconnect
ca: Desconnecta

en: &Kill Core
ca: &Mata la base

en: Kill
ca: Mata

en: &Submit URLs...
ca: &Envia URL...

en: Submit
ca: Envia

en: Submit Collection File...
ca: Envia un fitxer de col·lecció...

en: Collection
ca: Col·lecció

en: Configure MLDonkey...
ca: Configura el MLDonkey...

en: Activate Page %1
ca: Pàgina activa %1

en: Next Page
ca: Pàgina següent

en: Next
ca: Següent

en: Previous Page
ca: Pàgina anterior

en: Prev
ca: Anterior

en: Copy to Clipboard as &URL
ca: Copia al porta-retalls com a &URL

en: Copy
ca: Copia

en: Copy to Clipboard as HTML
ca: Copia al porta-retalls com a HTML

en: Copy to Clipboard as Hash
ca: Copia al porta-retalls com a resum

en: Download
ca: Baixa

en: Force Download
ca: Força la baixada

en: Force
ca: Força

en: Download As...
ca: Baixa com a...

en: File Information...
ca: Informació del fitxer...

en: Info
ca: Informació

en: Kill Core
ca: Mata la base

en: Open Collection File
ca: Obre el fitxer de col·lecció

en: Connecting with %1 ...
ca: S'està connectant amb %1 ...

en: <b>Disconnected.</b>
ca: <b>Desconnectat.</b>

en: Authentication error. Incorrect name or password.
ca: Error d'autenticació. Nom o contrasenya incorrectes.

en: Connection to the core was refused. Are you sure it is running?
ca: La connexió ha estat refusada per la base. Esteu segur de que s'està executant?

en: A read error occurred when communicating with the core. The connection has been terminated.
ca: S'ha produït un error mentre es comunicava amb la base. La connexió ha finalitzat.

en: Hostname: <b>%1</b><br>Host Address: <b>%2</b><br>Host Port: <b>%3</b><br>Username: <b>%4</b><br>Core Version: <b>%7</b><br>Current GUI Protocol: <b>%5</b><br>Core's GUI Protocol: <b>%6</b>
ca: Nom màquina: <b>%1</b><br>Adreça màquina: <b>%2</b><br>Port màquina: <b>%3</b><br>Nom d'usuari: <b>%4</b><br>Versió de la base: <b>%7</b><br>Protocol IGU actual: <b>%5</b><br>Protocol IGU de la base: <b>%6</b>

en: Connected %1
ca: Connectat %1

en: Server %1
ca: Servidor %1

en: Files %1
ca: Fitxers %1

en: Shared %1
ca: Compartit %1

en: Transfer %1
ca: Transferit %1

en: Speed %1
ca: Velocitat %1

en: Unable to construct a GUI element. Your KMLDonkey installation is incomplete.
ca: No es pot construir un element IGU. La vostra instal·lació de KMLDonkey no està completa.

en: Unable to construct a requested GUI element. This is most likely because the GUI specification data file (kmldonkeyui.rc) has been installed in the wrong location, or has not been installed at all. If you installed KMLDonkey from a binary package, please report this to the packager at once. If you installed from source, check that you configured KMLDonkey to use the same install prefix as your KDE installation (see the README file accompanying the KMLDonkey source for details), and that your system does not keep KDE files in non-standard locations (Mandriva Linux systems, in particular, are known to do this).
ca: No ha estat possible construir un element de l'IGU necessari. El més probable és que el fitxer d'especificació de l'IGU (kmldonkeyui.rc) no estigui ben instal·lat, o que no ho estigui. Si heu instal·lat KMLDonkey des d'un paquet binari, poseu-vos de seguida en contacte amb l'empaquetador. Si l'heu instal·lat des del codi font, comproveu que heu configurat KMLDonkey per usar el mateix prefix d'instal·lació que el KDE (per a més detalls, consulteu el fitxer README que acompanya al codi font de KMLDonkey), i que el vostre sistema no desa els fitxers de KDE a localitzacions no estàndard (Mandrake Linux, en concret, ho fa).

en: MLDonkey Configuration
ca: Configuració MLDonkey

[ctx: mldonkey config: network options page]
en: Networks
ca: Xarxes

en: Select File Name
ca: Selecció del nom de fitxer

en: &Preview
ca: Vista &prèvia

en: New name:
ca: Nom nou:

en: An MLDonkey frontend for the KDE desktop.
ca: Una interfície de MLDonkey per a l'escriptori KDE.

en: Maintainer & Developer
ca: Mantenidor i desenvolupador

en: Developer
ca: Desenvolupador

en: Developer & Project Founder
ca: Desenvolupador i fundador del projecte

[ctx: not connected to host]
en: Not connected
ca: Sense connexió

[ctx: connecting to host]
en: Connecting
ca: S'està connectant

[ctx: initiating connection to host]
en: Initiating
ca: S'està inicialitzant

[ctx: downloading from host]
en: Downloading
ca: S'està baixant

[ctx: connected to host]
en: Connected
ca: Connectat

[ctx: we're at this position in client's queue]
en: Queued: %1
ca: En cua: %1

[ctx: new host added to list]
en: New host
ca: Nova màquina

[ctx: host has been removed]
en: Removed
ca: Eliminat

[ctx: host is blacklisted]
en: Blacklisted
ca: A la llista negra

[ctx: unknown host state (unknown ID code)]
en: Unknown (%1)
ca: Desconegut (%1)

en: Uploaded
ca: Pujat

en: Status
ca: Estat

en: Rating
ca: Puntuació

en: Time
ca: Temps

en: Unknown file
ca: Fitxer desconegut

[ctx: looking for file sources]
en: Looking
ca: S'està cercant

[ctx: file is being downloaded]
en: Downloading
ca: S'està baixant

[ctx: file is paused]
en: Paused
ca: Pausat

[ctx: file is complete]
en: Complete
ca: Acabat

[ctx: file is being shared]
en: Shared
ca: Compartit

[ctx: file has been canceled]
en: Canceled
ca: Cancel·lat

[ctx: new file added to list]
en: New
ca: Nou

[ctx: file has been aborted with a reason]
en: Aborted: %1
ca: Interromput: %1

[ctx: file has been queued]
en: Queued
ca: En cua

[ctx: unknown file state]
en: Unknown
ca: Desconegut

en: Unknown server
ca: Servidor desconegut

en: high
ca: alta

en: low
ca: baixa

en: Yes
ca: Sí

en: Unknown client
ca: Client desconegut

[ctx: a client on the friend list]
en: Friend
ca: Amic

[ctx: a client on the contact list]
en: Contact
ca: Contacte

[ctx: client type is unknown]
en: Unknown
ca: Desconegut

[ctx: this friend's file list is present]
en: Files listed
ca: Llista de fitxers

en: Do you want to rename "%1" to "%2"?
ca: Desitgeu reanomenar "%1" a "%2"?

en: Rename download
ca: Reanomena baixada

en: Max hits:
ca: Màx. consultes:

[ctx: search type]
en: Type:
ca: Tipus:

[ctx: remote search]
en: Remote
ca: Remota

[ctx: subscription search]
en: Subscribe
ca: Subscriu

en: All Networks
ca: Totes les xarxes

[ctx: start a search]
en: Search
ca: Cerca

en: Rates
ca: Taxes

note: i18n: file: kmldonkeyui.rc:5 i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
ca: &Fitxer

note: i18n: file: kmldonkeyui.rc:18 i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
ca: E&dita

note: i18n: file: kmldonkeyui.rc:24 i18n: ectx: Menu (servers)
en: Se&rvers
ca: &Servidors

note: i18n: file: kmldonkeyui.rc:40 i18n: ectx: Menu (downloads)
en: &Downloads
ca: &Baixades

note: i18n: file: kmldonkeyui.rc:70 i18n: ectx: Menu (uploads)
en: Sh&ares
ca: Comp&artits

note: i18n: file: kmldonkeyui.rc:77 i18n: ectx: Menu (friends)
en: Fr&iends
ca: Am&ics

note: i18n: file: kmldonkeyui.rc:87 i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
ca: A&rranjament

note: i18n: file: kmldonkeyui.rc:161 i18n: ectx: Menu (downloaded_actions)
en: Completed Files
ca: Fitxers completats

note: i18n: file: kmldonkeyui.rc:173 i18n: ectx: Menu (upload_actions)
en: Shared Files
ca: Fitxers compartits

note: i18n: file: kmldonkeyui.rc:184 i18n: ectx: Menu (uploaders_actions)
en: Uploaders
ca: Pujades

note: i18n: file: kmldonkeyui.rc:221 i18n: ectx: Menu (friend_share_actions)
en: Friend Shares
ca: Compartits d'amics

note: i18n: file: prefs/listspage.ui:19 i18n: ectx: property (title), widget (Q3GroupBox, groupBox1)
en: Server List
ca: Llista de servidors

note: i18n: file: prefs/listspage.ui:25 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, hideDisconnectedServersCheckbox)
en: If you turn this on, disconnected servers will be hidden in the server list.
ca: Si la marqueu, els servidors desconnectats restaran ocults en la llista de servidors.

note: i18n: file: prefs/listspage.ui:28 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, hideDisconnectedServersCheckbox)
en: Hide disconnected servers
ca: Oculta els servidor desconnectats

note: i18n: file: prefs/listspage.ui:38 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, hideBlacklistedServersCheckbox)
en: If you turn this on, blacklisted servers will be hidden in the server list.
ca: Si la marqueu, els servidors discriminats restaran ocults en la llista de servidors.

note: i18n: file: prefs/listspage.ui:41 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, hideBlacklistedServersCheckbox)
en: Hide blacklisted servers
ca: Oculta els servidors discriminats

note: i18n: file: prefs/listspage.ui:50 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoServerResortCheckbox)
en: Automatically re-sort server list:
ca: Ordena automàticament la llista de servidors:

note: i18n: file: prefs/listspage.ui:66 i18n: ectx: property (suffix), widget (KIntNumInput, serverResortEntry) i18n: file: prefs/listspage.ui:149 i18n: ectx: property (suffix), widget (KIntNumInput, downloadResortEntry) i18n: file: prefs/listspage.ui:191 i18n: ectx: property (suffix), widget (KIntNumInpu
en:  seconds
ca:  segons

note: i18n: file: prefs/listspage.ui:81 i18n: ectx: property (title), widget (Q3GroupBox, groupBox4)
en: Download List
ca: Llista de baixades

note: i18n: file: prefs/listspage.ui:87 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, progressbarCheckBox)
en: Display progress bar in percentage column
ca: Mostra la barra de progrés a la columna de percentatge

note: i18n: file: prefs/listspage.ui:94 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, hidePausedCheckbox)
en: If you turn this on, paused downloads will be hidden in the download list.
ca: Si la marqueu, les baixades en pausa restaran ocultes en la llista de baixades.

note: i18n: file: prefs/listspage.ui:97 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, hidePausedCheckbox)
en: Hide &paused downloads
ca: Oculta les baixades &pausades

note: i18n: file: prefs/listspage.ui:104 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, hideUnpausedCheckbox)
en: If you turn this on, only paused downloads will be shown in the download list - unless you also turn on "Hide paused downloads," which will give you an empty list.
ca: Si la marqueu, les baixades en pausa restaran ocultes en la llista de baixades - a menys que també activeu "Oculta les baixades en pausa", el qual us mostrarà una llista buida.

note: i18n: file: prefs/listspage.ui:107 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, hideUnpausedCheckbox)
en: Show only paused downloads
ca: Mostra només les baixades pausades

note: i18n: file: prefs/listspage.ui:114 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, SortDownloadingFirstCheckBox)
en: Sort downloading files first
ca: Ordena primer els fitxers en baixada

note: i18n: file: prefs/listspage.ui:124 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, SortPausedLastCheckBox)
en: Sort paused files last
ca: Ordena últims els fitxers en pausa

note: i18n: file: prefs/listspage.ui:133 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoDownloadResortCheckbox)
en: Automatically re-sort download list:
ca: Ordena automàticament la llista de baixades:

note: i18n: file: prefs/listspage.ui:164 i18n: ectx: property (title), widget (Q3GroupBox, groupBox2)
en: Upload Lists
ca: Llista de pujades

note: i18n: file: prefs/listspage.ui:172 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, autoUpdateCheckbox)
en: The lists on the upload page can be updated manually (to save bandwidth) or automatically.
ca: Les llistes de la pàgina de pujades es poden actualitzar manualment (per estalviar ample de banda) o automàticament.

note: i18n: file: prefs/listspage.ui:175 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoUpdateCheckbox)
en: Automatically &update upload lists:
ca: Act&ualitza automàticament la llista de pujades:

note: i18n: file: prefs/listspage.ui:185 i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntNumInput, updateFrequencyEntry)
en: How often the upload lists should be updated.
ca: Freqüència a la qual actualitzar les llistes de pujada.

note: i18n: file: prefs/searchpage.ui:19 i18n: ectx: property (title), widget (Q3GroupBox, groupBox3)
en: Search Settings
ca: Arranjament de la cerca

note: i18n: file: prefs/searchpage.ui:25 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, activateNewTabsCheckbox)
en: When a new search is started, open the search page in front of any other pages.
ca: Quan comença una nova cerca, obre la pàgina de cerca al davant de qualsevol altra pàgina.

note: i18n: file: prefs/searchpage.ui:28 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, activateNewTabsCheckbox)
en: Open new search pages in &front
ca: Obre les noves pàgines de cerca al &davant

note: i18n: file: prefs/searchpage.ui:35 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, closeTabsOnDisconnectCheckbox)
en: Close all open searches if KMLDonkey is disconnected from the core.
ca: Tanca totes las recerques obertes si KMLDonkey es desconnecta de la base.

note: i18n: file: prefs/searchpage.ui:38 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, closeTabsOnDisconnectCheckbox)
en: &Close search pages on disconnect
ca: &Tanca les pàgines de cerca en desconnectar

note: i18n: file: prefs/searchpage.ui:45 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showNumbersOnTabsCheckbox)
en: Show number of search &results in tab title
ca: Mostra el nombre de &resultats a la cerca en el títol de la pestanya

note: i18n: file: prefs/searchpage.ui:52 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showSubmitURLCheckbox)
en: Show the "Submit &URL" entry box
ca: Mostra la caixa d'entrada "Envia &URL"

note: i18n: file: prefs/generalpage.ui:19 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KMLDonkeyPrefGeneralPage)
en: General Preferences
ca: Preferències generals

note: i18n: file: prefs/generalpage.ui:27 i18n: ectx: property (title), widget (Q3GroupBox, groupBox1)
en: Interface Settings
ca: Arranjament de la interfície

note: i18n: file: prefs/generalpage.ui:35 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showToolbarCheckbox)
en: Show the &toolbar
ca: Mostra la barra d'&eines

note: i18n: file: prefs/generalpage.ui:42 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showStatusbarCheckbox)
en: Show the &status bar
ca: Mostra la barra d'e&stat

note: i18n: file: prefs/generalpage.ui:49 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, statusbarLabelsCheckbox)
en: Show &labels in the status bar
ca: Mostra els &nivells a la barra d'estat

note: i18n: file: prefs/generalpage.ui:56 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showTrayiconCheckBox)
en: Show tray icon
ca: Mostra una icona a la safata de sistema

note: i18n: file: prefs/generalpage.ui:63 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showTrayOnCloseCheckBox)
en: Minimize to tray icon on close
ca: Minimitza a la safata de sistema al tancar

note: i18n: file: prefs/generalpage.ui:70 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, persistentReconnectCheckbox)
en: If connection to the core fails or is lost, should KMLDonkey keep trying to reestablish contact until it succeeds?
ca: Si falla la connexió amb el base o aquesta es perd, haurà d'intentar KMLDonkey de restablir el contacte fins que ho aconsegueixi?

note: i18n: file: prefs/generalpage.ui:73 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, persistentReconnectCheckbox)
en: Always stay &connected
ca: Estar &connectat sempre

note: i18n: file: prefs/generalpage.ui:82 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Page View Mode:
ca: Mode de vista de pàgina:

note: i18n: file: prefs/generalpage.ui:102 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, pageViewModeComboBox)
en: List
ca: Llista

note: i18n: file: prefs/generalpage.ui:107 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, pageViewModeComboBox)
en: Tree
ca: Arbre

note: i18n: file: prefs/generalpage.ui:112 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, pageViewModeComboBox)
en: Tabbed
ca: En pestanyes

note: i18n: file: prefs/generalpage.ui:127 i18n: ectx: property (title), widget (Q3GroupBox, groupBox2)
en: Advanced Settings
ca: Arranjament avançat

note: i18n: file: prefs/generalpage.ui:143 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, encodingLabel)
en: Text &encoding:
ca: &Codificació del text:

note: i18n: file: prefs/generalpage.ui:156 i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, encodingSelector)
en: The character set to use to decode the strings sent by the core.
ca: El joc de caràcters a usar per a descodificar les cadenes enviades per la base.

note: i18n: file: prefs/generalpage.ui:161 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, encodingSelector)
en: <p>Although MLDonkey does not understand about character encodings, you may well encounter text on the Donkey network that has been encoded in various national character sets. While you should, in general, use the ISO 8859-1 encoding - the de-facto network standard - you can choose a different character encoding here if you expect most of the text you encounter to be encoded in a certain national character set.</p>
    <p><b>Note:</b> Changing this causes KMLDonkey to reconnect to the core. Changing it to something incompatible with the ISO 8859-1 character set <em>may</em> cause unpredictable behavior.</p>
ca: <p>Tot i que MLDonkey no entén quant a la codificació de caràcters, podeu trobar texts a la xarxa Donkey que han estat codificats amb jocs de caràcters diferents. Mentre que hauríeu d'usar, en general, la codificació ISO 8859-1 -l'estàndard de facto- podeu triar una codificació de caràcters diferent si penseu que la majoria del text que trobeu restarà codificat en un cert joc de caràcters.</p>
    <p><b>Nota:</b> Aquest canvi causa que KMLDonkey torni a connectar a la base. Canviar-ho a quelcom incompatible amb el joc de caràcters ISO 8859-1 <em>pot</em> causar conductes impredictibles.</p>

note: i18n: file: prefs/generalpage.ui:170 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, enableStatsCheckbox)
en: Enable the statistics page
ca: Habilita la pàgina d'estadístiques

note: i18n: file: prefs/generalpage.ui:173 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enableStatsCheckbox)
en: Enable st&atistics
ca: Habilita est&adístiques

note: i18n: file: prefs/generalpage.ui:180 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, advancedConfigCheckbox)
en: Enable the advanced MLDonkey configuration dialog that lets you configure more MLDonkey options.
ca: Habilita el diàleg de configuració avançada de MLDonkey, aquest us permetrà configurar més opcions.

note: i18n: file: prefs/generalpage.ui:183 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, advancedConfigCheckbox)
en: Enable &advanced configuration options
ca: Habilita les opcions de configuració &avançades

en: Submit URL:
ca: Envia URL:

en: Activate Search Page
ca: Activa la pàgina de cerca

en: Close Current Search
ca: Tanca la cerca actual

en: Close
ca: Tanca

en: Close All Searches
ca: Tanca totes les cerques

en: Close All
ca: Tanca-ho tot

en: Option
ca: Opció

en: Value
ca: Valor

en: Speed
ca: Velocitat

en: Received
ca: Rebuda

en: Last seen
ca: Vist l'últim cop

en: Age
ca: Antiguitat

en: &Pause
ca: &Pausa

en: &Resume
ca: &Reprendre

en: &Cancel
ca: &Cancel·la

en: Re&name
ca: Re&nomena

en: Ren&ame To...
ca: Renomen&a a...

en: Re&try Connect
ca: &Torna a connectar

en: Pre&view
ca: &Vista prèvia

en: Verify Chunks
ca: Verifica les parts

en: Get &Format Info
ca: Obtén info. del &format

en: &Hide Paused Downloads
ca: &Oculta les baixades pausades

en: Show Only Paused Downloads
ca: Mostra només les baixades pausades

en: Sort Downloading Files First
ca: Ordena primer els fitxers en baixada

en: Sort Paused Files Last
ca: Ordena últims els fitxers en pausa

en: Priorit&y
ca: Pr&ioritat

en: Very L&ow Priority
ca: Prioritat molt b&aixa

en: &Low Priority
ca: Prioritat &baixa

en: &Normal Priority
ca: Prioritat &normal

en: &High Priority
ca: Prioritat a&lta

en: &Very High Priority
ca: Prioritat &molt alta

en: &Open
ca: &Obre

en: &Commit
ca: P&ublica

en: Commit &As...
ca: Publica &com a...

en: Activate Downloads Page
ca: Activa la pàgina de baixades

en: Are you sure you want to cancel these files?
ca: Esteu segur que voleu cancel·lar aquests fitxers?

en: Cancel Downloads
ca: Cancel·la baixades

en: Download completed: %1
ca: Baixada completada: %1

en: Download added: %1
ca: Baixada afegida: %1

en: Server name
ca: Nom del servidor

en: Users
ca: Usuaris

en: Files
ca: Fitxers

en: Description
ca: Descripció

en: Address
ca: Adreça

en: Score
ca: Puntuació

en: Preferred
ca: Preferit

en: &Connect to Server
ca: &Connecta al servidor

en: &Disconnect From Server
ca: &Desconnecta del servidor

en: &Add Server...
ca: &Afegeix Servidor...

en: &Remove Server
ca: E&limina servidor

en: Remove &Old Servers
ca: &Elimina servidors antics

en: &Blacklist Server
ca: Llista de &discriminació de servidors

en: Re&name Server
ca: Re&nomena servidor

en: Toggle &Preferred
ca: Alterna la &preferència

en: &Hide Disconnected Servers
ca: &Oculta els servidors desconnectats

en: Hide B&lacklisted Servers
ca: Oculta la llista de servidors &discriminats

en: Activate Servers Page
ca: Pàgina de servidors activats

en: &Search for Friend...
ca: &Cerca per a amics...

en: C&onnect to Friend
ca: C&onnecta a l'amic

en: Open Friend &Chat
ca: Obre &xat amb l'amic

en: &Remove Friend
ca: E&limina amic

en: Remove All Friends
ca: Elimina tots els amics

en: Activate Friends Page
ca: Pàgina d'amics activats

en: Filename
ca: Nom de fitxer

en: Search for Friend
ca: Cerca per a amics

en: Enter the name of the friend you are searching for:
ca: Introduïu el nom de l'amic que esteu cercant:

en: Should all friends be removed?
ca: S'han d'eliminar tots els amics?

en: Remove all Friends
ca: Elimina tots els amics

en: Requests
ca: Peticions

en: Keywords:
ca: Paraules clau:

en: Min size:
ca: Mida mín.:

en: Max size:
ca: Mida màx.:

en: Media:
ca: Suport:

en: Artist:
ca: Artista:

en: Title:
ca: Títol:

en: Album:
ca: Àlbum:

en: Bitrate:
ca: Taxa de bits:

en: <h2>WARNING</h2>
    <p>Peer-to-peer networks, particularly those accessible via KMLDonkey, may contain material which you may be legally prohibited from downloading or redistributing. It is your responsibility to verify that any material you download from any peer-to-peer network is being made available to you lawfully. It is also your responsibility to verify that you have the legal right to redistribute any material which you make available to others via any peer-to-peer networks. In short, it is your responsibility to use this software in accordance with applicable laws where you live, including copyright law.</p>
    <h3>RESTRICTIONS</h3>
    <p>The authors of this software intend it to be used for the lawful exchange of data, art, software and other documents or works which may be lawfully distributed to third parties. The authors will not support, and strongly discourage, any use of this software to violate copyright or other intellectual property laws. In particular, the authors discourage any transmission of any material in violation of any applicable intellectual property law or regulation. Each user is assumed to comply with such rules and restrictions as well as the rules and restrictions applicable to the P2P networks or services connected directly or indirectly to this software.</p>
    <h3>DISCLAIMER OF LIABILITY</h3>
    <p>The authors of this software do not and cannot exercise any control whatsoever over the content of the information exchanged using this software. The authors make no warranties of any kind, whether expressed or implied, for the service this software is providing or for the data exchanged with the assistance of this software. The authors cannot be held responsible for any claims resulting from the user's conduct and/or use of the software which is in any manner unlawful or which damages such user or any other party.</p>
ca: <h2>AVÍS</h2>
    <p>Les xarxes entre parells, particularment les que són accessibles mitjançant KMLDonkey, poden contenir material el qual estigui legalment prohibit baixar o redistribuir. És responsabilitat vostra el verificar que qualsevol material que baixeu de qualsevol xarxa entre parells s'està posant a la vostra disposició legalment. És també la vostra responsabilitat el verificar que disposeu dels drets legals de redistribuir qualsevol material que poseu a disposició d'altres mitjançant qualsevol xarxa entre parells. En resum, és responsabilitat personal el verificar que useu aquest programari en conformitat amb el copyright i demés lleis de propietat intel·lectual aplicables.</p>
    <h3>RESTRICCIONS</h3>
    <p>Els autors d'aquest programari pensen que s'usarà per a l'intercanvi legal de dades, art, programari i d'altres documents o treballs que sí es poden distribuir legalment a tercers. Els autors no recolzaran i descoratjaran qualsevol ús d'aquest programari que pugui violar el copyright o d'altres lleis de propietat intel·lectual. En particular, els autors descoratgen qualsevol transmissió de qualsevol material en violació de qualsevol llei i regulació aplicable sobre la propietat intel·lectual. Assumeixen que cada usuari es comportarà d'acord amb les regles i les restriccions aplicables, així com amb les regles i les restriccions aplicables a les xarxes o als serveis de P2P connectats directament o indirectament amb aquest programari.</p>
    <h3>RENÚNCIA DE RESPONSABILITAT</h3>
    <p>Els autors d'aquest programari no fan i no poden exercitar cap control sobre el contingut de la informació intercanviada usant aquest programari. Els autors no donen garanties de cap classe, tant si està expressat o implicat, pel servei que aquest programari estigui proporcionant o per les dades intercanviades amb l'ajuda d'aquest. Els autors no poden ser jutjats responsables de cap demanda resultat de la conducta i/o de l'ús del programari per part de l'usuari que sigui d'alguna forma il·legal o que perjudiqui a tal usuari o a qualsevol altra part.</p>

en: <p>This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.</p><p>This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.</p><p>You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301  USA</p>
ca: <p>Aquest programa és programari lliure; el podeu redistribuir i/o modificar d'acord amb les condicions de la Llicència Pública General GNU que ha publicat la Free Software Foundation; amb la versió 2 de la Llicència, o (opcionalment) qualsevol versió posterior .</p> <p>Aquest programa es distribueix confiant que serà útil, però SENSE CAP GARANTIA; ni tant sols la garantia implícita de COMERCIALITZABILITAT I APTITUD PER A PROPÒSITS DETERMINATS. Vegeu la Llicència Pública General GNU per a més detalls.</p><p>Hauríeu d'haver rebut una còpia de la Llicència Pública General GNU amb aquest programa; si no, escriviu a la Free Software Foundation, Inc., 59 Temple Place, Suite 330, Boston, MA  02111-1307  USA</p>

en: Activate Console Page
ca: Pàgina de consola activada

en: Add a new item to the list
ca: Afegeix un nou ítem a la llista

en: Remove selected item from list
ca: Elimina l'ítem seleccionat de la llista

en: &Up
ca: &Amunt

en: Move selected item up
ca: Mou l'ítem seleccionat cap amunt

en: &Down
ca: A&vall

en: Move selected item down
ca: Mou l'ítem seleccionat cap avall

en: Search for
ca: Cerca per

en: Search for regular expression...
ca: Cerca per expressió regular...

en: Replace with
ca: Substitueix amb

en: Replace searched regular expression with...
ca: Substitueix l'expressió regular  cercada amb...

en: Search filehash
ca: Cerca suma de fitxer

en: Search keyword
ca: Cerca paraula clau

en: Search hits: %1
ca: Consultes cercant: %1

en: Source hits: %1
ca: Consultes a la font: %1

en: Size: %1
ca: Mida: %1

en: Max size: %1
ca: Mida màx: %1

en: Submit URLs
ca: Envia URL
