kmldonkey - en to nb translation catalogue (398 entries)

en: Add Server
nb: Legg til tjener

en: &Address:
nb: &Adresse:

en: &Network:
nb: &Nettverk:

en: Show
nb: Vis

en: File name
nb: Filnavn

en: Size
nb: Størrelse

en: Availability
nb: Tilgjengelighet

en: Network
nb: Nettverk

en: File type
nb: Filtype

en: Comment
nb: Kommentar

en: Download As
nb: Last ned som

en: Choose a filename for the new download:
nb: Velg et filnavn for den nye nedlastingen:

en: File Information
nb: Filinformasjon

en: Name:
nb: Navn:

en: Complete:
nb: Ferdig:

en: Downloaded:
nb: Nedlastet:

en: Speed:
nb: Hastighet:

en: Comment:
nb: Kommentar:

en: Alt. names:
nb: Alt. navn:

en: Size:
nb: Størrelse:

en: Network:
nb: Nettverk:

en: Sources
nb: Kilder

en: Preview
nb: Forhåndsvis

en: Alternative Names
nb: Alternative navn

en: Use This &Name
nb: Bruk dette &navnet

en: &Enable automatic renaming of downloading files
nb: Slå &på automatisk navneendring på filer under nedlasting

en: Should downloading files be automatically renamed according to the search and replace list?
nb: Skal filer under nedlasting skifte navn automatisk i følge søk-og-erstatt-lista?

en: &Colored list
nb: &Farget liste

en: Colorize items in the lists according to their status
nb: Sett farge på elementene i lista etter deres status

en: Server
nb: Tjener

en: &Not connected:
nb: &Ikke tilkoblet

en: Color for disconnected servers
nb: Farge for tjenere som er frakoblet

en: &Blacklisted:
nb: &Svartelistet:

en: Color for blacklisted servers
nb: Farge for tjenere på svarteliste

en: Connectin&g:
nb: Kobler &til:

en: Color for connecting or initiating servers
nb: Farge for tjenere som kobler til eller starter

en: C&onnected:
nb: Tilk&oblet:

en: Color for connected servers
nb: Farge for tjenere som er tilkoblet

note: i18n: file: kmldonkeyui.rc:119 i18n: ectx: Menu (search_actions)
en: Search
nb: Søk

en: &Few sources:
nb: &Få kilder:

en: The color indicating few sources
nb: Farge som viser få kilder

en: &Many sources:
nb: &Mange kilder:

en: The color indicating many sources
nb: Fargen som viser mange kilder

en: &Already done:
nb: &Gjort fra før:

en: Color for already downloaded sources
nb: Farge for kilder som allerede er lasgtet ned

en: Threshold:
nb: Terskel:

en: The number of sources that will produce the full 'many sources' color
nb: Antall kilder som vi gi fargen «mange kilder»

en: Downloaded
nb: Lastet ned

en: &Downloading:
nb: &Laster ned:

en: Color for active downloads (receiving data)
nb: Farge for aktive nedlastinger (mottar data)

en: &Looking:
nb: &Søker:

en: Color for inactive downloads (looking for sources)
nb: Farge for inaktive nedlastinger (ser etter kilder)

en: Not &available:
nb: I&kke tilgjengelig:

en: Color for downloads that are not available
nb: Farge for nedlastinger som ikke er tilgjengelige

en: &Queued:
nb: La&gt i kø:

en: Color for queued downloads
nb: Farge for nedlastinger som ligger i kø

en: &Paused:
nb: &Pause:

en: Color for paused downloads
nb: Farge for nedlastinger i pause

en: &Complete:
nb: &Fullført:

en: The color indicating a complete chunk
nb: Farge som viser et fullført stykke

en: &No sources:
nb: &Ingen kilder:

en: The color indicating no sources found
nb: Fargen som viser at ingen kilder er funnet

en: Shaded availability display
nb: Skygget tilgjengelighetsvisning

en: Draw a fancier looking shaded availability display bar.
nb: Tegn en tilgjengelighetsstolpe med skygge som ser bedre ut.

en: Shading depth:
nb: Skyggedybde:

en: The depth of the availability bar shading - more is darker.
nb: Skyggedybde for tilgjengelighetsskyggen – mer er mørkere.

en: Color for disconnected sources
nb: Farge for kilder som er frakoblet

en: Color for blacklisted sources
nb: Farge for kilder på svarteliste

en: Color for connecting or initiating sources
nb: Farge for kilder som kobler til eller starter

en: Color for queued sources
nb: Farge for kilder i kø

en: Color for sources being downloaded from
nb: Farge for kilder det blir lastet ned fra

en: Console font:
nb: Konsollskrift:

en: Font used for the console
nb: Skrift brukt for konsollet

en: List font:
nb: Listeskrift:

en: Font used for the lists
nb: Skrift brukt i listene

en: KMLDonkey Preferences
nb: Oppsett av KMLDonkey

en: General
nb: Generelt

en: General Configuration
nb: Generelt oppsett

en: Lists
nb: Lister

note: i18n: file: prefs/listspage.ui:13 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KMLDonkeyPrefListsPage)
en: List Configuration
nb: List oppsett

note: i18n: file: prefs/searchpage.ui:13 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KMLDonkeyPrefSearchPage)
en: Search Configuration
nb: Søkeoppsett

en: Autorename
nb: Gi nytt navn automatisk

en: Autorename Configuration
nb: Oppsett for automatisk navneendring

en: Colors
nb: Farger

en: Color Configuration
nb: Fargeoppsett

en: Fonts
nb: Skrifter

en: Font Configuration
nb: Skriftoppsett

en: Choose...
nb: Velg …

en: Move backward through the page history
nb: Gå bakover gjennom sidehistorien

en: Move forward through the page history
nb: Gå forover gjennom sidehistorien

en: Go to the original page
nb: Gå til den opprinnelige sida

en: &Refresh Shared File List
nb: &Oppfrisk liste over delte filer

en: Refresh U&ploaders List
nb: Frisk o&pp opplasterlista

en: &Shared Folders...
nb: &Delte mapper …

en: Activate Uploads Page
nb: Aktiver opplastingsside

en: Uploads
nb: Opplastinger

en: Messages from core about applied changes.
nb: Meldinger fra kjernen om endringer som er tatt i bruk.

en: Shared Folders
nb: Delte mapper

en: Folder
nb: Mappe

en: Priority
nb: Prioritet

en: &Add
nb: &Legg til

en: Add shared folder
nb: Legg til delt mappe

en: &Remove
nb: &Fjern

en: Remove shared folder
nb: Fjern delt mappe

en: Folder:
nb: Mappe:

en: Browse folders
nb: Bla i mapper

en: Priority:
nb: Prioritet:

en: Select Folder
nb: Velg mappe

en: Unknown
nb: Ukjent

en: Friend
nb: Venn

en: Contact
nb: Kontakt

en: Not connected
nb: Ikke tilkoblet

en: Connecting
nb: Kobler til

en: Initiating
nb: Starter

en: Downloading
nb: Laster ned

en: Connected
nb: Tilkoblet

en: Queued: %1
nb: Køet: %1

en: New host
nb: Ny vert

en: Removed
nb: Fjernet

en: Blacklisted
nb: Svartelistet

en: Unknown: %1
nb: Ukjent: %1

en: Name
nb: Navn

en: Location
nb: Adresse

en: State
nb: Tilstand

en: Software
nb: Programvare

en: Currently downloading
nb: Laster ned nå

en: &Add to Friends
nb: &Legg til Venner

[ctx: Core version string not (yet) available]
en: Not Available
nb: Ikke tilgjengelig

en: Server connected/total
nb: Tjener tilkoblet/totalt

en: Files downloading/finished
nb: Filer under nedlasting/ferdig

en: Shared files total
nb: Delte filer totalt

en: Transfer down/up
nb: Overføring ned/opp

en: Speed down/up
nb: Hastighet ned/opp

note: i18n: file: kmldonkeyui.rc:100 i18n: ectx: Menu (server_actions)
en: Servers
nb: Tjenere

note: i18n: file: kmldonkeyui.rc:134 i18n: ectx: Menu (download_actions)
en: Downloads
nb: Nedlastinger

note: i18n: file: kmldonkeyui.rc:211 i18n: ectx: Menu (friend_actions)
en: Friends
nb: Venner

en: Statistics
nb: Statistikk

en: Console
nb: Konsoll

en: &Show Toolbar
nb: Vi&s verktøylinje

en: Connections...
nb: Forbindelser …

en: Connections
nb: Forbindelser

en: &Connect to Core
nb: &Koble til kjerne

en: Connect
nb: Koble til

en: &Disconnect From Core
nb: Koble &fra kjerne

en: Disconnect
nb: Koble fra

en: &Kill Core
nb: &Drep kjerne

en: Kill
nb: Drep

en: &Submit URLs...
nb: &Send inn URL-er …

en: Submit
nb: Send inn

en: Submit Collection File...
nb: Send inn samlingsfil

en: Collection
nb: Samling

en: Submit Torrent File...
nb: Send inn torrent-fil …

en: Configure MLDonkey...
nb: Sett opp MLDonkey …

en: Activate Page %1
nb: Aktiver side %1

en: Next Page
nb: Neste side

en: Next
nb: Neste

en: Previous Page
nb: Forrige side

en: Prev
nb: Forrige

en: Copy to Clipboard as &URL
nb: Kopier til utklippstavla som &URL

en: Copy
nb: Kopier

en: Copy to Clipboard as HTML
nb: Kopier til utklippstavla som HTML

en: Copy to Clipboard as Hash
nb: Kopier til utklippstavla som Hash

en: Download
nb: Last ned

en: Force Download
nb: Tving nedlasting

en: Force
nb: Tving

en: Download As...
nb: Last ned som …

en: File Information...
nb: Filinformasjon

en: Really kill the MLDonkey-Core?
    
    Be warned, that you cannot restart the core with KMLDonkey.
nb: Er det sikkert at du vil drepe MLDonkey-kjernen?
    
    Du er herved advart, KMLDonkey kan ikke starte kjernen på nytt.

en: Kill Core
nb: Drep kjerne

en: Open Collection File
nb: Åpne samlingsfil

en: Failed to open collection file %1.
nb: klarte ikke å åpne samlingsfila %1.

en: Open Torrent File
nb: Åpne torrentfil

en: You must connect to a running MLDonkey core before you can configure it.
nb: Du må koble til en kjørende MLDonkey-kjerne før du kan sette den opp.

en: Connecting with %1 ...
nb: Kobler til %1 …

en: <b>Disconnected.</b>
nb: <b>Frakoblet.</b>

en: Authentication error. Incorrect name or password.
nb: Autentiseringsfeil. Feil navn eller passord.

en: Connection to the core was refused. Are you sure it is running?
nb: Tilkobling til kjernen ble nektet. Er du sikker på at den kjører?

en: Host '%1' not found.
nb: Vert «%1» ikke funnet

en: No Host defined.
nb: Ingen vert definert.

en: A read error occurred when communicating with the core. The connection has been terminated.
nb: Det oppsto en lesefeil under kommunikasjon med kjernen. Forbindelsen er blitt avbrutt.

en: Your mldonkey core uses an obsolete communication protocol. Please upgrade it to a more recent version.
nb: Din mldonkey-kjerne bruker en utdatert kommunikasjonsprotokoll. Oppgrader den til en nyere versjon.

en: Hostname: <b>%1</b><br>Host Address: <b>%2</b><br>Host Port: <b>%3</b><br>Username: <b>%4</b><br>Core Version: <b>%7</b><br>Current GUI Protocol: <b>%5</b><br>Core's GUI Protocol: <b>%6</b>
nb: Vertsnavn: <b>%1</b><br>Vertsadresse: <b>%2</b><br>Vertsport: <b>%3</b><br>Brukernavn: <b>%4</b><br>Core-versjon: <b>%7</b><br>Gjeldende GUI-protokoll: <b>%5</b><br>Cores GUI-protokoll: <b>%6</b>

en: Connected %1
nb: Tilkoblet %1

en: Server %1
nb: Tjener %1

en: Files %1
nb: Filer %1

en: Shared %1
nb: Delt %1

en: Transfer %1
nb: Overfør %1

en: Speed %1
nb: Hastighet %1

en: Unable to construct a GUI element. Your KMLDonkey installation is incomplete.
nb: Klarte ikke bygge et GUI-element. KMLDonkey-installasjonen er ikke komplett.

en: Unable to construct a requested GUI element. This is most likely because the GUI specification data file (kmldonkeyui.rc) has been installed in the wrong location, or has not been installed at all. If you installed KMLDonkey from a binary package, please report this to the packager at once. If you installed from source, check that you configured KMLDonkey to use the same install prefix as your KDE installation (see the README file accompanying the KMLDonkey source for details), and that your system does not keep KDE files in non-standard locations (Mandriva Linux systems, in particular, are known to do this).
nb: Klarer ikke bygge opp et etterspurt GUI-element. Dette er antakelig fordi fila med GUI-spesifikasjonsdata (kmldonkeyui.rc) er installert på feil sted, eller ikke er installert i det hele tatt. Hvis du installerte KMLDonkey fra en binær pakke, så se etter at du satte opp KMLDonkey til å bruke samme installasjonsprefiks som KDE-installasjonen (se i README-fila som følger med kildekoden til KMLDonkey for mere detaljer)  og at systemet ditt ikke lagrer KDE-filer på ikke-standard steder (Mandriva Linux er spesielt kjent for å gjøre dette.)

en: MLDonkey Configuration
nb: MLDonkey-oppsett

[ctx: mldonkey config: network options page]
en: Networks
nb: Nettverk

en: Select File Name
nb: Velg filnavn

en: &Preview
nb: &Forhåndsvis

en: New name:
nb: Nytt navn:

en: An MLDonkey frontend for the KDE desktop.
nb: Et MLDonkey forstykke for KDE-skrivebordet.

en: Copyright (C) 2003 - 2008 The KMLDonkey Authors
nb: Copyright © 2003 – 2008 KMLDonkey-forfatterne

en: Maintainer & Developer
nb: Utvikler og vedlikeholder

en: Developer
nb: Utvikler

en: Christian Muehlhaeuser
nb: Christian  Muehlhaeuser

en: Developer & Project Founder
nb: Utvikler og prosjektgrunnlegger

[ctx: not connected to host]
en: Not connected
nb: Ikke tilkoblet

[ctx: connecting to host]
en: Connecting
nb: Kobler til

[ctx: initiating connection to host]
en: Initiating
nb: Starter

[ctx: downloading from host]
en: Downloading
nb: Laster ned

[ctx: connected to host]
en: Connected
nb: Tilkoblet

[ctx: we're at this position in client's queue]
en: Queued: %1
nb: Køet: %1

[ctx: new host added to list]
en: New host
nb: Ny vert

[ctx: host has been removed]
en: Removed
nb: Fjernet

[ctx: host is blacklisted]
en: Blacklisted
nb: Svartelistet

[ctx: unknown host state (unknown ID code)]
en: Unknown (%1)
nb: Ukjent (%1)

en: Uploaded
nb: Lastet opp

en: Rating
nb: Vurdering

en: Time
nb: Tid

en: Unknown file
nb: Ukjent fil

[ctx: looking for file sources]
en: Looking
nb: Søker

[ctx: file is being downloaded]
en: Downloading
nb: Laster ned

[ctx: file is paused]
en: Paused
nb: I pause

[ctx: file is complete]
en: Complete
nb: Fullført

[ctx: file is being shared]
en: Shared
nb: Delt

[ctx: file has been canceled]
en: Canceled
nb: Kansellert

[ctx: new file added to list]
en: New
nb: Ny

[ctx: file has been aborted with a reason]
en: Aborted: %1
nb: Avbrutt: %1

[ctx: file has been queued]
en: Queued
nb: Lagt i kø

[ctx: unknown file state]
en: Unknown
nb: Ukjent

en: Unknown server
nb: Ulkjent tjener

en: high
nb: høy

en: low
nb: lav

en: Yes
nb: Ja

en: Unknown client
nb: Ukjent klient

[ctx: a client on the friend list]
en: Friend
nb: Venn

[ctx: a client on the contact list]
en: Contact
nb: Kontakt

[ctx: client type is unknown]
en: Unknown
nb: Ukjent

[ctx: this friend's file list is present]
en: Files listed
nb: Filer listet

en: Do you want to rename "%1" to "%2"?
nb: Vil du endre navn på «%1» til «%2»?

en: Rename download
nb: Gi nedlasting nytt navn

en: Max hits:
nb: Maks. treff:

[ctx: remote search]
en: Remote
nb: Fjern

[ctx: local search]
en: Local
nb: Lokal

[ctx: subscription search]
en: Subscribe
nb: Abonner

en: All Networks
nb: Alle nettverk

[ctx: start a search]
en: Search
nb: Søk

en: Rates
nb: Hastigheter

en: Clients
nb: Klienter

en: Unknown file.
nb: Ukjent fil.

note: i18n: file: kmldonkeyui.rc:5 i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
nb: &Fil

note: i18n: file: kmldonkeyui.rc:18 i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
nb: &Rediger

note: i18n: file: kmldonkeyui.rc:24 i18n: ectx: Menu (servers)
en: Se&rvers
nb: Tjene&re

note: i18n: file: kmldonkeyui.rc:40 i18n: ectx: Menu (downloads)
en: &Downloads
nb: &Nedlastinger

note: i18n: file: kmldonkeyui.rc:70 i18n: ectx: Menu (uploads)
en: Sh&ares
nb: R&essurser

note: i18n: file: kmldonkeyui.rc:77 i18n: ectx: Menu (friends)
en: Fr&iends
nb: V&enner

note: i18n: file: kmldonkeyui.rc:87 i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
nb: &Innstillinger

note: i18n: file: kmldonkeyui.rc:161 i18n: ectx: Menu (downloaded_actions)
en: Completed Files
nb: Fuillførte filer

note: i18n: file: kmldonkeyui.rc:173 i18n: ectx: Menu (upload_actions)
en: Shared Files
nb: Delte filer

note: i18n: file: kmldonkeyui.rc:184 i18n: ectx: Menu (uploaders_actions)
en: Uploaders
nb: Opplastere

note: i18n: file: kmldonkeyui.rc:221 i18n: ectx: Menu (friend_share_actions)
en: Friend Shares
nb: Venneressurser

note: i18n: file: prefs/listspage.ui:19 i18n: ectx: property (title), widget (Q3GroupBox, groupBox1)
en: Server List
nb: Tjenerliste

note: i18n: file: prefs/listspage.ui:25 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, hideDisconnectedServersCheckbox)
en: If you turn this on, disconnected servers will be hidden in the server list.
nb: Hvis dette er slått på blir frakoblede tjenere ikke vist i tjenerlista.

note: i18n: file: prefs/listspage.ui:28 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, hideDisconnectedServersCheckbox)
en: Hide disconnected servers
nb: Skjul frakoblede tjenere

note: i18n: file: prefs/listspage.ui:38 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, hideBlacklistedServersCheckbox)
en: If you turn this on, blacklisted servers will be hidden in the server list.
nb: Hvis dette er slått på blir tjenere på svarteliste ikke vist i tjenerlista.

note: i18n: file: prefs/listspage.ui:41 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, hideBlacklistedServersCheckbox)
en: Hide blacklisted servers
nb: Skjul tjenere på svarteliste

note: i18n: file: prefs/listspage.ui:50 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoServerResortCheckbox)
en: Automatically re-sort server list:
nb: Omsorter tjenerlista automatisk:

note: i18n: file: prefs/listspage.ui:66 i18n: ectx: property (suffix), widget (KIntNumInput, serverResortEntry) i18n: file: prefs/listspage.ui:149 i18n: ectx: property (suffix), widget (KIntNumInput, downloadResortEntry) i18n: file: prefs/listspage.ui:191 i18n: ectx: property (suffix), widget (KIntNumInpu
en:  seconds
nb:  sekunder

note: i18n: file: prefs/listspage.ui:81 i18n: ectx: property (title), widget (Q3GroupBox, groupBox4)
en: Download List
nb: Nedlastingskatalog

note: i18n: file: prefs/listspage.ui:87 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, progressbarCheckBox)
en: Display progress bar in percentage column
nb: Vis framdriftsstolpe i prosent-kolonnen

note: i18n: file: prefs/listspage.ui:94 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, hidePausedCheckbox)
en: If you turn this on, paused downloads will be hidden in the download list.
nb: Hvis dette er slått på blir nedlastinger i pause  ikke vist i nedlastinglista.

note: i18n: file: prefs/listspage.ui:97 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, hidePausedCheckbox)
en: Hide &paused downloads
nb: &Skjul nedlastinger i pause

note: i18n: file: prefs/listspage.ui:104 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, hideUnpausedCheckbox)
en: If you turn this on, only paused downloads will be shown in the download list - unless you also turn on "Hide paused downloads," which will give you an empty list.
nb: Hvis dette er slått på vil bare nedlastinger i pause bli vist i nedlastingslista – hvis du ikke også slår på «Skjul nedlastinger i pause», da blir lista tom.

note: i18n: file: prefs/listspage.ui:107 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, hideUnpausedCheckbox)
en: Show only paused downloads
nb: Vis bare nedlastinger som er i pause

note: i18n: file: prefs/listspage.ui:114 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, SortDownloadingFirstCheckBox)
en: Sort downloading files first
nb: Sorter filer under nedlasting først

note: i18n: file: prefs/listspage.ui:124 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, SortPausedLastCheckBox)
en: Sort paused files last
nb: Sorter filer i pause sist

note: i18n: file: prefs/listspage.ui:133 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoDownloadResortCheckbox)
en: Automatically re-sort download list:
nb: Omsorter tjenerlista automatisk:

note: i18n: file: prefs/listspage.ui:164 i18n: ectx: property (title), widget (Q3GroupBox, groupBox2)
en: Upload Lists
nb: Opplastingslister

note: i18n: file: prefs/listspage.ui:172 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, autoUpdateCheckbox)
en: The lists on the upload page can be updated manually (to save bandwidth) or automatically.
nb: Listene på opplastingssida kan oppdateres manuelt (for å spare båndbredde) eller automatisk.

note: i18n: file: prefs/listspage.ui:175 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoUpdateCheckbox)
en: Automatically &update upload lists:
nb: Oppdater a&utomatisk opplastingslister:

note: i18n: file: prefs/listspage.ui:185 i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntNumInput, updateFrequencyEntry)
en: How often the upload lists should be updated.
nb: Hvor ofte opplastingslistene skal oppdateres.

note: i18n: file: prefs/searchpage.ui:19 i18n: ectx: property (title), widget (Q3GroupBox, groupBox3)
en: Search Settings
nb: Søkeoppsett

note: i18n: file: prefs/searchpage.ui:25 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, activateNewTabsCheckbox)
en: When a new search is started, open the search page in front of any other pages.
nb: Når et nytt søk startes, åpne søkesida foran alle andre sider.

note: i18n: file: prefs/searchpage.ui:28 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, activateNewTabsCheckbox)
en: Open new search pages in &front
nb: Åpne nye søkesider &foran

note: i18n: file: prefs/searchpage.ui:35 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, closeTabsOnDisconnectCheckbox)
en: Close all open searches if KMLDonkey is disconnected from the core.
nb: Lukk alle åpne søk hvis KMLDonkey kobles fra kjernen.

note: i18n: file: prefs/searchpage.ui:38 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, closeTabsOnDisconnectCheckbox)
en: &Close search pages on disconnect
nb: &Lukk søkesider ved frakobling

note: i18n: file: prefs/searchpage.ui:45 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showNumbersOnTabsCheckbox)
en: Show number of search &results in tab title
nb: Vis antall søke&resultateri fanetittelen

note: i18n: file: prefs/searchpage.ui:52 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showSubmitURLCheckbox)
en: Show the "Submit &URL" entry box
nb: Vis skrivefeltet «Send inn &URL»

note: i18n: file: prefs/generalpage.ui:19 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KMLDonkeyPrefGeneralPage)
en: General Preferences
nb: Generelle innstillinger

note: i18n: file: prefs/generalpage.ui:27 i18n: ectx: property (title), widget (Q3GroupBox, groupBox1)
en: Interface Settings
nb: Innstillinger for grensesnitt

note: i18n: file: prefs/generalpage.ui:35 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showToolbarCheckbox)
en: Show the &toolbar
nb: Vis verk&tøylinja

note: i18n: file: prefs/generalpage.ui:42 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showStatusbarCheckbox)
en: Show the &status bar
nb: Vis &statuslinja

note: i18n: file: prefs/generalpage.ui:49 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, statusbarLabelsCheckbox)
en: Show &labels in the status bar
nb: Vis &etiketter i statuslinja

note: i18n: file: prefs/generalpage.ui:56 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showTrayiconCheckBox)
en: Show tray icon
nb: Vis systemkurvikon

note: i18n: file: prefs/generalpage.ui:63 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showTrayOnCloseCheckBox)
en: Minimize to tray icon on close
nb: Minimer til systemkurven ved lukking

note: i18n: file: prefs/generalpage.ui:70 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, persistentReconnectCheckbox)
en: If connection to the core fails or is lost, should KMLDonkey keep trying to reestablish contact until it succeeds?
nb: Skal MKLDonkey fortsette å forsøke å etablere kontakt med kjernen hvis denne kontakten mislykkes eller går tapt?

note: i18n: file: prefs/generalpage.ui:73 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, persistentReconnectCheckbox)
en: Always stay &connected
nb: Vær alltid til&koblet

note: i18n: file: prefs/generalpage.ui:82 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Page View Mode:
nb: Sidevisningsmodus:

note: i18n: file: prefs/generalpage.ui:102 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, pageViewModeComboBox)
en: List
nb: Liste

note: i18n: file: prefs/generalpage.ui:107 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, pageViewModeComboBox)
en: Tree
nb: Tre

note: i18n: file: prefs/generalpage.ui:112 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, pageViewModeComboBox)
en: Tabbed
nb: Fane

note: i18n: file: prefs/generalpage.ui:127 i18n: ectx: property (title), widget (Q3GroupBox, groupBox2)
en: Advanced Settings
nb: Avanserte innstillinger

note: i18n: file: prefs/generalpage.ui:143 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, encodingLabel)
en: Text &encoding:
nb: T&ekstkoding:

note: i18n: file: prefs/generalpage.ui:156 i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, encodingSelector)
en: The character set to use to decode the strings sent by the core.
nb: Tegnsettet som skal brukes til å avkode strengvene som Core sender.

note: i18n: file: prefs/generalpage.ui:161 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, encodingSelector)
en: <p>Although MLDonkey does not understand about character encodings, you may well encounter text on the Donkey network that has been encoded in various national character sets. While you should, in general, use the ISO 8859-1 encoding - the de-facto network standard - you can choose a different character encoding here if you expect most of the text you encounter to be encoded in a certain national character set.</p>
    <p><b>Note:</b> Changing this causes KMLDonkey to reconnect to the core. Changing it to something incompatible with the ISO 8859-1 character set <em>may</em> cause unpredictable behavior.</p>
nb: <p>Selv om MLDonkey ikke kjenner til tegnkodinger kan det hende at du treffer på tekst på MLDonkey-nettverket som er kodet i forskjellige nasjonale tegnsett. Selv om du i alminnelighet bør bruke ISO-8859-1 kodingen – som er mest brukt på nettet – kan du velge en anen tegnkoding her hvis du venter at det meste av teksten du finner er kodet i et bestemt nasjonalt tegnsett.</p>

note: i18n: file: prefs/generalpage.ui:170 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, enableStatsCheckbox)
en: Enable the statistics page
nb: Slå på statistikksida

note: i18n: file: prefs/generalpage.ui:173 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enableStatsCheckbox)
en: Enable st&atistics
nb: Slå på st&atistikk

note: i18n: file: prefs/generalpage.ui:180 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, advancedConfigCheckbox)
en: Enable the advanced MLDonkey configuration dialog that lets you configure more MLDonkey options.
nb: Slå på den avanserte oppsettsdialogen for MLDonkey der flere innstillinger for MLDonkey kan settes.

note: i18n: file: prefs/generalpage.ui:183 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, advancedConfigCheckbox)
en: Enable &advanced configuration options
nb: Slå på a&vanserte oppsettsvalg

en: Submit URL:
nb: Send inn URL:

en: Activate Search Page
nb: Aktiver søkeside

en: Close Current Search
nb: Lukk gjeldende søk

en: Close
nb: Lukk

en: Close All Searches
nb: Lukk alle søk

en: Close All
nb: Lukk alle

en: Option
nb: Valg

en: Value
nb: Verdi

en: Speed
nb: Hastighet

en: Received
nb: Mottatt

en: Last seen
nb: Sist sett

en: Age
nb: Alder

en: &Resume
nb: Fo&rtsett

en: &Cancel
nb: &Avbryt

en: Re&name
nb: Gi &nytt navn

en: Ren&ame To...
nb: Endre &navn til …

en: Re&try Connect
nb: Forsøk &tilkobling på nytt

en: Pre&view
nb: Forhånds&vis

en: Verify Chunks
nb: Verifiser stykker

en: Get &Format Info
nb: Hent &formatinfo

en: &Hide Paused Downloads
nb: &Skjul nedlastinger i pause

en: Show Only Paused Downloads
nb: Vis bare nedlastinger som er i pause

en: Sort Downloading Files First
nb: Sorter filer under nedlasting først

en: Sort Paused Files Last
nb: Sorter filer i pause sist

en: Priorit&y
nb: Pr&ioritet

en: Very L&ow Priority
nb: Meget l&av  prioritet

en: &Low Priority
nb: &Lav prioritet

en: &Normal Priority
nb: &Normal prioritet

en: &High Priority
nb: &Høy prioritet

en: &Very High Priority
nb: S&vært høy prioritet

en: &Open
nb: &Åpne

en: &Commit
nb: &Meld inn

en: Commit &As...
nb: Meld inn s&om …

en: Activate Downloads Page
nb: Aktiver nedlastingsside

en: Are you sure you want to cancel these files?
nb: Er du sikker på at du vil avbryte disse filene?

en: Cancel Downloads
nb: Avbryt nedlastinger

en: Download completed: %1
nb: Nedlasting ferdig: %1

en: Download added: %1
nb: Nedlasting lagt til: %1

en: Server name
nb: Tjenernavn

en: Users
nb: Brukere

en: Files
nb: Filer

en: Description
nb: Beskrivelse

en: Address
nb: Adresse

en: Score
nb: Poeng

en: Preferred
nb: Foretrukket

en: &Connect to Server
nb: &Koble til tjeneren

en: &Disconnect From Server
nb: Koble &fra tjeneren

en: &Add Server...
nb: &Legg til tjener …

en: &Remove Server
nb: Fje&rn tjener

en: Remove &Old Servers
nb: Fjern &gamle tjenere

en: &Blacklist Server
nb: &Svarteliste tjener

en: Re&name Server
nb: Endre &navn på tjener

en: Toggle &Preferred
nb: Vend &foretrukket

en: &Hide Disconnected Servers
nb: S&kjul frakoblede tjenere

en: Hide B&lacklisted Servers
nb: Skju&l tjenere på svarteliste

en: Activate Servers Page
nb: Aktiver tjenerside

en: &Search for Friend...
nb: &Søk etter Venn …

en: C&onnect to Friend
nb: K&oble til Venn

en: Open Friend &Chat
nb: Åpne Venne&prat

en: &Remove Friend
nb: Fje&rn Venn

en: Remove All Friends
nb: Fjern alle Venner

en: Activate Friends Page
nb: Aktiver Venner-sida

en: Filename
nb: Filnavn

en: Search for Friend
nb: Søk etter Venn

en: Enter the name of the friend you are searching for:
nb: Oppgi navnet på vennen du leter etter:

en: Should all friends be removed?
nb: Skal alle venner tas bort?

en: Remove all Friends
nb: Fjern alle Venner

en: Requests
nb: Forespørsler

en: Keywords:
nb: Nøkkelord:

en: Min size:
nb: Min. størrelse:

en: Max size:
nb: Maks. størrelse:

en: Media:
nb: Medium:

en: Title:
nb: Tittel:

en: <h2>WARNING</h2>
    <p>Peer-to-peer networks, particularly those accessible via KMLDonkey, may contain material which you may be legally prohibited from downloading or redistributing. It is your responsibility to verify that any material you download from any peer-to-peer network is being made available to you lawfully. It is also your responsibility to verify that you have the legal right to redistribute any material which you make available to others via any peer-to-peer networks. In short, it is your responsibility to use this software in accordance with applicable laws where you live, including copyright law.</p>
    <h3>RESTRICTIONS</h3>
    <p>The authors of this software intend it to be used for the lawful exchange of data, art, software and other documents or works which may be lawfully distributed to third parties. The authors will not support, and strongly discourage, any use of this software to violate copyright or other intellectual property laws. In particular, the authors discourage any transmission of any material in violation of any applicable intellectual property law or regulation. Each user is assumed to comply with such rules and restrictions as well as the rules and restrictions applicable to the P2P networks or services connected directly or indirectly to this software.</p>
    <h3>DISCLAIMER OF LIABILITY</h3>
    <p>The authors of this software do not and cannot exercise any control whatsoever over the content of the information exchanged using this software. The authors make no warranties of any kind, whether expressed or implied, for the service this software is providing or for the data exchanged with the assistance of this software. The authors cannot be held responsible for any claims resulting from the user's conduct and/or use of the software which is in any manner unlawful or which damages such user or any other party.</p>
nb: <h2>ADVARSEL</h2> 
    <p>Maskin til maskin-nettverk, spesielt de som kan nås via KMLDonkey, kan inneholde materiale som kan være forbudt for deg å laste ned eller sende videre. Det er ditt ansvar å sikre deg at alt du laster ned fra et maskin-maskin-nettverk er gjort lovlig tilgjengelig. Det er også ditt ansvar å forsikre deg om at du har rett til å utgi videre materiale som du gjør tilgjengelig for andre over et maskin-til-maskin-nettverk. Kort sagt, det er ditt ansvar å bruke dette programmet slik det er tillatt etter gjeldende lov der du bor, deriblant Åndsverksloven.</p> 
    <h3>RESTRIKSJONER</h3> 
    <p>Forfatterne av dette programmet vil at det skal brukes til lovlig utveksling av data, kunst, programmer  og andre dokumenter eller verker som lovlig kan distribueres til tredje part. Forfatterne støtter ikke, og tar sterk avstand fra, bruk av dette programmet til å bryte åndsverksloven eller andre lover eller forskrifter om opphavsrett. Det blir antatt at hver bruker følger slike regler og restriksjoner, så vel som regler og restriksjoner som gjelder P2P-nettverkene eller tjenestene knyttet direkte eller indirekte til denne programvaren.</p> 
    <h3>ANSVARSFRASKRIVELSE</h3> 
    <p>Forfatterne av denne programvaren har ikke, og kan ikke utøve, noen som helst kontroll med innholdet i informasjon som utveksles med denne programvaren. Forfatterne gir ingen som helst garanti, direkte eller indirekte, for tjenesten dette programmet yter eller for data utvekslet ved hjelp av dette programmet. Forfatterne kan ikke holdes ansvarlig for noe krav som måtte oppstå som følge av brukerens oppførsel og/eller bruk av denne programvaren som på  noen måte er ulovlig eller som skader en slik bruker eller noen annen part.</p>

en: <p><b>KMLDonkey</b>, Copyright 2003-2009 Petter Stokke, Sebastian Sauer, Gioacchino Mazzurco and Christian Muehlhaeuser</p>
nb: <p><b>KMLDonkey</b>, Copyright 2003-2009 Petter Stokke, Sebastian Sauer, Gioacchino Mazzurco  og Christian Muehlhaeuser</p>

en: <p>This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.</p><p>This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.</p><p>You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301  USA</p>
nb: <p>Dette programmet er fri programvare; du kan gi det videre eller endre det under betingelsene i GNU General Public License slik den utgis av Free Software Foundation, enten versjon 2 eller (etter ditt valg) senere versjoner.</p> <p>Dette programmet utgis med håp om at det vil være til nytte, men UTEN NOEN FORM FOR GARANTI, uten en gang den indirekte garantien for OMSETTELIGHET eller SKIKKETHET FOR ET BESTEMT FORMÅL. Se GNU General Public  License for mer detaljer.</p>  <p>Du  skulle ha fått et eksemplar av GNU General Public  License sammen med dette programmet, hvis ikke, skriv til Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301  USA</p>

en: Activate Console Page
nb: Aktiver konsollside

en: Add a new item to the list
nb: Legg til nytt element i lista

en: Remove selected item from list
nb: Fjern valgt element fra lista

en: &Up
nb: &Opp

en: Move selected item up
nb: Flytt det valgte elementet opp

en: &Down
nb: &Ned

en: Move selected item down
nb: Flytt det valgte elementet ned

en: Search for
nb: Søk etter

en: Search for regular expression...
nb: Søk etter regulært uttrykk …

en: Replace with
nb: Erstatt med

en: Replace searched regular expression with...
nb: Erstatt det søkte regulære uttrykket med …

en: Search filehash
nb: Søk etter filhash

en: Search keyword
nb: Søk etter nøkkelord

en: Search hits: %1
nb: Søketreff: %1

en: Source hits: %1
nb: Kildetreff: %1

en: Size: %1
nb: Størrelse: %1

en: Max size: %1
nb: Maks. størrelse: %1

en: Submit URLs
nb: Send inn URL-er
