kmldonkey - en to tr translation catalogue (408 entries)

en: Add Server
tr: Sunucu Ekle

en: &Address:
tr: &Adres:

en: &Network:
tr: A&ğ:

en: Show
tr: Göster

en: File name
tr: Dosya adı

en: Size
tr: Boyut

en: Availability
tr: Mevcut

en: Network
tr: Ağ

en: File type
tr: Dosya türü

en: Format
tr: Biçim

en: Comment
tr: Yorum

en: Filter
tr: Süzgeç

en: Download As
tr: Farklı İndir

en: Choose a filename for the new download:
tr: Yeni indirme için bir dosya adı seçin:

en: File Information
tr: Dosya Bilgisi

en: File
tr: Dosya

en: Name:
tr: Ad:

en: Complete:
tr: Tamamlanan:

en: Downloaded:
tr: İndirilen:

en: Speed:
tr: Hız:

en: Hash:
tr: Bitmemiş:

en: Format:
tr: Biçim:

en: Comment:
tr: Yorum:

en: Alt. names:
tr: Diğer Adlar:

en: Size:
tr: Boyut:

en: Network:
tr: Ağ:

en: Sources
tr: Kaynaklar

en: Preview
tr: Önizleme

en: Alternative Names
tr: İkincil İsimler

en: Use This &Name
tr: Bu İsmi &Kullan

en: &Enable automatic renaming of downloading files
tr: İndirilen dosyaları otomatik adlandırmayı &aktif et

en: Should downloading files be automatically renamed according to the search and replace list?
tr: İndirilen dosyalar ara ve değiştir listesine göre otomatik olarak yeniden adlandırılsın mı?

en: &Colored list
tr: &Renkli liste

en: Colorize items in the lists according to their status
tr: Listedeki  öğeleri durumlarına göre renklerndir

en: Server
tr: Sunucu

en: &Not connected:
tr: &Bağlı değil:

en: Color for disconnected servers
tr: Çevrimdışı olan sunucu rengi

en: &Blacklisted:
tr: Karaliste:

en: Color for blacklisted servers
tr: Karalisteye alınmış sunucu rengi

en: Connectin&g:
tr: Bağlanıyor:

en: Color for connecting or initiating servers
tr: Bağlanılan sunucu rengi

en: C&onnected:
tr: &Bağlandı:

en: Color for connected servers
tr: Bağlı olan sunucu rengi

note: i18n: file: kmldonkeyui.rc:119 i18n: ectx: Menu (search_actions)
en: Search
tr: Bul

en: &Few sources:
tr: &Az kaynaklar:

en: The color indicating few sources
tr: Az kaynağı gösteren renk

en: &Many sources:
tr: &Çok kaynak:

en: The color indicating many sources
tr: Çok Kaynağı gösteren renk

en: &Already done:
tr: &Henüz bitti:

en: Color for already downloaded sources
tr: Henüz indirilmiş kaynak rengi

en: Threshold:
tr: Eşik:

en: The number of sources that will produce the full 'many sources' color
tr: 'Çok kaynak' rengi için belirlenecek kaynak sayısı

en: Downloaded
tr: İndirildi

en: &Downloading:
tr: İndiriliyor:

en: Color for active downloads (receiving data)
tr: Aktif(veri alınan) indirme rengi

en: &Looking:
tr: Bakılıyor:

en: Color for inactive downloads (looking for sources)
tr: Pasif(kaynak aranan) olan indirmelerin rengi

en: Not &available:
tr: Mevcut &değil:

en: Color for downloads that are not available
tr: Mevcut olmayan indirmeler için renk

en: &Queued:
tr: Kuyrukta:

en: Color for queued downloads
tr: Kuyruktaki indimeler için renk

en: &Paused:
tr: Durakladı:

en: Color for paused downloads
tr: Dur aksatılmış indirmeler için renk

en: &Complete:
tr: Tamamlanan:

en: The color indicating a complete chunk
tr: Tam kısmı gösteren renk

en: &No sources:
tr: &Kaynak Yok:

en: The color indicating no sources found
tr: Kaynak bulunamadığının rengi

en: Shaded availability display
tr: Gölgeli kullanılırlık görünümü

en: Shading depth:
tr: Gölgelendirme derinliği:

en: The depth of the availability bar shading - more is darker.
tr: Kullanılırlık çubuğu gölgelendirmesinin derinliği - daha fazlası daha koyudur.

en: Color for disconnected sources
tr: Çevrimdışı kaynakların rengi

en: Color for blacklisted sources
tr: Kara listeye alınmış kaynakların rengi

en: Color for connecting or initiating sources
tr: Bağlanılan kaynakların rengi

en: Color for queued sources
tr: Kuyruktaki kaynakların rengi

en: Color for sources being downloaded from
tr: İndirilen kaynakların rengi

en: Console font:
tr: Konsol yazıtipi:

en: Font used for the console
tr: Konsol için kullanılan yazıtipi

en: List font:
tr: Liste yazıtipi:

en: Font used for the lists
tr: Liste için kullanılan yazıtipi

en: KMLDonkey Preferences
tr: KMLDonkey Tercihleri

en: General
tr: Genel

en: General Configuration
tr: Genel Yapılandırma

en: Lists
tr: Listeler

note: i18n: file: prefs/listspage.ui:13 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KMLDonkeyPrefListsPage)
en: List Configuration
tr: Liste Ayarı

note: i18n: file: prefs/searchpage.ui:13 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KMLDonkeyPrefSearchPage)
en: Search Configuration
tr: Ayar Ara

en: Autorename
tr: Oto-yeniden adlandır

en: Autorename Configuration
tr: Yeniden Adlandırma Ayarları

en: Colors
tr: Renkler

en: Color Configuration
tr: Renk Ayarı

en: Fonts
tr: Yazı Tipleri

en: Font Configuration
tr: Yazı Tipi Yapılandırması

en: Choose...
tr: Seç...

en: Move backward through the page history
tr: Sayfa geçmişinde geri git

en: Move forward through the page history
tr: Sayfa geçmişinde ileri git

en: Go to the original page
tr: Orjinal sayfaya git

en: &Refresh Shared File List
tr: Paylaşılan Dosya Listesini &Yenile

en: Refresh U&ploaders List
tr: &Gönderim Listesini Yenile

en: &Shared Folders...
tr: Payla&şılan Dizinler...

en: Activate Uploads Page
tr: Gönderilenler Sayfasını Aktif Et

en: Uploads
tr: Gönderilenler

en: Messages from core about applied changes.
tr: Uygulanan değişiklikler hakkında çekirdeğin mesajları.

en: Shared Folders
tr: Paylaşılan Dizinler

en: Folder
tr: Dizin

en: Priority
tr: Öncelik

en: &Add
tr: &Ekle

en: Add shared folder
tr: Paylaşılan dizin ekle

en: &Remove
tr: &Kaldır

en: Remove shared folder
tr: Paylaşılan dizin kaldır

en: Folder:
tr: Dizin:

en: Browse folders
tr: Dizinlere gözat

en: Priority:
tr: Öncelik:

en: Select Folder
tr: Dizin Seç

en: Unknown
tr: Bilinmeyen

en: Friend
tr: Arkadaş

en: Contact
tr: Kişi

en: Not connected
tr: Çevrim dışı

en: Connecting
tr: Bağlanılıyor

en: Initiating
tr: Aranıyor

en: Downloading
tr: İndiriliyor

en: Connected
tr: Bağlandı

en: Queued: %1
tr: Kuyruk: %1

en: New host
tr: Yeni Alan

en: Removed
tr: Kaldırıldı

en: Blacklisted
tr: Karalistelendi

en: Unknown: %1
tr: Bilinmeyen: %1

en: Name
tr: Ad

en: Type
tr: Tip

en: Location
tr: Yer

en: State
tr: Durum

en: Software
tr: Yazılım

en: Currently downloading
tr: İndiriliyor

en: &Add to Friends
tr: Arka&daşlara Ekle

[ctx: Core version string not (yet) available]
en: Not Available
tr: Kullanılabilir Değil

en: Server connected/total
tr: Bağlı olunan/toplam sunucu

en: Files downloading/finished
tr: Dosyalar indirilen/tamamlanan

en: Shared files total
tr: Tüm paylaşılan dosyalar

en: Transfer down/up
tr: Aktarım indirme/gönderme

en: Speed down/up
tr: Hız indirme/gönderme

note: i18n: file: kmldonkeyui.rc:100 i18n: ectx: Menu (server_actions)
en: Servers
tr: Sunucular

note: i18n: file: kmldonkeyui.rc:134 i18n: ectx: Menu (download_actions)
en: Downloads
tr: İndirmeler

note: i18n: file: kmldonkeyui.rc:211 i18n: ectx: Menu (friend_actions)
en: Friends
tr: Arkadaşlar

en: Statistics
tr: Durum

en: Console
tr: Konsol

en: &Show Toolbar
tr: Ara&ç Çubuğunu Göster

en: Connections...
tr: Bağlantılar...

en: Connections
tr: Bağlantılar

en: &Connect to Core
tr: Çekirdeğe &Bağlan

en: Connect
tr: Bağlan

en: &Disconnect From Core
tr: Çekirdekten Bağlantıyı &Kes

en: Disconnect
tr: Bağlantıyı Kes

en: &Kill Core
tr: Çekirdeği &Öldür

en: Kill
tr: Sonlandır

en: &Submit URLs...
tr: URL &Gönder...

en: Submit
tr: Gönder

en: Submit Collection File...
tr: Koleksiyon Dosyası Sun...

en: Collection
tr: Koleksiyon

en: Submit Torrent File...
tr: Torrent Dosyası Gönder....

en: Configure MLDonkey...
tr: &MLDonkey Uygulamasını Yapılandır...

en: Activate Page %1
tr: Sayfa %1 Aktif Et

en: Next Page
tr: Sonraki Sayfa

en: Next
tr: Sonraki

en: Previous Page
tr: Önceki Sayfa

en: Prev
tr: Önceki

en: Copy to Clipboard as &URL
tr: &URL olarak Panoya Kopyala

en: Copy
tr: Kopyala

en: Copy to Clipboard as HTML
tr: HTML olarak Panoya Kopyala

en: Copy to Clipboard as Hash
tr: Özet olarak Panoya Kopyala

en: Download
tr: İndir

en: Force Download
tr: İndirmeyi Zorla

en: Force
tr: Zorla

en: Download As...
tr: Farklı İndir...

en: File Information...
tr: Dosya Bilgileri...

en: Info
tr: Bilgiler

en: Really kill the MLDonkey-Core?
    
    Be warned, that you cannot restart the core with KMLDonkey.
tr: MLDonkey-Çekirdeği gerçekten durdurulsun mu?
    
    Uyarı, bu Çekirdeği KMLDonkey ile yeniden çalıştıramayacaksınız.

en: Kill Core
tr: Çekirdeği Öldür

en: Open Collection File
tr: Koleksiyon Dosyası Aç

en: Failed to open collection file %1.
tr: %1 koleksiyon dosyası açılamadı.

en: Open Torrent File
tr: Torrent Dosyası Aç

en: You must connect to a running MLDonkey core before you can configure it.
tr: Yapılandırmadan önce çalışan bir MLDonkey çekirdeğine bağlanmalısınız.

en: Connecting with %1 ...
tr: %1 ile bağlanılıyor ...

en: <b>Disconnected.</b>
tr: <b>Bağlantı kesildi.</b>

en: Authentication error. Incorrect name or password.
tr: Doğrulama hatası. Yanlış isim veya şifre.

en: Connection to the core was refused. Are you sure it is running?
tr: Çekirdeğe bağlantı reddedildi. Çalıştığından emin misiniz?

en: Host '%1' not found.
tr: '%1' makinesi bulunamadı.

en: No Host defined.
tr: Hiç makine  tanımlanmadı.

en: A read error occurred when communicating with the core. The connection has been terminated.
tr: Çekirdekle iletişim kurarken okuma hatası meydana geldi. Bağlantı iptal edildi.

en: Your mldonkey core uses an obsolete communication protocol. Please upgrade it to a more recent version.
tr: Mldonkey çekirdeğiniz eski bir iletişim protokolü kullanıyor. Lütfen daha güncel bir sürüme güncelleyin.

en: Hostname: <b>%1</b><br>Host Address: <b>%2</b><br>Host Port: <b>%3</b><br>Username: <b>%4</b><br>Core Version: <b>%7</b><br>Current GUI Protocol: <b>%5</b><br>Core's GUI Protocol: <b>%6</b>
tr: Makine Adı: <b>%1</b><br>Makine Adresi: <b>%2</b><br>Makine Portu: <b>%3</b><br>Kullanıcı Adı: <b>%4</b><br>Çekirdek Sürümü: <b>%7</b><br>Geçerli Arayüz Protokolü: <b>%5</b><br>Çekirdeğin Arayüz Protokolü: <b>%6</b>

en: Connected %1
tr: Bağlandı %1

en: Server %1
tr: Sunucu %1

en: Files %1
tr: Dosyalar %1

en: Shared %1
tr: Paylaşım %1

en: Transfer %1
tr: Aktarım %1

en: Speed %1
tr: Hız %1

en: Unable to construct a GUI element. Your KMLDonkey installation is incomplete.
tr: GUI elemanı düzenleme hatası. KMLDonkey kurulumu tamamlanmamış.

en: Unable to construct a requested GUI element. This is most likely because the GUI specification data file (kmldonkeyui.rc) has been installed in the wrong location, or has not been installed at all. If you installed KMLDonkey from a binary package, please report this to the packager at once. If you installed from source, check that you configured KMLDonkey to use the same install prefix as your KDE installation (see the README file accompanying the KMLDonkey source for details), and that your system does not keep KDE files in non-standard locations (Mandriva Linux systems, in particular, are known to do this).
tr: İstenilen GUI ögesi oluşturulamadı. Büyük bir ihtimalle GUI tanım veri dosyası (kmldonkeyui.rc) yanlış yere kurulmuş veya hiç kurulmamış olabilir. KMLDonkey uygulamasını bir binary (ikili) paketten kurduysanız, bunu paketleyiciye bildirin. Eğer kaynaktan kurduysanız KMLDoneky kurulumunuzla KDE kurulumunuzun aynı öneki kullanıp kullanmadığını kontrol edin (KMLDonkey kaynak kodları hakkında bilgi için README dosyasına bakın). Ayrıca bazı linux sistemleri dosyaları standart olmayan dizinlere yükler (Örneğin  Mandriva Linux gibi).

en: MLDonkey Configuration
tr: MLDonkey Ayarları

[ctx: mldonkey config: network options page]
en: Networks
tr: Ağlar

en: Select File Name
tr: Dosya Adı Seç

en: &Preview
tr: &Önizleme

en: New name:
tr: Yeni Ad

en: An MLDonkey frontend for the KDE desktop.
tr: KDE masaüstü için bir MLDonkey önbitimi.

en: Copyright (C) 2003 - 2008 The KMLDonkey Authors
tr: Telif Hakları (C) 2003, 2008 KMLDonkey Yazarları

en: Maintainer & Developer
tr: Projeyi Yürüten & Geliştirici

en: Developer
tr: Tasarımcı

en: Developer & Project Founder
tr: Geliştirici & Proje Kurucusu

[ctx: not connected to host]
en: Not connected
tr: Bağlı değil

[ctx: connecting to host]
en: Connecting
tr: Bağlanılıyor

[ctx: initiating connection to host]
en: Initiating
tr: Başlatılıyor

[ctx: downloading from host]
en: Downloading
tr: İndiriliyor

[ctx: connected to host]
en: Connected
tr: Bağlandı

[ctx: we're at this position in client's queue]
en: Queued: %1
tr: Kuyruğa eklendi: %1

[ctx: new host added to list]
en: New host
tr: Yeni makine

[ctx: host has been removed]
en: Removed
tr: Kaldırıldı

[ctx: host is blacklisted]
en: Blacklisted
tr: Kara listeye eklendi

[ctx: unknown host state (unknown ID code)]
en: Unknown (%1)
tr: Bilinmeyen (%1)

en: Uploaded
tr: Gönderildi

en: Status
tr: Durum

en: Rating
tr: Değerlendirme

en: Time
tr: Zaman

en: Unknown file
tr: Bilinmeyen dosya

[ctx: looking for file sources]
en: Looking
tr: Bakılıyor

[ctx: file is being downloaded]
en: Downloading
tr: İndiriliyor

[ctx: file is paused]
en: Paused
tr: Duraklatılmış

[ctx: file is complete]
en: Complete
tr: Tamamlananmış

[ctx: file is being shared]
en: Shared
tr: Paylaşılan

[ctx: file has been canceled]
en: Canceled
tr: İptal Edilmiş

[ctx: new file added to list]
en: New
tr: Yeni

[ctx: file has been aborted with a reason]
en: Aborted: %1
tr: İptal edildi: %1

[ctx: file has been queued]
en: Queued
tr: Kuyruğa Eklenmiş

[ctx: unknown file state]
en: Unknown
tr: Bilinmeyen

en: Unknown server
tr: Bilinmeyen sunucu

en: high
tr: yüksek

en: low
tr: düşük

en: Yes
tr: Evet

en: Unknown client
tr: Bilinmeyen istemci

[ctx: a client on the friend list]
en: Friend
tr: Arkadaş

[ctx: a client on the contact list]
en: Contact
tr: Kişi

[ctx: client type is unknown]
en: Unknown
tr: Bilinmeyen

[ctx: this friend's file list is present]
en: Files listed
tr: Listelenen dosyalar

en: Do you want to rename "%1" to "%2"?
tr:  "%1" in adını "%2" olarak değiştirmek istiyor musunuz?

en: Rename download
tr: İndirmeyi yeniden adlandır

en: Max hits:
tr: Maks. hit:

[ctx: search type]
en: Type:
tr: Tip:

[ctx: remote search]
en: Remote
tr: Uzak

[ctx: local search]
en: Local
tr: Yerel

[ctx: subscription search]
en: Subscribe
tr: Üye Ol

en: All Networks
tr: Tüm Ağlar

[ctx: start a search]
en: Search
tr: Ara

en: Rates
tr: Oranlar

en: Clients
tr: İstemciler

en: Unknown file.
tr: Bilinmeyen dosya.

note: i18n: file: kmldonkeyui.rc:5 i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
tr: &Dosya

note: i18n: file: kmldonkeyui.rc:18 i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
tr: &Düzen

note: i18n: file: kmldonkeyui.rc:24 i18n: ectx: Menu (servers)
en: Se&rvers
tr: S&unucular

note: i18n: file: kmldonkeyui.rc:40 i18n: ectx: Menu (downloads)
en: &Downloads
tr: &İndirmeler

note: i18n: file: kmldonkeyui.rc:70 i18n: ectx: Menu (uploads)
en: Sh&ares
tr: Pa&ylaşımlar

note: i18n: file: kmldonkeyui.rc:77 i18n: ectx: Menu (friends)
en: Fr&iends
tr: A&rkadaşlar

note: i18n: file: kmldonkeyui.rc:87 i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
tr: Aya&rlar

note: i18n: file: kmldonkeyui.rc:161 i18n: ectx: Menu (downloaded_actions)
en: Completed Files
tr: Tamamlanan Dosyalar

note: i18n: file: kmldonkeyui.rc:173 i18n: ectx: Menu (upload_actions)
en: Shared Files
tr: Paylaşılan Dosyalar

note: i18n: file: kmldonkeyui.rc:184 i18n: ectx: Menu (uploaders_actions)
en: Uploaders
tr: Göndericiler

note: i18n: file: kmldonkeyui.rc:221 i18n: ectx: Menu (friend_share_actions)
en: Friend Shares
tr: Arkadaş Paylaşım

note: i18n: file: prefs/listspage.ui:19 i18n: ectx: property (title), widget (Q3GroupBox, groupBox1)
en: Server List
tr: Sunucu Listesi

note: i18n: file: prefs/listspage.ui:25 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, hideDisconnectedServersCheckbox)
en: If you turn this on, disconnected servers will be hidden in the server list.
tr: Bunu açarsanız, sunucu listesinde, bağlantının kesildiği sunucular gizlenecektir.

note: i18n: file: prefs/listspage.ui:28 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, hideDisconnectedServersCheckbox)
en: Hide disconnected servers
tr: Bağlantının kesildiği sunucuları gizle

note: i18n: file: prefs/listspage.ui:38 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, hideBlacklistedServersCheckbox)
en: If you turn this on, blacklisted servers will be hidden in the server list.
tr: Bunu açarsanız, kara listedeki sunucular sunucu listesinde gösterilmez.

note: i18n: file: prefs/listspage.ui:41 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, hideBlacklistedServersCheckbox)
en: Hide blacklisted servers
tr: Kara listeye alınmış sunucuları gizle

note: i18n: file: prefs/listspage.ui:50 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoServerResortCheckbox)
en: Automatically re-sort server list:
tr: Sunucu listesini otomatik olarak yeniden sırala:

note: i18n: file: prefs/listspage.ui:66 i18n: ectx: property (suffix), widget (KIntNumInput, serverResortEntry) i18n: file: prefs/listspage.ui:149 i18n: ectx: property (suffix), widget (KIntNumInput, downloadResortEntry) i18n: file: prefs/listspage.ui:191 i18n: ectx: property (suffix), widget (KIntNumInpu
en:  seconds
tr:  saniye

note: i18n: file: prefs/listspage.ui:81 i18n: ectx: property (title), widget (Q3GroupBox, groupBox4)
en: Download List
tr: İndirme Listesi

note: i18n: file: prefs/listspage.ui:87 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, progressbarCheckBox)
en: Display progress bar in percentage column
tr: Yüzde sütununda durum çubuğunu göster

note: i18n: file: prefs/listspage.ui:94 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, hidePausedCheckbox)
en: If you turn this on, paused downloads will be hidden in the download list.
tr: Bunu açarsanız, duraklatılmış indirmeler, indirme listesinde gösterilmez.

note: i18n: file: prefs/listspage.ui:97 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, hidePausedCheckbox)
en: Hide &paused downloads
tr: Duraksatılmış indirmeleri &gizle

note: i18n: file: prefs/listspage.ui:104 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, hideUnpausedCheckbox)
en: If you turn this on, only paused downloads will be shown in the download list - unless you also turn on "Hide paused downloads," which will give you an empty list.
tr: Eğer bunu açarsanız, indirmeler indirme listesinde gösterilecektir - size boş bir liste verecek olan "Durdurulmuş indirmeleri gizle" seçeneğini açana kadar.

note: i18n: file: prefs/listspage.ui:107 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, hideUnpausedCheckbox)
en: Show only paused downloads
tr: Sadece duraklatılmış indirmeleri göster

note: i18n: file: prefs/listspage.ui:114 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, SortDownloadingFirstCheckBox)
en: Sort downloading files first
tr: Önce indirilen dosyalar sıralansın

note: i18n: file: prefs/listspage.ui:124 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, SortPausedLastCheckBox)
en: Sort paused files last
tr: En son duraklatılmış dosyaları sırala

note: i18n: file: prefs/listspage.ui:133 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoDownloadResortCheckbox)
en: Automatically re-sort download list:
tr: İndirme listesini otomatik olarak yeniden sırala:

note: i18n: file: prefs/listspage.ui:164 i18n: ectx: property (title), widget (Q3GroupBox, groupBox2)
en: Upload Lists
tr: Gönderme Listeleri

note: i18n: file: prefs/listspage.ui:172 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, autoUpdateCheckbox)
en: The lists on the upload page can be updated manually (to save bandwidth) or automatically.
tr: Gönderme sayfasındaki listeler elle (bant genişliğini kaydetmek için) veya otomatik olarak güncellenebilir.

note: i18n: file: prefs/listspage.ui:175 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoUpdateCheckbox)
en: Automatically &update upload lists:
tr: Gönderme listesini otomatik olarak &güncelle:

note: i18n: file: prefs/listspage.ui:185 i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntNumInput, updateFrequencyEntry)
en: How often the upload lists should be updated.
tr: Gönderim listelerinin güncellenme sıklığı.

note: i18n: file: prefs/searchpage.ui:19 i18n: ectx: property (title), widget (Q3GroupBox, groupBox3)
en: Search Settings
tr: Arama Ayarları

note: i18n: file: prefs/searchpage.ui:25 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, activateNewTabsCheckbox)
en: When a new search is started, open the search page in front of any other pages.
tr: Yeni bir arama başladığında, arama sayfasını diğer sayfaların önünde aç.

note: i18n: file: prefs/searchpage.ui:28 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, activateNewTabsCheckbox)
en: Open new search pages in &front
tr: Öndeki yeni arama say&falarını aç

note: i18n: file: prefs/searchpage.ui:35 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, closeTabsOnDisconnectCheckbox)
en: Close all open searches if KMLDonkey is disconnected from the core.
tr: KMLDonkey çekirdekten bağlantıyı kestiğinde bütün aramaları kapat.

note: i18n: file: prefs/searchpage.ui:38 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, closeTabsOnDisconnectCheckbox)
en: &Close search pages on disconnect
tr: Bağlantı kesildiğinde arama sayfalarını &kapat

note: i18n: file: prefs/searchpage.ui:45 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showNumbersOnTabsCheckbox)
en: Show number of search &results in tab title
tr: A&rama sonuç sayısını sekme başlığında göster

note: i18n: file: prefs/searchpage.ui:52 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showSubmitURLCheckbox)
en: Show the "Submit &URL" entry box
tr: "&URL Gönder" girdi kutusunu göster

note: i18n: file: prefs/generalpage.ui:19 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KMLDonkeyPrefGeneralPage)
en: General Preferences
tr: Genel Ayarlar

note: i18n: file: prefs/generalpage.ui:27 i18n: ectx: property (title), widget (Q3GroupBox, groupBox1)
en: Interface Settings
tr: Arayüz Seçenekleri

note: i18n: file: prefs/generalpage.ui:35 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showToolbarCheckbox)
en: Show the &toolbar
tr: &Araç çubuğunu göster

note: i18n: file: prefs/generalpage.ui:42 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showStatusbarCheckbox)
en: Show the &status bar
tr: &Durum çubuğunu göster

note: i18n: file: prefs/generalpage.ui:49 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, statusbarLabelsCheckbox)
en: Show &labels in the status bar
tr: Durum çubuğundaki &etiketleri göster

note: i18n: file: prefs/generalpage.ui:56 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showTrayiconCheckBox)
en: Show tray icon
tr: Sistem çekmecesi simgesini göster

note: i18n: file: prefs/generalpage.ui:63 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showTrayOnCloseCheckBox)
en: Minimize to tray icon on close
tr: Kapandığında sistem çekmecesine simge olarak küçült

note: i18n: file: prefs/generalpage.ui:70 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, persistentReconnectCheckbox)
en: If connection to the core fails or is lost, should KMLDonkey keep trying to reestablish contact until it succeeds?
tr: Eğer çekirdeğe bağlantı yapılamaz veya bağlantı koparsa, KMLDonkey bağlantıyı kurana kadar denesin mi?

note: i18n: file: prefs/generalpage.ui:73 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, persistentReconnectCheckbox)
en: Always stay &connected
tr: &Her zaman bağlı kal

note: i18n: file: prefs/generalpage.ui:82 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Page View Mode:
tr: Sayfa Görünüm Kipi

note: i18n: file: prefs/generalpage.ui:102 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, pageViewModeComboBox)
en: List
tr: Liste

note: i18n: file: prefs/generalpage.ui:107 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, pageViewModeComboBox)
en: Tree
tr: Ağaç

note: i18n: file: prefs/generalpage.ui:112 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, pageViewModeComboBox)
en: Tabbed
tr: Sekmeli

note: i18n: file: prefs/generalpage.ui:127 i18n: ectx: property (title), widget (Q3GroupBox, groupBox2)
en: Advanced Settings
tr: Gelişmişş Ayarlar

note: i18n: file: prefs/generalpage.ui:143 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, encodingLabel)
en: Text &encoding:
tr: Metin &kodlama

note: i18n: file: prefs/generalpage.ui:156 i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, encodingSelector)
en: The character set to use to decode the strings sent by the core.
tr: Çekirdek tarafından gönderilmiş dizgileri çözmek için kullanılmak üzere ayarlanmış karakter.

note: i18n: file: prefs/generalpage.ui:161 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, encodingSelector)
en: <p>Although MLDonkey does not understand about character encodings, you may well encounter text on the Donkey network that has been encoded in various national character sets. While you should, in general, use the ISO 8859-1 encoding - the de-facto network standard - you can choose a different character encoding here if you expect most of the text you encounter to be encoded in a certain national character set.</p>
    <p><b>Note:</b> Changing this causes KMLDonkey to reconnect to the core. Changing it to something incompatible with the ISO 8859-1 character set <em>may</em> cause unpredictable behavior.</p>
tr: <p>MLDonkey'in karakter kodlamasından anlamamasına rağmen, sizin Donkey ağındaki bir çok değişik milli karakter kodlaması uygulanan metinleri karşılaştırmanız için iyidir. Klasik ağ standardı olan ve genellikle kullanılan ISO-8859-1 karakter kodlamasını kullanmak istemeyip sizin en çok kullanılan metin kodlama dilinizi seçebilirsiniz. Örneğin Türkiye için ISO--8859-9 kullanbilirsiniz. </p>
    <p><b>Not:</b> Değişiklik yapmak KMLDonkey'in çekirdeğe tekrar bağlanmasını gerektirecektir. ISO-8859-1 ile uyumlu olmayan bir kodlama ile değiştirildiğinde istenmeyen sonuçlar <em>oluşabilir</em>.</p>

note: i18n: file: prefs/generalpage.ui:170 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, enableStatsCheckbox)
en: Enable the statistics page
tr: İstatistik sayfasını etkinleştir

note: i18n: file: prefs/generalpage.ui:173 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enableStatsCheckbox)
en: Enable st&atistics
tr: İ&statistikleri Aktif Et

note: i18n: file: prefs/generalpage.ui:180 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, advancedConfigCheckbox)
en: Enable the advanced MLDonkey configuration dialog that lets you configure more MLDonkey options.
tr: Daha fazla MLDonkey seçeneği bulabileceğiniz gelişmiş MLDonkey ayar penceresini aktif et.

note: i18n: file: prefs/generalpage.ui:183 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, advancedConfigCheckbox)
en: Enable &advanced configuration options
tr: &Gelişmiş ayar seçeneklerini aktif et

en: Submit URL:
tr: Adres Gönder:

en: Activate Search Page
tr: Arama Sayfasını Etkinleştir

en: Close Current Search
tr: Geçerli Aramayı Kapat

en: Close
tr: Kapat

en: Close All Searches
tr: Tüm Aramaları Kapat

en: Close All
tr: Tümünü Kapat

en: Option
tr: Seçenek

en: Value
tr: Değer

en: Speed
tr: Hız

en: Received
tr: Alındı

en: Last seen
tr: Son görülme

en: Age
tr: Yaş

en: &Pause
tr: D&uraksat

en: &Resume
tr: &Devam Et

en: &Cancel
tr: İ&ptal

en: Re&name
tr: &Yeniden Adlandır

en: Ren&ame To...
tr: Yenid&en Adlandır...

en: Re&try Connect
tr: Bağlanmayı &Tekrar Dene

en: Pre&view
tr: &Önizle

en: Verify Chunks
tr: Gövde Onayla

en: Get &Format Info
tr: &Biçim Bilgisi Al

en: &Hide Paused Downloads
tr: Duraksatılmış İndirmeleri &Gizle

en: Show Only Paused Downloads
tr: Sadece Duraksatılmış İndirmeleri Göster

en: Sort Downloading Files First
tr: Önce İndirilen Dosyaları Sırala

en: Sort Paused Files Last
tr: En Son Duraklatılmış Dosyaları Sırala

en: Priorit&y
tr: Ö&ncelik

en: Very L&ow Priority
tr: Çok Dü&şük Öncelik

en: &Low Priority
tr: &Düşük Öncelik

en: &Normal Priority
tr: &Normal Öncelik

en: &High Priority
tr: &Yüksek Öncelik

en: &Very High Priority
tr: Çok Yü&ksek Öncelik

en: &Open
tr: &Aç

en: &Commit
tr: &İşle

en: Commit &As...
tr: &Farklı İşle

en: Activate Downloads Page
tr: İndirmeler Sayfasını Etkinleştir

en: Are you sure you want to cancel these files?
tr: Bu dosyaları iptal etmek istediğinizden emin misiniz?

en: Cancel Downloads
tr: İndirmeleri İptal Et

en: Download completed: %1
tr: İndirme tamamlandı: %1

en: Download added: %1
tr: İndirme eklendi: %1

en: Server name
tr: Sunucu adı

en: Users
tr: Kullanıcılar

en: Files
tr: Dosyalar

en: Description
tr: Tanım

en: Address
tr: Adres

en: Score
tr: Puan

en: Preferred
tr: Öncelikli

en: &Connect to Server
tr: Sunucuya Bağlan

en: &Disconnect From Server
tr: Sunucudan Bağlantıyı &Kes

en: &Add Server...
tr: Sunucu Ekle...

en: &Remove Server
tr: Sunucu Ka&ldır

en: Remove &Old Servers
tr: Eski S&unucuları Kaldır

en: &Blacklist Server
tr: Sunucuyu &Kara Listeye Ekle

en: Re&name Server
tr: Sunucuyu Yeniden &Adlandır

en: Toggle &Preferred
tr: Öncelikli Durumunu &Seç/Seçme

en: &Hide Disconnected Servers
tr: Bağlantının Kesildiği Sunucuları &Gizle

en: Hide B&lacklisted Servers
tr: Kara Listeye Alınmış Sunucuları Giz&le

en: Activate Servers Page
tr: Sunucular Sayfasını Aktif Et

en: &Search for Friend...
tr: Arkadaş Ara...

en: C&onnect to Friend
tr: Arkad&aşa Bağlan

en: Open Friend &Chat
tr: Arkadaş &Sohbetini Aç

en: &Remove Friend
tr: Arkadaş &Sil

en: Remove All Friends
tr: Tüm Arkadaşları Kaldır

en: Activate Friends Page
tr: Arkadaşlar Sayfasını Aktif Et

en: Filename
tr: Dosyaadı

en: Search for Friend
tr: Arkadaş Ara

en: Enter the name of the friend you are searching for:
tr: Aramak istediğiniz arkadaşınızın adını girin:

en: Should all friends be removed?
tr: Tüm arkadaşalar silinsin mi?

en: Remove all Friends
tr: &Tüm Arkadaşları Sil

en: Requests
tr: İstekler

en: Keywords:
tr: Anahtar kelimeler

en: Min size:
tr: Min boyut:

en: Max size:
tr: Maks. Boyut

en: Media:
tr: Ortam:

en: Title:
tr: Başlık:

en: Album:
tr: Albüm:

en: Bitrate:
tr: Bit oranı:

en: <h2>WARNING</h2>
    <p>Peer-to-peer networks, particularly those accessible via KMLDonkey, may contain material which you may be legally prohibited from downloading or redistributing. It is your responsibility to verify that any material you download from any peer-to-peer network is being made available to you lawfully. It is also your responsibility to verify that you have the legal right to redistribute any material which you make available to others via any peer-to-peer networks. In short, it is your responsibility to use this software in accordance with applicable laws where you live, including copyright law.</p>
    <h3>RESTRICTIONS</h3>
    <p>The authors of this software intend it to be used for the lawful exchange of data, art, software and other documents or works which may be lawfully distributed to third parties. The authors will not support, and strongly discourage, any use of this software to violate copyright or other intellectual property laws. In particular, the authors discourage any transmission of any material in violation of any applicable intellectual property law or regulation. Each user is assumed to comply with such rules and restrictions as well as the rules and restrictions applicable to the P2P networks or services connected directly or indirectly to this software.</p>
    <h3>DISCLAIMER OF LIABILITY</h3>
    <p>The authors of this software do not and cannot exercise any control whatsoever over the content of the information exchanged using this software. The authors make no warranties of any kind, whether expressed or implied, for the service this software is providing or for the data exchanged with the assistance of this software. The authors cannot be held responsible for any claims resulting from the user's conduct and/or use of the software which is in any manner unlawful or which damages such user or any other party.</p>
tr: <h2>UYARI</h2>
    <p>Paylaşımcı ağları, özellikle KMLDonkey ile erişilebilir olanlar, yasal olarak indirmeniz ve yeniden dağıtmanızın yasak olabileceği materyaller içerebilir. Paylaşımcı ağlarından indirdiğiniz herhangi materyalin sizin için yasal olarak kullanılabilir olduğunu onaylamak sizin sorumluluğunuzdur. Ayrıca paylaşımcı ağlarıyle diğer kişiler için erişilebilir kıldığınız herhangi materyalin yeniden dağıtımı için yasal haklara sahip olduğunuzu onaylama sorumluluğunuz da vardır. Kısaca, bu yazılımı yaşadığınız yerdeki telif hakları da dahil olmak üzere uygulanabilir yasalara uygun bir şekilde kullanmak sizin sorumluluğunuzdadır.</p>
    <h3>KISITLAMALAR</h3>
    <p>Bu yazılımın yazarları, üçünkü şahıslara yasalara uygun olarak dağıtılabilen yazılımın veri, sanat, yazılım ve diğer belgelerin yasal olarak tokuş edilmesi için kullanılmasını amaçlarlar. Yazarlar bu yazılımın telif hakkı veya diğer entelektüel mülkiyet yasalarını çiğnemek için kullanılmasını desteklemeyecekler, ve şiddetle karşı çıkacaklardır. Bilhassa, uygulanabilir entelektüel mülkiyet yasasının veya düzenlemesinin çiğneyecek şekilde materyal iletimi kesinlikle onaylanmaz. Her kullanıcı, paylaşımcı ağları veya doğrudan ya dolaylı bu yazılma bağlı hizmetler için uygulanabilir kurallar ve kısıtlamalar kadar bu tarz kural ve kısıtlamalara uyuyor sayılır.</p>
    <h3>SORUMLULUK FERAGATI</h3>
    <p>Bu yazılımın yazarları, bu yazılımı kullanarak değiş tokuş değilmiş bilginin içeriği üzerinde kontrole sahip değiller ve kontrole sahip olamazlar. Yazarlar, bu yazılımın sağladığı hizmet için veya bu yazılım yardımıyla değiş tokuş edilen veri için, ister ifade edilmiş olsun isterse ima edilmiş olsun, hiçbir hak talep etmezler. Yazılımın kanuna aykırı veya kullanıcılara zarar verecek şekilde kullanılmasından kaynaklı davalardan sorumlu tutulamaz.</p>

en: <p><b>KMLDonkey</b>, Copyright 2003-2009 Petter Stokke, Sebastian Sauer, Gioacchino Mazzurco and Christian Muehlhaeuser</p>
tr: <p><b>KMLDonkey</b>, Telif Hakları 2003-2009 Petter E. Stokke , Sebastian Sauer ve Christian Muehlhaeuser</p>

en: <p>This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.</p><p>This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.</p><p>You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301  USA</p>
tr: <p>Bu program özgür bir yazılımdır, Özgür Yazılım Vakfı'nın yayınladığı GNU Genel Kamu Lisansı'nın 2. veya daha sonraki sürümlerindeki şartlar altında dağıtılabilir ve/veya değiştirilebilir.</p><p>Bu program faydalı olacağı umut edilerek dağıtılmaktadır, fakat HİÇBİR GARANTİSİ YOKTUR; hatta ÜRÜN DEĞERİ ya da BİR AMACA UYGUNLUK gibi garantiler de vermez. Lütfen daha fazla detay için GNU Genel Kamu Lisansı'nı inceleyin.</p><p>Bu programla beraber GNU Genel Kamu Lisansını da almış olmalısınız; eğer almadıysanız, Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1302, USA adresine yazınız.</p>

en: Activate Console Page
tr: Konsol Sayfasını Aktif Et

en: Add a new item to the list
tr: Listeye yeni öge ekle

en: Remove selected item from list
tr: Seçili ögeyi listeden kaldır

en: &Up
tr: &Yukaru

en: Move selected item up
tr: Seçili ögeyi yukarı taşır

en: &Down
tr: A&şağı

en: Move selected item down
tr: Seçili ögeyi aşağı taşır

en: Search for
tr: Ara

en: Search for regular expression...
tr: Tam cümle ara...

en: Replace with
tr: Değiştir

en: Replace searched regular expression with...
tr: Aranan tam cümleyi değiştir...

en: Search filehash
tr: Bitmemişdosya ara

en: Search keyword
tr: Anahtar Kelime Ara

en: Search hits: %1
tr: Arama Sonucu: %1

en: Source hits: %1
tr: Kaynak Sonucu: %1

en: Size: %1
tr: Boyut: %1

en: Max size: %1
tr: Maks. boyut: %1

en: Submit URLs
tr: Adres Gönder
