kmousetool - en to bs translation catalogue (20 entries)

en: The drag time must be less than or equal to the dwell time.
bs: Drag vrijeme mora biti manje ili jednako vremenu boravka.

en: Invalid Value
bs: Pogrešna vrijednost

en: &Stop
bs: &Stati

[ctx: Start tracking the mouse]
en: &Start
bs: &Pokreni

en: There are unsaved changes in the active module.
    Do you want to apply the changes before closing the configuration window or discard the changes?
bs: Postoje nespašene promjene u aktivnom modulu.
    Želite li primjeniti promjene prije zatvaranja konfiguracijskog prozora ili otkazati promjene?

en: Closing Configuration Window
bs: Zatvaranje konfiguracijskog prozora

en: There are unsaved changes in the active module.
    Do you want to apply the changes before quitting KMousetool or discard the changes?
bs: Postoje nespašene promjene u aktivnom modulu.
    Želite li primjeniti promjene prije zatvaranja KMouseTool ili otkazati promjene?

en: Quitting KMousetool
bs: Izlaženje iz KMousetool

en: &Configure KMouseTool...
bs: Konfigura&cija KmouseTool.

en: KMousetool &Handbook
bs: KMousetool &Priručnik

en: &About KMouseTool
bs: &O KMouseTool

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Settings
bs: Postavke

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, movementLabel)
en: &Minimum movement:
bs: &Minimalno kretanje:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbDrag)
en: Smar&t drag
bs: Pame&tna vuča

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbStroke)
en: &Enable strokes
bs: Dozvoli pot&eze

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbClick)
en: A&udible click
bs: Č&ujan klik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonStartStop)
en: &Start
bs: &Počni

en: Current maintainer
bs: Trenutni održavaoc

en: Usability improvements
bs: Korisna poboljšanja

en: Original author
bs: Orginalni autor
