kmousetool - en to cy translation catalogue (17 entries)

en: The drag time must be less than or equal to the dwell time.
cy: Rhaid i'r amser llusgo fod yn llai na neu yn gyfartal i'r amser aros.

en: Invalid Value
cy: Gwerth Annilys

en: &Stop
cy: &Aros

en: Closing Configuration Window
cy: Cau'r Ffenestr Ffurfweddiad

en: Quitting KMousetool
cy: Terfynu KErfynLlygoden

en: &Configure KMouseTool...
cy: &Ffurfweddu KErfynLlygoden...

en: KMousetool &Handbook
cy: &Llawlyfr KErfynLlygoden

en: &About KMouseTool
cy: &Ynglyn â KErfynLlygoden

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KMouseToolUI)
en: KMouseTool
cy: KErfynLlygoden

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Settings
cy: Gosodiadau

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, movementLabel)
en: &Minimum movement:
cy: &Symudiad lleiaf:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbDrag)
en: Smar&t drag
cy: Llus&go deallus

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbStroke)
en: &Enable strokes
cy: &Galluogi trawiadau

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbClick)
en: A&udible click
cy: Clic cl&ywadwy

en: Current maintainer
cy: Cynhaliwr cyfredol

en: Usability improvements
cy: Gwelliannau defnyddioldeb

en: Original author
cy: Awdur gwreiddiol
