kmousetool - en to da translation catalogue (21 entries)

en: The drag time must be less than or equal to the dwell time.
da: Trækketiden skal være mindre end eller lig med dvaletiden.

en: Invalid Value
da: Ugyldig værdi

en: There are unsaved changes in the active module.
    Do you want to apply the changes before closing the configuration window or discard the changes?
da: Der er ikke gemte ændringer i det aktive modul.
    Ønsker du at anvende ændringerne før du lukker indstillingsvinduet eller at kassere ændringerne?

en: Closing Configuration Window
da: Luk indstillingsvinduet

en: There are unsaved changes in the active module.
    Do you want to apply the changes before quitting KMousetool or discard the changes?
da: Der er ikke gemte ændringer i det aktive modul.
    Ønsker du at anvende ændringerne før du afslutter KMousetool eller at kassere ændringerne?

en: Quitting KMousetool
da: Afslut KMouseTool

en: &Configure KMouseTool...
da: &Indstil KMouseTool...

en: KMousetool &Handbook
da: KMouseTool &håndbog

en: &About KMouseTool
da: &Om KMouseTool

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Settings
da: Indstillinger

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dragTimeLabel)
en: &Drag time (1/10 sec):
da: Trække&tid (1/10 sek.):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, movementLabel)
en: &Minimum movement:
da: &Minimum bevægelse:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbStart)
en: Start with &desktop session
da: Start med &skrivebordssession

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbDrag)
en: Smar&t drag
da: Smar&t trækning

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbStroke)
en: &Enable strokes
da: &Aktivér stroke

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dwellTimeLabel)
en: Dwell &time (1/10 sec):
da: &Dvaletid (1/10 sek.):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbClick)
en: A&udible click
da: &Hørbart klik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: KMouseTool will run as a background application after you close this dialog. To change the settings again, restart KMouseTool or use the system tray.
da: KMouseTool vil køre som et baggrundsprogram efter du lukker denne dialog. For at ændre indstillingerne igen kan du genstartes KMouseTool eller bruge systemets statusområde.

en: Current maintainer
da: Nuværende vedligeholder

en: Usability improvements
da: Forbedringer af brugbarhed

en: Original author
da: Oprindelig forfatter
