kmousetool - en to el translation catalogue (24 entries)

en: The drag time must be less than or equal to the dwell time.
el: Ο χρόνος έλξης πρέπει να είναι μικρότερος ή ίσος με το χρόνο διακράτησης.

en: Invalid Value
el: Μη έγκυρη τιμή

en: &Stop
el: &Διακοπή

[ctx: Start tracking the mouse]
en: &Start
el: &Εκκίνηση

en: There are unsaved changes in the active module.
    Do you want to apply the changes before closing the configuration window or discard the changes?
el: Υπάρχουν μη αποθηκευμένες αλλαγές στο ενεργό άρθρωμα.
    Θέλετε να εφαρμόσετε τις αλλαγές πριν το κλείσιμο του παραθύρου διαμόρφωσης ή να απορρίψετε τις αλλαγές;

en: Closing Configuration Window
el: Κλείσιμο παραθύρου διαμόρφωσης

en: There are unsaved changes in the active module.
    Do you want to apply the changes before quitting KMousetool or discard the changes?
el: Υπάρχουν μη αποθηκευμένες αλλαγές στο ενεργό άρθρωμα.
    Θέλετε να εφαρμόσετε τις αλλαγές πριν το κλείσιμο του KMousetool ή να απορρίψετε τις αλλαγές;

en: Quitting KMousetool
el: Έξοδος από το KMousetool

en: &Configure KMouseTool...
el: &Διαμόρφωση KMousetool...

en: KMousetool &Handbook
el: Ε&γχειρίδιο του KMousetool

en: &About KMouseTool
el: &Σχετικά με το KMouseTool

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Settings
el: Ρυθμίσεις

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dragTimeLabel)
en: &Drag time (1/10 sec):
el: &Χρόνος έλξης (1/10 δευτ.):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, movementLabel)
en: &Minimum movement:
el: &Ελάχιστη κίνηση:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbStart)
en: Start with &desktop session
el: Εκκίνηση με συνε&δρία επιφάνειας εργασίας

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbDrag)
en: Smar&t drag
el: Έ&ξυπνη έλξη

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbStroke)
en: &Enable strokes
el: &Ενεργοποίηση γραφών

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dwellTimeLabel)
en: Dwell &time (1/10 sec):
el: Χρόνος διακρά&τησης (1/10 δευτ.):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbClick)
en: A&udible click
el: Η&χητικό κλικ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: KMouseTool will run as a background application after you close this dialog. To change the settings again, restart KMouseTool or use the system tray.
el: Το KMousetool θα εκτελείται ως εφαρμογή στο παρασκήνιο μόλις κλείσετε αυτόν το διάλογο. Για αλλαγή των ρυθμίσεων ξανά, επανεκκινήστε το KMousetool ή χρησιμοποιήστε το πλαίσιο συστήματος.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonStartStop)
en: &Start
el: Έναρ&ξη

en: Current maintainer
el: Τρέχων συντηρητής

en: Usability improvements
el: Βελτιώσεις χρηστικότητας

en: Original author
el: Αρχικός συγγραφέας
