kmousetool - en to eo translation catalogue (20 entries)

en: The drag time must be less than or equal to the dwell time.
eo: La trena tempo devas esti egala aŭ malpli ol la loĝtempo.

en: Invalid Value
eo: Malvalida valoro

en: &Stop
eo: &Ĉesigu

en: There are unsaved changes in the active module.
    Do you want to apply the changes before closing the configuration window or discard the changes?
eo: Estas nesekurigataj ŝanĝoj en la aktiva modulo.
    Ĉu vi volas apliki la ŝanĝojn antaŭ fermo de la agordofenestron aŭ forĵeti la ŝanĝojn?

en: Closing Configuration Window
eo: Fermante agordofenestro

en: There are unsaved changes in the active module.
    Do you want to apply the changes before quitting KMousetool or discard the changes?
eo: Estas nesekurigataj ŝanĝoj en la aktiva modulo.
    Ĉu vi volas apliki la ŝanĝojn antaŭ fino de KMouseTool aŭ forĵeti la ŝanĝojn?

en: Quitting KMousetool
eo: Finante KMouseTool

en: &Configure KMouseTool...
eo: &Agordu KMousetool...

en: KMousetool &Handbook
eo: KMousetool &Manlibro

en: &About KMouseTool
eo: &Pri KMouseTool

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KMouseToolUI)
en: KMouseTool
eo: Kmusilo

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Settings
eo: Agordoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, movementLabel)
en: &Minimum movement:
eo: &Minimuma movo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbDrag)
en: Smar&t drag
eo: Inteligenta &treno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbStroke)
en: &Enable strokes
eo: Ŝaltu &strekojn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbClick)
en: A&udible click
eo: &Aŭdebla klako

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonStartStop)
en: &Start
eo: &Starti

en: Current maintainer
eo: Nuna zorganto

en: Usability improvements
eo: Uzeblecaj plibonigoj

en: Original author
eo: Originala aŭtoro
