kmousetool - en to fi translation catalogue (25 entries)

en: The drag time must be less than or equal to the dwell time.
fi: Liikkumisajan pitää olla vähemmän tai yhtä paljon kuin viipymisajan.

en: Invalid Value
fi: Virheellinen arvo

en: &Stop
fi: &Pysäytä

[ctx: Start tracking the mouse]
en: &Start
fi: &Käynnistä

en: There are unsaved changes in the active module.
    Do you want to apply the changes before closing the configuration window or discard the changes?
fi: Aktiivisessa osiossa on tallentamattomia muutoksia.
     Haluatko ottaa muutokset käyttöön ennen asetusikkunan sulkemista vai perua muutokset?

en: Closing Configuration Window
fi: Suljetaan asetusikkunaa

en: There are unsaved changes in the active module.
    Do you want to apply the changes before quitting KMousetool or discard the changes?
fi: Aktiivisessa osiossa on tallentamattomia muutoksia.
    Haluatko ottaa muutokset käyttöön ennen KMousetoolin lopettamista vai hylätä muutokset?

en: Quitting KMousetool
fi: Lopetetaan KMousetool

en: &Configure KMouseTool...
fi: &KMouseTool-ohjelman asetukset…

en: KMousetool &Handbook
fi: KMousetool-ohjelman &käyttöohje

en: &About KMouseTool
fi: &Tietoa KMouseToolista

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Settings
fi: Asetukset

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dragTimeLabel)
en: &Drag time (1/10 sec):
fi: Ve&toaika (1/10s):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, movementLabel)
en: &Minimum movement:
fi: &Vähimmäisliikutus:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbStart)
en: Start with &desktop session
fi: &Käynnistä työpöytäistunnon yhteydessä

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbDrag)
en: Smar&t drag
fi: Älykäs vetämi&nen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbStroke)
en: &Enable strokes
fi: &Näytä viivat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dwellTimeLabel)
en: Dwell &time (1/10 sec):
fi: &Viipymisaika (1/10s):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbClick)
en: A&udible click
fi: &Kuuluva napsautus

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: KMouseTool will run as a background application after you close this dialog. To change the settings again, restart KMouseTool or use the system tray.
fi: KMouseTool ajetaan taustalla suljettuasi tämän ikkunan. Muuttaaksesi asetuksia käynnistä KMouseTool uudestaan tai käytä ilmoitusaluekuvaketta.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonStartStop)
en: &Start
fi: &Käynnistä

en: (c) 2002-2003, Jeff Roush
    (c) 2003 Gunnar Schmidt
fi: © 2002–2003, Jeff Roush
    © 2003, Gunnar Schmidt

en: Current maintainer
fi: Nykyinen ylläpitäjä

en: Usability improvements
fi: Käytettävyysparannuksia

en: Original author
fi: Alkuperäinen tekijä
