kmousetool - en to hi translation catalogue (21 entries)

en: The drag time must be less than or equal to the dwell time.
hi: ड्रैग समय को ड्वैल समय के बराबर या कम होना चाहिए.

en: Invalid Value
hi: अवैध मान

en: &Stop
hi: रूकें (&S)

en: Closing Configuration Window
hi: कॉन्फ़िगरेशन विंडो बन्द किया जा रहा है

en: Quitting KMousetool
hi: के-माउसटूल से बाहर हो रहे हैं

en: &Configure KMouseTool...
hi: के-माउसटूल कॉन्फ़िगर करें... (&C)

en: KMousetool &Handbook
hi: के-माउसटूल हैंड-बुक (&H)

en: &About KMouseTool
hi: के-माउसटूल के बारे में (&A)

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KMouseToolUI)
en: KMouseTool
hi: के-माउस-टूल

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Settings
hi: विन्यास

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, movementLabel)
en: &Minimum movement:
hi: न्यूनतम चाल (&M):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbDrag)
en: Smar&t drag
hi: स्मार्ट ड्रैग (&t)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbStroke)
en: &Enable strokes
hi: स्ट्रोक्स सक्षम करें (&E)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbClick)
en: A&udible click
hi: सुनने योग्य क्लिक (&u)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonStartStop)
en: &Start
hi: प्रारंभ (&S)

en: Current maintainer
hi: वर्तमान मेंटेनर

en: Olaf Schmidt
hi: ओलफ स्मिट

en: Usability improvements
hi: उपयोगिता सुधार

en: Jeff Roush
hi: जेफ रोश

en: Original author
hi: मूल लेखक

en: Joe Betts
hi: जो बेट्स
