kmousetool - en to hne translation catalogue (21 entries)

en: The drag time must be less than or equal to the dwell time.
hne: ड्रैग समय ल ड्वैल समय के बराबर या कम होना चाही.

en: Invalid Value
hne: अवैध मान

en: &Stop
hne: रुकव (&S)

en: Closing Configuration Window
hne: कान्फिगरेसन विंडो बन्द करत हे

en: Quitting KMousetool
hne: के-मुसुवाटूल से बाहिर होवत हे

en: &Configure KMouseTool...
hne: के-मुसुवाटूल कान्फिगर करव... (&C)

en: KMousetool &Handbook
hne: के-मुसुवाटूल हेंड-बुक (&H)

en: &About KMouseTool
hne: के-मुसुवाटूल परिचय (&A)

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KMouseToolUI)
en: KMouseTool
hne: के-मुसुवा-टूल

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Settings
hne: सेटिंग

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, movementLabel)
en: &Minimum movement:
hne: सबसे कम चाल (&M):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbDrag)
en: Smar&t drag
hne: स्मार्ट ड्रैग (&t)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbStroke)
en: &Enable strokes
hne: स्ट्रोक्स सक्छम करव (&E)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbClick)
en: A&udible click
hne: सुनने जा सके किलिक (&u)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonStartStop)
en: &Start
hne: सुरू (&S)

en: Current maintainer
hne: अभी हाल के मेंटेनर

en: Olaf Schmidt
hne: ओलफ स्मिट

en: Usability improvements
hne: उपयोगिता सुधार

en: Jeff Roush
hne: जेफ रोस

en: Original author
hne: मूल लेखक

en: Joe Betts
hne: जो बेट्स
