KDE 4.3 - en to hu translation catalogue (20 entries)

en: The drag time must be less than or equal to the dwell time.
hu: A húzási idő nem lehet nagyobb a tartási időnél.

en: Invalid Value
hu: Érvénytelen érték

en: &Stop
hu: Á&llj

[ctx: Start tracking the mouse]
en: &Start
hu: &Indítás

en: There are unsaved changes in the active module.
    Do you want to apply the changes before closing the configuration window or discard the changes?
hu: Az aktuális modulban tett módosítások még nincsenek elmentve.
    El szeretné menteni a változásokat az ablak bezárása előtt vagy inkább eldobja őket?

en: Closing Configuration Window
hu: A beállítóablak bezárása

en: There are unsaved changes in the active module.
    Do you want to apply the changes before quitting KMousetool or discard the changes?
hu: Az aktuális modulban tett módosítások még nincsenek elmentve.
    El szeretné menteni a változásokat a KMouseTool bezárása előtt vagy inkább eldobja őket?

en: Quitting KMousetool
hu: Kilépés a KMouseToolból

en: &Configure KMouseTool...
hu: A KMouseTool b&eállításai...

en: KMousetool &Handbook
hu: KMouseTool ké&zikönyv

en: &About KMouseTool
hu: A KMouseTool név&jegye

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Settings
hu: Beállítások

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, movementLabel)
en: &Minimum movement:
hu: Minimális elmo&zdítás:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbDrag)
en: Smar&t drag
hu: Intelligens &húzás

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbStroke)
en: &Enable strokes
hu: Nyom&vonal

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbClick)
en: A&udible click
hu: Hangjelzés &kattintáskor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonStartStop)
en: &Start
hu: &Indítás

en: Current maintainer
hu: Jelenlegi karbantartó

en: Usability improvements
hu: A használatot megkönnyítő javítások

en: Original author
hu: Eredeti szerző
