kmousetool - en to mk translation catalogue (18 entries)

en: The drag time must be less than or equal to the dwell time.
mk: Времето за влечење мора да биде помало или еднакво на времето на задржување.

en: Invalid Value
mk: Невалидна вредност

en: &Stop
mk: &Стоп

en: There are unsaved changes in the active module.
    Do you want to apply the changes before closing the configuration window or discard the changes?
mk: Постојат незачувани промени во активниот модул.
    Дали сакате да ги примените промените пред затворање на прозорецот за конфигурација или ги отфрлате промените?

en: Closing Configuration Window
mk: Го затворам прозорецот за конфигурација

en: There are unsaved changes in the active module.
    Do you want to apply the changes before quitting KMousetool or discard the changes?
mk: Постојат незачувани промени во активниот модул
    Дали сакате да ги примените промените пред да излезете од KMouseTool или ги отфрлате промените?

en: Quitting KMousetool
mk: Излегувам од KMousetool

en: &Configure KMouseTool...
mk: &Kонфигурирај го KMouseTool...

en: KMousetool &Handbook
mk: &Прирачник за KMousetool

en: &About KMouseTool
mk: &За KMouseTool

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Settings
mk: Поставувања

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, movementLabel)
en: &Minimum movement:
mk: &Минимално движење:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbDrag)
en: Smar&t drag
mk: Памет&но влечење

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbStroke)
en: &Enable strokes
mk: &Овозможи потези

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbClick)
en: A&udible click
mk: З&вучен клик

en: Current maintainer
mk: Моментален одржувач

en: Usability improvements
mk: Подобрувања во употребливоста

en: Original author
mk: Оригинален автор
