kmousetool - en to th translation catalogue (21 entries)

en: The drag time must be less than or equal to the dwell time.
th: เวลาลากต้องน้อยกว่าหรือเท่ากับค่าเวลาหน่วง

en: Invalid Value
th: ค่าไม่ถูกต้อง

en: &Stop
th: หยุด

[ctx: Start tracking the mouse]
en: &Start
th: เ&ริ่ม

en: There are unsaved changes in the active module.
    Do you want to apply the changes before closing the configuration window or discard the changes?
th: มีการเปลี่ยนแปลงที่ยังไม่ได้บันทึกในโมดูลที่ทำงานอยู่
    คุณต้องการจะบันทึกการเปลี่ยนแปลงและให้มีผลทันทีก่อนปิดหน้าต่างปรับแต่ง หรือต้องการยกเลิกการเปลี่ยนแปลง ?

en: Closing Configuration Window
th: กำลังปิดหน้าต่างการปรับแต่ง

en: There are unsaved changes in the active module.
    Do you want to apply the changes before quitting KMousetool or discard the changes?
th: มีการเปลี่ยนแปลงที่ยังไม่ได้บันทึกในมอดูลที่ทำงานอยู่
    คุณต้องการจะบันทึกการเปลี่ยนแปลงและให้มีผลทันทีก่อนออกจาก ปรับแต่งเม้าส์-K หรือต้องการยกเลิกการเปลี่ยนแปลง ?

en: Quitting KMousetool
th: ออกจาก ปรับแต่งเม้าส์-K

en: &Configure KMouseTool...
th: ปรับแต่ง ปรับแต่งเม้าส์-K...

en: KMousetool &Handbook
th: คู่มือ ปรับแต่งเม้าส์-K

en: &About KMouseTool
th: เกี่ยวกับ ปรับแต่งเม้าส์-K

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KMouseToolUI)
en: KMouseTool
th: ปรับแต่งเม้าส์-K

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Settings
th: ตั้งค่า

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, movementLabel)
en: &Minimum movement:
th: การเคลื่อนที่&น้อยที่สุด:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbDrag)
en: Smar&t drag
th: ลากแบบฉ&ลาด

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbStroke)
en: &Enable strokes
th: เปิดใช้&จังหวะ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbClick)
en: A&udible click
th: เสี&ยงคลิก

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonStartStop)
en: &Start
th: เ&ริ่ม

en: Current maintainer
th: ผู้ดูแลปัจจุบัน

en: Usability improvements
th: ปรับความง่ายในการใช้

en: Original author
th: ผู้เขียนเดิม
