kmouth - en to bg translation catalogue (199 entries)

en: Initial Configuration - KMouth
bg: Първоначални настройки на KMouth

en: Text-to-Speech Configuration
bg: Настройки за четене на текст

en: Initial Phrase Book
bg: Първоначална книга с фрази

en: Word Completion
bg: Завършване на думи

en: &Open as History...
bg: &Отваряне като история...

en: Opens an existing file as history
bg: Отваряне на съществуващ файл като история

en: Save &History As...
bg: Запис на &историята като...

en: Saves the actual history as...
bg: Запис на историята като...

en: &Print History...
bg: &Печат на историята...

en: Prints out the actual history
bg: Отпечатване на историята

en: Quits the application
bg: Изход от програмата

en: Cuts the selected section and puts it to the clipboard
bg: Изрязване на избраните елементи и поставяне в системния буфер

en: Cuts the selected section and puts it to the clipboard. If there is some text selected in the edit field it is placed it on the clipboard. Otherwise the selected sentences in the history (if any) are placed on the clipboard.
bg: Изрязване на избраните елементи и поставяне в системния буфер. Ако има избран текст, той ще бъде поставен в системния буфер. Ако няма, ще се използва последното изречение в историята.

en: Copies the selected section to the clipboard
bg: Копиране на избраните елементи в системния буфер

en: Copies the selected section to the clipboard. If there is some text selected in the edit field it is copied to the clipboard. Otherwise the selected sentences in the history (if any) are copied to the clipboard.
bg: Копиране на избраните елементи в системния буфер. Ако има избран текст, той ще бъде поставен в системния буфер. Ако няма, ще се използва последното изречение в историята.

en: Pastes the clipboard contents to current position
bg: Поставяне съдържанието на системния буфер

en: Pastes the clipboard contents at the current cursor position into the edit field.
bg: Поставяне съдържанието на системния буфер в текущото поле за редактиране.

[ctx: Start speaking]
en: &Speak
bg: &Изговаряне

en: Speaks the currently active sentence(s)
bg: Изговаряне на текущото изречение(я)

en: Speaks the currently active sentence(s). If there is some text in the edit field it is spoken. Otherwise the selected sentences in the history (if any) are spoken.
bg: Изговаряне на текущото изречение(я). Ако има текст в полето, той ще бъде изговорен. Ако няма, ще се използва последното изречение в историята.

en: &Edit...
bg: &Редактиране...

en: Show P&hrasebook Bar
bg: Показване на лентата за &фрази

en: Enables/disables the phrasebook bar
bg: Показване и скриване на лентата за фрази

en: Enables/disables the statusbar
bg: Показване и скриване на лентата за състояние

en: &Configure KMouth...
bg: &Настройки на KMouth...

en: Opens the configuration dialog
bg: Отваряне на прозорец за настройки

en: &Speak
bg: &Изговаряне

en: Speaks the currently selected phrases in the history
bg: Изговаряне на избраните фрази от историята

en: &Delete
bg: &Изтриване

en: Deletes the currently selected phrases from the history
bg: Изтриване на избраните фрази от историята

en: Cu&t
bg: &Изрязване

en: Cuts the currently selected phrases from the history and puts them to the clipboard
bg: Изрязване на избраните фрази от историята и поставяне в системния буфер

en: &Copy
bg: &Копиране

en: Copies the currently selected phrases from the history to the clipboard
bg: Копиране на избраните фрази от историята в системния буфер

en: Select &All Entries
bg: &Избиране на всички записи

en: Selects all phrases in the history
bg: Избиране на всички фрази в историята

en: D&eselect All Entries
bg: &Размаркиране на всички записи

en: Deselects all phrases in the history
bg: Размаркиране на избраните фрази в историята

[ctx: The job is done]
en: Ready.
bg: Готово.

en: Opening file...
bg: Отваряне на файл...

en: Saving history with a new filename...
bg: Запис на историята в нов файл...

en: Printing...
bg: Печат...

[ctx: Shutting down the application]
en: Exiting...
bg: Изход...

en: Toggling menubar...
bg: Показване и скриване на менюто...

en: Toggling toolbar...
bg: Показване и скриване на лентата с инструменти...

en: Toggling phrasebook bar...
bg: Показване и скриване на лентата за фрази...

en: Toggle the statusbar...
bg: Показване и скриване на лентата за състояние...

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
bg: &Файл

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
bg: &Редактиране

note: i18n: ectx: Menu (phrasebooks)
en: &Phrase Books
bg: &Книги с фрази

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
bg: &Настройки

en: A type-and-say front end for speech synthesizers
bg: Графична обвивка на синтезатори за говор

en: Original Author
bg: Първоначален автор

en: Current Maintainer
bg: Текуща поддръжка

en: Tips, extended phrase books
bg: Подсказки, разширени книги с фрази

en: History file to open
bg: Файл с история за отваряне

en: Configuration
bg: Настройка

en: &Preferences
bg: &Настройки

en: &Text-to-Speech
bg: &Четене на текст

en: General Options
bg: Общи настройки

en: Please decide which phrase books you need:
bg: Изберете от кои книги с фрази се нуждаете:

en: Book
bg: Книга

en: Phrase Books (*.phrasebook);;Plain Text Files (*.txt);;All Files (*)
bg: Книга с фрази (*.phrasebook);;Обикновен текстов файл (*.txt);;Всички файлове (*)

en: Plain Text Files (*.txt);;Phrase Books (*.phrasebook);;All Files (*)
bg: Обикновен текстов файл (*.txt);;Книга с фрази (*.phrasebook);;Всички файлове (*)

en: The file %1 already exists. Do you want to overwrite it?
bg: Вече има файл "%1". Искате ли да бъде презаписан?

en: File Exists
bg: Файлът съществува

en: &Overwrite
bg: &Презапис

en: Your chosen filename <i>%1</i> has a different extension than <i>.phrasebook</i>.
bg: Избрахте име на файл <i>%1</i>, което има различно разширение от стандартното <i>.phrasebook</i>.

en: Your chosen filename <i>%1</i> has a different extension than <i>.phrasebook</i>. Do you wish to add <i>.phrasebook</i> to the filename?
bg: Избрахте име на файл <i>%1</i>, което има различно разширение от стандартното <i>.phrasebook</i>. Искате ли да бъде добавено стандартното разширение <i>.phrasebook</i> към името на файла?

en: File Extension
bg: Файлово разширение

en: Add
bg: Добавяне

en: Do Not Add
bg: Без добавяне

en: Your chosen filename <i>%1</i> has the extension <i>.phrasebook</i>.
bg: Избрахте име на файл <i>%1</i>, което има  разширение <i>.phrasebook</i>.

en: Your chosen filename <i>%1</i> has the extension <i>.phrasebook</i>. Do you wish to save in phrasebook format?
bg: Избрахте име на файл <i>%1</i>, което има стандартно разширение <i>.phrasebook</i>. Искате ли да данните да бъдат записани във формат на книга с фрази?

en: As Phrasebook
bg: Като книга с фрази

en: As Plain Text
bg: Като обикновен текст

en: Phrase
bg: Фраза

en: Shortcut
bg: Бърз клавиш

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PhraseBookDialog)
en: Phrase Book
bg: Книга с фрази

en: &New Phrase
bg: Нова &фраза

en: Adds a new phrase
bg: Добавяне на нова фраза

en: New Phrase &Book
bg: Нова &книга с фрази

en: Adds a new phrase book into which other books and phrases can be placed
bg: Добавяне на нова книга с фрази, в която могат да се поставят фрази и други книги

en: Saves the phrase book onto the hard disk
bg: Запис на книгата с фрази на диска

en: &Import...
bg: &Внасяне...

en: Imports a file and adds its contents to the phrase book
bg: Внасяне на файл и добавяне на съдържанието му към книгата с фрази

en: I&mport Standard Phrase Book
bg: В&насяне на стандартна книга с фрази

en: Imports a standard phrase book and adds its contents to the phrase book
bg: Внасяне на стандартна книга с фрази и добавяне към книгата с фрази

en: &Export...
bg: &Изнасяне...

en: Exports the currently selected phrase(s) or phrase book(s) into a file
bg: Изнасяне на избраните фрази или книги с фрази във файл

en: Closes the window
bg: Затваряне на прозореца

en: Cuts the currently selected entries from the phrase book and puts it to the clipboard
bg: Изрязване на избраните елементи от списъка и поставяне в системния буфер

en: Copies the currently selected entry from the phrase book to the clipboard
bg: Копиране на избраните елементи от списъка в системния буфер

en: Deletes the selected entries from the phrase book
bg: Изтриване на избраните елементи от книгата с фрази

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel)
en: Text of the &phrase:
bg: Т&екст на фразата:

en: Name of the &phrase book:
bg: &Име на книгата с фрази:

en: <qt>There are unsaved changes.<br />Do you want to apply the changes before closing the "phrase book" window or discard the changes?</qt>
bg: <qt>Незаписани промени.<br />Искате ли промените да бъдат записани преди да затворите книгата с фрази или да бъдат отхвърлени?</qt>

en: Closing "Phrase Book" Window
bg: Затваряне на прозореца "Книга с фрази"

en: (New Phrase Book)
bg: (Нова книга с фрази)

en: (New Phrase)
bg: (Нова фраза)

en: Import Phrasebook
bg: Внасяне на книга с фрази

en: Phrase Books (*.phrasebook);Plain Text Files (*.txt);All Files (*)
bg: Книга с фрази (*.phrasebook);Обикновен текстов файл (*.txt);Всички файлове (*)

en: There was an error loading file
    %1
bg: Грешка при зареждане на файла
    %1

en: Export Phrase Book
bg: Изнасяне на книга с фрази

en: Phrase Books (*.phrasebook)
bg: Книга с фрази (*.phrasebook);;Всички файлове

en: There was an error saving file
    %1
bg: Грешка при запис на файла
    %1

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, phrasebox)
en: &Currently Selected Phrase or Phrase Book
bg: &Текущо избрана фраза или книга с фрази

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KKeySequenceWidget, keyButton)
en: By clicking on this button you can select the keyboard shortcut associated with the selected phrase.
bg: С този бутон може да изберете бърз клавиш, който да се свърже с избраната фраза.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, lineEdit) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel)
en: With this line edit you define the name of a sub-phrasebook or the contents of a phrase.
bg: Името на книга с фрази или съдържанието на дадена фраза.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, noKey)
en: If you select this option then the selected phrase will not be reachable by a keyboard shortcut.
bg: Ако изберете тази настройка, избраната фраза няма да е достъпна с бърз клавиш.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, noKey)
en: &None
bg: &Без

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, customKey)
en: If you select this option then the selected phrase will be reachable by a keyboard shortcut. You can change the shortcut with the button next to this option.
bg: Асоцииране на избраната фраза с бърз клавиш. Може да смените клавиша от бутона.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, customKey)
en: C&ustom
bg: По&требителски

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, shortcutLabel)
en: Shortcut for the phrase:
bg: Бърз клавиш за фразата:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTreeView, treeView)
en: This list contains the current phrase book in a tree structure. You can select and modify individual phrases and sub phrase books
bg: Съдържание на книгата с фрази в дървовидна структура. Може да избирате и променяте отделни фрази и съдържащи се книги с фрази.

en: This list contains the history of spoken sentences. You can select sentences and press the speak button for re-speaking.
bg: История на изговорените фрази. Може да изберете фраза от списъка и да натиснете бутона за изговаряне.

en: Into this edit field you can type a phrase. Click on the speak button in order to speak the entered phrase.
bg: Фраза за изговаряне. Въведете фразата в полето и натиснете бутона за изговаряне.

en: Save As
bg: Запис като

en: Open File as History
bg: Отваряне на файла като история

en: All Files (*);;Phrase Books (*.phrasebook);;Plain Text Files (*.txt)
bg: Всички файлове (*);;Книга с фрази (*.phrasebook);;Обикновен текстов файл (*.txt)

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PreferencesUI)
en: Preferences
bg: Настройки

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, speakLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, speakCombo)
en: This combo box specifies whether selected phrases of the phrase book are immediately spoken or just inserted into the edit field.
bg: Определяне дали избраните фрази ще се изговарят незабавно или само ще бъдат поставяни в текстовото поле.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, speakLabel)
en: &Selection of phrases in the phrase book:
bg: &Избор на фрази от книгата с фрази:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, speakCombo)
en: Speak Immediately
bg: Изговаряне веднага

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, speakCombo)
en: Insert Into Edit Field
bg: Вмъкване в полето за редактиране

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, closeLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, closeCombo)
en: This combo box specifies whether the phrase book is automatically saved when the edit window is closed.
bg: Определяне дали списъка с фрази ще се записва автоматично при затваряне на прозореца.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, closeLabel)
en: Closing the phrase &book edit window:
bg: &Затваряне на редактора на фрази:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, closeCombo)
en: Save Phrase Book
bg: Запис на книгата с фрази

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, closeCombo)
en: Discard Changes
bg: Отхвърляне на промените

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, closeCombo)
en: Ask Whether to Save
bg: Питане за запис

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, texttospeechconfigurationui)
en: Text-to-Speech
bg: Четене на текст

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, qtspeechGroupBox)
en: &Use default speech system
bg: &Използване на гласова система по подразбиране

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Engine:
bg: &Енджин:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Voice:
bg: &Глас:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, alternativeGroupBox)
en: Alternative
bg: Алтернатива

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, urlLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, urlReq)
en: This field specifies both the command used for speaking texts and its parameters. KMouth knows the following placeholders:
    %t -- the text that should be spoken
    %f -- the name of a file containing the text
    %l -- the language code
    %% -- a percent sign
bg: Команда за четене на текст и параметри, които поддържа:
    %t - текст за изговаряне
    %f - име на файла, съдържащ текста
    %l - код на езика
    %% - знак за процент

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, urlLabel)
en: Command for speaking &texts:
bg: Ко&манда за четене на текст:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, stdInButton)
en: This check box specifies whether the text is sent as standard input to the speech synthesizer.
bg: Изпращане на текста за изговаряне като стандартен вход на синтезатора на говор.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, stdInButton)
en: Send the data as standard &input
bg: &Изпращане на данните като стандартен вход

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, characterCodingLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, characterCodingBox)
en: This combo box specifies which character encoding is used for passing the text.
bg: Кодова таблица, която ще се използва при анализ на текста.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, characterCodingLabel)
en: Character encodin&g:
bg: Кодова &таблица:

[ctx: Local characterset]
en: Local
bg: Локално

en: Unicode
bg: Уникод

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, spellCheckBox)
en: If you select this check box the words are spell-checked before they are inserted into the new dictionary.
bg: Проверка на правописа на думите, преди да бъдат добавени в новия речник.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, spellCheckBox)
en: C&ompare to OpenOffice.org dictionary:
bg: &Сравняване с речника на OpenOffice.org:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, encodingLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, encodingCombo)
en: With this combo box you select the character encoding used to load text files. This combo box is not used for XML files or for dictionary files.
bg: Избор на кодова таблица, която ще се използва за зареждане на текста. Имайте предвид, че настройката не указва влияние на речниците и данните в XML.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, encodingLabel)
en: Character &encoding:
bg: Кодова &таблица:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, urlLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, url)
en: With this input field you specify which file you want to load for creating the new dictionary.
bg: Файл за зареждане и анализ за създаване на новия речник.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, urlLabel)
en: &Filename:
bg: &Файл:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, ooDictURL)
en: With this input field you select the OpenOffice.org directory that will be used to spellcheck the words of the new dictionary.
bg: Директория с речници за OpenOffice.org за проверка на правописа на думите преди добавянето им към новия речник.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, languageLabel)
en: With this combo box you decide which language should be associated with the new dictionary.
bg: Избор на език, който ще бъде асоцииран с речника.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, languageLabel)
en: &Language:
bg: &Език:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, createButton)
en: C&reate new dictionary:
bg: &Създаване на нов речник:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, createButton)
en: If you select this box a new dictionary is created by either loading a dictionary file or by counting the individual words in a text.
bg: Създаване на нов речник чрез зареждане на речник или чрез анализ и извличане на думите от текст.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mergeButton)
en: &Merge dictionaries
bg: С&месване на речници

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, mergeButton)
en: If you select this box a new dictionary is created by merging existing dictionaries.
bg: Създаване на нов речник чрез смесване на съществуващи речници.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, fileButton)
en: From &file
bg: От &файл

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, fileButton)
en: If you select this box a new dictionary is created by loading a file. You may either select an XML file, a standard text file or a file containing a word completion dictionary. If you select a standard text file or an XML file the frequentness of the individual words is detected by simply counting the occurrences of each word.
bg: Създаване на нов речник чрез зареждане на файл. Файлът може да бъде обикновен текстов файл или във формат XML, или речник с думи за завършване. Честотата на срещане на дадена дума се определя като се броят срещанията на думата.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kdeDocButton)
en: From &KDE documentation
bg: От &документацията на KDE

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, kdeDocButton)
en: If you select this box a new dictionary is created by parsing the KDE documentation. The frequentness of the individual words is detect by simply counting the occurrences of each word.
bg: Създаване на нов речник чрез анализ на документацията на KDE. Честотата на срещане на дадена дума се определя като се броят срещанията на думата.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, directoryButton)
en: From f&older
bg: От &папка

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, directoryButton)
en: If you select this box a new dictionary is created by loading all files in a folder and its subdirectories.
bg: Създаване на нов речник чрез зареждане и анализ на всички файлове в дадена папка и нейните подпапки.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, emptyButton)
en: Create an &empty wordlist
bg: Създаване &на празен списък

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, emptyButton)
en: If you select this box a blank dictionary without any entries is created. As KMouth automatically adds newly typed words to the dictionaries it will learn your vocabulary with the time.
bg: Създаване на празен списък от думи. В този случай програмата ще вмъква всяка нова дума в речника, когато я въведете. Така програмата ще се обучава с времето.

en: Source of New Dictionary (1)
bg: Източник на новия речник (1)

en: Source of New Dictionary (2)
bg: Източник на новия речник (2)

[ctx: In which directory is the file located?]
en: &Directory:
bg: &Папка:

en: With this input field you specify which directory you want to load for creating the new dictionary.
bg: Тук задавате коя папка да се използва за създаване на новия речник.

en: Merge result
bg: Смесване на резултата

[ctx: In the sense of a blank word list]
en: Empty list
bg: Празен списък

en: KDE Documentation
bg: Документация на KDE

[ctx: Default dictionary]
en: Default
bg: По подразбиране

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, spellCheckBox)
en: If you select this check box the words from the KDE documentation are spell-checked before they are inserted into the new dictionary.
bg: Проверка на правописа на думите от документацията на KDE преди добавянето им в новия речник.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, languageLabel)
en: With this combo box you select which of the installed languages is used for creating the new dictionary. KMouth will only parse documentation files of this language.
bg: Избор на език за създаване на нов речник. Програмата ще анализира документацията само на избрания език.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, selectedDictionaryDetails)
en: &Selected Dictionary
bg: И&збрани речници

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, languageLabel)
en: With this combo box you select the language associated with the selected dictionary.
bg: Избор на език, който да бъде асоцииран с избрания речник.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, dictionaryNameLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, dictionaryName)
en: With this input field you specify the name of the selected dictionary.
bg: Тук указвате името на избрания речник.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dictionaryNameLabel)
en: &Name:
bg: &Име:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, addButton)
en: With this button you can add a new dictionary to the list of available dictionaries.
bg: С този бутон може да добавяте нов речник към списъка с налични речници.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: Add D&ictionary...
bg: До&бавяне на речник...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, deleteButton)
en: With this button you delete the selected dictionary.
bg: С този бутон се изтрива избраният речник от списъка с речници.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteButton)
en: &Delete Dictionary
bg: Из&триване на речник

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, moveUpButton)
en: With this button you move the selected dictionary up.
bg: С този бутон се премества избраният речник нагоре.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, moveUpButton)
en: Move &Up
bg: На&горе

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, moveDownButton)
en: With this button you move the selected dictionary down.
bg: Преместване на избрания речник надолу.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, moveDownButton)
en: &Move Down
bg: На&долу

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, exportButton)
en: With this button you export the selected dictionary to a file.
bg: С този бутон се изнася съдържанието на текущия речник във файл.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, exportButton)
en: &Export Dictionary...
bg: &Изнасяне на речник...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTableView, dictionaryView)
en: This list contains all available dictionaries for the word completion. KMouth will display a combo box next to the edit field in the main window if this list contains more than one dictionary. You can use this combo box in order to select the dictionary that actually gets used for the word completion.
bg: Списък на наличните речници за автоматично завършване на думи.

en: Dictionary
bg: Речник

en: Language
bg: Език

en: without name
bg: без име

en: Export Dictionary
bg: Изнасяне на речник

en: Creating Word List
bg: Създаване на списък от думи

en: Parsing the KDE documentation...
bg: Обработка на документацията на KDE...

en: Merging dictionaries...
bg: Смесване на речниците...

en: Parsing file...
bg: Обработка на файл...

en: Parsing directory...
bg: Обработка на папка...

en: Performing spell check...
bg: Проверка на правописа...
