kmouth - en to ka translation catalogue (121 entries)

en: Initial Configuration - KMouth
ka: საწყისი კონფიგურაცია - KMouth

en: Text-to-Speech Configuration
ka: ტექსტის-ხმამაღლა-წაკითხვის მორგება

en: Initial Phrase Book
ka: საწყისი ფრაზების წიგნი

en: Word Completion
ka: სიტყვების ავტომატური დასრულება

en: &Open as History...
ka: &ჟურნალის ჩატვირთვა...

en: Opens an existing file as history
ka: არსებული ფაილის ჟურნალის სახით გახსნა

en: Save &History As...
ka: ჟურნალის შენახვა, &როგორც...

en: Saves the actual history as...
ka: მიმდინარე ჟურნალის შენახვა, როგორც...

en: &Print History...
ka: ისტორიის &დაბეჭდვა...

en: Prints out the actual history
ka: მიმდინარე ჟურნალის დაბეჭდვა

en: Quits the application
ka: აპლიკაციიდან გასვლა

en: Cuts the selected section and puts it to the clipboard
ka: მონიშნული სექციის ამოჭრა და ბუფერში მოთავსება

en: Copies the selected section to the clipboard
ka: მონიშნული სექციის ბუფერში კოპირება

en: Pastes the clipboard contents to current position
ka: ბუფერის შემცველობის მიმდინარე მდებარეობაზე ჩასმა

[ctx: Start speaking]
en: &Speak
ka: &თქმა

en: &Edit...
ka: &ჩასწორება...

en: Show P&hrasebook Bar
ka: ფრაზების &წიგნის ზოლის ჩვენება

en: Enables/disables the statusbar
ka: სტატუსის ზოლის ჩართ/გამორთ

en: &Configure KMouth...
ka: &KMouth-ის მორგება...

en: Opens the configuration dialog
ka: მორგების ფანჯრის გახსნა

en: &Speak
ka: &თქმა

en: &Delete
ka: &წაშლა

en: Cu&t
ka: ამ&ოჭრა

en: &Copy
ka: &კოპირება

en: Select &All Entries
ka: &ყველა ჩანაწერის მონიშვნა

en: Selects all phrases in the history
ka: ჟურნალში ყველა ფრაზის მონიშვნა

en: D&eselect All Entries
ka: &მონიშვნის ყველაფერზე მოხსნა

[ctx: The job is done]
en: Ready.
ka: მზადაა.

en: Opening file...
ka: ფაილის გახსნა...

en: Printing...
ka: დაბეჭდვა...

[ctx: Shutting down the application]
en: Exiting...
ka: გასვლა...

en: Toggling menubar...
ka: მენიუს ზოლის გადართვა...

en: Toggling toolbar...
ka: ხელსაწყოების ზოლის გადართვა..

en: Toggle the statusbar...
ka: სტატუსის ზოლის გადართვა...

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
ka: &ფაილი

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
ka: &ჩასწორება

note: i18n: ectx: Menu (phrasebooks)
en: &Phrase Books
ka: &ფრაზების წიგნები

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
ka: &გამართვა

en: Original Author
ka: საწყისი ავტორი

en: Current Maintainer
ka: პროექტის მიმდინარე ხელმძღვანელი

en: History file to open
ka: ჟურნალის ფაილის გახსნა

en: Configuration
ka: გამართვა

en: &Preferences
ka: &გამართვა

en: &Text-to-Speech
ka: &ტექსტის-ხმამაღლა-წაკითხვა

en: General Options
ka: ზოგადი პარამეტრები

en: Book
ka: წიგნი

en: File Exists
ka: ფაილი უკვე არსებობს

en: &Overwrite
ka: &გადაწერა

en: File Extension
ka: ფაილის გაფართოება

en: Add
ka: დამატება

en: Do Not Add
ka: არ დაამატოთ

en: As Phrasebook
ka: როგორც ფრაზების წიგნი

en: As Plain Text
ka: უბრალო ტექსტის სახით

en: Phrase
ka: ფრაზა

en: Shortcut
ka: მალსახმობი

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PhraseBookDialog)
en: Phrase Book
ka: ფრაზების წიგნი

en: &New Phrase
ka: &ახალი ფრაზა

en: Adds a new phrase
ka: ახალი ფრაზის დამაება

en: New Phrase &Book
ka: ახალი &ფრაზების წიგნი

en: &Import...
ka: &შემოტანა...

en: Closes the window
ka: დახურავს ამ ფანჯარას

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel)
en: Text of the &phrase:
ka: &ფრაზის ტექსტი:

en: Name of the &phrase book:
ka: &ფრაზების წიგნის სახელი:

en: Closing "Phrase Book" Window
ka: "ფრაზების წიგნის" ფანჯრის დახურვა

en: (New Phrase Book)
ka: (ახალი ფრაზების წიგნი)

en: (New Phrase)
ka: (ახალი ფრაზა)

en: Import Phrasebook
ka: ფრაზების წიგნის შემოტანა

en: Phrase Books (*.phrasebook);Plain Text Files (*.txt);All Files (*)
ka: ფრაზის წიგნები (*.phrasebook);უბრალო ტექსტური ფაილები (*.txt);All Files (*)

en: There was an error loading file
    %1
ka: შეცდომა ფაილის ჩატვირთვისას
    %1

en: Export Phrase Book
ka: ფრაზების წიგნის გატანა

en: Phrase Books (*.phrasebook)
ka: ფრაზის წიგნები (*.phrasebook)

en: There was an error saving file
    %1
ka: შეცდომა ფაილის შენახვისას
    %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, noKey)
en: &None
ka: &არცერთი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, customKey)
en: C&ustom
ka: &ხელით

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, shortcutLabel)
en: Shortcut for the phrase:
ka: მალსახმობი ფრაზისთვის:

en: Open File as History
ka: ფაილის ჟურნალის სახით გახსნა

en: All Files (*);;Phrase Books (*.phrasebook);;Plain Text Files (*.txt)
ka: ყველა ფაილი (*);;ფრაზის წიგნები (*.phrasebook);;უბრალო ტექსტური ფაილები (*.txt)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, speakCombo)
en: Speak Immediately
ka: დაუყოვნებლივ თქმა

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, speakCombo)
en: Insert Into Edit Field
ka: ჩასვით ჩასწორების ველში

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, closeCombo)
en: Save Phrase Book
ka: ფრაზების წიგნის შენახვა

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, closeCombo)
en: Discard Changes
ka: ცვლილებების გაუქმება

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, closeCombo)
en: Ask Whether to Save
ka: კითხვა შენახვისას

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, texttospeechconfigurationui)
en: Text-to-Speech
ka: ტექსტის-ხმამაღლა-წაკითხვა

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, qtspeechGroupBox)
en: &Use default speech system
ka: &ნაგულისხმები საუბრის სისტემის გამოყენება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Engine:
ka: &ძრავა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Voice:
ka: &ხმა:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, alternativeGroupBox)
en: Alternative
ka: სხვები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, urlLabel)
en: Command for speaking &texts:
ka: ბრძანება &ტექსტის წასაკითხად:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, characterCodingLabel)
en: Character encodin&g:
ka: სიმბოლოების &კოდირება:

[ctx: Local characterset]
en: Local
ka: ლოკალური

en: Unicode
ka: უნიკოდი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, encodingLabel)
en: Character &encoding:
ka: სიმბოლოების &კოდირება:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, urlLabel)
en: &Filename:
ka: &ფაილის სახელი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, languageLabel)
en: &Language:
ka: &ენა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, createButton)
en: C&reate new dictionary:
ka: &ახალი ლექსიკონის შექმნა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mergeButton)
en: &Merge dictionaries
ka: ლექსიკონების &შერწყმა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, fileButton)
en: From &file
ka: &ფაილიდან

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kdeDocButton)
en: From &KDE documentation
ka: &KDE-ის დოკუმენტაციიდან

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, directoryButton)
en: From f&older
ka: &საქაღალდიდან

en: Source of New Dictionary (1)
ka: ახალი ლექსიკონის წყარო (1)

en: Source of New Dictionary (2)
ka: ახალი ლექსიკონის წყარო (2)

en: Merge result
ka: შედეგის შერწყმა

[ctx: In the sense of a blank word list]
en: Empty list
ka: მატივი ამოცანების სია

en: KDE Documentation
ka: KDE -ის დოკუმენტაცია

[ctx: Default dictionary]
en: Default
ka: ნაგულისხმები

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, selectedDictionaryDetails)
en: &Selected Dictionary
ka: &არჩეული ლექსიკონი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dictionaryNameLabel)
en: &Name:
ka: &სახელი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: Add D&ictionary...
ka: &ლექსიკონის დამატება...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteButton)
en: &Delete Dictionary
ka: &ლექსიკონის წაშლა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, moveUpButton)
en: Move &Up
ka: აწევა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, moveDownButton)
en: &Move Down
ka: &ქვემოთ ჩამოწევა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, exportButton)
en: &Export Dictionary...
ka: &ლექსიკონის გატანა...

en: Dictionary
ka: ლექსიკონი

en: Language
ka: ენა

en: without name
ka: სახელის გარეშე

en: Export Dictionary
ka: ლექსიკონის გატანა

en: Creating Word List
ka: სიტყვების სიის შექმნა

en: Merging dictionaries...
ka: ლექსიკონების შერწყმა...

en: Parsing file...
ka: ფაილის დამუშავება...

en: Parsing directory...
ka: საქაღალდის დამუშავება...

en: Performing spell check...
ka: მართლწერის შემოწმება...
