kmouth - en to ne translation catalogue (168 entries)

en: Initial Configuration - KMouth
ne: सुरुआत कन्फिगरेसन - केडीई माउथ

en: Text-to-Speech Configuration
ne: पाठ वाचक कन्फिगरेसन

en: Initial Phrase Book
ne: सुरुको वाक्यांश पुस्तक

en: Word Completion
ne: शब्द समाप्ति

en: &Open as History...
ne: इतिहासको रूपमा खोल्नुहोस्...

en: Opens an existing file as history
ne: इतिहासको रूपमा अवस्थित फाइल खोल्छ

en: Save &History As...
ne: यस रूपमा इतिहास बचत गर्नुहोस्...

en: Saves the actual history as...
ne: यस रूपमा वास्तविक इतिहास बचत गर्छ...

en: &Print History...
ne: मुद्रण इतिहास...

en: Prints out the actual history
ne: वास्तविक इतिहास मुद्रण गर्छ

en: Quits the application
ne: अनुप्रयोग नष्ट गर्छ

en: Cuts the selected section and puts it to the clipboard
ne: चयन गरिएको खण्ड काट्छ र यसलाई क्लिपबोर्डमा राख्छ

en: Cuts the selected section and puts it to the clipboard. If there is some text selected in the edit field it is placed it on the clipboard. Otherwise the selected sentences in the history (if any) are placed on the clipboard.
ne: चयन गरिएको खण्ड काट्छ र यसलाई क्लिपबोर्डमा राख्दछ । यदि सम्पादन फिल्डमा केही पाठ चयन गरिएको छ भने यसलाई क्लिपबोर्ड माथि राखिन्छ । अन्यथा इतिहासमा चयन गरिएका (यदि भएमा) वाक्य क्लिपबोर्डमा राखिन्छ ।

en: Copies the selected section to the clipboard
ne: चयन गरिएको खण्ड क्लिपबोर्डमा प्रतिलिपि गर्छ

en: Copies the selected section to the clipboard. If there is some text selected in the edit field it is copied to the clipboard. Otherwise the selected sentences in the history (if any) are copied to the clipboard.
ne: चयन गरिएका खण्ड क्लिपबोर्डमा प्रतिलिपि गर्छ । यदि सम्पादन फिल्डमा केही पाठ चयन गरिएको भएमा यसलाई क्लिपबोर्डमा प्रतिलिपि गर्नेछ । अन्यथा इतिहासमा (यदि भएमा) चयन गरिएका वाक्य क्लिपबोर्डमा प्रतिलिपि हुन्छन् ।

en: Pastes the clipboard contents at the current cursor position into the edit field.
ne: क्लिपबोर्ड सामाग्री सम्पादन फिल्डको हालको कर्सर स्थितिमा टाँस्दछ ।

en: Speaks the currently active sentence(s)
ne: हालै सक्रिय पारिएको वाक्य(हरू) बोल्दछ

en: Speaks the currently active sentence(s). If there is some text in the edit field it is spoken. Otherwise the selected sentences in the history (if any) are spoken.
ne: हालै सक्रिय पारिएका वाक्य(हरू) बोल्दछ । यदि सम्पादन फिल्डमा केही पाठ भएमा यो बोलिने छ । अन्यथा इतिहासमा चयन गरिएका वाक्य (यदि भएमा) बोलिने छ ।

en: &Edit...
ne: सम्पादन गर्नुहोस्...

en: Show P&hrasebook Bar
ne: वाक्यांश पुस्तकपट्टी देखाउनुहोस्

en: Enables/disables the phrasebook bar
ne: वाक्यांश पुस्तकपट्टी सक्षम/अक्षम पार्छ

en: Enables/disables the statusbar
ne: स्थितिपट्टी सक्षम/अक्षम पार्छ

en: &Configure KMouth...
ne: केडीई माउथ कन्फिगर गर्नुहोस्...

en: Opens the configuration dialog
ne: कन्फिगरेसन संवाद खोल्छ

en: &Speak
ne: बोल्नुहोस्

en: Speaks the currently selected phrases in the history
ne: इतिहासमा हालै चयन गरिएका वाक्यांश बोल्दछ

en: Deletes the currently selected phrases from the history
ne: इतिहासमा हालै चयन गरिएका वाक्यांश मेट्दछ

en: Cu&t
ne: काट्नुहोस्

en: Cuts the currently selected phrases from the history and puts them to the clipboard
ne: इतिहासमा हालै चयन गरिएका वाक्यांश काट्छ र तीनलाई क्लिपबोर्डमा राख्छ

en: Copies the currently selected phrases from the history to the clipboard
ne: इतिहासमा हालै चयन गरिएका वाक्यांश क्लिपबोर्डमा प्रतिलिपि गर्छ

en: Select &All Entries
ne: सबै प्रविष्टि चयन गर्नुहोस्

en: Selects all phrases in the history
ne: इतिहासका सबै वाक्यांश चयन गर्छ

en: D&eselect All Entries
ne: सबै प्रविष्टि चयनबाट हटाउनुहोस्

en: Deselects all phrases in the history
ne: इतिहासका सबै वाक्यांश चयनबाट हटाउछ

en: Opening file...
ne: फाइल खुल्दैछ...

en: Saving history with a new filename...
ne: इतिहास नयाँ फाइल नाममा बचत गर्दैछ...

en: Printing...
ne: मुद्रण गर्दैछ...

en: Toggling menubar...
ne: मेनुपट्टी टगल गर्दैछ...

en: Toggling toolbar...
ne: उपकरणपट्टी टगल गर्दैछ...

en: Toggling phrasebook bar...
ne: वाक्यांश पुस्तकपट्टी टगल गर्दैछ...

en: Toggle the statusbar...
ne: स्थितिपट्टी टगल गर्दैछ...

note: i18n: ectx: Menu (phrasebooks)
en: &Phrase Books
ne: वाक्यांश पुस्तक

en: KMouth
ne: केडीई माउथ

en: A type-and-say front end for speech synthesizers
ne: संवाद सिन्थेसाइजरका लागि टाइप-एन्ड-से फ्रन्टइन्ड

en: Tips, extended phrase books
ne: टिप, विस्तारित वाक्यांश पुस्तक

en: History file to open
ne: खोल्नका लागि इतिहास फाइल

en: &Preferences
ne: प्राथमिकता

en: &Text-to-Speech
ne: पाठ वाचक

en: General Options
ne: साधारण विकल्प

en: Please decide which phrase books you need:
ne: कृपया तपाईँलाई आवश्यक वाक्यांश पुस्तक निश्चय गर्नुहोस्:

en: Book
ne: पुस्तक

en: The file %1 already exists. Do you want to overwrite it?
ne: %1 फाइल पहिले नै अवस्थित छ । तपाईँ यसमा अधिलेखन गर्न चाहनुहुन्छ ?

en: File Exists
ne: फाइल अवस्थित छ

en: &Overwrite
ne: अधिलेखन गर्नुहोस्

en: Your chosen filename <i>%1</i> has a different extension than <i>.phrasebook</i>. Do you wish to add <i>.phrasebook</i> to the filename?
ne: तपाईँले रोजेको फाइलनाम <i>%1</i> मा <i>.phrasebook</i> मा भन्दा फरक विस्तार छन् । तपाईँ फाइलनाममा <i>.phrasebook</i> थाप्न चाहनुहुन्छ?

en: File Extension
ne: फाइल विस्तार

en: Do Not Add
ne: नथप्नुहोस्

en: Your chosen filename <i>%1</i> has the extension <i>.phrasebook</i>. Do you wish to save in phrasebook format?
ne: तपाईँले रोजेको <i>%1</i> फाइलनाममा <i>.phrasebook</i> छन् । तपाईँ वाक्यांश पुस्तक ढाँचामा बचत गर्न चाहनुहुन्छ?

en: As Phrasebook
ne: वाक्यांश पुस्तक जस्तै

en: As Plain Text
ne: सादा पाठ जस्तै

en: Phrase
ne: वाक्यांश

en: Shortcut
ne: सर्टकट

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PhraseBookDialog)
en: Phrase Book
ne: वाक्यांश पुस्तक

en: &New Phrase
ne: नयाँ वाक्यांश

en: Adds a new phrase
ne: नयाँ वाक्यांश थप्दछ

en: New Phrase &Book
ne: नयाँ वाक्यांश पुस्तक

en: Adds a new phrase book into which other books and phrases can be placed
ne: अन्य पुस्तक वा वाक्यांश राख्न सकिने ठाउँमा नया वाक्यांश पुस्तक थप्दछ

en: Saves the phrase book onto the hard disk
ne: हार्डडिस्कमा वाक्यांश पुस्तक बचत गर्छ

en: &Import...
ne: आयात...

en: Imports a file and adds its contents to the phrase book
ne: फाइल आयात गर्छ र यसका सामाग्रीलाई वाक्यांश पुस्तकमा थप्दछ

en: I&mport Standard Phrase Book
ne: मानक वाक्यांश पुस्तक आयात गर्नुहोस्

en: Imports a standard phrase book and adds its contents to the phrase book
ne: मानक वाक्यांश पुस्तक आयात गर्छ र यसका सामाग्री वाक्यांश पुस्तकमा थप्दछ

en: &Export...
ne: निर्यात...

en: Exports the currently selected phrase(s) or phrase book(s) into a file
ne: हालै चयन गरिएका वाक्यांश(हरू) वा वाक्यांश पुस्तक(हरू) फाइलमा निर्यात गर्छ

en: Closes the window
ne: सञ्झ्याल बन्द गर्दछ

en: Cuts the currently selected entries from the phrase book and puts it to the clipboard
ne: हालै चयन गरिएका प्रविष्टि वाक्यांश पुस्तकबाट काट्छ र यसलाई क्लिपबोर्डमा राख्छ

en: Copies the currently selected entry from the phrase book to the clipboard
ne: हालै चयन गरिएका प्रविष्टि वाक्यांश पुस्तकबाट क्लिपबोर्डमा प्रतिलिपि गर्छ

en: Deletes the selected entries from the phrase book
ne: वाक्यांश पुस्तकमा चयन गरिएका प्रविष्टि मेट्छ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel)
en: Text of the &phrase:
ne: वाक्यांशको पाठ:

en: Name of the &phrase book:
ne: वाक्यांश पुस्तकको नाम:

en: Closing "Phrase Book" Window
ne: "वाक्यांश पुस्तक" सञ्झ्याल बन्द

en: (New Phrase Book)
ne: (नयाँ वाक्यांश पुस्तक)

en: (New Phrase)
ne: (नयाँ वाक्यांश)

en: Import Phrasebook
ne: वाक्यांश पुस्तक आयात गर्नुहोस्

en: There was an error loading file
    %1
ne: फाइल लोड गर्दा त्रुटि थियो
    %1

en: Export Phrase Book
ne: वाक्यांश पुस्तक निर्यात गर्नुहोस्

en: There was an error saving file
    %1
ne: फाइल बचत गर्दा त्रुटि थियो
    %1

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, phrasebox)
en: &Currently Selected Phrase or Phrase Book
ne: हालै चयन गरिएको वाक्यांश वा वाक्यांश पुस्तक

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KKeySequenceWidget, keyButton)
en: By clicking on this button you can select the keyboard shortcut associated with the selected phrase.
ne: यो बटनमा क्लिक गरेर तपाईँले चयन गरिएको वाक्यांशसँग सम्बन्धित सर्टकट कुञ्जीपाटी चयन गर्न सक्नुहुन्छ ।

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, lineEdit) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel)
en: With this line edit you define the name of a sub-phrasebook or the contents of a phrase.
ne: यो लाइन सम्पादनमा तपाईँले सहायक वाक्यांश पुस्तक वा वाक्यांशको सामाग्री परिभाषित गर्नुहोस् ।

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, noKey)
en: If you select this option then the selected phrase will not be reachable by a keyboard shortcut.
ne: तपाईँले यो विकल्प चयन गरेपछि चयन गरिएको वाक्यांश कुञ्जिपाटी सर्टकटद्वारा पहुँचयोग्य हुनेछैन ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, noKey)
en: &None
ne: कुनै होइन

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, customKey)
en: If you select this option then the selected phrase will be reachable by a keyboard shortcut. You can change the shortcut with the button next to this option.
ne: तपाईँले यो विकल्प चयन गरेपछि चयन गरिएको वाक्यांश कुञ्जिपाटी सर्टकटद्वारा पहुँचयोग्य हुनेछ । तपाईँले यो विकल्पमा पछिल्लो बटनले सर्टकट परिवर्तन गर्न सक्नुहुन्छ ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, customKey)
en: C&ustom
ne: अनुकूल

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, shortcutLabel)
en: Shortcut for the phrase:
ne: वाक्यांशका लागि सर्टकट:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTreeView, treeView)
en: This list contains the current phrase book in a tree structure. You can select and modify individual phrases and sub phrase books
ne: यो सूचीले हालको वाक्यांश पुस्तक ट्री संरचनामा समावेश गर्छ । तपाईँले व्यक्तिगत वाक्यांश र सहायक वाक्यांश पुस्तक चयन गर्न र परिमार्जन गर्न सक्नुहुन्छ ।

en: This list contains the history of spoken sentences. You can select sentences and press the speak button for re-speaking.
ne: यो सूचीले इतिहासमा वाचन गरिएका वाक्य समावेश गर्छ । तपाईँले वाक्य चयन गर्न र पुन: वाचन गर्नका लागि वाचन बटन थिच्न सक्नुहुन्छ ।

en: Into this edit field you can type a phrase. Click on the speak button in order to speak the entered phrase.
ne: यो सम्पादन फिल्डमा तपाईँले वाक्यांश लेख्न सक्नुहुन्छ । प्रविष्ट गरिएका वाक्यांश वाचन गर्नका लागि वाचन बटनमा क्लिक गर्नुहोस् ।

en: Open File as History
ne: इतिहासको रुपमा फाइल खोल्नुहोस्

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PreferencesUI)
en: Preferences
ne: प्राथमिकता

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, speakLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, speakCombo)
en: This combo box specifies whether selected phrases of the phrase book are immediately spoken or just inserted into the edit field.
ne: यो कम्बो बाकसले वाक्यांश पुस्तकको चयन गरिएका वाक्यांश तुरुन्त वाचन गरिन्छ वा केबल सम्पादन फिल्डमा घुसाइन्छ भनेर निर्दिष्ट गर्छ ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, speakLabel)
en: &Selection of phrases in the phrase book:
ne: वाक्यांश पुस्तिकामा वाक्यांशको चयन:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, speakCombo)
en: Speak Immediately
ne: तुरुन्त वाचन गर्नुहोस्

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, speakCombo)
en: Insert Into Edit Field
ne: सम्पादन फिल्डमा घुसाउनुहोस्

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, closeLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, closeCombo)
en: This combo box specifies whether the phrase book is automatically saved when the edit window is closed.
ne: यो कम्बो बाकसले सम्पादन सञ्झ्याल बन्द गर्दा वाक्यांश पुस्तक स्वत: बचत हुने वा नहुने निर्दिष्ट गर्छ ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, closeLabel)
en: Closing the phrase &book edit window:
ne: वाक्यांश पुस्तक सम्पादन सञ्झ्याल बन्द:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, closeCombo)
en: Save Phrase Book
ne: वाक्यांश पुस्तक बचत गर्नुहोस्

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, closeCombo)
en: Discard Changes
ne: परिवर्तनहरू छोड्नुहोस्

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, closeCombo)
en: Ask Whether to Save
ne: बचत गर्ने वा नगर्ने सोध्नुहोस्

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, texttospeechconfigurationui)
en: Text-to-Speech
ne: पाठ वाचक

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, urlLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, urlReq)
en: This field specifies both the command used for speaking texts and its parameters. KMouth knows the following placeholders:
    %t -- the text that should be spoken
    %f -- the name of a file containing the text
    %l -- the language code
    %% -- a percent sign
ne: यो फिल्डले वाचन पाठ र यसका परिमिति दुबैका लागि प्रयोग हुने आदेश निर्दिष्ट गर्छ । केडीई माउथले निम्न प्लेसहोल्डर पहिचान गर्छ:
    %t -- वाचन गर्नुपर्ने पाठ
    %f -- पाठ सामवेश भएको फाइलको नाम
    %l -- भाषा सङ्केत
    %% -- प्रतिशत चिन्ह

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, stdInButton)
en: This check box specifies whether the text is sent as standard input to the speech synthesizer.
ne: यो जाँच बाकसले वाचन सिन्थेसाइजर मानक आगतका रुपमा पाठ पठाएको नपठाएको निर्दिष्ट गर्छ ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, stdInButton)
en: Send the data as standard &input
ne: मानक आगतका रुपमा डेटा पठाउनुहोस्

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, characterCodingLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, characterCodingBox)
en: This combo box specifies which character encoding is used for passing the text.
ne: यो कम्बो बाकसले पाठलाई पास गर्नका लागि प्रयोग गर्ने सङ्केतन निर्दिष्ट गर्छ ।

en: Unicode
ne: यूनिकोड

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, spellCheckBox)
en: If you select this check box the words are spell-checked before they are inserted into the new dictionary.
ne: तपाईँले यो जाँच बाकस चयन गरेमा शब्दहरू नयाँ शब्दकोशमा घुसाउनु भन्दा पहिले हिज्जे परीक्षण गरिन्छन् ।

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, encodingLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, encodingCombo)
en: With this combo box you select the character encoding used to load text files. This combo box is not used for XML files or for dictionary files.
ne: यो कम्बोबाकसमा तपाईँले पाठ फाइल लोड गर्न प्रयोग गरिएको सङ्केतन क्यारेक्टर चयन गर्नुहोस् । यो कम्बोबाकस XML फाइल वा शब्दकोश फाइलका लागि प्रयोग गरिने छैन ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, encodingLabel)
en: Character &encoding:
ne: क्यारेक्टर सङ्केतन:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, urlLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, url)
en: With this input field you specify which file you want to load for creating the new dictionary.
ne: यो आगत फिल्डमा तपाईँले नयाँ शब्दकोश सिर्जना गर्नका लागि लोड गर्न चाहेको फाइल निर्दिष्ट गर्नुहुनेछ ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, urlLabel)
en: &Filename:
ne: फाइलनाम:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, ooDictURL)
en: With this input field you select the OpenOffice.org directory that will be used to spellcheck the words of the new dictionary.
ne: यो आगत फिल्डमा तपाईँले नयाँ शब्दकोशमा हिज्जे परीक्षण गर्न प्रयोग गरिने OpenOffice.org डाइरेक्टरी चयन गर्नुहोस् ।

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, languageLabel)
en: With this combo box you decide which language should be associated with the new dictionary.
ne: यो कम्बो बाकसमा तपाईँले नयाँ शब्दकोशमा हुने भाषा निर्णय गर्न सक्नुहुन्छ ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, languageLabel)
en: &Language:
ne: भाषा:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, createButton)
en: C&reate new dictionary:
ne: नयाँ शब्दकोश सिर्जना गर्नुहोस्:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, createButton)
en: If you select this box a new dictionary is created by either loading a dictionary file or by counting the individual words in a text.
ne: तपाईँले यो बाकस चयन गरेमा शब्दकोश फाइल लोड वा पाठमा व्यक्तिगत शब्द गणना गरे अनुरुप एउटा नयाँ शब्दकोश सिर्जना गरिने छ ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mergeButton)
en: &Merge dictionaries
ne: शब्दकोशहरू गाभ्नुहोस्

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, mergeButton)
en: If you select this box a new dictionary is created by merging existing dictionaries.
ne: तपाईँले यो बाकस चयन गरेमा अवस्थित शब्दकोश गाभेर नयाँ शब्दकोश सिर्जना गरिनेछ ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, fileButton)
en: From &file
ne: फाइलबाट

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, fileButton)
en: If you select this box a new dictionary is created by loading a file. You may either select an XML file, a standard text file or a file containing a word completion dictionary. If you select a standard text file or an XML file the frequentness of the individual words is detected by simply counting the occurrences of each word.
ne: तपाईँले यो बाकस चयन गरेमा फाइल लोड गरेर एउटा नयाँ शब्दकोश सिर्जना गरिने छ । तपाईँले XML फाइल, एउटा मानक पाठ फाइल वा शब्द समाप्ति शब्दकोश चयन गर्न सक्नुहुनेछ । यदि तपाईँले मानक पाठ फाइल वा XML फाइल चयन गरेमा व्यक्तिगत शब्दको पुनरावृत्ती केवल प्रत्येक शब्दका घटना गणना गरेर पत्ता लगाइन्छ ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kdeDocButton)
en: From &KDE documentation
ne: केडीई मिसिलीकरणबाट

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, kdeDocButton)
en: If you select this box a new dictionary is created by parsing the KDE documentation. The frequentness of the individual words is detect by simply counting the occurrences of each word.
ne: तपाईँले यो बाकस चयन गरेमा केडीई मिसिलीकरण पद वर्णन गरे अनुरुप नयाँ शब्दकोश सिर्जना गरिन्छ । व्यक्तिगत शब्दको पुनरावृत्ती केबल प्रत्येक शब्दका घटना गणना गरेर पत्ता लगाइन्छ ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, directoryButton)
en: From f&older
ne: फोल्डरबाट

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, directoryButton)
en: If you select this box a new dictionary is created by loading all files in a folder and its subdirectories.
ne: तपाईँले यो बाकस चयन गरेमा फोल्डर र यसका सहायक डाइरेक्टरीमा सबै फाइल लोड गरेर नयाँ शब्दकोश सिर्जना गरिनेछ ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, emptyButton)
en: Create an &empty wordlist
ne: एउट खाली शब्दसूची सिर्जना गर्नुहोस्

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, emptyButton)
en: If you select this box a blank dictionary without any entries is created. As KMouth automatically adds newly typed words to the dictionaries it will learn your vocabulary with the time.
ne: तपाईँले यो बाकस चयन गरेमा कुनै पनि प्रविष्टि सिर्जना नगरिएको एउटा खाली शब्दकोश सिर्जना गरिने छ । केडीई माउथले स्वचालित रुपमा नयाँ टाइप गरिएका शब्द शब्दकोशमा थप्दछ ।

en: Source of New Dictionary (1)
ne: नयाँ शब्दकोशको स्रोत (१)

en: Source of New Dictionary (2)
ne: नयाँ शब्दकोशको स्रोत (२)

en: With this input field you specify which directory you want to load for creating the new dictionary.
ne: यो आगत फिल्डमा तपाईँले नयाँ शब्दकोश सिर्जना गर्दा लोड गर्न चाहनुभएको डाइरेक्टरी निर्दिष्ट गर्नुहुन्छ ।

en: Merge result
ne: गाभेको नतिजा

[ctx: In the sense of a blank word list]
en: Empty list
ne: खाली सूची

en: KDE Documentation
ne: केडीई मिसिलीकरण

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, spellCheckBox)
en: If you select this check box the words from the KDE documentation are spell-checked before they are inserted into the new dictionary.
ne: तपाईँले यो जाँच बाकस चयन गरेमा नयाँ शब्दकोशमा घुसाउनु भन्दा पहिले केडीई मिसिलीकरणबाट हिज्जे परीक्षण गरिन्छ ।

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, languageLabel)
en: With this combo box you select which of the installed languages is used for creating the new dictionary. KMouth will only parse documentation files of this language.
ne: यो कम्बो बाकसमा तपाईँले नयाँ शब्दकोश सिर्जना गर्नका लागि स्थापना गरिएको भाषा प्रयोग गर्नलाई कुनै चयन गर्न सक्नुहुन्छ । केडीई माउथले यो भाषाको मिसिलीकरण मात्र पद वर्णन गर्नेछ ।

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, selectedDictionaryDetails)
en: &Selected Dictionary
ne: चयन गरिएको शब्दकोश

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, languageLabel)
en: With this combo box you select the language associated with the selected dictionary.
ne: यो कम्बो बाकसमा तपाईँले चयन गरिएका शब्दकोशसँग सम्बन्धित भाषा चयन गर्नुहुन्छ ।

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, dictionaryNameLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, dictionaryName)
en: With this input field you specify the name of the selected dictionary.
ne: यो आगत फिल्डमा तपाईँले चयन गरिएका शब्दकोशको नाम निर्दिष्ट गर्नुहोस् ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dictionaryNameLabel)
en: &Name:
ne: नाम:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, addButton)
en: With this button you can add a new dictionary to the list of available dictionaries.
ne: यो बटनले तपाईँले उपलब्ध शब्दकोशको सूचीमा नयाँ शब्दकोश थप्न सक्नुहुन्छ ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: Add D&ictionary...
ne: शब्दकोश थप्नुहोस्...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, deleteButton)
en: With this button you delete the selected dictionary.
ne: यो बटनले तपाईँले चयन गरिएका शब्दकोश मट्नुहुन्छ ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteButton)
en: &Delete Dictionary
ne: शब्दकोश मेट्नुहोस्

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, moveUpButton)
en: With this button you move the selected dictionary up.
ne: यो बटनले तपाईँले चयन गरिएका शब्दकोश माथि सार्नुहुन्छ ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, moveUpButton)
en: Move &Up
ne: माथि सार्नुहोस्

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, moveDownButton)
en: With this button you move the selected dictionary down.
ne: यो बटनले तपाईँले चयन गरिएका शब्दकोश तल सार्नुहुन्छ ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, moveDownButton)
en: &Move Down
ne: तल सार्नुहोस्

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, exportButton)
en: With this button you export the selected dictionary to a file.
ne: यो बटनले तपाईँले चयन गरिएको शब्दकोश फाइलमा निर्यात गर्नुहुन्छ ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, exportButton)
en: &Export Dictionary...
ne: शब्दकोश निर्यात गर्नुहोस्...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTableView, dictionaryView)
en: This list contains all available dictionaries for the word completion. KMouth will display a combo box next to the edit field in the main window if this list contains more than one dictionary. You can use this combo box in order to select the dictionary that actually gets used for the word completion.
ne: यो सूचीले शब्द समाप्तिका लागि उपलब्ध सबै सूची समावेश गर्छ । यदि यो सूचिले एक भन्दा बढी शब्दकोश समावेश गरेमा केडीई माउथले सम्पादन फिल्डमा अर्को कम्बोबाकस प्रदर्शन गर्नेछ । तपाईँले यो कम्बोबाकसलाई शब्द समाप्तिका लागि प्रयोग गरिने प्राप्त शब्दकोश चयन गर्न प्रयोग गर्न सक्नुहुन्छ ।

en: Dictionary
ne: शब्दकोश

en: Language
ne: भाषा

en: without name
ne: नाम बिना

en: Export Dictionary
ne: शब्दकोश निर्यात गर्नुहोस्

en: Creating Word List
ne: शब्द सूची सिर्जना गर्दैछ

en: Parsing the KDE documentation...
ne: केडीई मिसिलीकरण पद वर्णन गर्दैछ...

en: Merging dictionaries...
ne: शब्दकोश गाभ्दैछ...

en: Parsing file...
ne: फाइल पद वर्णन गर्दैछ...

en: Parsing directory...
ne: शब्दकोश पद वर्णन गर्दैछ...

en: Performing spell check...
ne: हिज्जे परीक्षण सम्पादन गर्दैछ...
