kmouth - en to oc translation catalogue (28 entries)

en: Word Completion
oc: Completatge de mots

en: Quits the application
oc: Sortís del programa

en: &Edit...
oc: &Edicion...

en: &Delete
oc: &Suprimir

en: &Copy
oc: &Copiar

en: Printing...
oc: Estampatge...

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
oc: &Fichièr

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
oc: &Edicion

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
oc: &Paramètres

en: Configuration
oc: Configuracion

en: General Options
oc: Opcions generalas

en: Book
oc: Libre

en: File Exists
oc: Lo fichièr existís

en: &Overwrite
oc: &Espotir

en: Add
oc: Apondre

en: Do Not Add
oc: Apondre pas

en: Shortcut
oc: Acorchi

en: &Import...
oc: &Importar...

en: &Export...
oc: &Exportar...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, noKey)
en: &None
oc: &Pas cap

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, customKey)
en: C&ustom
oc: &Personalizat

en: Save As
oc: Enregistrar coma

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PreferencesUI)
en: Preferences
oc: Preferéncias

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, languageLabel)
en: &Language:
oc: &Lenga :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dictionaryNameLabel)
en: &Name:
oc: &Nom :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, moveUpButton)
en: Move &Up
oc: &Pujar

en: Dictionary
oc: Diccionari

en: Language
oc: Lenga
