kmouth - en to sr@ijekavian translation catalogue (202 entries)

en: Initial Configuration - KMouth
sr@ijekavian: Почетно подешавање — К‑уста

en: Text-to-Speech Configuration
sr@ijekavian: Подешавање текста‑у‑говор

en: Initial Phrase Book
sr@ijekavian: Почетна књига израза

en: Word Completion
sr@ijekavian: Допуна ријечи

en: &Open as History...
sr@ijekavian: &Отвори као историјат...

en: Opens an existing file as history
sr@ijekavian: Отвара постојећи фајл као историјат

en: Save &History As...
sr@ijekavian: Сачувај &историјат као...

en: Saves the actual history as...
sr@ijekavian: Уписује текући историјат као...

en: &Print History...
sr@ijekavian: Ш&тампај историјат...

en: Prints out the actual history
sr@ijekavian: Штампа текући историјат

en: Quits the application
sr@ijekavian: Напушта програм

en: Cuts the selected section and puts it to the clipboard
sr@ijekavian: Исијеца изабрани одјељак и ставља га у клипборд

en: Cuts the selected section and puts it to the clipboard. If there is some text selected in the edit field it is placed it on the clipboard. Otherwise the selected sentences in the history (if any) are placed on the clipboard.
sr@ijekavian: Исијеца изабрани одјељак и ставља га у клипборд. Ако је неки текст изабран у пољу за уређивање, ставља се у клипборд. У супротном, у клипборд се стављају изабране реченице из историјата (ако их има).

en: Copies the selected section to the clipboard
sr@ijekavian: Копира тренутни избор у клипборд

en: Copies the selected section to the clipboard. If there is some text selected in the edit field it is copied to the clipboard. Otherwise the selected sentences in the history (if any) are copied to the clipboard.
sr@ijekavian: Копира тренутни избор у клипборд. Ако је неки текст изабран у пољу за уређивање, копира се у клипборд. У супротном, у клипборд се копирају изабране реченице из историјата (ако их има).

en: Pastes the clipboard contents to current position
sr@ijekavian: Наљепљује садржај клипборда на текући положај.

en: Pastes the clipboard contents at the current cursor position into the edit field.
sr@ijekavian: Наљепљује садржај клипборда на текући положај курсора у пољу за уређивање.

[ctx: Start speaking]
en: &Speak
sr@ijekavian: &Изговори

en: Speaks the currently active sentence(s)
sr@ijekavian: Изговара тренутно активне реченице

en: Speaks the currently active sentence(s). If there is some text in the edit field it is spoken. Otherwise the selected sentences in the history (if any) are spoken.
sr@ijekavian: Изговара тренутно активне реченице. Ако има текста у пољу за уређивање, изговара се. У супротном, изговарају се изабране реченице из историјата (ако их има).

en: &Edit...
sr@ijekavian: &Уреди...

en: Show P&hrasebook Bar
sr@ijekavian: Прикажи траку књиге &израза

en: Enables/disables the phrasebook bar
sr@ijekavian: Укључује/искључује траку књиге израза

en: Enables/disables the statusbar
sr@ijekavian: Укључује/искључује траку стања

en: &Configure KMouth...
sr@ijekavian: &Подеси К‑уста...

en: Opens the configuration dialog
sr@ijekavian: Отвара дијалог за подешавање

en: &Speak
sr@ijekavian: &Изговори

en: Speaks the currently selected phrases in the history
sr@ijekavian: Изговара тренутно изабрани израз у историјату

en: &Delete
sr@ijekavian: &Обриши

en: Deletes the currently selected phrases from the history
sr@ijekavian: Уклања тренутно изабрани израз из историјата

en: Cu&t
sr@ijekavian: &Исијеци

en: Cuts the currently selected phrases from the history and puts them to the clipboard
sr@ijekavian: Исијеца тренутно изабране изразе из историјата и ставља их у клипборд

en: &Copy
sr@ijekavian: &Копирај

en: Copies the currently selected phrases from the history to the clipboard
sr@ijekavian: Копира тренутно изабране изразе из историјата у клипборд

en: Select &All Entries
sr@ijekavian: Изабери &све ставке

en: Selects all phrases in the history
sr@ijekavian: Бира све изразе у историјату

en: D&eselect All Entries
sr@ijekavian: Поништи сав &избор

en: Deselects all phrases in the history
sr@ijekavian: Поништава избор свих израза у историјату

[ctx: The job is done]
en: Ready.
sr@ijekavian: Спреман.

en: Opening file...
sr@ijekavian: Отварам фајл...

en: Saving history with a new filename...
sr@ijekavian: Уписујем историјат са новим именом фајла...

en: Printing...
sr@ijekavian: Штампам...

[ctx: Shutting down the application]
en: Exiting...
sr@ijekavian: Излазим...

en: Toggling menubar...
sr@ijekavian: Укључујем/искључујем траку менија...

en: Toggling toolbar...
sr@ijekavian: Укључујем/искључујем траку алатки...

en: Toggling phrasebook bar...
sr@ijekavian: Укључујем/искључујем траку књиге израза...

en: Toggle the statusbar...
sr@ijekavian: Укључујем/искључујем траку стања...

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
sr@ijekavian: &Фајл

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
sr@ijekavian: &Уређивање

note: i18n: ectx: Menu (phrasebooks)
en: &Phrase Books
sr@ijekavian: &Књиге израза

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
sr@ijekavian: &Подешавање

en: KMouth
sr@ijekavian: К‑уста

en: A type-and-say front end for speech synthesizers
sr@ijekavian: „Упиши и изговори“ прочеље за синтетизаторе говора

en: (c) 2002/2003, Gunnar Schmi Dt
sr@ijekavian: © 2002–2003, Гунар Шмит

en: Gunnar Schmi Dt
sr@ijekavian: Гунар Шмит

en: Original Author
sr@ijekavian: Првобитни аутор

en: Jeremy Whiting
sr@ijekavian: Џереми Вајтинг

en: Current Maintainer
sr@ijekavian: Тренутни одржавалац

en: Olaf Schmidt
sr@ijekavian: Олаф Јан Шмит

en: Tips, extended phrase books
sr@ijekavian: Савјети, проширене књиге израза

en: History file to open
sr@ijekavian: Фајл историјата за отварање

en: Configuration
sr@ijekavian: Подешавање

en: &Preferences
sr@ijekavian: &Поставке

en: &Text-to-Speech
sr@ijekavian: &Текст‑у‑говор

en: General Options
sr@ijekavian: Опште опције

en: Please decide which phrase books you need:
sr@ijekavian: Одлучите које књиге израза желите:

en: Book
sr@ijekavian: књига

en: Phrase Books (*.phrasebook);;Plain Text Files (*.txt);;All Files (*)
sr@ijekavian: књиге израза (*.phrasebook);;обични текстуални фајлови (*.txt);;сви фајлови (*)

en: Plain Text Files (*.txt);;Phrase Books (*.phrasebook);;All Files (*)
sr@ijekavian: обични текстуални фајлови (*.txt);;књиге израза (*.phrasebook);;сви фајлови (*)

en: The file %1 already exists. Do you want to overwrite it?
sr@ijekavian: Фајл %1 већ постоји. Желите ли да га пребришете?

en: File Exists
sr@ijekavian: Фајл постоји

en: &Overwrite
sr@ijekavian: &Пребриши

en: Your chosen filename <i>%1</i> has a different extension than <i>.phrasebook</i>. Do you wish to add <i>.phrasebook</i> to the filename?
sr@ijekavian: <html>Изабрано име фајла <tt>%1</tt> има наставак другачији од <tt>.phrasebook</tt>. Желите ли да додате овај наставак имену?</html>

en: File Extension
sr@ijekavian: Наставак фајла

en: Add
sr@ijekavian: Додај

en: Do Not Add
sr@ijekavian: Немој да додаш

en: Your chosen filename <i>%1</i> has the extension <i>.phrasebook</i>. Do you wish to save in phrasebook format?
sr@ijekavian: <html>Изабрано име фајла <tt>%1</tt> има наставак <tt>.phrasebook</tt>. Желите ли да га сачувате као фајл књиге израза?</html>

en: As Phrasebook
sr@ijekavian: Као књига израза

en: As Plain Text
sr@ijekavian: Као обични текст

en: Phrase
sr@ijekavian: израз

en: Shortcut
sr@ijekavian: пречица

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PhraseBookDialog)
en: Phrase Book
sr@ijekavian: Књига израза

en: &New Phrase
sr@ijekavian: &Нови израз

en: Adds a new phrase
sr@ijekavian: Додаје нови израз

en: New Phrase &Book
sr@ijekavian: Нова &књига израза

en: Adds a new phrase book into which other books and phrases can be placed
sr@ijekavian: Додаје нову књигу израза у коју се могу смјестити друге књиге и изрази

en: Saves the phrase book onto the hard disk
sr@ijekavian: Уписује књигу израза на хард‑диск

en: &Import...
sr@ijekavian: &Увези...

en: Imports a file and adds its contents to the phrase book
sr@ijekavian: Увози фајл и додаје његов садржај у књигу израза

en: I&mport Standard Phrase Book
sr@ijekavian: У&вези стандардну књигу израза

en: Imports a standard phrase book and adds its contents to the phrase book
sr@ijekavian: Увози стандардну књигу израза и додаје њен садржај у књигу израза

en: &Export...
sr@ijekavian: &Извези...

en: Exports the currently selected phrase(s) or phrase book(s) into a file
sr@ijekavian: Извози тренутно означене изразе или књиге израза у фајл

en: Closes the window
sr@ijekavian: Затвара прозор

en: Cuts the currently selected entries from the phrase book and puts it to the clipboard
sr@ijekavian: Исијеца тренутно изабране изразе из историјата и ставља их у клипборд

en: Copies the currently selected entry from the phrase book to the clipboard
sr@ijekavian: Копира тренутно означени унос из књиге израза у клипборд

en: Deletes the selected entries from the phrase book
sr@ijekavian: Брише означене уносе из књиге израза

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel)
en: Text of the &phrase:
sr@ijekavian: Текст &израза:

en: Name of the &phrase book:
sr@ijekavian: Име књиге &израза:

en: <qt>There are unsaved changes.<br />Do you want to apply the changes before closing the "phrase book" window or discard the changes?</qt>
sr@ijekavian: <qt>Има несачуваних измена.<br />Желите ли да примијените измене прије затварања прозора књиге израза, или да их одбаците?</qt>

en: Closing "Phrase Book" Window
sr@ijekavian: Затварање прозора књиге израза

en: (New Phrase Book)
sr@ijekavian: (Нова књига израза)

en: (New Phrase)
sr@ijekavian: (Нови израз)

en: Import Phrasebook
sr@ijekavian: Увези књигу израза

en: Phrase Books (*.phrasebook);Plain Text Files (*.txt);All Files (*)
sr@ijekavian: књиге израза (*.phrasebook);;обични текстуални фајлови (*.txt);;сви фајлови (*)

en: There was an error loading file
    %1
sr@ijekavian: Грешка при учитавању фајла
    %1

en: Export Phrase Book
sr@ijekavian: Извоз књиге израза

en: Phrase Books (*.phrasebook)
sr@ijekavian: књиге израза (*.phrasebook)

en: There was an error saving file
    %1
sr@ijekavian: Грешка при уписивању фајла
    %1

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, phrasebox)
en: &Currently Selected Phrase or Phrase Book
sr@ijekavian: &Тренутно означени изрази или књиге израза

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KKeySequenceWidget, keyButton)
en: By clicking on this button you can select the keyboard shortcut associated with the selected phrase.
sr@ijekavian: Кликом на ово дугме моћи ћете да изаберете пречицу тастатуре придружену означеном изразу.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, lineEdit) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel)
en: With this line edit you define the name of a sub-phrasebook or the contents of a phrase.
sr@ijekavian: Овдје можете унијети име поткњиге израза или садржај израза.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, noKey)
en: If you select this option then the selected phrase will not be reachable by a keyboard shortcut.
sr@ijekavian: Ако означите ову опцију, изабрани израз неће бити доступан путем пречице са тастатуре.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, noKey)
en: &None
sr@ijekavian: &Ниједна

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, customKey)
en: If you select this option then the selected phrase will be reachable by a keyboard shortcut. You can change the shortcut with the button next to this option.
sr@ijekavian: Ако изаберете ову опцију, изабрани израз биће доступан путем пречице са тастатуре. Пречицу можете мијењати дугметом поред ове опције.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, customKey)
en: C&ustom
sr@ijekavian: &Посебна

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, shortcutLabel)
en: Shortcut for the phrase:
sr@ijekavian: Пречица за израз:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTreeView, treeView)
en: This list contains the current phrase book in a tree structure. You can select and modify individual phrases and sub phrase books
sr@ijekavian: Овај списак даје тренутну књигу израза у облику стабла. Можете бирати и мијењати поједине изразе и поткњиге израза.

en: This list contains the history of spoken sentences. You can select sentences and press the speak button for re-speaking.
sr@ijekavian: Списак даје историјат изговорених реченица. Да би нека реченица била поново изговорена, можете је изабрати и притиснути дугме за изговарање.

en: Into this edit field you can type a phrase. Click on the speak button in order to speak the entered phrase.
sr@ijekavian: У овом пољу можете унијети израз. Кликните на дугме за изговарање да би унијети израз био изговорен.

en: Save As
sr@ijekavian: Уписивање као

en: Open File as History
sr@ijekavian: Отварање фајла као историјата

en: All Files (*);;Phrase Books (*.phrasebook);;Plain Text Files (*.txt)
sr@ijekavian: сви фајлови (*);;књиге израза (*.phrasebook);;обични текстуални фајлови (*.txt)

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PreferencesUI)
en: Preferences
sr@ijekavian: Поставке

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, speakLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, speakCombo)
en: This combo box specifies whether selected phrases of the phrase book are immediately spoken or just inserted into the edit field.
sr@ijekavian: Да ли се изабрани изрази одмах изговарају или се само убацују у поље за уређивање.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, speakLabel)
en: &Selection of phrases in the phrase book:
sr@ijekavian: При &избору израза из књиге:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, speakCombo)
en: Speak Immediately
sr@ijekavian: изговори одмах

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, speakCombo)
en: Insert Into Edit Field
sr@ijekavian: убаци у поље за уређивање

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, closeLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, closeCombo)
en: This combo box specifies whether the phrase book is automatically saved when the edit window is closed.
sr@ijekavian: Да ли књига израза бива аутоматски сачувана када се затвори прозор за уређивање.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, closeLabel)
en: Closing the phrase &book edit window:
sr@ijekavian: При затварању прозора за уређивање &књиге израза:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, closeCombo)
en: Save Phrase Book
sr@ijekavian: сачувај књигу израза

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, closeCombo)
en: Discard Changes
sr@ijekavian: одбаци измјене

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, closeCombo)
en: Ask Whether to Save
sr@ijekavian: питај да ли да се сачува

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, texttospeechconfigurationui)
en: Text-to-Speech
sr@ijekavian: Текст‑у‑говор

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, useQtSpeech)
en: <html><head/><body><p>This check box specifies KMouth tries to use the system speech service prior to calling the speech synthesizer directly. The system speech service is a Qt library which wraps speech-dispatcher on linux, and native speech systems on other platforms.</p></body></html>
sr@ijekavian: <html><head/><body><p>Ова кућица одређује К‑устима да покуша да употријеби системски говорни сервис прије директног позивања синтетизатора говора. Системски говорни сервис је КуТ библиотека која омотава Отправник говора на Линуксу, а самосвојне говорне системе на другим платформама.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useQtSpeech)
en: &Use default speech system
sr@ijekavian: &Подразумевани говорни систем

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, urlLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, urlReq)
en: This field specifies both the command used for speaking texts and its parameters. KMouth knows the following placeholders:
    %t -- the text that should be spoken
    %f -- the name of a file containing the text
    %l -- the language code
    %% -- a percent sign
sr@ijekavian: <html><p>Наредба помоћу које ће се изговарати текст, као и њени параметри. К‑уста познаје сљедеће мјестодржаче:</p><ul><li><tt>%t</tt> — текст који треба изговорити</li><li><tt>%f</tt> — име фајла који садржи текст</li><li><tt>%l</tt> — кôд језика</li><li><tt>%%</tt> — знак процента</li></ul></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, urlLabel)
en: Alternative command for speaking &texts:
sr@ijekavian: &Алтернативна наредба за изговарање текста:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, characterCodingLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, characterCodingBox)
en: This combo box specifies which character encoding is used for passing the text.
sr@ijekavian: Кодирање знакова које се користи при просљеђивању текста.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, characterCodingLabel)
en: Character encodin&g:
sr@ijekavian: Кодирање &знакова:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, stdInButton)
en: This check box specifies whether the text is sent as standard input to the speech synthesizer.
sr@ijekavian: Ова кућица одређује ли се текст шаље синтетизатору као стандардни улаз.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, stdInButton)
en: Send the data as standard &input
sr@ijekavian: Пошаљи податке као стандардни &улаз

[ctx: Local characterset]
en: Local
sr@ijekavian: локално

[ctx: Latin1 characterset]
en: Latin1
sr@ijekavian: латиница‑1

en: Unicode
sr@ijekavian: уникод

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, spellCheckBox)
en: If you select this check box the words are spell-checked before they are inserted into the new dictionary.
sr@ijekavian: Попуните ли ову кућицу, биће провјераван правопис ријечи прије него што буду убачене у нови рјечник.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, spellCheckBox)
en: C&ompare to OpenOffice.org dictionary:
sr@ijekavian: &Упореди са рјечником Опенофиса.орг:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, encodingLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, encodingCombo)
en: With this combo box you select the character encoding used to load text files. This combo box is not used for XML files or for dictionary files.
sr@ijekavian: Овдје бирате које кодирање знакова ће се користити при учитавању текстуалних фајлова. Оно се не користи за ИксМЛ фајлове или за рјечнике.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, encodingLabel)
en: Character &encoding:
sr@ijekavian: Кодирање &знакова:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, urlLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, url)
en: With this input field you specify which file you want to load for creating the new dictionary.
sr@ijekavian: Овдје уносите име фајла који желите да учитате за стварање новог рјечника.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, urlLabel)
en: &Filename:
sr@ijekavian: &Име фајла:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, ooDictURL)
en: With this input field you select the OpenOffice.org directory that will be used to spellcheck the words of the new dictionary.
sr@ijekavian: Овдје одређујете фасциклу Опенофиса.орг која ће се користити за провјеру правописа ријечи из новог рјечника.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, languageLabel)
en: With this combo box you decide which language should be associated with the new dictionary.
sr@ijekavian: Овдје одлучујете који језик ће бити придружен новом рјечнику.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, languageLabel)
en: &Language:
sr@ijekavian: &Језик:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, createButton)
en: C&reate new dictionary:
sr@ijekavian: &Направи нови рјечник:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, createButton)
en: If you select this box a new dictionary is created by either loading a dictionary file or by counting the individual words in a text.
sr@ijekavian: Ако попуните ово, нови рјечник биће направљен или учитавањем фајла рјечника или бројањем појединачних ријечи у тексту.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mergeButton)
en: &Merge dictionaries
sr@ijekavian: &Стопи рјечнике

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, mergeButton)
en: If you select this box a new dictionary is created by merging existing dictionaries.
sr@ijekavian: Ако попуните ово, нови рјечник ће бити направљен стапањем постојећих рјечника.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, fileButton)
en: From &file
sr@ijekavian: Из &фајла

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, fileButton)
en: If you select this box a new dictionary is created by loading a file. You may either select an XML file, a standard text file or a file containing a word completion dictionary. If you select a standard text file or an XML file the frequentness of the individual words is detected by simply counting the occurrences of each word.
sr@ijekavian: Ако попуните ово, нови рјечник се ствара учитавањем из фајла. Можете изабрати ИксМЛ фајл, обичан текстуални фајл или фајл који садржи ријечи-допуне. Ако изаберете текстуални или ИксМЛ фајл, учесталост појединачне ријечи се проналази простим бројањем појављивања сваке ријечи.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kdeDocButton)
en: From &KDE documentation
sr@ijekavian: Из &документације КДЕ‑а

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, kdeDocButton)
en: If you select this box a new dictionary is created by parsing the KDE documentation. The frequentness of the individual words is detect by simply counting the occurrences of each word.
sr@ijekavian: Ако попуните ово, нови рјечник се ствара рашчлањивањем документације КДЕ‑а. Учесталост појединачне ријечи се проналази простим бројањем појављивања сваке ријечи.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, directoryButton)
en: From f&older
sr@ijekavian: Из &фасцикле

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, directoryButton)
en: If you select this box a new dictionary is created by loading all files in a folder and its subdirectories.
sr@ijekavian: Ако попуните ово, нови рјечник се ствара учитавањем свих фајлова из фасцикле и њених потфасцикли.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, emptyButton)
en: Create an &empty wordlist
sr@ijekavian: &Празан списак ријечи

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, emptyButton)
en: If you select this box a blank dictionary without any entries is created. As KMouth automatically adds newly typed words to the dictionaries it will learn your vocabulary with the time.
sr@ijekavian: Ако попуните ово, биће направљен празан рјечник без икаквих уноса. Пошто К‑уста аутоматски додаје новоукуцане ријечи у рјечник, временом ће научити и ваш.

en: Source of New Dictionary (1)
sr@ijekavian: Извор новог рјечника (1)

en: Source of New Dictionary (2)
sr@ijekavian: Извор новог рјечника (2)

[ctx: In which directory is the file located?]
en: &Directory:
sr@ijekavian: &Фасцикла:

en: With this input field you specify which directory you want to load for creating the new dictionary.
sr@ijekavian: У овом пољу задајете фасциклу коју желите да учитате за стварање новог рјечника.

[ctx: Latin characterset]
en: Latin1
sr@ijekavian: латиница‑1

en: Merge result
sr@ijekavian: Резултат стапања

[ctx: In the sense of a blank word list]
en: Empty list
sr@ijekavian: Празан списак

en: KDE Documentation
sr@ijekavian: Документација КДЕ‑а

[ctx: Default dictionary]
en: Default
sr@ijekavian: подразумијевани

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, spellCheckBox)
en: If you select this check box the words from the KDE documentation are spell-checked before they are inserted into the new dictionary.
sr@ijekavian: Ако попуните ову кућицу, биће провјерен правопис ријечи из документације КДЕ‑а пре него што се унесу у нови рјечник.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, languageLabel)
en: With this combo box you select which of the installed languages is used for creating the new dictionary. KMouth will only parse documentation files of this language.
sr@ijekavian: Овдје бирате који од инсталираних језика ће се користити за прављење новог рјечника. К‑уста ће рашчланити само фајлове документације на том језику.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, selectedDictionaryDetails)
en: &Selected Dictionary
sr@ijekavian: &Изабрани рјечник

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, languageLabel)
en: With this combo box you select the language associated with the selected dictionary.
sr@ijekavian: У овом пољу бирате језик придружен изабраном рјечнику.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, dictionaryNameLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, dictionaryName)
en: With this input field you specify the name of the selected dictionary.
sr@ijekavian: Овдје уносите име изабраног рјечника.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dictionaryNameLabel)
en: &Name:
sr@ijekavian: &Име:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, addButton)
en: With this button you can add a new dictionary to the list of available dictionaries.
sr@ijekavian: Овим дугметом можете додати рјечник на списак доступних рјечника.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: Add D&ictionary...
sr@ijekavian: &Додај рјечник...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, deleteButton)
en: With this button you delete the selected dictionary.
sr@ijekavian: Овим дугметом можете обрисати изабрани рјечник.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteButton)
en: &Delete Dictionary
sr@ijekavian: &Обриши рјечник

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, moveUpButton)
en: With this button you move the selected dictionary up.
sr@ijekavian: Овим дугметом помијерате означени рјечник нагоре.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, moveUpButton)
en: Move &Up
sr@ijekavian: Помјери на&горе

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, moveDownButton)
en: With this button you move the selected dictionary down.
sr@ijekavian: Овим дугметом помијерате означени рјечник надоље.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, moveDownButton)
en: &Move Down
sr@ijekavian: Помјери над&оље

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, exportButton)
en: With this button you export the selected dictionary to a file.
sr@ijekavian: Овим дугметом можете извести изабрани рјечник у фајл.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, exportButton)
en: &Export Dictionary...
sr@ijekavian: &Извези рјечник...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTableView, dictionaryView)
en: This list contains all available dictionaries for the word completion. KMouth will display a combo box next to the edit field in the main window if this list contains more than one dictionary. You can use this combo box in order to select the dictionary that actually gets used for the word completion.
sr@ijekavian: Списак свих доступних рјечника за допуну ријечи. Ако садржи више од једног рјечника, К‑уста ће приказати падајући списак поред поља за уређивање у главном прозору. Њиме можете изабрати рјечник који ће бити коришћен за допуну ријечи.

en: Dictionary
sr@ijekavian: рјечник

en: Language
sr@ijekavian: језик

en: without name
sr@ijekavian: без имена

en: Export Dictionary
sr@ijekavian: Извоз рјечника

en: Creating Word List
sr@ijekavian: Стварање списка ријечи

en: Parsing the KDE documentation...
sr@ijekavian: Рашчлањујем документацију КДЕ‑а...

en: Merging dictionaries...
sr@ijekavian: Стапам рјечнике...

en: Parsing file...
sr@ijekavian: Рашчлањујем фајл...

en: Parsing directory...
sr@ijekavian: Рашчлањујем из фасцикле...

en: Performing spell check...
sr@ijekavian: Провјеравам правопис...
