kmouth - en to sr@latin translation catalogue (201 entries)

en: Initial Configuration - KMouth
sr@latin: Početno podešavanje — K‑usta

en: Text-to-Speech Configuration
sr@latin: Podešavanje teksta‑u‑govor

en: Initial Phrase Book
sr@latin: Početna knjiga izraza

en: Word Completion
sr@latin: Dopuna reči

en: &Open as History...
sr@latin: &Otvori kao istorijat...

en: Opens an existing file as history
sr@latin: Otvara postojeći fajl kao istorijat

en: Save &History As...
sr@latin: Sačuvaj &istorijat kao...

en: Saves the actual history as...
sr@latin: Upisuje tekući istorijat kao...

en: &Print History...
sr@latin: Š&tampaj istorijat...

en: Prints out the actual history
sr@latin: Štampa tekući istorijat

en: Quits the application
sr@latin: Napušta program

en: Cuts the selected section and puts it to the clipboard
sr@latin: Iseca izabrani odeljak i stavlja ga u klipbord

en: Cuts the selected section and puts it to the clipboard. If there is some text selected in the edit field it is placed it on the clipboard. Otherwise the selected sentences in the history (if any) are placed on the clipboard.
sr@latin: Iseca izabrani odeljak i stavlja ga u klipbord. Ako je neki tekst izabran u polju za uređivanje, stavlja se u klipbord. U suprotnom, u klipbord se stavljaju izabrane rečenice iz istorijata (ako ih ima).

en: Copies the selected section to the clipboard
sr@latin: Kopira trenutni izbor u klipbord

en: Copies the selected section to the clipboard. If there is some text selected in the edit field it is copied to the clipboard. Otherwise the selected sentences in the history (if any) are copied to the clipboard.
sr@latin: Kopira trenutni izbor u klipbord. Ako je neki tekst izabran u polju za uređivanje, kopira se u klipbord. U suprotnom, u klipbord se kopiraju izabrane rečenice iz istorijata (ako ih ima).

en: Pastes the clipboard contents to current position
sr@latin: Nalepljuje sadržaj klipborda na tekući položaj.

en: Pastes the clipboard contents at the current cursor position into the edit field.
sr@latin: Nalepljuje sadržaj klipborda na tekući položaj kursora u polju za uređivanje.

[ctx: Start speaking]
en: &Speak
sr@latin: &Izgovori

en: Speaks the currently active sentence(s)
sr@latin: Izgovara trenutno aktivne rečenice

en: Speaks the currently active sentence(s). If there is some text in the edit field it is spoken. Otherwise the selected sentences in the history (if any) are spoken.
sr@latin: Izgovara trenutno aktivne rečenice. Ako ima teksta u polju za uređivanje, izgovara se. U suprotnom, izgovaraju se izabrane rečenice iz istorijata (ako ih ima).

en: &Edit...
sr@latin: &Uredi...

en: Show P&hrasebook Bar
sr@latin: Prikaži traku knjige &izraza

en: Enables/disables the phrasebook bar
sr@latin: Uključuje/isključuje traku knjige izraza

en: Enables/disables the statusbar
sr@latin: Uključuje/isključuje traku stanja

en: &Configure KMouth...
sr@latin: &Podesi K‑usta...

en: Opens the configuration dialog
sr@latin: Otvara dijalog za podešavanje

en: &Speak
sr@latin: &Izgovori

en: Speaks the currently selected phrases in the history
sr@latin: Izgovara trenutno izabrani izraz u istorijatu

en: &Delete
sr@latin: &Obriši

en: Deletes the currently selected phrases from the history
sr@latin: Uklanja trenutno izabrani izraz iz istorijata

en: Cu&t
sr@latin: &Iseci

en: Cuts the currently selected phrases from the history and puts them to the clipboard
sr@latin: Iseca trenutno izabrane izraze iz istorijata i stavlja ih u klipbord

en: &Copy
sr@latin: &Kopiraj

en: Copies the currently selected phrases from the history to the clipboard
sr@latin: Kopira trenutno izabrane izraze iz istorijata u klipbord

en: Select &All Entries
sr@latin: Izaberi &sve stavke

en: Selects all phrases in the history
sr@latin: Bira sve izraze u istorijatu

en: D&eselect All Entries
sr@latin: Poništi sav &izbor

en: Deselects all phrases in the history
sr@latin: Poništava izbor svih izraza u istorijatu

[ctx: The job is done]
en: Ready.
sr@latin: Spreman.

en: Opening file...
sr@latin: Otvaram fajl...

en: Saving history with a new filename...
sr@latin: Upisujem istorijat sa novim imenom fajla...

en: Printing...
sr@latin: Štampam...

[ctx: Shutting down the application]
en: Exiting...
sr@latin: Izlazim...

en: Toggling menubar...
sr@latin: Uključujem/isključujem traku menija...

en: Toggling toolbar...
sr@latin: Uključujem/isključujem traku alatki...

en: Toggling phrasebook bar...
sr@latin: Uključujem/isključujem traku knjige izraza...

en: Toggle the statusbar...
sr@latin: Uključujem/isključujem traku stanja...

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
sr@latin: &Fajl

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
sr@latin: &Uređivanje

note: i18n: ectx: Menu (phrasebooks)
en: &Phrase Books
sr@latin: &Knjige izraza

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
sr@latin: &Podešavanje

en: KMouth
sr@latin: K‑usta

en: A type-and-say front end for speech synthesizers
sr@latin: „Upiši i izgovori“ pročelje za sintetizatore govora

en: (c) 2002/2003, Gunnar Schmi Dt
sr@latin: © 2002–2003, Gunar Šmit

en: Gunnar Schmi Dt
sr@latin: Gunar Šmit

en: Original Author
sr@latin: Prvobitni autor

en: Jeremy Whiting
sr@latin: Džeremi Vajting

en: Current Maintainer
sr@latin: Trenutni održavalac

en: Olaf Schmidt
sr@latin: Olaf Jan Šmit

en: Tips, extended phrase books
sr@latin: Saveti, proširene knjige izraza

en: History file to open
sr@latin: Fajl istorijata za otvaranje

en: Configuration
sr@latin: Podešavanje

en: &Preferences
sr@latin: &Postavke

en: &Text-to-Speech
sr@latin: &Tekst‑u‑govor

en: General Options
sr@latin: Opšte opcije

en: Please decide which phrase books you need:
sr@latin: Odlučite koje knjige izraza želite:

en: Book
sr@latin: knjiga

en: Phrase Books (*.phrasebook);;Plain Text Files (*.txt);;All Files (*)
sr@latin: knjige izraza (*.phrasebook);;obični tekstualni fajlovi (*.txt);;svi fajlovi (*)

en: Plain Text Files (*.txt);;Phrase Books (*.phrasebook);;All Files (*)
sr@latin: obični tekstualni fajlovi (*.txt);;knjige izraza (*.phrasebook);;svi fajlovi (*)

en: The file %1 already exists. Do you want to overwrite it?
sr@latin: Fajl %1 već postoji. Želite li da ga prebrišete?

en: File Exists
sr@latin: Fajl postoji

en: &Overwrite
sr@latin: &Prebriši

en: Your chosen filename <i>%1</i> has a different extension than <i>.phrasebook</i>. Do you wish to add <i>.phrasebook</i> to the filename?
sr@latin: <html>Izabrano ime fajla <tt>%1</tt> ima nastavak drugačiji od <tt>.phrasebook</tt>. Želite li da dodate ovaj nastavak imenu?</html>

en: File Extension
sr@latin: Nastavak fajla

en: Add
sr@latin: Dodaj

en: Do Not Add
sr@latin: Nemoj da dodaš

en: Your chosen filename <i>%1</i> has the extension <i>.phrasebook</i>. Do you wish to save in phrasebook format?
sr@latin: <html>Izabrano ime fajla <tt>%1</tt> ima nastavak <tt>.phrasebook</tt>. Želite li da ga sačuvate kao fajl knjige izraza?</html>

en: As Phrasebook
sr@latin: Kao knjiga izraza

en: As Plain Text
sr@latin: Kao obični tekst

en: Phrase
sr@latin: izraz

en: Shortcut
sr@latin: prečica

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PhraseBookDialog)
en: Phrase Book
sr@latin: Knjiga izraza

en: &New Phrase
sr@latin: &Novi izraz

en: Adds a new phrase
sr@latin: Dodaje novi izraz

en: New Phrase &Book
sr@latin: Nova &knjiga izraza

en: Adds a new phrase book into which other books and phrases can be placed
sr@latin: Dodaje novu knjigu izraza u koju se mogu smestiti druge knjige i izrazi

en: Saves the phrase book onto the hard disk
sr@latin: Upisuje knjigu izraza na hard‑disk

en: &Import...
sr@latin: &Uvezi...

en: Imports a file and adds its contents to the phrase book
sr@latin: Uvozi fajl i dodaje njegov sadržaj u knjigu izraza

en: I&mport Standard Phrase Book
sr@latin: U&vezi standardnu knjigu izraza

en: Imports a standard phrase book and adds its contents to the phrase book
sr@latin: Uvozi standardnu knjigu izraza i dodaje njen sadržaj u knjigu izraza

en: &Export...
sr@latin: &Izvezi...

en: Exports the currently selected phrase(s) or phrase book(s) into a file
sr@latin: Izvozi trenutno označene izraze ili knjige izraza u fajl

en: Closes the window
sr@latin: Zatvara prozor

en: Cuts the currently selected entries from the phrase book and puts it to the clipboard
sr@latin: Iseca trenutno izabrane izraze iz istorijata i stavlja ih u klipbord

en: Copies the currently selected entry from the phrase book to the clipboard
sr@latin: Kopira trenutno označeni unos iz knjige izraza u klipbord

en: Deletes the selected entries from the phrase book
sr@latin: Briše označene unose iz knjige izraza

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel)
en: Text of the &phrase:
sr@latin: Tekst &izraza:

en: Name of the &phrase book:
sr@latin: Ime knjige &izraza:

en: <qt>There are unsaved changes.<br />Do you want to apply the changes before closing the "phrase book" window or discard the changes?</qt>
sr@latin: <qt>Ima nesačuvanih izmena.<br />Želite li da primenite izmene pre zatvaranja prozora knjige izraza, ili da ih odbacite?</qt>

en: Closing "Phrase Book" Window
sr@latin: Zatvaranje prozora knjige izraza

en: (New Phrase Book)
sr@latin: (Nova knjiga izraza)

en: (New Phrase)
sr@latin: (Novi izraz)

en: Import Phrasebook
sr@latin: Uvezi knjigu izraza

en: Phrase Books (*.phrasebook);Plain Text Files (*.txt);All Files (*)
sr@latin: knjige izraza (*.phrasebook);;obični tekstualni fajlovi (*.txt);;svi fajlovi (*)

en: There was an error loading file
    %1
sr@latin: Greška pri učitavanju fajla
    %1

en: Export Phrase Book
sr@latin: Izvoz knjige izraza

en: Phrase Books (*.phrasebook)
sr@latin: knjige izraza (*.phrasebook)

en: There was an error saving file
    %1
sr@latin: Greška pri upisivanju fajla
    %1

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, phrasebox)
en: &Currently Selected Phrase or Phrase Book
sr@latin: &Trenutno označeni izrazi ili knjige izraza

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KKeySequenceWidget, keyButton)
en: By clicking on this button you can select the keyboard shortcut associated with the selected phrase.
sr@latin: Klikom na ovo dugme moći ćete da izaberete prečicu tastature pridruženu označenom izrazu.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, lineEdit) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel)
en: With this line edit you define the name of a sub-phrasebook or the contents of a phrase.
sr@latin: Ovde možete uneti ime potknjige izraza ili sadržaj izraza.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, noKey)
en: If you select this option then the selected phrase will not be reachable by a keyboard shortcut.
sr@latin: Ako označite ovu opciju, izabrani izraz neće biti dostupan putem prečice sa tastature.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, noKey)
en: &None
sr@latin: &Nijedna

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, customKey)
en: If you select this option then the selected phrase will be reachable by a keyboard shortcut. You can change the shortcut with the button next to this option.
sr@latin: Ako izaberete ovu opciju, izabrani izraz biće dostupan putem prečice sa tastature. Prečicu možete menjati dugmetom pored ove opcije.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, customKey)
en: C&ustom
sr@latin: &Posebna

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, shortcutLabel)
en: Shortcut for the phrase:
sr@latin: Prečica za izraz:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTreeView, treeView)
en: This list contains the current phrase book in a tree structure. You can select and modify individual phrases and sub phrase books
sr@latin: Ovaj spisak daje trenutnu knjigu izraza u obliku stabla. Možete birati i menjati pojedine izraze i potknjige izraza.

en: This list contains the history of spoken sentences. You can select sentences and press the speak button for re-speaking.
sr@latin: Spisak daje istorijat izgovorenih rečenica. Da bi neka rečenica bila ponovo izgovorena, možete je izabrati i pritisnuti dugme za izgovaranje.

en: Into this edit field you can type a phrase. Click on the speak button in order to speak the entered phrase.
sr@latin: U ovom polju možete uneti izraz. Kliknite na dugme za izgovaranje da bi uneti izraz bio izgovoren.

en: Save As
sr@latin: Upisivanje kao

en: Open File as History
sr@latin: Otvaranje fajla kao istorijata

en: All Files (*);;Phrase Books (*.phrasebook);;Plain Text Files (*.txt)
sr@latin: svi fajlovi (*);;knjige izraza (*.phrasebook);;obični tekstualni fajlovi (*.txt)

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PreferencesUI)
en: Preferences
sr@latin: Postavke

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, speakLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, speakCombo)
en: This combo box specifies whether selected phrases of the phrase book are immediately spoken or just inserted into the edit field.
sr@latin: Da li se izabrani izrazi odmah izgovaraju ili se samo ubacuju u polje za uređivanje.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, speakLabel)
en: &Selection of phrases in the phrase book:
sr@latin: Pri &izboru izraza iz knjige:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, speakCombo)
en: Speak Immediately
sr@latin: izgovori odmah

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, speakCombo)
en: Insert Into Edit Field
sr@latin: ubaci u polje za uređivanje

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, closeLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, closeCombo)
en: This combo box specifies whether the phrase book is automatically saved when the edit window is closed.
sr@latin: Da li knjiga izraza biva automatski sačuvana kada se zatvori prozor za uređivanje.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, closeLabel)
en: Closing the phrase &book edit window:
sr@latin: Pri zatvaranju prozora za uređivanje &knjige izraza:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, closeCombo)
en: Save Phrase Book
sr@latin: sačuvaj knjigu izraza

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, closeCombo)
en: Discard Changes
sr@latin: odbaci izmene

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, closeCombo)
en: Ask Whether to Save
sr@latin: pitaj da li da se sačuva

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, texttospeechconfigurationui)
en: Text-to-Speech
sr@latin: Tekst‑u‑govor

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, useQtSpeech)
en: <html><head/><body><p>This check box specifies KMouth tries to use the system speech service prior to calling the speech synthesizer directly. The system speech service is a Qt library which wraps speech-dispatcher on linux, and native speech systems on other platforms.</p></body></html>
sr@latin: <html><head/><body><p>Ova kućica određuje K‑ustima da pokuša da upotrebi sistemski govorni servis pre direktnog pozivanja sintetizatora govora. Sistemski govorni servis je Qt biblioteka koja omotava Otpravnik govora na Linuxu, a samosvojne govorne sisteme na drugim platformama.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useQtSpeech)
en: &Use default speech system
sr@latin: &Podrazumevani govorni sistem

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, urlLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, urlReq)
en: This field specifies both the command used for speaking texts and its parameters. KMouth knows the following placeholders:
    %t -- the text that should be spoken
    %f -- the name of a file containing the text
    %l -- the language code
    %% -- a percent sign
sr@latin: <html><p>Naredba pomoću koje će se izgovarati tekst, kao i njeni parametri. K‑usta poznaje sledeće mestodržače:</p><ul><li><tt>%t</tt> — tekst koji treba izgovoriti</li><li><tt>%f</tt> — ime fajla koji sadrži tekst</li><li><tt>%l</tt> — kôd jezika</li><li><tt>%%</tt> — znak procenta</li></ul></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, urlLabel)
en: Alternative command for speaking &texts:
sr@latin: &Alternativna naredba za izgovaranje teksta:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, characterCodingLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, characterCodingBox)
en: This combo box specifies which character encoding is used for passing the text.
sr@latin: Kodiranje znakova koje se koristi pri prosleđivanju teksta.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, characterCodingLabel)
en: Character encodin&g:
sr@latin: Kodiranje &znakova:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, stdInButton)
en: This check box specifies whether the text is sent as standard input to the speech synthesizer.
sr@latin: Ova kućica određuje li se tekst šalje sintetizatoru kao standardni ulaz.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, stdInButton)
en: Send the data as standard &input
sr@latin: Pošalji podatke kao standardni &ulaz

[ctx: Local characterset]
en: Local
sr@latin: lokalno

[ctx: Latin1 characterset]
en: Latin1
sr@latin: latinica‑1

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, spellCheckBox)
en: If you select this check box the words are spell-checked before they are inserted into the new dictionary.
sr@latin: Popunite li ovu kućicu, biće proveravan pravopis reči pre nego što budu ubačene u novi rečnik.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, spellCheckBox)
en: C&ompare to OpenOffice.org dictionary:
sr@latin: &Uporedi sa rečnikom OpenOfficea.org:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, encodingLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, encodingCombo)
en: With this combo box you select the character encoding used to load text files. This combo box is not used for XML files or for dictionary files.
sr@latin: Ovde birate koje kodiranje znakova će se koristiti pri učitavanju tekstualnih fajlova. Ono se ne koristi za XML fajlove ili za rečnike.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, encodingLabel)
en: Character &encoding:
sr@latin: Kodiranje &znakova:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, urlLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, url)
en: With this input field you specify which file you want to load for creating the new dictionary.
sr@latin: Ovde unosite ime fajla koji želite da učitate za stvaranje novog rečnika.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, urlLabel)
en: &Filename:
sr@latin: &Ime fajla:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, ooDictURL)
en: With this input field you select the OpenOffice.org directory that will be used to spellcheck the words of the new dictionary.
sr@latin: Ovde određujete fasciklu OpenOfficea.org koja će se koristiti za proveru pravopisa reči iz novog rečnika.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, languageLabel)
en: With this combo box you decide which language should be associated with the new dictionary.
sr@latin: Ovde odlučujete koji jezik će biti pridružen novom rečniku.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, languageLabel)
en: &Language:
sr@latin: &Jezik:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, createButton)
en: C&reate new dictionary:
sr@latin: &Napravi novi rečnik:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, createButton)
en: If you select this box a new dictionary is created by either loading a dictionary file or by counting the individual words in a text.
sr@latin: Ako popunite ovo, novi rečnik biće napravljen ili učitavanjem fajla rečnika ili brojanjem pojedinačnih reči u tekstu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mergeButton)
en: &Merge dictionaries
sr@latin: &Stopi rečnike

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, mergeButton)
en: If you select this box a new dictionary is created by merging existing dictionaries.
sr@latin: Ako popunite ovo, novi rečnik će biti napravljen stapanjem postojećih rečnika.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, fileButton)
en: From &file
sr@latin: Iz &fajla

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, fileButton)
en: If you select this box a new dictionary is created by loading a file. You may either select an XML file, a standard text file or a file containing a word completion dictionary. If you select a standard text file or an XML file the frequentness of the individual words is detected by simply counting the occurrences of each word.
sr@latin: Ako popunite ovo, novi rečnik se stvara učitavanjem iz fajla. Možete izabrati XML fajl, običan tekstualni fajl ili fajl koji sadrži reči-dopune. Ako izaberete tekstualni ili XML fajl, učestalost pojedinačne reči se pronalazi prostim brojanjem pojavljivanja svake reči.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kdeDocButton)
en: From &KDE documentation
sr@latin: Iz &dokumentacije KDE‑a

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, kdeDocButton)
en: If you select this box a new dictionary is created by parsing the KDE documentation. The frequentness of the individual words is detect by simply counting the occurrences of each word.
sr@latin: Ako popunite ovo, novi rečnik se stvara raščlanjivanjem dokumentacije KDE‑a. Učestalost pojedinačne reči se pronalazi prostim brojanjem pojavljivanja svake reči.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, directoryButton)
en: From f&older
sr@latin: Iz &fascikle

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, directoryButton)
en: If you select this box a new dictionary is created by loading all files in a folder and its subdirectories.
sr@latin: Ako popunite ovo, novi rečnik se stvara učitavanjem svih fajlova iz fascikle i njenih potfascikli.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, emptyButton)
en: Create an &empty wordlist
sr@latin: &Prazan spisak reči

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, emptyButton)
en: If you select this box a blank dictionary without any entries is created. As KMouth automatically adds newly typed words to the dictionaries it will learn your vocabulary with the time.
sr@latin: Ako popunite ovo, biće napravljen prazan rečnik bez ikakvih unosa. Pošto K‑usta automatski dodaje novoukucane reči u rečnik, vremenom će naučiti i vaš.

en: Source of New Dictionary (1)
sr@latin: Izvor novog rečnika (1)

en: Source of New Dictionary (2)
sr@latin: Izvor novog rečnika (2)

[ctx: In which directory is the file located?]
en: &Directory:
sr@latin: &Fascikla:

en: With this input field you specify which directory you want to load for creating the new dictionary.
sr@latin: U ovom polju zadajete fasciklu koju želite da učitate za stvaranje novog rečnika.

[ctx: Latin characterset]
en: Latin1
sr@latin: latinica‑1

en: Merge result
sr@latin: Rezultat stapanja

[ctx: In the sense of a blank word list]
en: Empty list
sr@latin: Prazan spisak

en: KDE Documentation
sr@latin: Dokumentacija KDE‑a

[ctx: Default dictionary]
en: Default
sr@latin: podrazumevani

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, spellCheckBox)
en: If you select this check box the words from the KDE documentation are spell-checked before they are inserted into the new dictionary.
sr@latin: Ako popunite ovu kućicu, biće proveren pravopis reči iz dokumentacije KDE‑a pre nego što se unesu u novi rečnik.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, languageLabel)
en: With this combo box you select which of the installed languages is used for creating the new dictionary. KMouth will only parse documentation files of this language.
sr@latin: Ovde birate koji od instaliranih jezika će se koristiti za pravljenje novog rečnika. K‑usta će raščlaniti samo fajlove dokumentacije na tom jeziku.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, selectedDictionaryDetails)
en: &Selected Dictionary
sr@latin: &Izabrani rečnik

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, languageLabel)
en: With this combo box you select the language associated with the selected dictionary.
sr@latin: U ovom polju birate jezik pridružen izabranom rečniku.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, dictionaryNameLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, dictionaryName)
en: With this input field you specify the name of the selected dictionary.
sr@latin: Ovde unosite ime izabranog rečnika.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dictionaryNameLabel)
en: &Name:
sr@latin: &Ime:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, addButton)
en: With this button you can add a new dictionary to the list of available dictionaries.
sr@latin: Ovim dugmetom možete dodati rečnik na spisak dostupnih rečnika.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: Add D&ictionary...
sr@latin: &Dodaj rečnik...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, deleteButton)
en: With this button you delete the selected dictionary.
sr@latin: Ovim dugmetom možete obrisati izabrani rečnik.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteButton)
en: &Delete Dictionary
sr@latin: &Obriši rečnik

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, moveUpButton)
en: With this button you move the selected dictionary up.
sr@latin: Ovim dugmetom pomerate označeni rečnik nagore.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, moveUpButton)
en: Move &Up
sr@latin: Pomeri na&gore

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, moveDownButton)
en: With this button you move the selected dictionary down.
sr@latin: Ovim dugmetom pomerate označeni rečnik nadole.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, moveDownButton)
en: &Move Down
sr@latin: Pomeri nad&ole

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, exportButton)
en: With this button you export the selected dictionary to a file.
sr@latin: Ovim dugmetom možete izvesti izabrani rečnik u fajl.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, exportButton)
en: &Export Dictionary...
sr@latin: &Izvezi rečnik...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTableView, dictionaryView)
en: This list contains all available dictionaries for the word completion. KMouth will display a combo box next to the edit field in the main window if this list contains more than one dictionary. You can use this combo box in order to select the dictionary that actually gets used for the word completion.
sr@latin: Spisak svih dostupnih rečnika za dopunu reči. Ako sadrži više od jednog rečnika, K‑usta će prikazati padajući spisak pored polja za uređivanje u glavnom prozoru. Njime možete izabrati rečnik koji će biti korišćen za dopunu reči.

en: Dictionary
sr@latin: rečnik

en: Language
sr@latin: jezik

en: without name
sr@latin: bez imena

en: Export Dictionary
sr@latin: Izvoz rečnika

en: Creating Word List
sr@latin: Stvaranje spiska reči

en: Parsing the KDE documentation...
sr@latin: Raščlanjujem dokumentaciju KDE‑a...

en: Merging dictionaries...
sr@latin: Stapam rečnike...

en: Parsing file...
sr@latin: Raščlanjujem fajl...

en: Parsing directory...
sr@latin: Raščlanjujem iz fascikle...

en: Performing spell check...
sr@latin: Proveravam pravopis...
