kmouth - en to ug translation catalogue (52 entries)

en: Word Completion
ug: سۆز تولۇقلاش

en: Quits the application
ug: پروگراممىنى ئاخىرلاشتۇرىدۇ

en: Cuts the selected section and puts it to the clipboard
ug: تاللانغان بۆلەكنى كېسىپ چاپلاش تاختىسىغا كۆچۈرىدۇ

en: Copies the selected section to the clipboard
ug: تاللانغان بۆلەكنى چاپلاش تاختىسىغا كۆچۈرىدۇ

en: Pastes the clipboard contents to current position
ug: چاپلاش تاختىسىنىڭ مەزمۇنىنى نۆۋەتتىكى ئورۇنغا چاپلايدۇ

[ctx: Start speaking]
en: &Speak
ug: سۆزلە(&S)

en: &Edit...
ug: تەھرىر(&E)…

en: Enables/disables the statusbar
ug: ھالەت بالداقنى ئىناۋەتلىك/ئىناۋەتسىز قىل

en: &Speak
ug: سۆزلە(&S)

en: &Delete
ug: ئۆچۈر(&D)

en: Cu&t
ug: كەس(&T)

en: &Copy
ug: كۆچۈر(&C)

[ctx: The job is done]
en: Ready.
ug: تەييار.

en: Opening file...
ug: ھۆججەتلەرنى ئېچىۋاتىدۇ…

en: Printing...
ug: بېسىۋاتىدۇ…

[ctx: Shutting down the application]
en: Exiting...
ug: چېكىنىۋاتىدۇ…

en: Toggle the statusbar...
ug: ھالەت بالداقنى ئالماشتۇرۇش…

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
ug: ھۆججەت(&F)

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
ug: تەھرىر(&E)

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
ug: تەڭشەك(&S)

en: Configuration
ug: سەپلىمە

en: General Options
ug: ئادەتتىكى تاللانمىلار

en: Book
ug: كىتاب

en: File Exists
ug: ھۆججەت مەۋجۇت

en: &Overwrite
ug: قاپلا(&O)

en: File Extension
ug: ھۆججەت كېڭەيتىلمە ئاتى

en: Add
ug: قوش

en: Do Not Add
ug: قوشما

en: Phrase
ug: ئىبارە

en: Shortcut
ug: تېزلەتمە

en: &Import...
ug: ئىمپورت قىل(&I)…

en: &Export...
ug: ئېكسپورت قىل(&E)…

en: Closes the window
ug: كۆزنەك ياپىدۇ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, noKey)
en: &None
ug: يوق(&N)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, customKey)
en: C&ustom
ug: ئىختىيارى(&U)

en: Save As
ug: باشقا ئاتتا ساقلا

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PreferencesUI)
en: Preferences
ug: مايىللىق

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, closeCombo)
en: Discard Changes
ug: ئۆزگەرتىشنى تاشلىۋەت

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, texttospeechconfigurationui)
en: Text-to-Speech
ug: تېكىستتىن ئاۋازغا

[ctx: Local characterset]
en: Local
ug: يەرلىك

en: Unicode
ug: يۇنىكود

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, urlLabel)
en: &Filename:
ug: ھۆججەت ئاتى(&F):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, languageLabel)
en: &Language:
ug: تىل(&L):

[ctx: In which directory is the file located?]
en: &Directory:
ug: مۇندەرىجە(&D):

en: KDE Documentation
ug: KDE پۈتۈكى

[ctx: Default dictionary]
en: Default
ug: كۆڭۈلدىكى

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dictionaryNameLabel)
en: &Name:
ug: ئاتى(&N):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, moveUpButton)
en: Move &Up
ug: يۇقىرىغا(&U)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, moveDownButton)
en: &Move Down
ug: تۆۋەنگە(&M)

en: Dictionary
ug: لۇغەت

en: Language
ug: تىل

en: without name
ug: ئاتسىز
