kmplayer - en to bg translation catalogue (202 entries)

en: New window
bg: Нов прозорец

en: &Edit mode
bg: Режим &редактиране

en: Pla&y List
bg: &Списък за изпълнение

en: P&lay
bg: &Изпълнение

en: &Pause
bg: &Пауза

en: &Stop
bg: &Стоп

en: Fullscreen
bg: Цял екран

en: C&onsole
bg: К&онзола

en: Reload
bg: Презареждане

en: Clear &History
bg: &Изчистване на историята

note: i18n("New &Window"), 0, 0, this, SLOT(slotFileNewWindow()), ac, "new_window"); new KAction (i18n ("&Open DVD"), QString ("dvd_mount"), KShortcut (), this, SLOT(openDVD ()), ac, "opendvd"); new KAction (i18n ("&Open VCD"), QString ("cdrom_mount"), KShortcut (), this, SLOT(openVCD ()), ac, "openvcd");
en: Enables/disables the status bar
bg: Показване и скриване на елнтата за състояние

en: Enables/disables the menu bar
bg: Показване и скриване на менюто

en: Enables/disables the toolbar
bg: Показване и скриване на лентата с инструменти

en: Ready.
bg: Готово.

en: &Bookmarks
bg: &Отметки

en: &Add to list
bg: &Добавяне към списъка

en: Add in new &Group
bg: Добавяне към нова &група

en: &Copy here
bg: &Копиране тук

en: &Delete
bg: &Изтриване

en: V&ideo
bg: &Видео

en: More...
bg: Още...

en: Opening DVD...
bg: Отваряне на DVD...

en: Opening VCD...
bg: Отваряне на VCD...

en: Opening Audio CD...
bg: Отваряне на звуково CD...

en: Intro
bg: Въведение

en: Opening file...
bg: Отваряне на файл...

en: Exit
bg: Изход

en: Opening a new application window...
bg: Отваряне на нов прозорец на програмата...

en: Open File
bg: Отваряне на файл

en: Save File
bg: Запис на файл

en: Error
bg: Грешка

en: Error opening file %1.
    %2.
bg: Грешка при отваряне на файла %1.
    %2.

en: Closing file...
bg: Затваряне на файл...

en: Ready
bg: Готово

en: Show Menu Bar with %1
bg: Показване на менюто с %1

en: Move here
bg: Преместване тук

en: New group
bg: Нова група

en: &Delete item
bg: &Изтриване на обекта

en: &Move up
bg: &Преместване нагоре

en: Move &down
bg: Преместване над&олу

en: DVD device:
bg: Устройство за DVD:

en: Optical Disks
bg: Оптични дискове

en: CDROM - Audio Compact Disk
bg: CDROM - звуков компактдиск

en: VCD - Video Compact Disk
bg: VCD - компактдиск за видео

en: DVD - Digital Video Disk
bg: DVD - цифров видеодиск

en: Track %1
bg: Запис %1

en: Source
bg: Източник

en: VCD (CDROM) device:
bg: Устройство VCD (CDROM):

en: Track
bg: Пътечка

en: Audio CD
bg: Звуково CD

en: Persistent Playlists
bg: Постоянни списъци

en: Listen port:
bg: Слушане на порт:

en: Maximum connections:
bg: Максимален брой връзки:

en: Maximum bandwidth (kbit):
bg: Максимална скорост (в килобити):

en: Format:
bg: Формат:

en: Audio codec:
bg: Кодек за звук:

en: Video codec:
bg: Кодек за видео:

en: Quality (1-31):
bg: Качество (1-31):

en: Width (pixels):
bg: Широчина (пиксели):

en: Height (pixels):
bg: Височина (пиксели):

en: Allow access from:
bg: Разрешаване на достъп от:

en: Host/IP or IP Range
bg: Хост/IP или обхват от IP-адреси

en: Load
bg: Зареждане

en: Save
bg: Запазване

en: Delete
bg: Изтриване

en: Start
bg: Начало

en: Broadcasting
bg: Излъчване

en: Profiles
bg: Профили

en: Stop
bg: Спиране

en: Failed to end ffserver process.
bg: Грешка при спиране на процеса на ffserver.

en: Failed to start ffserver.
bg: Грешка при зареждането на ffserver.

en: Failed to start ffmpeg.
bg: Грешка при зареждането на ffmpeg.

en: Video device:
bg: Устройство за видео:

en: Audio device:
bg: Устройство за звук:

en: Name:
bg: Име:

en: Width:
bg: Широчина:

en: Height:
bg: Височина:

en: Channel
bg: Канал

en: Frequency (MHz)
bg: Честота (MHz)

en: Confirm
bg: Потвърждение

en: Driver:
bg: Драйвер:

en: dummy, v4l or bsdbt848
bg: dummy, v4l или bsdbt848

en: Device:
bg: Устройство:

en: Path to your video device, eg. /dev/video0
bg: Път до устройството ви, напр. /dev/video0

en: Scan...
bg: Претърсване...

en: General
bg: Общи

en: tv device
bg: телевизионно устройство

en: Television
bg: Телевизия

en: Device already present.
bg: Устройството вече е налично.

en: No device found.
bg: Не е открито устройство.

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
bg: &Файл

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
bg: &Изглед

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
bg: &Настройки

en: XVideo port
bg: Порт за XVideo

en: Scale
bg: Мащаб

en: Dis&connect
bg: &Изключване

en: &Connect
bg: &Свързване

en: Host not found
bg: Сървърът не е намерен

en: Connection refused
bg: Връзката отказана

en: Port
bg: Порт

en: Maintainer
bg: Поддръжка

en: file to open
bg: файл за отваряне

en: Auto
bg: Автоматично

en: Open Sound System
bg: Open Sound System (OSS)

en: Simple DirectMedia Layer
bg: Слой Simple DirectMedia

en: Advanced Linux Sound Architecture
bg: Звуков сървър Advanced Linux Sound Architecture (ALSA)

en: JACK Audio Connection Kit
bg: Звуков сървър JACK Audio Connection Kit

en: Enlightened Sound Daemon
bg: Звуков сървър Enlightened (ESD)

en: Advanced Linux Sound Architecture v0.5
bg: Звуков сървър Advanced Linux Sound Architecture (ALSA) v0.5

en: Advanced Linux Sound Architecture v0.9
bg: Звуков сървър Advanced Linux Sound Architecture (ALSA) v0.9

en: Use back-end defaults
bg: Използване на подразбиращото се за ядрото

en: Playlist background
bg: Фон на списъка

en: Playlist foreground
bg: Преден план на списъка

en: Console background
bg: Фон на конзолата

en: Playlist active item
bg: Активен запис в списъка

en: Console foreground
bg: Преден план на конзолата

en: Video background
bg: Фон на видеото

en: Viewing area background
bg: Фон на областта за гледане

en: Info window background
bg: Фон на прозореца с данни

en: Info window foreground
bg: Преден план на прозореца с данни

en: Playlist
bg: Списък

en: Info window
bg: Прозорец с данни

en: File %1 does not exist.
bg: Файлът "%1" не съществува.

en: Sub title file %1 does not exist.
bg: Файлът с надписи "%1" не съществува.

en: &Play with
bg: &Изпълнение с

en: Con&sole
bg: &Конзола

en: Play&list
bg: &Списък

en: &Zoom
bg: &Увеличение

en: &Full Screen
bg: &Цял екран

en: Co&lors
bg: &Цветове

en: &Subtitles
bg: &Надписи

en: Scale:
bg: Мащабиране:

en: &Configure KMPlayer...
bg: &Настройки на KMPlayer...

en: Unknown
bg: Непознато

en: URL
bg: Адрес

en: MPlayer command:
bg: Команда за MPlayer:

en: Additional command line arguments:
bg: Допълнителни аргументи на командния ред:

en: Cache size:
bg: Размер на кеша:

en: General Options
bg: Общи настройки

en: Information
bg: Данни

en: Not Running
bg: Не работи

en: Buffering
bg: Буфериране

en: Playing
bg: Изпълнение

en: Edit &item
bg: &Редактиране на елемент

en: &Copy to Clipboard
bg: Копи&ране в системния буфер

en: &Add Bookmark
bg: &Добавяне на отметка

en: &Show all
bg: Показване на &всичко

en: unnamed
bg: неименувано

en: none
bg: без

en: [attributes]
bg: [атрибути]

en: Preferences
bg: Настройки

en: Looks
bg: Изглед

en: Output
bg: Изход

en: Recording
bg: Запис

en: Output Plugins
bg: Изходни приставки

en: Window
bg: Прозорец

en: Keep size ratio
bg: Запазване на съотношението

en: Dock in system tray
bg: Икона в системния поднос

en: Remember window size on exit
bg: Запомняне размера на прозореца при излизане

en: Always start with fixed size
bg: Зареждане винаги с определен размер

en: Loop
bg: Повторение

en: Control Panel
bg: Контролен панел

en: Show config button
bg: Показване на бутон за настройка

en: Add a button that will popup a config menu
bg: Добавяне на бутон, който извиква менюто за настройки

en: Show playlist button
bg: Показване на бутон за списъка

en: Add a playlist button to the control buttons
bg: Добавяне към бутоните за управление на бутон за списъка за изпълнение

en: Show record button
bg: Показване на бутон за запис

en: Add a record button to the control buttons
bg: Добавяне към бутонита за управление на бутон за запис

en: Show broadcast button
bg: Показване на бутон за излъчване

en: Add a broadcast button to the control buttons
bg: Добавяне към бутоните за управление на бутон за излъчване

en:  second |  seconds
bg[0]:  секунда
bg[1]:  секунди

en: Colors
bg: Цветове

en: Fonts
bg: Шрифтове

en: AaBbCc
bg: АаБбВв

en: Location:
bg: Местоположение:

en: Location of the playable item
bg: Местоположение на възпроизведимия обект

en: Sub title:
bg: Надписи:

en: Optional location of a file containing the subtitles of the URL above
bg: Местоположение на незадължителния файл с надписи

en: Load on demand
bg: Зареждане при поискване

en: Network bandwidth
bg: Мрежова скорост

en: kbit/s
bg: кб/сек

en: Output file:
bg: Изходен файл:

en: Current source:
bg: Текущ източник:

en: Auto Playback
bg: Автоматично изпълнение

en: &No
bg: &Не

en: &When recording finished
bg: При &приключване на записа

en: A&fter
bg: &След

en: Time:
bg: Време:

en: Start &Recording
bg: Започване на &записа

en: Stop &Recording
bg: Спиране на &записа

en: Current Source:
bg: Текущ източник:

en: Format
bg: Формат

en: Same as source
bg: Също като източника

en: Custom
bg: Потребителски

en: Mencoder arguments:
bg: Аргументи за Mencoder:

en: FFMpeg arguments:
bg: Аргументи за FFMpeg:

en: Default
bg: По подразбиране

en: Fast
bg: Бързо

en: Auto quality
bg: Автоматично качество

en: Auto brightness/contrast
bg: Автоматични яркост и контраст

en: KMPlayer: Playing
bg: KMPlayer: Изпълнение

en: KMPlayer: Stop Playing
bg: KMPlayer: Спряно изпълнение
