kmplayer - en to bs translation catalogue (336 entries)

en: New window
bs: Novi prozor

en: &Edit mode
bs: Režim ur&eđivanja

en: Pla&y List
bs: Lista puš&tanja

en: P&lay
bs: P&usti

en: &Pause
bs: &Pauziraj

en: &Stop
bs: &Zaustavi

en: Fullscreen
bs: Pun ekran

en: C&onsole
bs: K&onzola

en: Reload
bs: Učitaj ponovo

en: Clear &History
bs: Očisti &istorijat

en: &Generators
bs: &Generatori

note: i18n("New &Window"), 0, 0, this, SLOT(slotFileNewWindow()), ac, "new_window"); new KAction (i18n ("&Open DVD"), QString ("dvd_mount"), KShortcut (), this, SLOT(openDVD ()), ac, "opendvd"); new KAction (i18n ("&Open VCD"), QString ("cdrom_mount"), KShortcut (), this, SLOT(openVCD ()), ac, "openvcd");
en: Enables/disables the status bar
bs: Uključuje/isključuje traku stanja

en: Enables/disables the menu bar
bs: Uključuje/isključuje traku menija

en: Enables/disables the toolbar
bs: Uključuje/isključuje traku sa alatkama

en: Ready.
bs: Spreman.

en: &Bookmarks
bs: &Obeleživači

en: &Add to list
bs: Dod&aj na listu

en: Add in new &Group
bs: Dodaj u novu &grupu

en: &Copy here
bs: &Kopiraj ovdje

en: &Delete
bs: &Obriši

en: More...
bs: Još...

en: Opening DVD...
bs: Otvaram DVD...

en: Opening VCD...
bs: Otvaram VCD...

en: Opening Audio CD...
bs: Otvaram audio CD...

en: Opening pipe...
bs: Otvaram cijev...

en: Read From Pipe
bs: Čitanje iz cijevi

en: Enter a command that will output an audio/video stream
    to the stdout. This will be piped to a player's stdin.
    
    Command:
bs: Unesite naredbu koja će izbacivati audio/video tok
    na standardni izlaz. Ovo će biti ubačeno na standardni ulaz plejera.
    
    Naredba:

en: Intro
bs: Uvod

en: Opening file...
bs: Otvaram datoteku...

en: Exit
bs: Izađi

en: Opening a new application window...
bs: Otvaram novi programski prozor...

en: Open File
bs: Otvori datoteku

en: Save File
bs: Sačuvaj datoteku

en: Error
bs: Greška

en: Error opening file %1.
    %2.
bs: Greška pri otvaranju datoteke %1.
    %2.

en: Closing file...
bs: Zatvaram datoteku...

en: Ready
bs: Spreman

en: Show Menu Bar with %1
bs: Prikaži traku menija sa %1

en: Move here
bs: Pomjeri ovdje

en: New group
bs: Nova grupa

en: &Delete item
bs: &Obriši stavku

en: &Move up
bs: Pomjeri na&gore

en: Move &down
bs: Pomjeri na&dolje

en: Auto play after opening DVD
bs: Automatski pusti nakon otvaranja DVD‑a

en: Start playing DVD right after opening DVD
bs: Pusti DVD odmah nakon njegovog otvaranja

en: DVD device:
bs: DVD uređaj:

en: Path to your DVD device, you must have read rights to this device
bs: Putanja do vašeg DVD uređaja. Morate imati dozvolu čitanja za ovaj uređaj

en: Optical Disks
bs: Optički diskovi

en: CDROM - Audio Compact Disk
bs: CD‑ROM — audio kompakt disk

en: VCD - Video Compact Disk
bs: VCD — video kompakt disk

en: DVD - Digital Video Disk
bs: DVD — digitalni video disk

en: Track %1
bs: Numera %1

en: Source
bs: Izvor

en: Auto play after opening a VCD
bs: Automatski pusti nakon otvaranja VCD‑a

en: Start playing VCD right after opening VCD
bs: Pusti VCD odmah nakon njegovog otvaranja

en: VCD (CDROM) device:
bs: VCD (CD‑ROM) uređaj:

en: Path to your CDROM/DVD device, you must have read rights to this device
bs: Putanja do vašeg CD‑ROM/DVD uređaja. Morate imati dozvolu čitanja za ovaj uređaj.

en: Track
bs: Numera

en: Pipe
bs: Cijev

en: Pipe - %1
bs: Cijev — %1

en: Most Recent
bs: Posljednji

en: Persistent Playlists
bs: Stalne liste

en: Bind address:
bs: Adresa vezivanja:

en: If you have multiple network devices, you can limit access
bs: Ako imate više mrežnih uređaja, možete ograničiti pristup

en: Listen port:
bs: Port za slušanje:

en: Maximum connections:
bs: Maksimalan broj veza:

en: Maximum bandwidth (kbit):
bs: Maksimalni opseg (kbit):

en: Temporary feed file:
bs: Privremena datoteka za dovod:

en: Feed file size (kB):
bs: Veličina datoteke za dovod (kB):

en: Only avi, mpeg and rm work for mplayer playback
bs: M‑plejer može da pušta samo AVI, MPEG i realvideo

en: Audio codec:
bs: Audio kodek:

en: Audio bit rate (kbit):
bs: Bitski protok zvuka (kbit):

en: Audio sample rate (Hz):
bs: Učestanost uzorkovanja zvuka (Hz):

en: Video codec:
bs: Video kodek:

en: Video bit rate (kbit):
bs: Bitski protok videa (kbit):

en: Quality (1-31):
bs: Kvalitet (1-31):

en: Frame rate (Hz):
bs: Učestanost kadrova (Hz):

en: Gop size:
bs: Veličina GOP‑a:

en: Width (pixels):
bs: Širina (u pikselima):

en: Height (pixels):
bs: Visina (u pikselima):

en: Allow access from:
bs: Dozvoli pristup sa:

en: 'Single IP' or 'start-IP end-IP' for IP ranges
bs: „Jedan IP“ ili „početni‑IP krajnji‑IP“ za IP opsege

en: Host/IP or IP Range
bs: Domaćin/IP ili IP opseg

en: Load
bs: Učitaj

en: Save
bs: Sačuvaj

en: Delete
bs: Obriši

en: Start
bs: Pokreni

en: Broadcasting
bs: Emitovanje

en: Profiles
bs: Profili

en: Stop
bs: Zaustavi

en: Failed to end ffserver process.
bs: Ne mogu da prekinem proces FFservera.

en: Failed to start ffserver.
bs: Ne mogu da pokrenem FFserver.

en: Failed to start ffmpeg.
bs: Ne mogu da pokrenem FFmpeg.

en: FFServer
bs: FFserver

en: Video device:
bs: Video uređaj:

en: Audio device:
bs: Audio uređaj:

en: Name:
bs: Ime:

en: Width:
bs: Širina:

en: Height:
bs: Visina:

en: Do not immediately play
bs: Ne puštaj odmah

en: Only start playing after clicking the play button
bs: Počni reprodukciju tek nakon klika na dugme za puštanje

en: Norm:
bs: Normalno:

en: Channel
bs: Kanal

en: Frequency (MHz)
bs: Učestanost (MHz)

en: Confirm
bs: Potvrdi

en: Driver:
bs: Drajver:

en: dummy, v4l or bsdbt848
bs: dummy, v4l ili bsdbt848

en: Device:
bs: Uređaj:

en: Path to your video device, eg. /dev/video0
bs: Putanja do vašeg uređaja, npr. <filename>/dev/video0</filename>

en: Scan...
bs: Traganje...

en: General
bs: Opšte

en: tv device
bs: tv uređaj

en: Television
bs: Televizija

en: Device already present.
bs: Uređaj je već prisutan.

en: No device found.
bs: Nije pronađen uređaj.

en: TVScanner
bs: TV skener

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
bs: &Datoteka

note: i18n: ectx: Menu (vdr)
en: VD&R
bs: VDR

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
bs: &Prikaz

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
bs: &Podešavanje

en: XVideo port
bs: Port za Iks‑video

en: Port base of the X Video extension.
    If left to default (0), the first available port will be used. However if you have multiple XVideo instances, you might have to provide the port to use here.
    See the output from 'xvinfo' for more information
bs: Osnova portova proširenja Iks‑video.
    Ako je ostavljeno podrazumijevano (0), prvi dostupan port će biti korišćen. Međutim, ako imate višestruke primjerke Iks‑videoa, ovdje možete odrediti port koji će se koristiti.
    Za više informacija pogledajte izlaz naredbe <command>xvinfo</command>.

en: Communication port:
bs: Komunikacioni port:

en: Communication port with VDR. Default is port 2001.
    If you use another port, with the '-p' option of 'vdr', you must set it here too.
bs: Komunikacioni port sa VDR‑om. Podrazumevan je 2001.
    Ako koristite drugi port, opcijom -p uz <command>vdr</command>, onda ga i ovdje morate postaviti.

en: Scale
bs: Razmjera

en: Aspects to use when viewing VDR
bs: Proporcija pri gledanju VDR‑a

en: Dis&connect
bs: Pre&kini vezu

en: VDR Key Up
bs: VDR taster „Gore“

en: VDR Key Down
bs: VDR taster „Dole“

en: VDR Key Back
bs: VDR taster „Nazad“

en: VDR Key Ok
bs: VDR taster „U redu“

en: VDR Key Setup
bs: VDR taster „Podešavanje“

en: VDR Key Channels
bs: VDR taster „Kanali“

en: VDR Key Menu
bs: VDR taster „Meni“

en: VDR Key Red
bs: VDR taster crveni

en: VDR Key Green
bs: VDR taster zeleni

en: VDR Key Yellow
bs: VDR taster žuti

en: VDR Key Blue
bs: VDR taster plavi

en: VDR Key 0
bs: VDR taster 0

en: VDR Key 1
bs: VDR taster 1

en: VDR Key 2
bs: VDR taster 2

en: VDR Key 3
bs: VDR taster 3

en: VDR Key 4
bs: VDR taster 4

en: VDR Key 5
bs: VDR taster 5

en: VDR Key 6
bs: VDR taster 6

en: VDR Key 7
bs: VDR taster 7

en: VDR Key 8
bs: VDR taster 8

en: VDR Key 9
bs: VDR taster 9

en: &Connect
bs: &Poveži se

en: Host not found
bs: Domaćin nije nađen

en: Connection refused
bs: Veza je odbijena

en: Custom VDR command
bs: Posebna VDR naredba

en: You can pass commands to VDR.
    Enter 'HELP' to see a list of available commands.
    You can see VDR response in the console window.
    
    VDR Command:
bs: Možete proslijediti naredbe VDR‑u.
    Ukucajte „HELP“ da biste vidjeli listu dostupnih naredbi.
    Odgovor VDR‑a možete vidjeti u konzolnom prozoru.
    
    VDR naredba:

en: X&Video
bs: &Iks‑video

en: KMPlayer
bs: KM‑plejer

en: Koos Vriezen
bs: Kos Vrizen

en: Maintainer
bs: Održavalac

en: file to open
bs: datoteka za otvaranje

en: Auto
bs: Automatski

en: Open Sound System
bs: Otvoreni zvučni sistem (OSS)

en: Simple DirectMedia Layer
bs: Jednostavni dajrektmedija sloj

en: Advanced Linux Sound Architecture
bs: Napredna zvučna arhitektura za Linuks (Alsa)

en: Analog Real-Time Synthesizer
bs: Analogni sintetizator u realnom vremenu

en: JACK Audio Connection Kit
bs: Džek — pribor za audio vezivanje

en: Enlightened Sound Daemon
bs: Prosvijetljeni zvučni demon (ESD)

en: Advanced Linux Sound Architecture v0.5
bs: Napredna zvučna arhitektura za Linuks vir. 0.5

en: Advanced Linux Sound Architecture v0.9
bs: Napredna zvučna arhitektura za Linuks vir. 0.9

en: Use back-end defaults
bs: Koristi podrazumijevano za pozadinu

en: PulseAudio
bs: Puls‑audio

en: X11Shm
bs: Iks11‑shm

en: XVidix
bs: Iks‑vidiks

en: XvMC
bs: IksvMC

en: XVideo
bs: Iks‑video

en: Video Decode and Presentation API for Unix
bs: Programsko sučelje prikazivanja i video dekodiranja za Uniks

en: Playlist background
bs: Pozadina liste

en: Playlist foreground
bs: Boja ispisa u listi

en: Console background
bs: Pozadina konzole

en: Playlist active item
bs: Aktivna stavka u listi

en: Console foreground
bs: Boja ispisa u konzoli

en: Video background
bs: Pozadina videa

en: Viewing area background
bs: Pozadina oblasti gledanja

en: Info window background
bs: Pozadina prozora obavještenja

en: Info window foreground
bs: Boja ispisa prozora obavještenja

en: Playlist
bs: Lista puštanja

en: Info window
bs: Prozor obavještenja

en: File %1 does not exist.
bs: Datoteka %1 ne postoji.

en: Sub title file %1 does not exist.
bs: Datoteka sa titlom %1 ne postoji.

en: Volume is
bs: Jačina je

en: &Play with
bs: &Pusti pomoću

en: Con&sole
bs: Kon&zola

en: Play&list
bs: &Lista puštanja

en: &Zoom
bs: &Uveličanje

en: &Full Screen
bs: &Pun ekran

en: Co&lors
bs: Bo&je

en: &Audio languages
bs: &Jezici zvuka

en: &Subtitles
bs: &Titlovi

en: Scale:
bs: Razmjera:

en: &Configure KMPlayer...
bs: &Podesi KM‑plejer...

en: Unknown
bs: Nepoznat

en: Failed to end player process.
bs: Ne mogu da prekinem proces plejera.

en: &MPlayer
bs: &M‑plejer

en: Size pattern
bs: Obrazac veličine

en: Cache pattern
bs: Obrazac keša

en: Position pattern
bs: Obrazac pozicije

en: Index pattern
bs: Obrazac indeksa

en: Reference URL pattern
bs: Obrazac URL reference

en: Reference pattern
bs: Obrazac reference

en: Start pattern
bs: Obrazac pokretanja

en: VCD track pattern
bs: Obrazac numere VCD‑a

en: Audio CD tracks pattern
bs: Obrazac numere audio CD‑a

en: MPlayer command:
bs: Naredba M‑plejera:

en: Additional command line arguments:
bs: Dodatni argumenti komandne linije:

en: Cache size:
bs: Veličina keša:

en: Build new index when possible
bs: Izgradi novi indeks kada je moguće

en: Allows seeking in indexed files (AVIs)
bs: Dozvoljava traženje u indeksiranim datotekema (AVI)

en: General Options
bs: Opšte opcije

en: MPlayer
bs: M‑plejer

en: M&Encoder
bs: &Menkoder

en: &MPlayerDumpstream
bs: &Izbačeni tok iz M‑plejera

en: &Phonon
bs: &Fonon

en: &FFMpeg
bs: &FFmpeg

en: &Ice Ape
bs: &Ajs ejp

en: Information
bs: Podatak

en: Not Running
bs: Van pogona

en: Buffering
bs: Punim bafer

en: Playing
bs: Puštam

en: Paused
bs: Pauziran

en: Player %1 %2
bs: Plejer %1 %2

en: Edit &item
bs: Ur&edu stavku

en: &Copy to Clipboard
bs: &Kopiraj u klipbord

en: &Add Bookmark
bs: &Dodaj obeleživač

en: &Show all
bs: Prikaži &sve

en: unnamed
bs: neimenovano

en: none
bs: ništa

en: [attributes]
bs: [atributi]

en: Preferences
bs: Postavke

en: Looks
bs: Izgled

en: Output
bs: Izlaz

en: Recording
bs: Snimanje

en: MEncoder
bs: Menkoder

en: FFMpeg
bs: FFmpeg

en: Output Plugins
bs: Izlazni priključci

en: Postprocessing
bs: Postobrada

en: Window
bs: Prozor

en: Keep size ratio
bs: Zadrži proporciju

en: When checked, the movie will keep its aspect ratio
    when the window is resized.
bs: Kada je popunjeno, film će zadržati svoju proporciju
    kada se promijeni veličina prozora.

en: Dock in system tray
bs: Usidri u sistemsku kasetu

en: When checked, an icon for KMPlayer will be added to the system tray.
    When clicked, it will hide KMPlayer's main window and remove KMPlayer's task bar button.
bs: Kada je popunjeno, ikona KM‑plejera će biti dodata u sistemsku kasetu.
    Kada se na ikonu klikne, sakriće KM‑plejerov glavni prozor i ukloniti njegovo dugme na traci zadataka.

en: Auto resize to video sizes
bs: Prilagodi se veličini videa

en: When checked, KMPlayer will resize to movie sizes
    when video starts.
bs: Kada je popunjeno, KM‑plejer će se prilagoditi
    veličini filma kada krene puštanje.

en: Remember window size on exit
bs: Upamti veličinu prozora pri izlasku

en: Always start with fixed size
bs: Uvijek kreni sa određenom veličinom

en: Loop
bs: Ponavljanje

en: Makes current movie loop
bs: Čini da se tekući film ponavlja

en: Allow frame drops
bs: Dozvoli ispuštanje kadrova

en: Allow dropping frames for better audio and video synchronization
bs: Dozvoli ispuštanje kadrova radi bolje audio/video sinhronizacije

en: Auto set volume on start
bs: Sam postavi jačinu zvuka na početku

en: When a new source is selected, the volume will be set according the volume control
bs: Kada je novi izvor izabran, jačina zvuka će biti postavljena prema kontroli jačine

en: Auto set colors on start
bs: Sam postavi boje na početku

en: When a movie starts, the colors will be set according the sliders for colors
bs: Kada film počne, boje će biti postavljene u skladu sa klizačima za boje

en: Control Panel
bs: Kontrolni panel

en: Show config button
bs: Prikaži dugme podešavanja

en: Add a button that will popup a config menu
bs: Dodaje dugme koje donosi iskačući meni podešavanja

en: Show playlist button
bs: Prikaži dugme liste

en: Add a playlist button to the control buttons
bs: Dodaje dugme liste u kontrolne dugmiće

en: Show record button
bs: Prikaži dugme za snimanje

en: Add a record button to the control buttons
bs: Dodaje dugme za snimanje u kontrolne dugmiće

en: Show broadcast button
bs: Prikaži dugme za emitovanje

en: Add a broadcast button to the control buttons
bs: Dodaje dugme za emitovanje u kontrolne dugmiće

en: Forward/backward seek time:
bs: Vrijeme traženja napred/nazad:

en:  second |  seconds
bs[0]:  sekundu
bs[1]:  sekunde
bs[2]:  sekundi

en: Colors
bs: Boje

en: Fonts
bs: Fontovi

en: AaBbCc
bs: AaBbVv

en: Location:
bs: Lokacija:

en: Location of the playable item
bs: Lokacija puštene stavke

en: Sub title:
bs: Titl:

en: Optional location of a file containing the subtitles of the URL above
bs: Opciona lokacija datoteke koji sadrži titlove za gore navedeni URL

en: Load on demand
bs: Učitaj po zahtjevu

en: When enabled, all embedded movies will start with a image that needs to be clicked to start the video playback
bs: Kada je uključeno, svi ugnežđeni filmovi će početi sa slikom na koju treba kliknuti da bi se pokrenula reprodukcija

en: Grab image when 'Click to Play' detected
bs: Uhvati sliku kada je „Klikni da bi pustio“ detektovano

en: When enabled and a HTML object has a HREF attribute, grab and save an image of the first frame of initial link. This image will be shown instead of a default picture.
bs: Kada je uključeno i HTML objekat ima atribut <icode>href</icode>, hvata i upisuje sliku prvog kadra početne veze. Ta slika će biti prikazana umjesto podrazumijevane slike.

en: Use movie player:
bs: Koristi plejer filmova:

en: Network bandwidth
bs: Mrežni protok

en: Sometimes it is possible to choose between various streams given a particular bitrate.
    This option sets how much bandwidth you would prefer to allocate to video.
bs: Nekada je moguće birati između različitih tokova za određeni bitski protok.
    Ova opcija određuje koliko od mrežnog protoka želite da odvojite za video.

en: Sometimes it is possible to choose between various streams given a particular bitrate.
    This option sets the maximum bandwidth you have available for video.
bs: Nekada je moguće birati između različitih tokova za određeni bitski protok.
    Ova opcija određuje maksimum mrežnog protoka koji vam je dostupan za video.

en: Preferred bitrate:
bs: Željeni protok:

en: Maximum bitrate:
bs: Maksimalan protok:

en: Output file:
bs: Izlazna datoteka:

en: Current source:
bs: Trenutni izvor:

en: Recorder
bs: Snimač

en: Auto Playback
bs: Automatsko puštanje

en: &No
bs: &Ne

en: &When recording finished
bs: &Kada se snimanje završi

en: A&fter
bs: Na&kon

en: Time:
bs: Vrijeme:

en: Start &Recording
bs: Počni &snimanje

en: Stop &Recording
bs: Zaustavi &snimanje

en: Current Source:
bs: Trenutni izvor:

en: Same as source
bs: Isti kao izvor

en: Custom
bs: Posebno

en: Mencoder arguments:
bs: Argumenti za Menkoder:

en: &MEncoder
bs: &Menkoder

en: MPlayer -&dumpstream
bs: Izbačeni tok iz M‑plejera

en: FFMpeg arguments:
bs: Argumenti za FFmpeg:

en: &Xine
bs: &Ksin

en: Sets video driver. Recommended is XVideo, or, if it is not supported, X11, which is slower.
bs: Postavlja video drajver. Preporučen je Iks‑video ili, ako nije podržan, Iks11, koji je sporiji.

en: Enable use of postprocessing filters
bs: Uključi filter za postobradu

en: Disable use of postprocessing when watching TV/DVD
bs: Isključi postobradu kada se gleda TV/DVD

en: Default
bs: Podrazumijevano

en: Fast
bs: Brzo

en: Horizontal deblocking
bs: Vodoravno deblokiranje

en: Auto quality
bs: Automatski kvalitet

en: Chrominance filtering
bs: Filtriranje hromatičnosti

en: Vertical deblocking
bs: Uspravno deblokiranje

en: Dering filter
bs: Filter prstenastih objekata

en: Auto brightness/contrast
bs: Automatski osvetljaj/kontrast

en: Stretch luminance to full range
bs: Rastegni osvjetljenje na pun opseg

en: Temporal noise reducer
bs: Temporalni smanjivač šuma

en: Custom Preset
bs: Posebno prepodešeno

en: Linear blend deinterlacer
bs: Linearno stapajući rasplitač

en: Linear interpolating deinterlacer
bs: Linearno interpolacioni rasplitač

en: Cubic interpolating deinterlacer
bs: Kubno interpolacioni rasplitač

en: Median deinterlacer
bs: Medijanski rasplitač

en: FFmpeg deinterlacer
bs: FFmpegov rasplitač

en: Deinterlacing
bs: Rasplitanje

en: Enable mplayer's default postprocessing filters
bs: Uključi M‑plejerove podrazumijevane filtere za postobradu

en: Enable custom postprocessing filters (See: Custom preset -tab)
bs: Uključi posebne filtere za postobradu (vidi jezičak <interface>Posebno prepodešeno</interface>)

en: Enable mplayer's fast postprocessing filters
bs: Uključi M‑plejerove brze filtere za postobradu

en: Filter is used if there is enough CPU
bs: Filter se koristi ako je na raspolaganju dovoljno procesorskog vremena

note: i18n( "Strength of the noise reducer" ) );
en: Stretches luminance to full range (0..255)
bs: Rasteže osvjetljenje na pun opseg (0..255)

en: You are about to have all your settings overwritten with defaults.
    Please confirm.
bs: Spremate se da sve svoje postavke prebrišete podrazumijevanim.
    Potvrdite ovo.

en: Reset Settings?
bs: Resetovati postavke?

en: % Cache fill
bs: % popunjen keš

en: KMPlayer: Playing
bs: KM‑plejer: puštanje

en: KMPlayer: Stop Playing
bs: KM‑plejer: zaustavi puštanje
