kmplayer - en to ca@valencia translation catalogue (313 entries)

en: New window
ca@valencia: Finestra nova

en: &Edit mode
ca@valencia: Mode d'&edició

en: Pla&y List
ca@valencia: &Llista de reproducció

en: P&lay
ca@valencia: Re&produïx

en: &Pause
ca@valencia: Fes una &pausa

en: &Stop
ca@valencia: &Para

en: Fullscreen
ca@valencia: Pantalla completa

en: C&onsole
ca@valencia: C&onsola

en: Reload
ca@valencia: Torna a carregar

en: Clear &History
ca@valencia: Neteja l'&historial

en: &Generators
ca@valencia: &Generadors

note: i18n("New &Window"), 0, 0, this, SLOT(slotFileNewWindow()), ac, "new_window"); new KAction (i18n ("&Open DVD"), QString ("dvd_mount"), KShortcut (), this, SLOT(openDVD ()), ac, "opendvd"); new KAction (i18n ("&Open VCD"), QString ("cdrom_mount"), KShortcut (), this, SLOT(openVCD ()), ac, "openvcd");
en: Enables/disables the status bar
ca@valencia: Activa/desactiva la barra d'estat

en: Enables/disables the menu bar
ca@valencia: Activa/desactiva la barra de menús

en: Enables/disables the toolbar
ca@valencia: Activa/desactiva la barra d'eines

en: Ready.
ca@valencia: Llest.

en: &Bookmarks
ca@valencia: &Punts

en: &Add to list
ca@valencia: Afi&g a la llista

en: Add in new &Group
ca@valencia: Afig en un &grup nou

en: &Copy here
ca@valencia: &Copia ací

en: &Delete
ca@valencia: Sup&rimix

en: V&ideo
ca@valencia: V&ídeo

en: More...
ca@valencia: Més...

en: Opening DVD...
ca@valencia: S'està obrint el DVD...

en: Opening VCD...
ca@valencia: S'està obrint el VCD...

en: Opening Audio CD...
ca@valencia: S'està obrint el CD d'àudio...

en: Opening pipe...
ca@valencia: S'està obrint el conducte...

en: Read From Pipe
ca@valencia: Llig des de conducte

en: Enter a command that will output an audio/video stream
    to the stdout. This will be piped to a player's stdin.
    
    Command:
ca@valencia: Introduïu una ordre que enviarà un flux d'àudio/vídeo
    a la «stdout». Açò serà conduït a la «stdin» del reproductor.
    
    Ordre:

en: Intro
ca@valencia: Introducció

en: Opening file...
ca@valencia: S'està obrint el fitxer...

en: Exit
ca@valencia: Ix

en: Opening a new application window...
ca@valencia: S'està obrint una finestra nova de l'aplicació...

en: Open File
ca@valencia: Obri fitxer

en: Save File
ca@valencia: Guarda fitxer

en: Error
ca@valencia: S'ha produït un error

en: Error opening file %1.
    %2.
ca@valencia: S'ha produït un error en obrir el fitxer %1.
    %2.

en: Closing file...
ca@valencia: S'està tancant el fitxer...

en: Ready
ca@valencia: Llest

en: Show Menu Bar with %1
ca@valencia: Mostra la barra de menús amb %1

en: Move here
ca@valencia: Mou ací

en: New group
ca@valencia: Grup nou

en: &Delete item
ca@valencia: Sup&rimix element

en: &Move up
ca@valencia: &Mou cap amunt

en: Move &down
ca@valencia: Mou &avall

en: Auto play after opening DVD
ca@valencia: Reproduïx automàticament després d'obrir el DVD

en: Start playing DVD right after opening DVD
ca@valencia: Comença a reproduir el DVD tot just després d'obrir el DVD

en: DVD device:
ca@valencia: Dispositiu de DVD:

en: Path to your DVD device, you must have read rights to this device
ca@valencia: Camí cap al dispositiu de DVD, heu de tindre accés de lectura d'este dispositiu

en: Optical Disks
ca@valencia: Discs òptics

en: CDROM - Audio Compact Disk
ca@valencia: CDROM - Disc compacte d'àudio

en: VCD - Video Compact Disk
ca@valencia: VCD - Disc compacte de vídeo

en: DVD - Digital Video Disk
ca@valencia: DVD - Disc de vídeo digital

en: Track %1
ca@valencia: Pista %1

en: Source
ca@valencia: Font

en: Auto play after opening a VCD
ca@valencia: Reproduïx automàticament després d'obrir un VCD

en: Start playing VCD right after opening VCD
ca@valencia: Comença a reproduir el VCD tot just després d'obrir el VCD

en: VCD (CDROM) device:
ca@valencia: Dispositiu VCD (CDROM):

en: Path to your CDROM/DVD device, you must have read rights to this device
ca@valencia: Camí cap al dispositiu de CDROM/DVD, heu de tindre accés de lectura d'este dispositiu

en: Track
ca@valencia: Pista

en: Audio CD
ca@valencia: CD d'àudio

en: Pipe
ca@valencia: Conducte

en: Pipe - %1
ca@valencia: Conducte - %1

en: Most Recent
ca@valencia: Els més recents

en: Persistent Playlists
ca@valencia: Llistes de reproducció persistents

en: Bind address:
ca@valencia: Adreça de vinculació:

en: If you have multiple network devices, you can limit access
ca@valencia: Si teniu múltiples dispositius de xarxa, podeu limitar-ne l'accés

en: Listen port:
ca@valencia: Port d'escolta:

en: Maximum connections:
ca@valencia: Màxim de connexions:

en: Maximum bandwidth (kbit):
ca@valencia: Amplada de banda màxima (kbit):

en: Temporary feed file:
ca@valencia: Fitxer de font temporal:

en: Feed file size (kB):
ca@valencia: Mida del fitxer de font (kB):

en: Only avi, mpeg and rm work for mplayer playback
ca@valencia: Només avi, mpeg i rm no funcionen per a la reproducció amb «mplayer»

en: Audio codec:
ca@valencia: Còdec d'àudio:

en: Audio bit rate (kbit):
ca@valencia: Taxa de bits de l'àudio (kbit):

en: Audio sample rate (Hz):
ca@valencia: Freqüència de mostreig de l'àudio (Hz):

en: Video codec:
ca@valencia: Còdec de vídeo:

en: Video bit rate (kbit):
ca@valencia: Taxa de bits del vídeo (kbit):

en: Quality (1-31):
ca@valencia: Qualitat (1-31):

en: Frame rate (Hz):
ca@valencia: Freqüència dels fotogrames (Hz):

en: Gop size:
ca@valencia: Mida de «gop»:

en: Width (pixels):
ca@valencia: Amplària (píxels):

en: Height (pixels):
ca@valencia: Alçària (píxels):

en: Allow access from:
ca@valencia: Permet l'accés des de:

en: 'Single IP' or 'start-IP end-IP' for IP ranges
ca@valencia: «IP única» o «IP-inicial IP-final» per a intervals d'IP

en: Host/IP or IP Range
ca@valencia: Màquina/IP o interval d'IP

en: Load
ca@valencia: Carrega

en: Save
ca@valencia: Guarda

en: Delete
ca@valencia: Suprimix

en: Start
ca@valencia: Inicia

en: Broadcasting
ca@valencia: Difusió

en: Profiles
ca@valencia: Perfils

en: Stop
ca@valencia: Para

en: Failed to end ffserver process.
ca@valencia: No s'ha pogut finalitzar el procés ffserver.

en: Failed to start ffserver.
ca@valencia: No s'ha pogut iniciar el procés ffserver.

en: Failed to start ffmpeg.
ca@valencia: No s'ha pogut iniciar ffmpeg.

en: FFServer
ca@valencia: FFserver

en: Video device:
ca@valencia: Dispositiu de vídeo:

en: Audio device:
ca@valencia: Dispositiu d'àudio:

en: Name:
ca@valencia: Nom:

en: Width:
ca@valencia: Amplària:

en: Height:
ca@valencia: Alçària:

en: Do not immediately play
ca@valencia: No reproduïsques immediatament

en: Only start playing after clicking the play button
ca@valencia: Inicia la reproducció només després de clicar el botó de reproducció

en: Norm:
ca@valencia: Norma:

en: Channel
ca@valencia: Canal

en: Frequency (MHz)
ca@valencia: Freqüència (MHz)

en: You are about to delete this device from the Source menu.
    Continue?
ca@valencia: Esteu a punt de suprimir este dispositiu del menú de fonts.
    Voleu continuar?

en: Confirm
ca@valencia: Confirmeu

en: Driver:
ca@valencia: Controlador:

en: dummy, v4l or bsdbt848
ca@valencia: dummy, v4l o bsdbt848

en: Device:
ca@valencia: Dispositiu:

en: Path to your video device, eg. /dev/video0
ca@valencia: Camí cap al dispositiu de vídeo, p. ex. /dev/video0

en: Scan...
ca@valencia: Explora...

en: tv device
ca@valencia: dispositiu de tv

en: Television
ca@valencia: Televisió

en: Device already present.
ca@valencia: El dispositiu ja està present.

en: No device found.
ca@valencia: No s'ha trobat cap dispositiu.

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
ca@valencia: Fi&txer

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
ca@valencia: Vi&sualitza

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
ca@valencia: Con&figuració

en: XVideo port
ca@valencia: Port de XVideo

en: Port base of the X Video extension.
    If left to default (0), the first available port will be used. However if you have multiple XVideo instances, you might have to provide the port to use here.
    See the output from 'xvinfo' for more information
ca@valencia: Port base de l'extensió de X Video.
    Si es deixa per defecte (0), s'utilitzarà el primer port disponible. Tanmateix, si teniu múltiples instàncies de XVideo, potser haureu d'indicar ací el port que s'utilitzarà.
    Mireu l'eixida de «xvinfox» per a més informació

en: Communication port:
ca@valencia: Port de comunicació:

en: Communication port with VDR. Default is port 2001.
    If you use another port, with the '-p' option of 'vdr', you must set it here too.
ca@valencia: Port de comunicació amb el VDR. El port predeterminat és el 2001.
    Si utilitzeu un altre port, amb l'opció «-p» de «vdr», haureu d'establir-lo ací també.

en: Scale
ca@valencia: Escala

en: Aspects to use when viewing VDR
ca@valencia: Aspecte que s'ha d'utilitzar en visualitzar un VDR

en: Dis&connect
ca@valencia: Des&connecta

en: VDR Key Up
ca@valencia: Tecla «Amunt» del VDR

en: VDR Key Down
ca@valencia: Tecla «Avall» del VDR

en: VDR Key Back
ca@valencia: Tecla «Arrere» del VDR

en: VDR Key Ok
ca@valencia: Tecla «D'acord» del VDR

en: VDR Key Setup
ca@valencia: Tecla «Configuració» del VDR

en: VDR Key Channels
ca@valencia: Tecla «Canals» del VDR

en: VDR Key Menu
ca@valencia: Tecla «Menú» del VDR

en: VDR Key Red
ca@valencia: Tecla roja del VDR

en: VDR Key Green
ca@valencia: Tecla verda del VDR

en: VDR Key Yellow
ca@valencia: Tecla groga del VDR

en: VDR Key Blue
ca@valencia: Tecla blava del VDR

en: VDR Key 0
ca@valencia: Tecla «0» del VDR

en: VDR Key 1
ca@valencia: Tecla «1» del VDR

en: VDR Key 2
ca@valencia: Tecla «2» del VDR

en: VDR Key 3
ca@valencia: Tecla «3» del VDR

en: VDR Key 4
ca@valencia: Tecla «4» del VDR

en: VDR Key 5
ca@valencia: Tecla «5» del VDR

en: VDR Key 6
ca@valencia: Tecla «6» del VDR

en: VDR Key 7
ca@valencia: Tecla «7» del VDR

en: VDR Key 8
ca@valencia: Tecla «8» del VDR

en: VDR Key 9
ca@valencia: Tecla «9» del VDR

en: &Connect
ca@valencia: &Connecta

en: Host not found
ca@valencia: No s'ha trobat el servidor

en: Connection refused
ca@valencia: S'ha rebutjat la connexió

en: Custom VDR command
ca@valencia: Ordre VDR personalitzada

en: You can pass commands to VDR.
    Enter 'HELP' to see a list of available commands.
    You can see VDR response in the console window.
    
    VDR Command:
ca@valencia: Podeu enviar ordres al VDR.
    Introduïu «HELP» per a veure una llista de les ordres disponibles.
    Podeu veure la resposta del VDR en la finestra de la consola.
    
    Ordre VDR:

en: Media player
ca@valencia: Reproductor multimèdia

en: Maintainer
ca@valencia: Mantenidor

en: file to open
ca@valencia: fitxer que s'ha d'obrir

en: +[File]
ca@valencia: +[Fitxer]

en: Auto
ca@valencia: Automàtic

en: Simple DirectMedia Layer
ca@valencia: Capa simple DirectMedia

en: Analog Real-Time Synthesizer
ca@valencia: Sintetitzador anàleg Real-Time

en: JACK Audio Connection Kit
ca@valencia: Equip de connexió del Jack Audio

en: Enlightened Sound Daemon
ca@valencia: Dimoni de so Enlightened

en: Use back-end defaults
ca@valencia: Utilitza la configuració predeterminada de dorsal

en: Video Decode and Presentation API for Unix
ca@valencia: API de descodificació i presentació de vídeo per a Unix

en: Playlist background
ca@valencia: Fons de la llista de reproducció

en: Playlist foreground
ca@valencia: Primer pla de la llista de reproducció

en: Console background
ca@valencia: Fons de la consola

en: Playlist active item
ca@valencia: Element actiu de la llista de reproducció

en: Console foreground
ca@valencia: Primer pla de la consola

en: Video background
ca@valencia: Fons del vídeo

en: Viewing area background
ca@valencia: Fons de l'àrea de visualització

en: Info window background
ca@valencia: Fons de la finestra d'informació

en: Info window foreground
ca@valencia: Primer pla de la finestra d'informació

en: Playlist
ca@valencia: Llista de reproducció

en: Info window
ca@valencia: Finestra d'informació

en: File %1 does not exist.
ca@valencia: El fitxer %1 no existix.

en: Sub title file %1 does not exist.
ca@valencia: El fitxer de subtítols %1 no existix.

en: Volume is
ca@valencia: El volum és

en: &Play with
ca@valencia: Re&produïx amb

en: Con&sole
ca@valencia: Con&sola

en: Play&list
ca@valencia: &Llista de reproducció

en: &Full Screen
ca@valencia: &Pantalla completa

en: &Audio languages
ca@valencia: Idiomes de l'&àudio

en: &Subtitles
ca@valencia: &Subtítols

en: Scale:
ca@valencia: Escala:

en: &Configure KMPlayer...
ca@valencia: &Configura KMPlayer...

en: Unknown
ca@valencia: Desconegut

en: Failed to end player process.
ca@valencia: No s'ha pogut finalitzar el procés de reproducció.

en: Size pattern
ca@valencia: Patró de la mida

en: Cache pattern
ca@valencia: Patró de la memòria cau

en: Position pattern
ca@valencia: Patró de posició

en: Index pattern
ca@valencia: Patró d'Índex

en: Reference URL pattern
ca@valencia: Patró d'URL de referència

en: Reference pattern
ca@valencia: Patró de referència

en: Start pattern
ca@valencia: Patró d'inici

en: VCD track pattern
ca@valencia: Patró de pistes del VCD

en: Audio CD tracks pattern
ca@valencia: Patró de pistes del CD d'àudio

en: MPlayer command:
ca@valencia: Ordre de MPlayer:

en: Additional command line arguments:
ca@valencia: Arguments addicionals de la línia d'ordres:

en: Cache size:
ca@valencia: Mida de la memòria cau:

en: Build new index when possible
ca@valencia: Construïx un índex nou quan siga possible

en: Allows seeking in indexed files (AVIs)
ca@valencia: Permet la busca en fitxers indexats (AVI)

en: General Options
ca@valencia: Opcions generals

en: &FFMpeg
ca@valencia: &FFmpeg

en: Information
ca@valencia: Informació

en: Not Running
ca@valencia: No s'està executant

en: Buffering
ca@valencia: Precàrrega

en: Playing
ca@valencia: Reproducció

en: Paused
ca@valencia: En pausa

en: Player %1 %2
ca@valencia: Reproductor %1 %2

en: Edit &item
ca@valencia: Edita l'e&lement

en: &Copy to Clipboard
ca@valencia: &Copia al porta-retalls

en: &Add Bookmark
ca@valencia: Afi&g un punt

en: &Show all
ca@valencia: Mo&stra-ho tot

en: unnamed
ca@valencia: sense nom

en: none
ca@valencia: cap

en: [attributes]
ca@valencia: [atributs]

en: Preferences
ca@valencia: Preferències

en: Looks
ca@valencia: Aspecte

en: Output
ca@valencia: Eixida

en: Recording
ca@valencia: Gravació

en: FFMpeg
ca@valencia: FFmpeg

en: Output Plugins
ca@valencia: Connectors d'eixida

en: Postprocessing
ca@valencia: Postprocessat

en: Window
ca@valencia: Finestra

en: Keep size ratio
ca@valencia: Mantín la relació d'aspecte

en: When checked, the movie will keep its aspect ratio
    when the window is resized.
ca@valencia: En marcar-la, la pel·lícula mantindrà la relació d'aspecte en redimensionar la finestra.

en: Dock in system tray
ca@valencia: Acobla en la safata del sistema

en: When checked, an icon for KMPlayer will be added to the system tray.
    When clicked, it will hide KMPlayer's main window and remove KMPlayer's task bar button.
ca@valencia: En marcar-la, s'afig a la safata del sistema una icona per a KMPlayer.
    En clicar-la, s'ocultarà la finestra principal de KMPlayer i s'eliminarà el botó de KMPlayer de la barra de tasques.

en: Auto resize to video sizes
ca@valencia: Redimensiona automàticament la mida del vídeo

en: When checked, KMPlayer will resize to movie sizes
    when video starts.
ca@valencia: En marcar-la, KMPlayer es redimensionarà a la mida
    de la pel·lícula en iniciar el vídeo.

en: Remember window size on exit
ca@valencia: Recorda la mida del vídeo en eixir

en: Always start with fixed size
ca@valencia: Inicia sempre amb una mida fixa

en: Loop
ca@valencia: Repetició

en: Makes current movie loop
ca@valencia: Repetix la pel·lícula actual

en: Allow frame drops
ca@valencia: Permet la pèrdua de fotogrames

en: Allow dropping frames for better audio and video synchronization
ca@valencia: Permet la pèrdua de fotogrames per a una millor sincronització de l'àudio i el vídeo

en: Auto set volume on start
ca@valencia: Establix el volum automàticament en iniciar

en: When a new source is selected, the volume will be set according the volume control
ca@valencia: En seleccionar una font nova, s'establirà el volum d'acord amb el control de volum

en: Auto set colors on start
ca@valencia: Establix els colors automàticament en iniciar

en: When a movie starts, the colors will be set according the sliders for colors
ca@valencia: En iniciar una pel·lícula, els colors s'establiran d'acord amb els controls lliscants de color

en: Control Panel
ca@valencia: Quadro de control

en: Show config button
ca@valencia: Mostra el botó de configuració

en: Add a button that will popup a config menu
ca@valencia: Afig un botó que desplega un menú de configuració emergent

en: Show playlist button
ca@valencia: Mostra el botó de llista de reproducció

en: Add a playlist button to the control buttons
ca@valencia: Afig un botó de llista de reproducció als botons de control

en: Show record button
ca@valencia: Mostra el botó de gravació

en: Add a record button to the control buttons
ca@valencia: Afig un botó de gravació als botons de control

en: Show broadcast button
ca@valencia: Mostra el botó de difusió

en: Add a broadcast button to the control buttons
ca@valencia: Afig un botó de difusió als botons de control

en: Forward/backward seek time:
ca@valencia: Temps de busca d'avanç/retrocés:

en:  second |  seconds
ca@valencia[0]:  segon
ca@valencia[1]:  segons

en: Fonts
ca@valencia: Tipus de lletra

en: Location:
ca@valencia: Ubicació:

en: Location of the playable item
ca@valencia: Ubicació de l'element que s'ha de reproduir

en: Sub title:
ca@valencia: Subtítols:

en: Optional location of a file containing the subtitles of the URL above
ca@valencia: Ubicació opcional d'un fitxer que conté els subtítols de l'URL de dalt

en: Load on demand
ca@valencia: Carrega sota demanda

en: When enabled, all embedded movies will start with a image that needs to be clicked to start the video playback
ca@valencia: En activar-ho, totes les pel·lícules incrustades s'iniciaran amb una imatge que s'ha de clicar per a iniciar la reproducció del vídeo

en: Grab image when 'Click to Play' detected
ca@valencia: Grava una imatge quan es detecte «Cliqueu per a reproduir»

en: When enabled and a HTML object has a HREF attribute, grab and save an image of the first frame of initial link. This image will be shown instead of a default picture.
ca@valencia: En activar-ho i quan un objecte HTML tinga un atribut HREF, es gravarà i guardarà una imatge del primer fotograma de l'enllaç inicial. Esta imatge es mostrarà en lloc de la imatge predeterminada.

en: Use movie player:
ca@valencia: Utilitza el reproductor de pel·lícules:

en: Network bandwidth
ca@valencia: Amplada de banda de la xarxa

en: Sometimes it is possible to choose between various streams given a particular bitrate.
    This option sets how much bandwidth you would prefer to allocate to video.
ca@valencia: A vegades, és possible triar entre diferents fluxos donada una taxa de bits particular.
    Esta opció establix quina amplada de banda preferiu utilitzar per al vídeo.

en: Sometimes it is possible to choose between various streams given a particular bitrate.
    This option sets the maximum bandwidth you have available for video.
ca@valencia: A vegades, és possible triar entre diferents fluxos donada una taxa de bits particular.
    Esta opció establix l'amplada de banda màxima disponible per al vídeo.

en: Preferred bitrate:
ca@valencia: Taxa de bits preferida:

en: kbit/s
ca@valencia: kbits

en: Maximum bitrate:
ca@valencia: Taxa de bits màxima:

en: Output file:
ca@valencia: Fitxer d'eixida:

en: Current source:
ca@valencia: Font actual:

en: Recorder
ca@valencia: Gravador

en: Auto Playback
ca@valencia: Reproducció automàtica

en: &When recording finished
ca@valencia: &En finalitzar la gravació

en: A&fter
ca@valencia: &Després

en: Time:
ca@valencia: Temps:

en: Start &Recording
ca@valencia: Comença a g&ravar

en: Stop &Recording
ca@valencia: Para la g&ravació

en: Current Source:
ca@valencia: Font actual:

en: Same as source
ca@valencia: El mateix de la font

en: Custom
ca@valencia: Personalitzat

en: Mencoder arguments:
ca@valencia: Arguments del Mencoder:

en: FFMpeg arguments:
ca@valencia: Arguments de FFmpeg:

en: Sets video driver. Recommended is XVideo, or, if it is not supported, X11, which is slower.
ca@valencia: Establix el controlador de vídeo. El recomanat és XVideo, o, si no està disponible, X11, el qual és més lent.

en: Enable use of postprocessing filters
ca@valencia: Activa l'ús de filtres de postprocessat

en: Disable use of postprocessing when watching TV/DVD
ca@valencia: Desactiva l'ús del postprocessat en visualitzar TV/DVD

en: Default
ca@valencia: Predeterminat

en: Fast
ca@valencia: Ràpid

en: Horizontal deblocking
ca@valencia: Desbloqueig horitzontal

en: Auto quality
ca@valencia: Qualitat automàtica

en: Chrominance filtering
ca@valencia: Filtratge de crominància

en: Vertical deblocking
ca@valencia: Desbloqueig vertical

en: Dering filter
ca@valencia: Filtre d'anells

en: Auto brightness/contrast
ca@valencia: Brillantor/contrast automàtic

en: Stretch luminance to full range
ca@valencia: Estén la luminància a tot l'interval

en: Temporal noise reducer
ca@valencia: Reductor de soroll temporal

en: Custom Preset
ca@valencia: Establiment personalitzat

en: Linear blend deinterlacer
ca@valencia: Desentrellaçador de barreja lineal

en: Linear interpolating deinterlacer
ca@valencia: Desentrellaçador d'interpolació lineal

en: Cubic interpolating deinterlacer
ca@valencia: Desentrellaçador d'interpolació cúbica

en: Median deinterlacer
ca@valencia: Desentrellaçador de mediana

en: FFmpeg deinterlacer
ca@valencia: Desentrellaçador FFmpeg

en: Deinterlacing
ca@valencia: Desentrellaçat

en: Enable mplayer's default postprocessing filters
ca@valencia: Activa els filtres de postprocessat estàndard de «mplayer»

en: Enable custom postprocessing filters (See: Custom preset -tab)
ca@valencia: Activa els filtres de postprocessat personalitzats (mireu la pestanya: establiment personalitzat)

en: Enable mplayer's fast postprocessing filters
ca@valencia: Activa els filtres de postprocessat ràpid de «mplayer»

en: Filter is used if there is enough CPU
ca@valencia: El filtre s'utilitzarà si hi ha prou CPU

note: i18n( "Strength of the noise reducer" ) );
en: Stretches luminance to full range (0..255)
ca@valencia: Estén la luminància a l'interval sencer (0..255)

en: You are about to have all your settings overwritten with defaults.
    Please confirm.
ca@valencia: Esteu a punt de sobreescriure totes les configuracions amb els paràmetres predeterminats.
    Per favor, confirmeu-ho.

en: Reset Settings?
ca@valencia: Voleu reiniciar les configuracions?

en: Embedded MPlayer by KDE
ca@valencia: MPlayer incrustat, creat per la comunitat KDE

en: % Cache fill
ca@valencia: % de memòria cau plena

en: KMPlayer: Playing
ca@valencia: KMPlayer: s'està reproduint

en: KMPlayer: Stop Playing
ca@valencia: KMPlayer: para la reproducció
