kmplayer - en to cs translation catalogue (313 entries)

en: New window
cs: Nové okno

en: &Edit mode
cs: &Režim úprav

en: Pla&y List
cs: Sezna&m skladeb

en: P&lay
cs: &Přehrát

en: &Pause
cs: &Pozastavit

en: &Stop
cs: Za&stavit

en: Fullscreen
cs: Celá obrazovka

en: C&onsole
cs: K&onzole

en: Reload
cs: Obnovit

en: Clear &History
cs: Vyčistit &historii

en: &Generators
cs: &Původci

note: i18n("New &Window"), 0, 0, this, SLOT(slotFileNewWindow()), ac, "new_window"); new KAction (i18n ("&Open DVD"), QString ("dvd_mount"), KShortcut (), this, SLOT(openDVD ()), ac, "opendvd"); new KAction (i18n ("&Open VCD"), QString ("cdrom_mount"), KShortcut (), this, SLOT(openVCD ()), ac, "openvcd");
en: Enables/disables the status bar
cs: Povolí/zakáže stavový panel

en: Enables/disables the menu bar
cs: Povolí/zakáže panel nabídek

en: Enables/disables the toolbar
cs: Povolí/zakáže panel nástrojů

en: Ready.
cs: Připraven.

en: &Bookmarks
cs: &Záložky

en: &Add to list
cs: Přid&at do seznamu

en: Add in new &Group
cs: Přid&at do nové skupiny

en: &Copy here
cs: &Kopírovat sem

en: &Delete
cs: S&mazat

en: V&ideo
cs: Vi&deo

en: More...
cs: Více...

en: Opening DVD...
cs: Otevírá se DVD...

en: Opening VCD...
cs: Otevírá se VCD...

en: Opening Audio CD...
cs: Otevírá se Audio CD...

en: Opening pipe...
cs: Otevírá se roura...

en: Read From Pipe
cs: Číst z roury

en: Enter a command that will output an audio/video stream
    to the stdout. This will be piped to a player's stdin.
    
    Command:
cs: Zadejte příkaz, který provede výstup audio/video proudu
    do stdout. Tento výstup bude sveden rourou do stdin přehrávače.
    
    Příkaz:

en: Intro
cs: Úvod

en: Opening file...
cs: Otevírá se soubor...

en: Exit
cs: Ukončit

en: Opening a new application window...
cs: Otevírá se nové okno aplikace...

en: Open File
cs: Otevřít soubor

en: Save File
cs: Uložit soubor

en: Error
cs: Chyba

en: Error opening file %1.
    %2.
cs: Chyba při otevírání souboru %1.
    %2.

en: Closing file...
cs: Uzavírá se soubor...

en: Ready
cs: Připraven

en: Show Menu Bar with %1
cs: Zobrazit panel nabídek s %1

en: Move here
cs: Přesunout sem

en: New group
cs: Nová skupina

en: &Delete item
cs: Smaza&t položku

en: &Move up
cs: &Posunout nahoru

en: Move &down
cs: Posunout &dolů

en: Auto play after opening DVD
cs: Automaticky přehrát po otevření DVD

en: Start playing DVD right after opening DVD
cs: Začít přehrávat DVD okamžitě po otevření DVD

en: DVD device:
cs: DVD zařízení:

en: Path to your DVD device, you must have read rights to this device
cs: Cesta k vašemu DVD zařízení, musíte mít práva pro čtení ze zařízení

en: Optical Disks
cs: Optické disky

en: Track %1
cs: Skladba %1

en: Source
cs: Zdroj

en: Auto play after opening a VCD
cs: Automaticky přehrát po otevření VCD

en: Start playing VCD right after opening VCD
cs: Začít přehrávat VCD okamžitě po otevření VCD

en: VCD (CDROM) device:
cs: VCD (CDROM) zařízení:

en: Path to your CDROM/DVD device, you must have read rights to this device
cs: Cesta k vašemu CDROM/DVD zařízení, musíte mít práva na jeho čtení

en: Track
cs: Stopa

en: Pipe
cs: Roura

en: Pipe - %1
cs: Roura - %1

en: Most Recent
cs: Nejnovější

en: Persistent Playlists
cs: Trvalé seznamy skladeb

en: Bind address:
cs: Adresa připojení:

en: If you have multiple network devices, you can limit access
cs: Pokud máte několik síťových zařízení, můžete omezit přístup

en: Listen port:
cs: Poslouchat na portu:

en: Maximum connections:
cs: Největší možné připojení:

en: Maximum bandwidth (kbit):
cs: Největší možná šířka pásma (kbit):

en: Temporary feed file:
cs: Dočasný doplňovací soubor:

en: Feed file size (kB):
cs: Velikost souboru plnění (kB):

en: Format:
cs: Formát:

en: Only avi, mpeg and rm work for mplayer playback
cs: Pouze avi, mpeg a rm jsou vhodné pro mplayer playback

en: Audio codec:
cs: Zvukový kodek:

en: Audio bit rate (kbit):
cs: Datový tok zvuku (kbit):

en: Audio sample rate (Hz):
cs: Vzorkovací frekvence zvuku (Hz):

en: Video codec:
cs: Video kodek:

en: Video bit rate (kbit):
cs: Datový tok videa (kbit):

en: Quality (1-31):
cs: Kvalita (1-31):

en: Frame rate (Hz):
cs: Frekvence snímků (Hz):

en: Gop size:
cs: Velikost Gop:

en: Width (pixels):
cs: Šířka (pixelů):

en: Height (pixels):
cs: Výška (pixelů):

en: Allow access from:
cs: Povolit přístup z:

en: 'Single IP' or 'start-IP end-IP' for IP ranges
cs: 'Jedna IP' nebo počáteční IP-koncová IP pro IP rozsah

en: Host/IP or IP Range
cs: Hostitel/IP nebo IP rozsah

en: Load
cs: Načíst

en: Save
cs: Uložit

en: Delete
cs: Smazat

en: Start
cs: Spustit

en: Broadcasting
cs: Vysílání

en: Profiles
cs: Profily

en: Stop
cs: Zastavit

en: Failed to end ffserver process.
cs: Ukončení procesu ffserver selhalo.

en: Failed to start ffserver.
cs: Spuštění ffserver selhalo.

en: Failed to start ffmpeg.
cs: Spuštění ffmpeg selhalo.

en: Video device:
cs: Video zařízení:

en: Audio device:
cs: Zvukové zařízení:

en: Name:
cs: Název:

en: Width:
cs: Šířka:

en: Height:
cs: Výška:

en: Do not immediately play
cs: Nepřehrávat ihned

en: Only start playing after clicking the play button
cs: Začít přehrávat pouze po stisknutí tlačítka Přehrát

en: Norm:
cs: Norma:

en: Channel
cs: Kanál

en: Frequency (MHz)
cs: Frekvence (MHz)

en: You are about to delete this device from the Source menu.
    Continue?
cs: Chystáte se smazat toto zařízení z nabídky zdroje.
    Pokračovat?

en: Confirm
cs: Potvrdit

en: Driver:
cs: Ovladač:

en: dummy, v4l or bsdbt848
cs: zkušební, v4l nebo bsdbt848

en: Device:
cs: Zařízení:

en: Path to your video device, eg. /dev/video0
cs: Cesta k vašemu video zařízení, tj. /dev/video0

en: Scan...
cs: Prohledat...

en: General
cs: Obecné

en: tv device
cs: TV zařízení

en: Television
cs: Televize

en: Device already present.
cs: Zařízení je již přítomné.

en: No device found.
cs: Žádné zařízení nebylo nalezeno.

en: TVScanner
cs: TVSnímač

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
cs: Sou&bor

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
cs: Poh&led

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
cs: Na&stavení

en: Port base of the X Video extension.
    If left to default (0), the first available port will be used. However if you have multiple XVideo instances, you might have to provide the port to use here.
    See the output from 'xvinfo' for more information
cs: Základ pro port rozšíření X Video.
    Pokud je ponecháno výchozí nastavení (0), bude se používat první dostupný port. Nicméně, pokud máte více instancí XVideo, je možné, že budete tento port muset použít zde.
    Podívejte se na výstup z 'xvinfo' a získejte více informací

en: Communication port:
cs: Port pro spojení:

en: Communication port with VDR. Default is port 2001.
    If you use another port, with the '-p' option of 'vdr', you must set it here too.
cs: Port pro spojení s VDR. Výchozím je port 2001.
    Pokud použijete jiný port, s volbou '-p'  'vdr', musíte ji zde nastavit také.

en: Scale
cs: Měřítko

en: Aspects to use when viewing VDR
cs: Poměr používaný při přehrávání VDR

en: Dis&connect
cs: Odpo&jit

en: VDR Key Up
cs: Klávesa VDR pro Nahoru

en: VDR Key Down
cs: Klávesa VDR pro Dolů

en: VDR Key Back
cs: Klávesa VDR pro Zpět

en: VDR Key Ok
cs: Klávesa VDR pro OK

en: VDR Key Setup
cs: Klávesa VDR pro Sestavu

en: VDR Key Channels
cs: Klávesa VDR pro Kanály

en: VDR Key Menu
cs: Klávesa VDR pro Nabídku

en: VDR Key Red
cs: Klávesa VDR pro Červenou

en: VDR Key Green
cs: Klávesa VDR pro Zelenou

en: VDR Key Yellow
cs: Klávesa VDR pro Žlutou

en: VDR Key Blue
cs: Klávesa VDR pro Modrou

en: VDR Key 0
cs: VDR klávesa 0

en: VDR Key 1
cs: VDR klávesa 1

en: VDR Key 2
cs: VDR klávesa 2

en: VDR Key 3
cs: VDR klávesa 3

en: VDR Key 4
cs: VDR klávesa 4

en: VDR Key 5
cs: VDR klávesa 5

en: VDR Key 6
cs: VDR klávesa 6

en: VDR Key 7
cs: VDR klávesa 7

en: VDR Key 8
cs: VDR klávesa 8

en: VDR Key 9
cs: VDR klávesa 9

en: &Connect
cs: &Připojit

en: Host not found
cs: Hostitel nenalezen

en: Connection refused
cs: Spojení odmítnuto

en: Custom VDR command
cs: Vlastní VDR příkaz

en: You can pass commands to VDR.
    Enter 'HELP' to see a list of available commands.
    You can see VDR response in the console window.
    
    VDR Command:
cs: Můžete posílat příkazy do VDR.
    Zadejte 'HELP', přejete-li si prohlížet seznam dostupných příkazů.
    Odpověď VDR můžete sledovat v okně konzole.
    
    Příkaz VDR:

en: Media player
cs: Přehrávač médií

en: Maintainer
cs: Správce

en: file to open
cs: soubor k otevření

en: +[File]
cs: +[Soubor]

en: Auto
cs: Automaticky

en: Open Sound System
cs: OSS (Open Sound System)

en: Advanced Linux Sound Architecture
cs: ALSA (Advanced Linux Sound Architecture)

en: Analog Real-Time Synthesizer
cs: Analogový real-time synthetizátor

en: Advanced Linux Sound Architecture v0.5
cs: ALSA (Advanced Linux Sound Architecture) v 0.5

en: Advanced Linux Sound Architecture v0.9
cs: ALSA (Advanced Linux Sound Architecture) v 0.9

en: Use back-end defaults
cs: Použít výchozí hodnoty podpůrné vrstvy

en: Video Decode and Presentation API for Unix
cs: API pro dekódování a přehrávání pro UNIX

en: Playlist background
cs: Barva pozadí seznamu

en: Playlist foreground
cs: Barva popředí seznamu

en: Console background
cs: Barva pozadí konzole

en: Playlist active item
cs: Barva aktivní položky seznamu skladeb

en: Console foreground
cs: Barva popředí konzole

en: Video background
cs: Barva pozadí videa

en: Viewing area background
cs: Barva pozadí oblasti přehrávání

en: Info window background
cs: Barva pozadí informačního okna

en: Info window foreground
cs: Barva popředí informačního okna

en: Playlist
cs: Seznam skladeb

en: Info window
cs: Informační okno

en: File %1 does not exist.
cs: Soubor %1 neexistuje.

en: Sub title file %1 does not exist.
cs: Soubor s titulky %1 neexistuje.

en: Volume is
cs: Hlasitost je

en: &Play with
cs: &Přehrát pomocí

en: Con&sole
cs: Kon&zole

en: Play&list
cs: Seznam sk&ladeb

en: &Zoom
cs: &Zvětšení

en: &Full Screen
cs: Na &celou obrazovku

en: Co&lors
cs: &Barvy

en: &Audio languages
cs: J&azyky zvuku

en: &Subtitles
cs: &Titulky

en: Scale:
cs: Měřítko:

en: &Configure KMPlayer...
cs: &Nastavit KMPlayer...

en: Unknown
cs: Neznámé

en: Failed to end player process.
cs: Ukončení procesu přehrávače selhalo.

en: Size pattern
cs: Vzor velikosti

en: Cache pattern
cs: Vzor mezipaměti

en: Position pattern
cs: Vzor polohy

en: Index pattern
cs: Vzor rejstříku

en: Reference URL pattern
cs: Vzor odkazu na URL

en: Reference pattern
cs: Vzor odkazu

en: Start pattern
cs: Vzor začátku

en: VCD track pattern
cs: Vzor stop na VCD

en: Audio CD tracks pattern
cs: Vzor stop na Audio CD

en: MPlayer command:
cs: Příkaz pro MPlayer:

en: Additional command line arguments:
cs: Další nezávislé proměnné pro příkazový řádek:

en: Cache size:
cs: Velikost mezipaměti:

en: Build new index when possible
cs: Sestavit nový rejstřík, až to bude možné

en: Allows seeking in indexed files (AVIs)
cs: Povolit vyhledávání v indexovaných souborech (AVI)

en: General Options
cs: Obecné volby

en: Information
cs: Informace

en: Not Running
cs: Není spuštěno

en: Buffering
cs: Ukládání do mezipaměti

en: Playing
cs: Přehrávání

en: Paused
cs: Pozastaveno

en: Player %1 %2
cs: Přehrávač %1 %2

en: Edit &item
cs: Uprav&it položku

en: &Copy to Clipboard
cs: Z&kopírovat do schránky

en: &Add Bookmark
cs: &Přidat k záložkám

en: &Show all
cs: &Zobrazit vše

en: unnamed
cs: bez názvu

en: none
cs: žádný

en: [attributes]
cs: [vlastnosti]

en: Preferences
cs: Předvolby

en: Looks
cs: Vzhled

en: Output
cs: Výstup

en: Recording
cs: Nahrávání

en: Output Plugins
cs: Výstupní přídavné moduly

en: Postprocessing
cs: Následné zpracování

en: Window
cs: Okno

en: Keep size ratio
cs: Ponechat poměr velikostí

en: When checked, the movie will keep its aspect ratio
    when the window is resized.
cs: Pokud zaškrtnete, film si zachová svůj poměr stran,
    pokud bude upravena velikost okna.

en: Dock in system tray
cs: Zapustit do panelu

en: When checked, an icon for KMPlayer will be added to the system tray.
    When clicked, it will hide KMPlayer's main window and remove KMPlayer's task bar button.
cs: Je-li zaškrtnuto, do systémové části panelu bude přidána ikona KMPlayeru.
    Při kliknutí se skryje hlavní okno KMPlayeru a bude odstraněno tlačítko v pruhu s úkoly.

en: Auto resize to video sizes
cs: Automaticky změnit velikost podle rozměrů videa

en: When checked, KMPlayer will resize to movie sizes
    when video starts.
cs: Je-li zaškrtnuto, KMPlayer při spuštění videa rozšíří své okno
    na velikost filmu.

en: Remember window size on exit
cs: Zapamatovat si velikost okna při ukončení

en: Always start with fixed size
cs: Vždy spustit s pevnou velikostí

en: Loop
cs: Smyčka

en: Makes current movie loop
cs: Vytvoří smyčku ze současného filmu

en: Allow frame drops
cs: Povolit vynechávání snímků

en: Allow dropping frames for better audio and video synchronization
cs: Povolit vynechávání snímků pro lepší časové sladění zvuku a obrazu

en: Auto set volume on start
cs: Automatické nastavení hlasitosti při spuštění

en: When a new source is selected, the volume will be set according the volume control
cs: Když je vybrán nový zdroj, hlasitost se nastaví podle ovládání hlasitosti

en: Auto set colors on start
cs: Automaticky nastavit barvy při spuštění

en: When a movie starts, the colors will be set according the sliders for colors
cs: Když je spuštěn film, barvy budou nastaveny podle posuvníků barev

en: Control Panel
cs: Ovládací panel

en: Show config button
cs: Zobrazit tlačítko nastavení

en: Add a button that will popup a config menu
cs: Přidat tlačítko, kterým se vyvolá vyskakovací nabídka s nastavením

en: Show playlist button
cs: Zobrazit tlačítko seznamu skladeb

en: Add a playlist button to the control buttons
cs: Přidat tlačítko seznamu skladeb mezi ovládací tlačítka

en: Show record button
cs: Zobrazit tlačítko pro záznam

en: Add a record button to the control buttons
cs: Přidat tlačítko pro záznam mezi ovládací tlačítka

en: Show broadcast button
cs: Zobrazit tlačítko pro vysílání

en: Add a broadcast button to the control buttons
cs: Přidat tlačítko pro vysílání mezi ovládací tlačítka

en: Forward/backward seek time:
cs: Čas prohledávání Vpřed/Vzad:

en:  second |  seconds
cs[0]:  sekunda
cs[1]:  sekundy
cs[2]:  sekund

en: Colors
cs: Barvy

en: Fonts
cs: Písma

en: AaBbCc
cs: ÁáBbCcĎď

en: Location:
cs: Umístění:

en: Location of the playable item
cs: Umístění souborů, které lze přehrát

en: Sub title:
cs: Titulky:

en: Optional location of a file containing the subtitles of the URL above
cs: Volitelné umístění souboru obsahujícího titulky z URL nahoře

en: Load on demand
cs: Načíst na požádání

en: When enabled, all embedded movies will start with a image that needs to be clicked to start the video playback
cs: Je-li povoleno, všechny vložené filmy budou spouštěny a obrázkem, na který je třeba kliknout, aby začalo přehrávání videa

en: Grab image when 'Click to Play' detected
cs: Vzít obrázek při detekování 'Click to Play'

en: When enabled and a HTML object has a HREF attribute, grab and save an image of the first frame of initial link. This image will be shown instead of a default picture.
cs: Je-li povoleno a má-li HTML objekt atribut HREF, vzít a uložit obrázek první obrázek počátečního odkazu. Tento obrázek se bude ukazovat namísto výchozího obrázku.

en: Use movie player:
cs: Použít přehrávač filmů:

en: Network bandwidth
cs: Průchodnost sítě

en: Sometimes it is possible to choose between various streams given a particular bitrate.
    This option sets how much bandwidth you would prefer to allocate to video.
cs: Někdy je možné si vybrat mezi různými proudy zadáním přesně daného datového proudu.
    Touto volbou se stanovuje, jak velkou šířku vlnového pásma hodláte vyčlenit pro video.

en: Sometimes it is possible to choose between various streams given a particular bitrate.
    This option sets the maximum bandwidth you have available for video.
cs: Někdy je možné si vybrat mezi různými proudy zadáním přesně daného datového proudu.
    Touto volbou se stanovuje největší možná šířka vlnového pásma, která je dostupná pro video.

en: Preferred bitrate:
cs: Upřednostňovaný datový tok:

en: Maximum bitrate:
cs: Největší možný datový tok:

en: Output file:
cs: Výstupní soubor:

en: Current source:
cs: Současný zdroj:

en: Recorder
cs: Nahrávací zařízení

en: Auto Playback
cs: Automatické přehrávání

en: &No
cs: &Ne

en: &When recording finished
cs: &Když bude nahrávání dokončeno

en: A&fter
cs: P&o

en: Time:
cs: Čas:

en: Start &Recording
cs: Začí&t nahrávat

en: Stop &Recording
cs: Zastavit &nahrávání

en: Current Source:
cs: Současný zdroj:

en: Format
cs: Formát

en: Same as source
cs: Stejné jako zdroj

en: Custom
cs: Vlastní

en: Mencoder arguments:
cs: Argumenty Mencoderu:

en: FFMpeg arguments:
cs: Argumenty FFMpeg:

en: Sets video driver. Recommended is XVideo, or, if it is not supported, X11, which is slower.
cs: Nastaví video ovladač. Doporučené je XVideo, nebo, pokud není podporováno, X11, které je pomalejší.

en: Enable use of postprocessing filters
cs: Povolit použití filtrů pro následné zpracování

en: Disable use of postprocessing when watching TV/DVD
cs: Zakázat použití následného zpracování při sledování TV/DVD

en: Default
cs: Výchozí

en: Fast
cs: Rychle

en: Horizontal deblocking
cs: Vodorovné odblokování

en: Auto quality
cs: Automatická kvalita

en: Chrominance filtering
cs: Filtrování barevnosti

en: Vertical deblocking
cs: Svislé odblokování

en: Dering filter
cs: Smělý filtr

en: Auto brightness/contrast
cs: Automatický jas/kontrast

en: Stretch luminance to full range
cs: Roztáhnout svítivost na plný rozsah

en: Temporal noise reducer
cs: Zeslabovač dočasného šumu

en: Custom Preset
cs: Vlastní předvolba

en: Linear blend deinterlacer
cs: Deinterlacer přímočarého spojení

en: Linear interpolating deinterlacer
cs: Deinterlacer provádějící přímočarou interpolaci

en: Cubic interpolating deinterlacer
cs: Deinterlacer provádějící kubickou interpolaci

en: Median deinterlacer
cs: Deinterlacer střední hodnoty

en: Deinterlacing
cs: Deinterlace

en: Enable mplayer's default postprocessing filters
cs: Povolit výchozí filtry MPlayeru pro postprocessing

en: Enable custom postprocessing filters (See: Custom preset -tab)
cs: Povolit uživatelské filtry pro postprocessing (Viz Vlastní nastavení -karta)

en: Enable mplayer's fast postprocessing filters
cs: Povolit rychlé filtry MPlayeru pro postprocessing

en: Filter is used if there is enough CPU
cs: Filtr je použit, pokud je k mámí dostatek výkonu CPU

note: i18n( "Strength of the noise reducer" ) );
en: Stretches luminance to full range (0..255)
cs: Roztáhne svítivost na plný rozsah (0..255)

en: You are about to have all your settings overwritten with defaults.
    Please confirm.
cs: Chystáte se přepsat všechna nastavení výchozími.
    Prosím potvrďte.

en: Reset Settings?
cs: Obnovit nastavení?

en: Embedded MPlayer by KDE
cs: Zapouzdřený MPlayer od KDE

en: % Cache fill
cs: % mezipaměti naplněno

en: KMPlayer: Playing
cs: KMPlayer: Přehrává se

en: KMPlayer: Stop Playing
cs: KMplayer: Konec přehrávání
