kmplayer - en to el translation catalogue (316 entries)

en: New window
el: Νέο παράθυρο

en: &Edit mode
el: Λειτουργία &επεξεργασίας

en: Pla&y List
el: &Λίστα αναπαραγωγής

en: P&lay
el: &Αναπαραγωγή

en: &Pause
el: &Παύση

en: &Stop
el: &Σταμάτημα

en: Fullscreen
el: Πλήρης οθόνη

en: C&onsole
el: Κ&ονσόλα

en: Reload
el: Επαναφόρτωση

en: Clear &History
el: Καθαρισμός &ιστορικού

en: &Generators
el: &Γεννήτριες

note: i18n("New &Window"), 0, 0, this, SLOT(slotFileNewWindow()), ac, "new_window"); new KAction (i18n ("&Open DVD"), QString ("dvd_mount"), KShortcut (), this, SLOT(openDVD ()), ac, "opendvd"); new KAction (i18n ("&Open VCD"), QString ("cdrom_mount"), KShortcut (), this, SLOT(openVCD ()), ac, "openvcd");
en: Enables/disables the status bar
el: Ενεργοποιεί/απενεργοποιεί τη γραμμή κατάστασης

en: Enables/disables the menu bar
el: Ενεργοποιεί/απενεργοποιεί τη γραμμή μενού

en: Enables/disables the toolbar
el: Ενεργοποιεί/απενεργοποιεί τη γραμμή εργαλείων

en: Ready.
el: Έτοιμο.

en: &Bookmarks
el: &Σελιδοδείκτες

en: &Add to list
el: &Προσθήκη στη λίστα

en: Add in new &Group
el: Προσθήκη σε νέα &ομάδα

en: &Copy here
el: &Αντιγραφή εδώ

en: &Delete
el: &Διαγραφή

en: V&ideo
el: &Βίντεο

en: More...
el: Περισσότερα...

en: Opening DVD...
el: Άνοιγμα DVD...

en: Opening VCD...
el: Άνοιγμα VCD...

en: Opening Audio CD...
el: Άνοιγμα CD ήχου...

en: Opening pipe...
el: Άνοιγμα διασωλήνωσης...

en: Read From Pipe
el: Ανάγνωση από διασωλήνωση

en: Enter a command that will output an audio/video stream
    to the stdout. This will be piped to a player's stdin.
    
    Command:
el: Εισάγετε μία εντολή που θα εξάγει μία ροή ήχου/βίντεο
    στην τυπική έξοδο. Αυτό θα οδηγηθεί στην κανονική είσοδο ενός αναπαραγωγέα.
    
    Εντολή:

en: Intro
el: Εισαγωγή

en: Opening file...
el: Άνοιγμα αρχείου...

en: Exit
el: Έξοδος

en: Opening a new application window...
el: Άνοιγμα ενός νέου παραθύρου της εφαρμογής...

en: Open File
el: Άνοιγμα αρχείου

en: Save File
el: Αποθήκευση αρχείου

en: Error
el: Σφάλμα

en: Error opening file %1.
    %2.
el: Σφάλμα κατά το άνοιγμα του αρχείου %1.
    %2.

en: Closing file...
el: Κλείσιμο αρχείου...

en: Ready
el: Έτοιμο

en: Show Menu Bar with %1
el: Εμφάνιση γραμμής μενού με %1

en: Move here
el: Μετακίνηση εδώ

en: New group
el: Νέα ομάδα

en: &Delete item
el: &Διαγραφή αντικειμένου

en: &Move up
el: &Μετακίνηση πάνω

en: Move &down
el: Μετακίνηση &κάτω

en: Auto play after opening DVD
el: Αυτόματη αναπαραγωγή μετά το άνοιγμα του DVD

en: Start playing DVD right after opening DVD
el: Έναρξη αναπαραγωγής του DVD αμέσως μετά το άνοιγμα του DVD

en: DVD device:
el: Συσκευή DVD:

en: Path to your DVD device, you must have read rights to this device
el: Διαδρομή για τη συσκευή DVD, πρέπει να έχετε δικαιώματα ανάγνωσης σε αυτή τη συσκευή

en: Optical Disks
el: Οπτικοί δίσκοι

en: CDROM - Audio Compact Disk
el: CDROM - Δίσκος ήχου

en: VCD - Video Compact Disk
el: VCD - Δίσκος βίντεο

en: DVD - Digital Video Disk
el: DVD - Δίσκος ψηφιακού βίντεο

en: Track %1
el: Κομμάτι %1

en: Source
el: Πηγή

en: Auto play after opening a VCD
el: Αυτόματη αναπαραγωγή μετά το άνοιγμα ενός VCD

en: Start playing VCD right after opening VCD
el: Έναρξη της αναπαραγωγής του VCD αμέσως μετά το άνοιγμα του VCD

en: VCD (CDROM) device:
el: Συσκευή VCD (CDROM):

en: Path to your CDROM/DVD device, you must have read rights to this device
el: Διαδρομή για τη συσκευή CDROM/DVD σας, πρέπει να έχετε δικαιώματα ανάγνωσης σε αυτή τη συσκευή

en: Track
el: Κομμάτι

en: Audio CD
el: CD ήχου

en: Pipe
el: Διασωλήνωση

en: Pipe - %1
el: Διασωλήνωση - %1

en: Most Recent
el: Πρόσφατο

en: Persistent Playlists
el: Μόνιμες λίστες

en: Bind address:
el: Διεύθυνση σύνδεσης:

en: If you have multiple network devices, you can limit access
el: Αν έχετε πολλές συσκευές δικτύου, μπορείτε να περιορίσετε την πρόσβαση

en: Listen port:
el: Θύρα ακρόασης:

en: Maximum connections:
el: Μέγιστες συνδέσεις:

en: Maximum bandwidth (kbit):
el: Μέγιστο εύρος ζώνης (kbit):

en: Temporary feed file:
el: Προσωρινό αρχείο τροφοδότησης:

en: Feed file size (kB):
el: Μέγεθος αρχείου τροφοδότησης (kB):

en: Format:
el: Μορφή:

en: Only avi, mpeg and rm work for mplayer playback
el: Μόνο avi, mpeg και rm λειτουργούν για αναπαραγωγή με το mplayer

en: Audio codec:
el: Κωδικοποιητής ήχου:

en: Audio bit rate (kbit):
el: Ρυθμός bit ήχου (kbit):

en: Audio sample rate (Hz):
el: Ρυθμός δειγματοληψίας ήχου (Hz):

en: Video codec:
el: Κωδικοποιητής βίντεο:

en: Video bit rate (kbit):
el: Ρυθμός bit βίντεο (kbit):

en: Quality (1-31):
el: Ποιότητα (1-31):

en: Frame rate (Hz):
el: Ρυθμός καρέ (Hz):

en: Gop size:
el: Μέγεθος κομματιού:

en: Width (pixels):
el: Πλάτος (εικονοστοιχεία):

en: Height (pixels):
el: Ύψος (εικονοστοιχεία):

en: Allow access from:
el: Επιτρέπεται η πρόσβαση από:

en: 'Single IP' or 'start-IP end-IP' for IP ranges
el: 'Ένα IP' ή 'αρχικό-IP τελικό-IP' για εύρος IP

en: Host/IP or IP Range
el: IP υπολογιστή ή εύρος IP

en: Load
el: Φόρτωση

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Start
el: Εκκίνηση

en: Broadcasting
el: Εκπομπή

en: Profiles
el: Προφίλ

en: Stop
el: Σταμάτημα

en: Failed to end ffserver process.
el: Αδυναμία τερματισμού της διεργασίας ffserver.

en: Failed to start ffserver.
el: Αδυναμία εκκίνησης του ffserver.

en: Failed to start ffmpeg.
el: Αδυναμία εκκίνησης του ffmpeg.

en: Video device:
el: Συσκευή βίντεο:

en: Audio device:
el: Συσκευή ήχου:

en: Name:
el: Όνομα:

en: Width:
el: Πλάτος:

en: Height:
el: Ύψος:

en: Do not immediately play
el: Όχι άμεση αναπαραγωγή

en: Only start playing after clicking the play button
el: Εκκίνηση αναπαραγωγής μόνο μετά το πάτημα του κουμπιού αναπαραγωγής

en: Norm:
el: Καν:

en: Channel
el: Κανάλι

en: Frequency (MHz)
el: Συχνότητα (MHz)

en: You are about to delete this device from the Source menu.
    Continue?
el: Πρόκειται να διαγράψετε αυτήν τη συσκευή από το μενού πηγή.
    Συνέχεια;

en: Confirm
el: Επιβεβαίωση

en: Driver:
el: Οδηγός:

en: dummy, v4l or bsdbt848
el: dummy, v4l ή bsdbt848

en: Device:
el: Συσκευή:

en: Path to your video device, eg. /dev/video0
el: Διαδρομή για τη συσκευή βίντεο σας, π.χ. /dev/video0

en: Scan...
el: Σάρωση...

en: General
el: Γενικά

en: tv device
el: συσκευή tv

en: Television
el: Τηλεόραση

en: Device already present.
el: Η συσκευή ήδη υπάρχει.

en: No device found.
el: Δε βρέθηκε συσκευή.

en: TVScanner
el: Σάρωση TV

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
el: &Αρχείο

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
el: &Προβολή

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
el: &Ρυθμίσεις

en: XVideo port
el: Θύρα XVideo

en: Port base of the X Video extension.
    If left to default (0), the first available port will be used. However if you have multiple XVideo instances, you might have to provide the port to use here.
    See the output from 'xvinfo' for more information
el: Βασική θύρα της επέκτασης X Video
    Αν αφεθεί στην προκαθορισμένη τιμή (0), θα χρησιμοποιηθεί η πρώτη διαθέσιμη θύρα. Αν όμως έχετε πολλαπλές διεργασίες XVideo, ίσως θα πρέπει να καθορίσετε εδώ τη θύρα που θα χρησιμοποιηθεί.
    Για περισσότερες πληροφορίες δείτε την έξοδο της εντολής 'xvinfo'

en: Communication port:
el: Θύρα επικοινωνίας:

en: Communication port with VDR. Default is port 2001.
    If you use another port, with the '-p' option of 'vdr', you must set it here too.
el: Θύρα επικοινωνίας με το VDR. Η προκαθορισμένη θύρα είναι η 2001.
    Αν χρησιμοποιείτε μια άλλη θύρα, με την επιλογή '-p' του 'vdr', πρέπει να τη δηλώσετε και εδώ.

en: Scale
el: Κλίμακα

en: Aspects to use when viewing VDR
el: Αναλογίες για χρήση με την προβολή VDR

en: Dis&connect
el: Απ&οσύνδεση

en: VDR Key Up
el: Πάνω πλήκτρο VDR

en: VDR Key Down
el: Κάτω πλήκτρο VDR

en: VDR Key Back
el: Πίσω πλήκτρο VDR

en: VDR Key Ok
el: Πλήκτρο VDR εντάξει

en: VDR Key Setup
el: Πλήκτρο ρύθμισης VDR

en: VDR Key Channels
el: Πλήκτρων καναλιών VDR

en: VDR Key Menu
el: Πλήκτρο μενού VDR

en: VDR Key Red
el: Κόκκινο πλήκτρο VDR

en: VDR Key Green
el: Πράσινο πλήκτρο VDR

en: VDR Key Yellow
el: Κίτρινο πλήκτρο VDR

en: VDR Key Blue
el: Μπλε πλήκτρο VDR

en: VDR Key 0
el: Πλήκτρο 0 VDR

en: VDR Key 1
el: Πλήκτρο 1 VDR

en: VDR Key 2
el: Πλήκτρο 2 VDR

en: VDR Key 3
el: Πλήκτρο 3 VDR

en: VDR Key 4
el: Πλήκτρο 4 VDR

en: VDR Key 5
el: Πλήκτρο 5 VDR

en: VDR Key 6
el: Πλήκτρο 6 VDR

en: VDR Key 7
el: Πλήκτρο 7 VDR

en: VDR Key 8
el: Πλήκτρο 8 VDR

en: VDR Key 9
el: Πλήκτρο 9 VDR

en: &Connect
el: &Σύνδεση

en: Host not found
el: Ο υπολογιστής δεν βρέθηκε

en: Connection refused
el: Η σύνδεση απορρίφθηκε

en: Custom VDR command
el: Προσαρμοσμένη εντολή VDR

en: You can pass commands to VDR.
    Enter 'HELP' to see a list of available commands.
    You can see VDR response in the console window.
    
    VDR Command:
el: Μπορείτε να περάσετε εντολές στο VDR.
    Εισάγετε 'HELP' για να δείτε μια λίστα των διαθέσιμων εντολών.
    Μπορείτε να δείτε την απάντηση του VDR στην κονσόλα.
    
    Εντολή VDR:

en: Port
el: Θύρα

en: Media player
el: Αναπαραγωγέας μέσων

en: Maintainer
el: Συντηρητής

en: file to open
el: αρχείο για άνοιγμα

en: +[File]
el: +[Αρχείο]

en: Auto
el: Αυτόματο

en: JACK Audio Connection Kit
el: JACK σύστημα συνδέσεων ήχου

en: Use back-end defaults
el: Χρήση προκαθορισμένων του συστήματος υποστήριξης

en: Video Decode and Presentation API for Unix
el: Αποκωδικοποίηση βίντεο και παρουσίαση API για το Unix

en: Playlist background
el: Φόντο λίστας αναπαραγωγής

en: Playlist foreground
el: Προσκήνιο λίστας αναπαραγωγής

en: Console background
el: Φόντο κονσόλας

en: Playlist active item
el: Ενεργό αντικείμενο λίστας

en: Console foreground
el: Προσκήνιο κονσόλας

en: Video background
el: Φόντο βίντεο

en: Viewing area background
el: Φόντο περιοχής προβολής

en: Info window background
el: Φόντο παραθύρου πληροφοριών

en: Info window foreground
el: Προσκήνιο παραθύρου πληροφοριών

en: Playlist
el: Λίστα αναπαραγωγής

en: Info window
el: Παράθυρο πληροφοριών

en: File %1 does not exist.
el: Το αρχείο %1 δεν υπάρχει.

en: Sub title file %1 does not exist.
el: Το αρχείο υποτίτλων %1 δεν υπάρχει.

en: Volume is
el: Η ένταση είναι

en: &Play with
el: &Αναπαραγωγή με

en: Con&sole
el: Κο&νσόλα

en: Play&list
el: &Λίστα αναπαραγωγής

en: &Zoom
el: &Εστίαση

en: &Full Screen
el: &Πλήρης οθόνη

en: Co&lors
el: &Χρώματα

en: &Audio languages
el: &Γλώσσες ήχου

en: &Subtitles
el: &Υπότιτλοι

en: Scale:
el: Κλίμακα:

en: &Configure KMPlayer...
el: &Ρύθμιση KMPlayer...

en: Unknown
el: Άγνωστο

en: Failed to end player process.
el: Αποτυχία τερματισμού της διεργασίας αναπαραγωγέα.

en: Size pattern
el: Μοτίβο μεγέθους

en: Cache pattern
el: Μοτίβο λανθάνουσας μνήμης

en: Position pattern
el: Μοτίβο θέσης

en: Index pattern
el: Μοτίβο ευρετηρίου

en: Reference URL pattern
el: Μοτίβο URL αναφοράς

en: Reference pattern
el: Μοτίβο αναφοράς

en: Start pattern
el: Μοτίβο εκκίνησης

en: VCD track pattern
el: Μοτίβο κομματιών VCD

en: Audio CD tracks pattern
el: Μοτίβο κομματιών CD ήχου

en: MPlayer command:
el: Εντολή του MPlayer:

en: Additional command line arguments:
el: Πρόσθετες παράμετροι γραμμής εντολών:

en: Cache size:
el: Μέγεθος λανθάνουσας:

en: Build new index when possible
el: Κατασκευή νέου ευρετηρίου όταν είναι δυνατό

en: Allows seeking in indexed files (AVIs)
el: Επιτρέπει την αναζήτηση σε αρχεία με ευρετήριο (AVI)

en: General Options
el: Γενικές επιλογές

en: Information
el: Πληροφορίες

en: Not Running
el: Δεν εκτελείται

en: Buffering
el: Ενδιάμεση μνήμη

en: Playing
el: Αναπαραγωγή

en: Paused
el: Σε παύση

en: Player %1 %2
el: Αναπαραγωγέας %1 %2

en: Edit &item
el: Επεξεργασία αντ&ικειμένου

en: &Copy to Clipboard
el: &Αντιγραφή στο πρόχειρο

en: &Add Bookmark
el: &Προσθήκη σελιδοδείκτη

en: &Show all
el: &Εμφάνιση όλων

en: unnamed
el: χωρίς όνομα

en: none
el: κανένα

en: [attributes]
el: [ιδιότητες]

en: Preferences
el: Προτιμήσεις

en: Looks
el: Όψεις

en: Output
el: Έξοδος

en: Recording
el: Εγγραφή

en: Output Plugins
el: Πρόσθετα εξόδου

en: Postprocessing
el: Μεταεπεξεργασία

en: Window
el: Παράθυρο

en: Keep size ratio
el: Διατήρηση αναλογίας διαστάσεων

en: When checked, the movie will keep its aspect ratio
    when the window is resized.
el: Όταν επιλεγεί, η ταινία θα διατηρήσει την αναλογία διαστάσεων
    όταν το παράθυρο αλλάξει μέγεθος.

en: Dock in system tray
el: Προσάρτηση στο πλαίσιο συστήματος

en: When checked, an icon for KMPlayer will be added to the system tray.
    When clicked, it will hide KMPlayer's main window and remove KMPlayer's task bar button.
el: Όταν ενεργοποιηθεί, ένα εικονίδιο του KMPlayer θα προστεθεί στο πλαίσιο συστήματος.
    Με κλικ θα κρύψει το κύριο παράθυρο του KMPlayer και θα αφαιρέσει το κουμπί της γραμμής εργασιών του.

en: Auto resize to video sizes
el: Αυτόματη αλλαγή μεγέθους σε μεγέθη βίντεο

en: When checked, KMPlayer will resize to movie sizes
    when video starts.
el: Όταν ενεργοποιηθεί, το KMPlayer θα αλλάξει μέγεθος στα μεγέθη των βίντεο
    κατά την έναρξη του βίντεο.

en: Remember window size on exit
el: Απομνημόνευση μεγέθους παραθύρου κατά την έξοδο

en: Always start with fixed size
el: Έναρξη πάντα με σταθερό μέγεθος

en: Loop
el: Επανάληψη

en: Makes current movie loop
el: Ορίζει την επανάληψη της τρέχουσας ταινίας

en: Allow frame drops
el: Να επιτρέπεται η απόρριψη καρέ

en: Allow dropping frames for better audio and video synchronization
el: Επιτρέπει την απόρριψη καρέ για καλύτερο συγχρονισμό μεταξύ ήχου και βίντεο

en: Auto set volume on start
el: Αυτόματη ρύθμιση ήχου κατά την εκκίνηση

en: When a new source is selected, the volume will be set according the volume control
el: Όταν επιλεγεί μια νέα τιμή, η ένταση θα οριστεί σύμφωνα με το συστατικό ελέγχου έντασης

en: Auto set colors on start
el: Αυτόματη ρύθμιση χρωμάτων κατά την εκκίνηση

en: When a movie starts, the colors will be set according the sliders for colors
el: Όταν αρχίσει μία ταινία, τα χρώματα θα ρυθμιστούν ανάλογα με την τιμή των κυλίσεων για τα χρώματα

en: Control Panel
el: Πίνακας ελέγχου

en: Show config button
el: Εμφάνιση κουμπιού διαμόρφωσης

en: Add a button that will popup a config menu
el: Προσθήκη ενός κουμπιού για την ανάδυση ενός μενού διαμόρφωσης

en: Show playlist button
el: Εμφάνιση κουμπιού λίστας

en: Add a playlist button to the control buttons
el: Προσθήκη ενός κουμπιού λίστας αναπαραγωγής στα κουμπιά ελέγχου

en: Show record button
el: Εμφάνιση κουμπιού εγγραφής

en: Add a record button to the control buttons
el: Προσθήκη ενός κουμπιού εγγραφής στα κουμπιά ελέγχου

en: Show broadcast button
el: Εμφάνιση κουμπιού εκπομπής

en: Add a broadcast button to the control buttons
el: Προσθήκη ενός κουμπιού εκπομπής στα κουμπιά ελέγχου

en: Forward/backward seek time:
el: Χρόνος αναζήτησης εμπρός/πίσω:

en:  second |  seconds
el[0]:  δευτερόλεπτα
el[1]:  δευτερόλεπτα

en: Colors
el: Χρώματα

en: Fonts
el: Γραμματοσειρές

en: Location:
el: Τοποθεσία:

en: Location of the playable item
el: Τοποθεσία του αντικειμένου για αναπαραγωγή

en: Sub title:
el: Υπότιτλος:

en: Optional location of a file containing the subtitles of the URL above
el: Προαιρετική τοποθεσία ενός αρχείου που περιέχει τους υπότιτλους του παραπάνω URL

en: Load on demand
el: Φόρτωση σε αίτηση

en: When enabled, all embedded movies will start with a image that needs to be clicked to start the video playback
el: Αν ενεργοποιηθεί, όλες οι ενσωματωμένες ταινίες θα εκκινούν με μια εικόνα στην οποία θα πρέπει να γίνει κλικ για την έναρξη αναπαραγωγής του βίντεο

en: Grab image when 'Click to Play' detected
el: Σύλληψη εικόνας όταν ανιχνευτεί 'Κλικ για αναπαραγωγή'

en: When enabled and a HTML object has a HREF attribute, grab and save an image of the first frame of initial link. This image will be shown instead of a default picture.
el: Αν ενεργοποιηθεί και υπάρχει ιδιότητα HREF σε ένα αντικείμενο HTML, θα γίνει σύλληψη και αποθήκευση μιας εικόνας του πρώτου καρέ του αρχικού δεσμού. Αυτή η εικόνα θα εμφανίζεται έπειτα στη θέση της προκαθορισμένης εικόνας.

en: Use movie player:
el: Χρήση αναπαραγωγέα ταινιών:

en: Network bandwidth
el: Εύρος δικτύου

en: Sometimes it is possible to choose between various streams given a particular bitrate.
    This option sets how much bandwidth you would prefer to allocate to video.
el: Μερικές φορές είναι δυνατή η επιλογή μεταξύ διαφορετικών ροών με δοσμένο ένα ρυθμό μετάδοσης.
    Αυτή η επιλογή ορίζει το εύρος που επιθυμείτε να χρησιμοποιήσετε για το βίντεο.

en: Sometimes it is possible to choose between various streams given a particular bitrate.
    This option sets the maximum bandwidth you have available for video.
el: Μερικές φορές είναι δυνατή η επιλογή μεταξύ διαφορετικών ροών με δοσμένο ένα ρυθμό μετάδοσης.
    Αυτή η επιλογή ορίζει το εύρος που επιθυμείτε να χρησιμοποιήσετε για το βίντεο.

en: Preferred bitrate:
el: Προτεινόμενος ρυθμός μετάδοσης:

en: kbit/s
el: kbit/δ

en: Maximum bitrate:
el: Μέγιστος ρυθμός μετάδοσης:

en: Output file:
el: Αρχείο εξόδου:

en: Current source:
el: Τρέχουσα πηγή:

en: Recorder
el: Εγγραφέας

en: Auto Playback
el: Αυτόματη αναπαραγωγή

en: &No
el: Ό&χι

en: &When recording finished
el: Ό&ταν τελειώσει η εγγραφή

en: A&fter
el: &Μετά

en: Time:
el: Χρόνος:

en: Start &Recording
el: Εκκίνηση &εγγραφής

en: Stop &Recording
el: Σταμάτημα ε&γγραφής

en: Current Source:
el: Τρέχουσα πηγή:

en: Format
el: τύπος

en: Same as source
el: Ίδια όπως η πηγή

en: Custom
el: Προσαρμογή

en: Mencoder arguments:
el: Παράμετροι mencoder:

en: FFMpeg arguments:
el: Παράμετροι FFMpeg:

en: Sets video driver. Recommended is XVideo, or, if it is not supported, X11, which is slower.
el: Ορίζει τον οδηγό βίντεο. Προτεινόμενος είναι ο XVideo, ή αν δεν υποστηρίζεται αυτό, ο X11, ο οποίος όμως είναι πιο αργός.

en: Enable use of postprocessing filters
el: Ενεργοποίηση της χρήσης φίλτρων μεταεπεξεργασίας

en: Disable use of postprocessing when watching TV/DVD
el: Απενεργοποίηση της χρήσης μεταεπεξεργασίας για παρακολούθηση TV/DVD

en: Default
el: Προκαθορισμένο

en: Fast
el: Γρήγορο

en: Horizontal deblocking
el: Οριζόντια αφαίρεση κομματιών

en: Auto quality
el: Αυτόματη ποιότητα

en: Chrominance filtering
el: Φιλτράρισμα χρώματος

en: Vertical deblocking
el: Κατακόρυφη αφαίρεση κομματιών

en: Dering filter
el: Φίλτρο αφαίρεσης δακτυλίων

en: Auto brightness/contrast
el: Αυτόματη λαμπρότητα/αντίθεση

en: Stretch luminance to full range
el: Επέκταση ακτινοβολίας στο πλήρες εύρος

en: Temporal noise reducer
el: Χρονικός μειωτής θορύβου

en: Custom Preset
el: Προσαρμοσμένη προεπιλογή

en: Linear blend deinterlacer
el: Απόπλεξη γραμμικής ανάμειξης

en: Linear interpolating deinterlacer
el: Απόπλεξη γραμμικής παρεμβολής

en: Cubic interpolating deinterlacer
el: Απόπλεξη κυβικής παρεμβολής

en: Median deinterlacer
el: Απόπλεξη διαμέσου

en: FFmpeg deinterlacer
el: Απόπλεξη FFmpeg

en: Deinterlacing
el: Απόπλεξη

en: Enable mplayer's default postprocessing filters
el: Ενεργοποίηση των προκαθορισμένων φίλτρων μεταεπεξεργασίας του mplayer

en: Enable custom postprocessing filters (See: Custom preset -tab)
el: Ενεργοποίηση προσαρμοσμένων φίλτρων μεταεπεξεργασίας (Δείτε: καρτέλα προσαρμοσμένης ρύθμισης)

en: Enable mplayer's fast postprocessing filters
el: Ενεργοποίηση των γρήγορων φίλτρων μεταεπεξεργασίας του mplayer

en: Filter is used if there is enough CPU
el: Το φίλτρο χρησιμοποιείται σε επάρκεια CPU

note: i18n( "Strength of the noise reducer" ) );
en: Stretches luminance to full range (0..255)
el: Επεκτείνει την ακτινοβολία στο πλήρες εύρος (0..255)

en: You are about to have all your settings overwritten with defaults.
    Please confirm.
el: Πρόκειται να επαναφέρετε όλες τις ρυθμίσεις σας στις προκαθορισμένες.
    Παρακαλώ επιβεβαιώστε.

en: Reset Settings?
el: Επαναφορά ρυθμίσεων;

en: Embedded MPlayer by KDE
el: Ενσωματωμένο MPlayer από το KDE

en: % Cache fill
el: % πλήρωση λανθάνουσας

en: KMPlayer: Playing
el: KMPlayer: αναπαραγωγή

en: KMPlayer: Stop Playing
el: KMPlayer: σταμάτημα αναπαραγωγής
