kmplayer - en to eo translation catalogue (321 entries)

en: New window
eo: Nova fenestro

en: &Edit mode
eo: R&edakti reĝimon

en: Pla&y List
eo: Ludol&isto

en: P&lay
eo: &Ludi

en: &Pause
eo: &Paŭzi

en: &Stop
eo: Ĉe&sigi

en: Fullscreen
eo: Plenekrane

en: C&onsole
eo: K&onzolo

en: Reload
eo: Reŝargi

en: Clear &History
eo: Forviŝi &historion

en: &Generators
eo: &Generatoj

note: i18n("New &Window"), 0, 0, this, SLOT(slotFileNewWindow()), ac, "new_window"); new KAction (i18n ("&Open DVD"), QString ("dvd_mount"), KShortcut (), this, SLOT(openDVD ()), ac, "opendvd"); new KAction (i18n ("&Open VCD"), QString ("cdrom_mount"), KShortcut (), this, SLOT(openVCD ()), ac, "openvcd");
en: Enables/disables the status bar
eo: Ŝaltas/malŝaltas la statusbreton

en: Enables/disables the menu bar
eo: Ŝaltas/malŝaltas la menubreton

en: Enables/disables the toolbar
eo: (Mal)ŝaltas la ilobreton

en: Ready.
eo: Preta.

en: &Bookmarks
eo: &Legosignoj

en: &Add to list
eo: &Aldoni al listo

en: Add in new &Group
eo: Aldonu en novan &Grupon

en: &Copy here
eo: &Kopii ĉi tien

en: &Delete
eo: &Forigi

en: More...
eo: Plia...

en: Opening DVD...
eo: Malfermante DVD...

en: Opening VCD...
eo: Malfermante VCD...

en: Opening Audio CD...
eo: Malfermante Audio-KD...

en: Opening pipe...
eo: Malfermante dukton...

en: Read From Pipe
eo: Legi El Dukto

en: Enter a command that will output an audio/video stream
    to the stdout. This will be piped to a player's stdin.
    
    Command:
eo: Enigu komandon kiu eligos al aŭdio/video-fluon
    al stdout. Tiu ĉi estos transigata al stdin de la ludilo.
    
    Komando:

en: Intro
eo: Enkonduko

en: Opening file...
eo: Malfermante dosieron...

en: Exit
eo: Eliĝi

en: Opening a new application window...
eo: Malfermante novan aplikan fenestron...

en: Open File
eo: Malfermi dosieron

en: Save File
eo: Konservi dosieron

en: Error
eo: Eraro

en: Error opening file %1.
    %2.
eo: Eraro dum malfermo de dosiero %1.
    %2.

en: Closing file...
eo: Malfermante dosieron...

en: Ready
eo: Preta

en: Show Menu Bar with %1
eo: Montri Menubreton kun %1

en: Move here
eo: Movi ĉi tien

en: New group
eo: Nova grupo

en: &Delete item
eo: &Forigi eron

en: &Move up
eo: &Movi supren

en: Move &down
eo: Movi malsu&pren

en: Auto play after opening DVD
eo: Aŭtomata ludado post malfermo de DVD

en: Start playing DVD right after opening DVD
eo: Komenci ludi DVD tuj post malfermo de DVD

en: DVD device:
eo: DVD-aparato:

en: Path to your DVD device, you must have read rights to this device
eo: Vojo al via DVD-aparato, vi devas havi legi rajtojn al ĉi tiu aparato

en: Optical Disks
eo: Optikaj Diskoj

en: CDROM - Audio Compact Disk
eo: KDROM - Aŭda Kompakta Disko

en: VCD - Video Compact Disk
eo: VCD - Video Kompakta Disko

en: DVD - Digital Video Disk
eo: DVD - Cifereca Viddisko

en: Track %1
eo: Trako %1

en: Source
eo: Fonto

en: Auto play after opening a VCD
eo: Aŭtomata ludado post malfermo de VCD

en: Start playing VCD right after opening VCD
eo: Komenci ludi VCD tuj post malfermo de VCD

en: VCD (CDROM) device:
eo: VCD (CDROM) aparato:

en: Path to your CDROM/DVD device, you must have read rights to this device
eo: Vojo al via KDROM/DVD-aparato, vi devas havi legrajtojn al ĉi tiu aparato

en: VCD
eo: VKD

en: Track
eo: Trako

en: Audio CD
eo: Sona KD

en: Pipe
eo: Pipo

en: Pipe - %1
eo: Pipo - %1

en: Most Recent
eo: Plej lasta

en: Persistent Playlists
eo: Konstantaj Ludlistoj

en: Bind address:
eo: Bindi adreson:

en: If you have multiple network devices, you can limit access
eo: Se vi havas plurajn retajn aparatojn, vi povas limigi aliron

en: Listen port:
eo: Aŭskulta pordo:

en: Maximum connections:
eo: Maksimumaj konektoj:

en: Maximum bandwidth (kbit):
eo: Maksimuma bendolarĝo (kbit):

en: Temporary feed file:
eo: Provizora feed-dosiero:

en: Feed file size (kB):
eo: Grandeco de la dosierfluo (kB):

en: Format:
eo: Formato:

en: Only avi, mpeg and rm work for mplayer playback
eo: Nur avi, mpeg kaj rm funkcias por mplayer-reludado

en: Audio codec:
eo: Sonkodeko:

en: Audio bit rate (kbit):
eo: Audiobitrapideco (kbit):

en: Audio sample rate (Hz):
eo: Aŭdiospecimena indico (Hz):

en: Video codec:
eo: Videokodeko:

en: Video bit rate (kbit):
eo: Videobitrapideco (kbit):

en: Quality (1-31):
eo: Kvalito (1-31):

en: Frame rate (Hz):
eo: Framfrekvenco (Hz):

en: Gop size:
eo: Gop-grandeco:

en: Width (pixels):
eo: Larĝo (pikseloj):

en: Height (pixels):
eo: Alteco (pikseloj):

en: Allow access from:
eo: Permesi aliron de:

en: 'Single IP' or 'start-IP end-IP' for IP ranges
eo: 'Ununura IP' aŭ 'komenco-IP-fino-IP' por IP-intervaloj

en: Host/IP or IP Range
eo: Gastiganto/IP aŭ IP-Gasto

en: Load
eo: Ŝargi

en: Save
eo: Konservi

en: Delete
eo: Forigi

en: Start
eo: Lanĉi

en: Broadcasting
eo: Dissendado

en: Profiles
eo: Profiloj

en: Stop
eo: Halti

en: Failed to end ffserver process.
eo: Malsukcesis fini ffserver-procezon.

en: Failed to start ffserver.
eo: Malsukcesis lanĉi ffservilon.

en: Failed to start ffmpeg.
eo: Malsukcesis lanĉi ffmpeg.

en: Video device:
eo: Video-aparato:

en: Audio device:
eo: Audio-aparato:

en: Name:
eo: Nomo:

en: Width:
eo: Larĝeco:

en: Height:
eo: Alteco:

en: Do not immediately play
eo: Ne tuj ludi

en: Only start playing after clicking the play button
eo: Komenci ludi nur post klakado de la ludbutono

en: Norm:
eo: Normo:

en: Channel
eo: Kanalo

en: Frequency (MHz)
eo: Frekvenco (MHz)

en: You are about to delete this device from the Source menu.
    Continue?
eo: Vi estas forigonta ĉi tiun aparaton el la Font-menuo.
    Ĉu daŭrigi?

en: Confirm
eo: Konfirmi

en: Driver:
eo: Pelilo:

en: dummy, v4l or bsdbt848
eo: imitaĵo, v4l aŭ bsdbt848

en: Device:
eo: Aparato:

en: Path to your video device, eg. /dev/video0
eo: Vojo al via videoaparato, ekz. /dev/video0

en: Scan...
eo: Skani...

en: General
eo: Ĝeneralo

en: tv device
eo: televida aparato

en: Television
eo: Televido

en: TV
eo: televido

en: TV:
eo: Televido:

en: Device already present.
eo: Aparato jam ĉeestas.

en: No device found.
eo: Neniu aparato trovita.

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
eo: &Dosiero

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
eo: &Rigardi

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
eo: A&gordo

en: XVideo port
eo: XVideo-pordo

en: Port base of the X Video extension.
    If left to default (0), the first available port will be used. However if you have multiple XVideo instances, you might have to provide the port to use here.
    See the output from 'xvinfo' for more information
eo: Pordobazo de la etendo X Video.
    Se lasita al defaŭlta (0), la unua disponebla pordo estos uzata. Tamen se vi havas plurajn XVideo-okazojn, vi eble devos provizi la pordon por uzi ĉi tie.
    Vidu la eligon de 'xvinfo' por pliaj informoj.

en: Communication port:
eo: Komunika pordo:

en: Communication port with VDR. Default is port 2001.
    If you use another port, with the '-p' option of 'vdr', you must set it here too.
eo: Komunika pordo kun VDR. Defaŭlte estas pordo 2001.
    Se vi uzas alian pordon, kun la opcio '-p' de 'vdr', vi ankaŭ devas agordi ĝin ĉi tie.

en: Scale
eo: Etendite

en: Aspects to use when viewing VDR
eo: Aspektoj por uzi dum spektado de VDR

en: Dis&connect
eo: Mal&konekti

en: VDR Key Up
eo: VDR Ŝlosilo Supre

en: VDR Key Down
eo: VDR Ŝlosilo Malsupren

en: VDR Key Back
eo: VDR Ŝlosilo Reen

en: VDR Key Ok
eo: VDR Ŝlosilo Bone

en: VDR Key Setup
eo: Agordo de Ŝlosilo VDR

en: VDR Key Channels
eo: VDR Ŝlosilkanaloj

en: VDR Key Menu
eo: VDR Ŝlosila Menuo

en: VDR Key Red
eo: VDR Ŝlosilo Ruĝa

en: VDR Key Green
eo: VDR Ŝlosilo Verda

en: VDR Key Yellow
eo: VDR Ŝlosilo Flava

en: VDR Key Blue
eo: VDR Ŝlosilo Blua

en: VDR Key 0
eo: VDR-ŝlosilo 0

en: VDR Key 1
eo: VDR-ŝlosilo 1

en: VDR Key 2
eo: VDR-ŝlosilo 2

en: VDR Key 3
eo: VDR-ŝlosilo 3

en: VDR Key 4
eo: VDR-ŝlosilo 4

en: VDR Key 5
eo: VDR-ŝlosilo 5

en: VDR Key 6
eo: VDR-ŝlosilo 6

en: VDR Key 7
eo: VDR-ŝlosilo 7

en: VDR Key 8
eo: VDR-ŝlosilo 8

en: VDR Key 9
eo: VDR-ŝlosilo 9

en: &Connect
eo: &Konekti

en: Host not found
eo: Gastiganto ne trovita

en: Connection refused
eo: Konekto malakceptitis

en: Custom VDR command
eo: Propra VDR-komando

en: You can pass commands to VDR.
    Enter 'HELP' to see a list of available commands.
    You can see VDR response in the console window.
    
    VDR Command:
eo: Vi povas transdoni komandojn al VDR.
    Entajpu 'HELP' por vidi liston de disponeblaj komandoj.
    Vi povas vidi VDR-respondon en la konzola fenestro.
    
    VDR-Komando:

en: Port
eo: Pordo

en: Maintainer
eo: Prizorganto

en: file to open
eo: dosiero por malfermi

en: +[File]
eo: +[Dosiero]

en: Auto
eo: Aŭtomate

en: Simple DirectMedia Layer
eo: Simpla DirectMedia Tavolo

en: Advanced Linux Sound Architecture
eo: Altnivela Linukso-Sona Arkitekturo

en: Analog Real-Time Synthesizer
eo: Analoga Realtempa Sintezilo

en: JACK Audio Connection Kit
eo: JACK-Audio-Konekto-Kiro

en: Advanced Linux Sound Architecture v0.5
eo: Altnivela Linukso-Sona Arkitekturo v0.5

en: Advanced Linux Sound Architecture v0.9
eo: Altnivela Linukso-Sona Arkitekturo v0.9

en: Use back-end defaults
eo: Uzi back-end defaŭltojn

en: Video Decode and Presentation API for Unix
eo: Video Decode kaj Prezento API por Unikso

en: Playlist background
eo: Fono de ludlisto

en: Playlist foreground
eo: Ludlisto malfono

en: Console background
eo: Konzolo fono

en: Playlist active item
eo: Ludlisto aktiva ero

en: Console foreground
eo: Konzolo malfono

en: Video background
eo: Videofono

en: Viewing area background
eo: Vidante areofonon

en: Info window background
eo: Info-fenestra fono

en: Info window foreground
eo: Infofenestra malfono

en: Playlist
eo: Ludlisto

en: Info window
eo: Informfenestro

en: File %1 does not exist.
eo: Dosiero %1 ne ekzistas.

en: Sub title file %1 does not exist.
eo: Subtitola dosiero %1 ne ekzistas.

en: Volume is
eo: Laŭteco estas

en: &Play with
eo: &Ludi per

en: Con&sole
eo: Kon&zolo

en: Play&list
eo: Lud&listo

en: &Zoom
eo: &Zomo

en: &Full Screen
eo: &Plenekrane

en: Co&lors
eo: Ko&loroj

en: &Audio languages
eo: &Aŭdiolingvoj

en: &Subtitles
eo: &Subtekstoj

en: Scale:
eo: Skalo:

en: &Configure KMPlayer...
eo: &Agordi KMPlayer...

en: Unknown
eo: Nekonata

en: URL
eo: Retadreso

en: Failed to end player process.
eo: Malsukcesis fini ludantoprocezon.

en: Size pattern
eo: Grandeca ŝablono

en: Cache pattern
eo: Kaŝmemoro ŝablono

en: Position pattern
eo: Pozicia ŝablono

en: Index pattern
eo: Indeksa ŝablono

en: Reference URL pattern
eo: Referenca URL-ŝablono

en: Reference pattern
eo: Referenca ŝablono

en: Start pattern
eo: Komenci ŝablonon

en: VCD track pattern
eo: VCD-traka ŝablono

en: Audio CD tracks pattern
eo: Aŭdio-KD spuras ŝablono

en: MPlayer command:
eo: Komando MPlayer:

en: Additional command line arguments:
eo: Pliaj komandliniaj argumentoj:

en: Cache size:
eo: Kaŝmemorgrando:

en: Build new index when possible
eo: Konstrui novan indekson kiam eble

en: Allows seeking in indexed files (AVIs)
eo: Ebligas serĉadon en indeksitaj dosieroj (AVIoj)

en: General Options
eo: Ĝeneralaj opcioj

en: Information
eo: Informo

en: Not Running
eo: Ne Rulante

en: Buffering
eo: Bufrante

en: Playing
eo: Legante

en: Paused
eo: Paŭzita

en: Player %1 %2
eo: Ludanto %1 %2

en: Edit &item
eo: Redakt&i elementon

en: &Copy to Clipboard
eo: &Kopii al la poŝo

en: &Add Bookmark
eo: &Aldoni al legosignoj

en: &Show all
eo: &Montri ĉion

en: unnamed
eo: sennoma

en: none
eo: nenio

en: [attributes]
eo: [atributoj]

en: Preferences
eo: Preferaĵoj

en: Looks
eo: Aspektoj

en: Output
eo: Eligo

en: Recording
eo: Registrado

en: Output Plugins
eo: Eligaj Kromaĵoj

en: Postprocessing
eo: Posttraktado

en: Window
eo: Fenestro

en: Keep size ratio
eo: Konservi grandec-proporcion

en: When checked, the movie will keep its aspect ratio
    when the window is resized.
eo: Kiam estas kontrolita, la filmo konservos sian bildformaton
    kiam la fenestro estas regrandigita.

en: Dock in system tray
eo: Doku en la sistempleto

en: When checked, an icon for KMPlayer will be added to the system tray.
    When clicked, it will hide KMPlayer's main window and remove KMPlayer's task bar button.
eo: Kiam ĝi estas markita, ikono por KMPlayer estos aldonita al la sistempleto.
    Kiam klako, ĝi kaŝos la ĉefan fenestron de KMPlayer kaj forigos la butonon de taskobreto de KMPlayer.

en: Auto resize to video sizes
eo: Aŭtomata regrandigo al videograndoj

en: When checked, KMPlayer will resize to movie sizes
    when video starts.
eo: Kiam estas kontrolita, KMPlayer regrandigos al filmaj regrandigoj
    kiam video komenciĝas.

en: Remember window size on exit
eo: Memori fenestrograndecon ĉe eliro

en: Always start with fixed size
eo: Ĉiam komenci kun fiksa grandeco

en: Loop
eo: Buklo

en: Makes current movie loop
eo: Faras aktualan filmbuklon

en: Allow frame drops
eo: Permesi kadrofalojn

en: Allow dropping frames for better audio and video synchronization
eo: Permesu faligi kadrojn por pli bona aŭda kaj video-sinkronigo

en: Auto set volume on start
eo: Aŭtomate agordi laŭtecon ĉe la komenco

en: When a new source is selected, the volume will be set according the volume control
eo: Kiam nova fonto estas elektita, la laŭteco estos agordita laŭ la volumena kontrolo

en: Auto set colors on start
eo: Aŭtomate agordi kolorojn ĉe la komenco

en: When a movie starts, the colors will be set according the sliders for colors
eo: Kiam filmo komenciĝas, la koloroj estos fiksitaj laŭ la glitiloj por koloroj

en: Control Panel
eo: Kontrola Panelo

en: Show config button
eo: Montri agordan butonon

en: Add a button that will popup a config menu
eo: Aldoni butonon, kiu ŝprucigos agordmenuon

en: Show playlist button
eo: Montri ludlistbutonon

en: Add a playlist button to the control buttons
eo: Aldoni ludlistbutonon al la kontrolbutonoj

en: Show record button
eo: Montri rekordbutonon

en: Add a record button to the control buttons
eo: Aldoni registradbutonon al la kontrolbutonoj

en: Show broadcast button
eo: Montri elsendo butonon

en: Add a broadcast button to the control buttons
eo: Aldoni elsendobutonon al la kontrolbutonoj

en: Forward/backward seek time:
eo: Antaŭen/malantaŭen-serĉtempo:

en:  second |  seconds
eo[0]:  sekundo
eo[1]:  sekundoj

en: Colors
eo: Koloroj

en: Fonts
eo: Tiparoj

en: Location:
eo: Loko:

en: Location of the playable item
eo: Loko de la ludebla objekto

en: Sub title:
eo: Subtitolo:

en: Optional location of a file containing the subtitles of the URL above
eo: Laŭvola loko de dosiero enhavanta la subtekstojn de la supra URL

en: Load on demand
eo: Ŝargi laŭpete

en: When enabled, all embedded movies will start with a image that needs to be clicked to start the video playback
eo: Kiam ĝi estas ebligita, ĉiuj enigitaj filmoj komenciĝos per bildo, kiun oni devas klaki por komenci la videoludadon.

en: Grab image when 'Click to Play' detected
eo: Preni bildon kiam 'Klaku por Ludi' detektita

en: When enabled and a HTML object has a HREF attribute, grab and save an image of the first frame of initial link. This image will be shown instead of a default picture.
eo: Kiam ĝi estas ebligita kaj HTML-objekto havas HREF-atributon, prenu kaj konservu bildon de la unua kadro de komenca ligo. Ĉi tiu bildo estos montrita anstataŭ defaŭlta bildo.

en: Use movie player:
eo: Uzi filmludilon:

en: Network bandwidth
eo: Reta bendolarĝo

en: Sometimes it is possible to choose between various streams given a particular bitrate.
    This option sets how much bandwidth you would prefer to allocate to video.
eo: Kelkfoje eblas elekti inter diversaj fluoj kun aparta bitrapideco.
    Ĉi tiu opcio fiksas kiom da bendolarĝo vi preferus asigni al video.

en: Sometimes it is possible to choose between various streams given a particular bitrate.
    This option sets the maximum bandwidth you have available for video.
eo: Kelkfoje eblas elekti inter diversaj fluoj kun aparta bitrateco.
    Ĉi tiu opcio fiksas la maksimuman bendolarĝon, kiun vi havas disponebla por video.

en: Preferred bitrate:
eo: Preferata bitrapideco:

en: Maximum bitrate:
eo: Maksimuma bitkvanto:

en: Output file:
eo: Eliga dosiero:

en: Current source:
eo: Nuna fonto:

en: Recorder
eo: Bekfluto

en: Auto Playback
eo: Aŭtomata reprodukto

en: &No
eo: &Ne

en: &When recording finished
eo: &Kiam registrado finiĝis

en: A&fter
eo: &Post

en: Time:
eo: Tempo:

en: Start &Recording
eo: Komenci &Registradon

en: Stop &Recording
eo: Ĉesigi &Registradon

en: Current Source:
eo: Nuna Fonto:

en: Format
eo: Formato

en: Same as source
eo: Same kiel fonto

en: Custom
eo: Propra

en: Mencoder arguments:
eo: Mencoder-argumentoj:

en: FFMpeg arguments:
eo: FFMpeg-argumentoj:

en: Sets video driver. Recommended is XVideo, or, if it is not supported, X11, which is slower.
eo: Agordas video-pelilon. Rekomendita estas XVideo, aŭ, se ĝi ne estas subtenata, X11, kiu estas pli malrapida.

en: Enable use of postprocessing filters
eo: Ebligi uzon de postprocezaj filtriloj

en: Disable use of postprocessing when watching TV/DVD
eo: Malebligi uzon de posttraktado dum spektado de televido/DVD

en: Default
eo: Defaŭlta

en: Fast
eo: Rapida

en: Horizontal deblocking
eo: Horizontala malblokado

en: Auto quality
eo: Aŭtomata kvalito

en: Chrominance filtering
eo: Filtrado de krominance

en: Vertical deblocking
eo: Vertikala malblokado

en: Dering filter
eo: Dering filtrilo

en: Auto brightness/contrast
eo: Aŭtomata brilo/kontrasto

en: Stretch luminance to full range
eo: Etendi lumecon al plena gamo

en: Temporal noise reducer
eo: Tempora bruoreduktilo

en: Custom Preset
eo: Propra Antaŭmetita

en: Linear blend deinterlacer
eo: Linia miksaĵo malinterplektilo

en: Linear interpolating deinterlacer
eo: Lineara interpola deinterplektilo

en: Cubic interpolating deinterlacer
eo: Kuba interpola deinterplektilo

en: Median deinterlacer
eo: Meza deinterplektilo

en: FFmpeg deinterlacer
eo: FFmpeg malinterplektilo

en: Deinterlacing
eo: Malinterplektado

en: Enable mplayer's default postprocessing filters
eo: Ebligi la defaŭltajn postpretigajn filtrilojn de mplayer

en: Enable custom postprocessing filters (See: Custom preset -tab)
eo: Ebligi kutimajn posttraktajn filtrilojn (Vidu: Propra antaŭdifinita -tab)

en: Enable mplayer's fast postprocessing filters
eo: Ebligi la rapidajn postpretigajn filtrilojn de mplayer

en: Filter is used if there is enough CPU
eo: Filtrilo estas uzata se estas sufiĉe da CPU

note: i18n( "Strength of the noise reducer" ) );
en: Stretches luminance to full range (0..255)
eo: Etendas lumecon al plena gamo (0..255)

en: You are about to have all your settings overwritten with defaults.
    Please confirm.
eo: Vi estas surskribonta ĉiujn viajn agordojn per defaŭltoj.
    Bonvolu konfirmi.

en: Reset Settings?
eo: Ĉu restarigi agordojn?

en: Embedded MPlayer by KDE
eo: Enigita MPlayer de KDE

en: % Cache fill
eo: % Kaŝmemorplenigo

en: KMPlayer: Playing
eo: KMPlayer: Ludante

en: KMPlayer: Stop Playing
eo: KMPlayer: Ĉesigi ludadon
