kmplayer - en to eu translation catalogue (324 entries)

en: New window
eu: Leiho berria

en: &Edit mode
eu: &Editatze-modua

en: Pla&y List
eu: Jo&tze-zerrenda

en: P&lay
eu: &Jo

en: &Pause
eu: &Pausatu

en: &Stop
eu: &Gelditu

en: Fullscreen
eu: Pantaila osoa

en: C&onsole
eu: &Kontsola

en: Reload
eu: Birkargatu

en: Clear &History
eu: Garbitu &historia

en: &Generators
eu: &Sortzaileak

note: i18n("New &Window"), 0, 0, this, SLOT(slotFileNewWindow()), ac, "new_window"); new KAction (i18n ("&Open DVD"), QString ("dvd_mount"), KShortcut (), this, SLOT(openDVD ()), ac, "opendvd"); new KAction (i18n ("&Open VCD"), QString ("cdrom_mount"), KShortcut (), this, SLOT(openVCD ()), ac, "openvcd");
en: Enables/disables the status bar
eu: Egoera-barra gaitzen/desgaitzen du

en: Enables/disables the menu bar
eu: Menu-barra gaitzen/desgaitzen du

en: Enables/disables the toolbar
eu: Tresna-barra gaintzen/desgaitzen du

en: Ready.
eu: Prest.

en: &Bookmarks
eu: Laster-&markak

en: &Add to list
eu: &Gehitu zerrendara

en: Add in new &Group
eu: Gehitu &talde berrira

en: &Copy here
eu: &Kopiatu hemen

en: &Delete
eu: &Ezabatu

en: V&ideo
eu: &Bideoa

en: More...
eu: Gehiago...

en: Opening DVD...
eu: DVDa irekitzea...

en: Opening VCD...
eu: VCD irekitzea...

en: Opening Audio CD...
eu: Audio CDa irekitzea...

en: Opening pipe...
eu: Kanalizazioa irekitzea...

en: Read From Pipe
eu: Irakurri kanalizaziotik

en: Enter a command that will output an audio/video stream
    to the stdout. This will be piped to a player's stdin.
    
    Command:
eu: Sartu komando bat audio-/bideo korronte bat irteera
    arruntean (stdout) igortzeko. Hau jotzaile baten
    «stdin» sarrerara kanalizatuko da.
    
    Komandoa:

en: Intro
eu: Sarrera

en: Opening file...
eu: Fitxategia irekitzea...

en: Exit
eu: Irten

en: Opening a new application window...
eu: Aplikazioren leiho berria irekitzea...

en: Open File
eu: Ireki fitxategia

en: Save File
eu: Gorde fitxategia

en: Error
eu: Errorea

en: Error opening file %1.
    %2.
eu: Errorea fitxategia irekitzean: %1
    %2.

en: Closing file...
eu: Fitxategia ixtea...

en: Ready
eu: Prest

en: Show Menu Bar with %1
eu: Erakutsi menu-barra %1(r)ekin

en: Move here
eu: Eraman hona

en: New group
eu: Talde berria

en: &Delete item
eu: &Ezabatu elementua

en: &Move up
eu: Eraman &gora

en: Move &down
eu: Eraman &behera

en: Auto play after opening DVD
eu: Jotze automatikoa DVDa ireki ondoren

en: Start playing DVD right after opening DVD
eu: Hasi DVDa jotzen DVDa ireki ondoren

en: DVD device:
eu: DVD gailua:

en: Path to your DVD device, you must have read rights to this device
eu: DVD gailuaren bide-izena. Irakurtzeko baimena eduki behar duzu gailu hau atzitzeko

en: Optical Disks
eu: Disko optikoak

en: CDROM - Audio Compact Disk
eu: CD-ROM - Audio CD

en: VCD - Video Compact Disk
eu: VCD - Bideo CD

en: DVD - Digital Video Disk
eu: DVD - Bideo Digitaleko Diskoa

en: Track %1
eu: %1 pista

en: Source
eu: Sorrburua

en: Auto play after opening a VCD
eu: Jotze automatikoa VCD bat ireki ondoren

en: Start playing VCD right after opening VCD
eu: Hasi VCD jotzen VCD ireki ondoren

en: VCD (CDROM) device:
eu: VCD (CDROM) gailua:

en: Path to your CDROM/DVD device, you must have read rights to this device
eu: CDROM/DVD gailuaren bide-izena. Irakurtzeko baimena eduki behar duzu gailu hau atzitzeko

en: Track
eu: Pista

en: Pipe
eu: Kanalizazioa

en: Pipe - %1
eu: Kanalizazioa - %1

en: Most Recent
eu: Berriena

en: Persistent Playlists
eu: Erreprodukzio-zerrenda iraunkorrak

en: Bind address:
eu: Loturaren helbidea:

en: If you have multiple network devices, you can limit access
eu: Sareko gailu anizkoitzak edukiz gero, atzitzea muga dezakezu

en: Listen port:
eu: Entzuteko ataka:

en: Maximum connections:
eu: Gehienezko konexioak:

en: Maximum bandwidth (kbit):
eu: Gehienezko banda-zabalera (kbit):

en: Temporary feed file:
eu: Aldi baterako jarioaren fitxategia:

en: Feed file size (kB):
eu: Jarioaren fitxategi-tamaina (kB):

en: Format:
eu: Formatua:

en: Only avi, mpeg and rm work for mplayer playback
eu: Soilik avi, mpeg eta rm ibiltzen dira mplayer atzera-jotzearekin

en: Audio codec:
eu: Audio kodek:

en: Audio bit rate (kbit):
eu: Audioaren bit-emaria (kbit):

en: Audio sample rate (Hz):
eu: Audioaren lagin-emaria (Hz):

en: Video codec:
eu: Bideo kodek:

en: Video bit rate (kbit):
eu: Bideoaren bit-emaria (kbit):

en: Quality (1-31):
eu: Kalitatea (1-31):

en: Frame rate (Hz):
eu: Fotograma emaria (Hz):

en: Gop size:
eu: GOP tamaina:

en: Width (pixels):
eu: Zabalera (pixeletan):

en: Height (pixels):
eu: Altuera (pixeletan):

en: Allow access from:
eu: Onartu hemendik atzitzea:

en: 'Single IP' or 'start-IP end-IP' for IP ranges
eu: 'IP bakarra' edo 'hasierako_IPa amaierako_IPa' IP barrutiekin

en: Host/IP or IP Range
eu: Ostalaria/IP edo IP barrutia

en: Load
eu: Kargatu

en: Save
eu: Gorde

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Start
eu: Hasi

en: Broadcasting
eu: Igortzea

en: Profiles
eu: Profilak

en: Stop
eu: Gelditu

en: Failed to end ffserver process.
eu: Huts egin du ffserver prozesua amaitzea.

en: Failed to start ffserver.
eu: Huts egin du ffserver abiaraztea.

en: Failed to start ffmpeg.
eu: Huts egin du ffmpeg abiaraztea.

en: Video device:
eu: Bideo-gailua:

en: Audio device:
eu: Audio-gailua:

en: Name:
eu: Izena:

en: Width:
eu: Zabalera:

en: Height:
eu: Altuera:

en: Do not immediately play
eu: Ez jo berehala

en: Only start playing after clicking the play button
eu: Hasi jotzen soilik 'Jo' botoian klik egin ondoren

en: Norm:
eu: Araua:

en: Channel
eu: Kanala

en: Frequency (MHz)
eu: Maiztasuna (Mhz)

en: You are about to delete this device from the Source menu.
    Continue?
eu: Gailu hau Sorburu menutik ezabatzera zoaz.
    Jarraitu?

en: Confirm
eu: Berretsi

en: Driver:
eu: Gidaria:

en: dummy, v4l or bsdbt848
eu: gezurrezkoa, v4l edo bsdbt848

en: Device:
eu: Gailua:

en: Path to your video device, eg. /dev/video0
eu: Bideo-gailuaren bide-izena. Adib. /dev/video0

en: Scan...
eu: Aztertu...

en: General
eu: Orokorra

en: tv device
eu: TB gailua

en: Television
eu: Telebista

en: TV
eu: TB

en: TV:
eu: TB:

en: Device already present.
eu: Gailua dagoeneko badago.

en: No device found.
eu: Ez da gailurik aurkitu.

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
eu: &Fitxategia

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
eu: &Ikusi

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
eu: &Ezarpenak

en: XVideo port
eu: XVideo ataka

en: Port base of the X Video extension.
    If left to default (0), the first available port will be used. However if you have multiple XVideo instances, you might have to provide the port to use here.
    See the output from 'xvinfo' for more information
eu: X Video hedapenaren ataka oinarria.
    Lehenetsian uzten bada (0), erabilgarri dagoen aurreneko ataka erabiliko da. Hala ere, XVideo instantzia anizkoitzak edukiz gero, ataka bat eman beharra izan dezakezu hemen erabiltzeko.
    Ikus 'xvinfo'-en irteera informazio gehiagorako.

en: Communication port:
eu: Komunikazioko ataka:

en: Communication port with VDR. Default is port 2001.
    If you use another port, with the '-p' option of 'vdr', you must set it here too.
eu: Komunikazioko ataka VDR-rekin. Ataka lehenetsia 2001 da.
    Beste ataka bat erabiltzen baduzu, 'vdr'-ren '-p' aukerarekin, hemen ere ezarri behar duzu.

en: Scale
eu: Eskala

en: Aspects to use when viewing VDR
eu: VDR ikustean erabiliko den itxura

en: Dis&connect
eu: Des&konektatu

en: VDR Key Up
eu: VDR Gora tekla

en: VDR Key Down
eu: VDR Behera tekla

en: VDR Key Back
eu: VDR Atzera tekla

en: VDR Key Ok
eu: VDR Ados tekla

en: VDR Key Setup
eu: VDR Konfigurazioa tekla

en: VDR Key Channels
eu: VDR Kanalak tekla

en: VDR Key Menu
eu: VDR Menua tekla

en: VDR Key Red
eu: VDR Gorria tekla

en: VDR Key Green
eu: VDR Berdea tekla

en: VDR Key Yellow
eu: VDR Horia tekla

en: VDR Key Blue
eu: VDR Urdina tekla

en: VDR Key 0
eu: VDR 0 tekla

en: VDR Key 1
eu: VDR 1 tekla

en: VDR Key 2
eu: VDR 2 tekla

en: VDR Key 3
eu: VDR 3 tekla

en: VDR Key 4
eu: VDR 4 tekla

en: VDR Key 5
eu: VDR 5 tekla

en: VDR Key 6
eu: VDR 6 tekla

en: VDR Key 7
eu: VDR 7 tekla

en: VDR Key 8
eu: VDR 8 tekla

en: VDR Key 9
eu: VDR 9 tekla

en: &Connect
eu: &Konektatu

en: Host not found
eu: Ostalaria ez da aurkitu

en: Connection refused
eu: Konexioa ukatu da

en: Custom VDR command
eu: Norberak finkatutako VDR komandoa

en: You can pass commands to VDR.
    Enter 'HELP' to see a list of available commands.
    You can see VDR response in the console window.
    
    VDR Command:
eu: Komandoak eman diezaiokezu VDRri.
    Sartu 'HELP' (laguntza) komando erabilgarrien zerrenda ikusteko.
    VDRren erantzuna kontsolaren leihoan ikus dezakezu.
    
    VDR komandoa:

en: Port
eu: Ataka

en: Media player
eu: Euskarri jotzailea

en: Maintainer
eu: Mantentzailea

en: file to open
eu: ireki beharreko fitxategia

en: +[File]
eu: +[Fitxategia]

en: Auto
eu: Automatikoa

en: Open Sound System
eu: OSS (Open Sound System)

en: Simple DirectMedia Layer
eu: SDL (Simple DirectMedia Layer)

en: Advanced Linux Sound Architecture
eu: ALSA (Advanced Linux Sound Architecture)

en: Analog Real-Time Synthesizer
eu: aRts (Analog Real-Time Synthesizer)

en: JACK Audio Connection Kit
eu: JACK (JACK Audio Connection Kit)

en: Enlightened Sound Daemon
eu: ESD (Enlightened Sound Daemon)

en: Advanced Linux Sound Architecture v0.5
eu: ALSA v0.5 (Advanced Linux Sound Architecture)

en: Advanced Linux Sound Architecture v0.9
eu: ALSA v0.9 (Advanced Linux Sound Architecture)

en: Use back-end defaults
eu: Erabili bizkarraldeko lehenetsiak

en: Video Decode and Presentation API for Unix
eu: Unix-erako bideo-kodeketa eta aurkezpenaren APIa

en: Playlist background
eu: Jotze-zerrendako atzeko planoa

en: Playlist foreground
eu: Jotze-zerrendako aurreko planoa

en: Console background
eu: Kontsolako atzeko planoa

en: Playlist active item
eu: Jotze-zerrendako elementu aktiboa

en: Console foreground
eu: Kontsolako aurreko planoa

en: Video background
eu: Bideoko atzeko planoa

en: Viewing area background
eu: Ikuspegiko eremuko atzeko planoa

en: Info window background
eu: Informazio-leihoko atzeko planoa

en: Info window foreground
eu: Informazio-leihoko aurreko planoa

en: Playlist
eu: Jotze-zerrenda

en: Info window
eu: Informazio-leihoa

en: File %1 does not exist.
eu: %1 fitxategia ez da existitzen.

en: Sub title file %1 does not exist.
eu: Azpidatzien %1 fitxategia ez da existitzen.

en: Volume is
eu: Bolumena

en: &Play with
eu: &Jo honekin

en: Con&sole
eu: Kont&sola

en: Play&list
eu: Jotzeko-&zerrenda

en: 50%
eu: % 50

en: 100%
eu: % 100

en: 150%
eu: % 150

en: &Full Screen
eu: &Pantaila osoa

en: Co&lors
eu: Ko&loreak

en: &Audio languages
eu: &Audioko hizkuntzak

en: &Subtitles
eu: A&zpidatziak

en: Scale:
eu: Eskala:

en: &Configure KMPlayer...
eu: &Konfiguratu KMPlayer...

en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: Failed to end player process.
eu: Huts egin du jotzailearen prozesua amaitzea.

en: Size pattern
eu: Tamainaren eredua

en: Cache pattern
eu: Cachearen eredua

en: Position pattern
eu: Posizioaren eredua

en: Index pattern
eu: Indizearen eredua

en: Reference URL pattern
eu: Erreferentziako URLaren eredua

en: Reference pattern
eu: Erreferentziaren eredua

en: Start pattern
eu: Hasierako eredua

en: VCD track pattern
eu: VCDko pistaren eredua

en: Audio CD tracks pattern
eu: Audio CDko pisten eredua

en: MPlayer command:
eu: MPlayer komandoa:

en: Additional command line arguments:
eu: Komando-lerroko argumentu gehigarriak:

en: Cache size:
eu: Cachearen tamaina:

en: Build new index when possible
eu: Eraiki indize berria ahal denean

en: Allows seeking in indexed files (AVIs)
eu: Indexatutako fitxategietan (AVI) bilaketak egitea ahalbidetzen du

en: General Options
eu: Aukera orokorrak

en: Information
eu: Informazioa

en: Not Running
eu: Ez dago martxan

en: Buffering
eu: Bufferreratzen

en: Playing
eu: Jotzen

en: Paused
eu: Etenda

en: Player %1 %2
eu: %1 %2 jotzailea

en: Edit &item
eu: Editatu &elementua

en: &Copy to Clipboard
eu: &Kopiatu arbelean

en: &Add Bookmark
eu: &Gehitu liburu-marka

en: &Show all
eu: &Erakutsi denak

en: unnamed
eu: izengabea

en: none
eu: bat ere ez

en: [attributes]
eu: [atributuak]

en: Preferences
eu: Hobespenak

en: Looks
eu: Itxura

en: Output
eu: Irteera

en: Recording
eu: Grabatzen

en: Output Plugins
eu: Irteerako pluginak

en: Postprocessing
eu: Prozesatze-ondokoa

en: Window
eu: Leihoa

en: Keep size ratio
eu: Mantendu tamaina-erlazioa

en: When checked, the movie will keep its aspect ratio
    when the window is resized.
eu: Markatuta dagoenean, filmak bere aspektu-erlazioa mantenduko du
    leihoa tamainaz aldatzen denean.

en: Dock in system tray
eu: Atrakatu sistemako erretiluan

en: When checked, an icon for KMPlayer will be added to the system tray.
    When clicked, it will hide KMPlayer's main window and remove KMPlayer's task bar button.
eu: Markatuta dagoenean, KMPlayer ikonoa gehituko da sistemako erretiluan.
    Klik egitean, KMPlayer leiho nagusia ezkutatuko du, eta KMPlayer ataza-barrako botoia kenduko du.

en: Auto resize to video sizes
eu: Aldatu tamaina automatikoki bideoen tamainetara

en: When checked, KMPlayer will resize to movie sizes
    when video starts.
eu: Markatuta dagoenean, KMPlayer-ek tamaina aldatuko du
    filmen tamainetara bideoa hastean.

en: Remember window size on exit
eu: Gogoratu leihoaren tamaina irtetean

en: Always start with fixed size
eu: Abiatu beti tamaina finkoarekin

en: Loop
eu: Begizta

en: Makes current movie loop
eu: Uneko filma begiztan errepikatzen du

en: Allow frame drops
eu: Baimendu fotogramak jaregitea

en: Allow dropping frames for better audio and video synchronization
eu: Onartu fotogramak jaregitea audio eta bideoaren arteko sinkronizazioa hobetzeko

en: Auto set volume on start
eu: Ezarri bolumena automatikoki abioan

en: When a new source is selected, the volume will be set according the volume control
eu: Sorburu berri bat hautatzean, bolumen kontrolaren arabera ezarriko da bolumena

en: Auto set colors on start
eu: Ezarri koloreak automatikoki abioan

en: When a movie starts, the colors will be set according the sliders for colors
eu: Filma bat hasten denean, koloreak ezarriko dira koloreen graduatzaileen arabera

en: Control Panel
eu: Aginte panela

en: Show config button
eu: Erakutsi konfigurazioko botoia

en: Add a button that will popup a config menu
eu: Gehitu botoi bat konfigurazioko laster-menua agertzeko

en: Show playlist button
eu: Erakutsi jotze-zerrenda botoia

en: Add a playlist button to the control buttons
eu: Gehitu jotze-zerrenda botoia aginte botoietara

en: Show record button
eu: Erakutsi grabatze botoia

en: Add a record button to the control buttons
eu: Gehitu grabatze botoia aginte botoietara

en: Show broadcast button
eu: Erakutsi igorpen botoia

en: Add a broadcast button to the control buttons
eu: Gehitu igorpen botoia aginte botoietara

en: Forward/backward seek time:
eu: Aurrera/Atzera bilatzeko denbora:

en:  second |  seconds
eu[0]:  segundo
eu[1]:  segundo

en: Colors
eu: Koloreak

en: Fonts
eu: Letra-tipoak

en: Location:
eu: Kokalekua:

en: Location of the playable item
eu: Elementu jogarriaren kokalekua

en: Sub title:
eu: Azpidatziak:

en: Optional location of a file containing the subtitles of the URL above
eu: Gaineko URLko azpitituluak dituen fitxategiaren aukerako kokalekua

en: Load on demand
eu: Kargatu nahieran

en: When enabled, all embedded movies will start with a image that needs to be clicked to start the video playback
eu: Gaituta dagoenean, kapsulatutako filma guztiak irudi batekin hasiko dira, zeini klik egin beharko zaio bideoaren atzera-jotzea has dadin.

en: Grab image when 'Click to Play' detected
eu: Harrapatu irudia 'Egin klik jotzeko' detektatzean

en: When enabled and a HTML object has a HREF attribute, grab and save an image of the first frame of initial link. This image will be shown instead of a default picture.
eu: Gaituta dagoenean eta HTML objektu batek HREF atributua badu, kapturatu eta gorde haserako estekaren aurreneko fotogramaren irudia. Irudi hau argazki lehenetsiaren ordez erakutsiko da.

en: Use movie player:
eu: Erabili film-jotzailea:

en: Network bandwidth
eu: Sareko banda-zabalera

en: Sometimes it is possible to choose between various streams given a particular bitrate.
    This option sets how much bandwidth you would prefer to allocate to video.
eu: Batzuetan korronte batzuen artean aukera daiteke bit-emari zehatz bat emanda.
    Aukera honek bideoarentzako zenbat banda-zabalera esleitzea nahi duzun zehazten du.

en: Sometimes it is possible to choose between various streams given a particular bitrate.
    This option sets the maximum bandwidth you have available for video.
eu: Batzuetan korronte batzuen artean aukera daiteke bit-emari zehatz bat emanda.
    Aukera honek erabilgarri duzun bideoarentzako gehienezko banda-zabalera zehazten du.

en: Preferred bitrate:
eu: Bit-emari hobetsia:

en: Maximum bitrate:
eu: Gehienezko bit-emaria:

en: Output file:
eu: Irteerako fitxategia:

en: Current source:
eu: Uneko sorburua:

en: Recorder
eu: Grabatzailea

en: Auto Playback
eu: Automatikoki jotzea

en: &No
eu: &Ez

en: &When recording finished
eu: &Grabazioa amaitzean

en: A&fter
eu: &Ondoren

en: Time:
eu: Denbora:

en: Start &Recording
eu: Hasi &grabatzen

en: Stop &Recording
eu: Utzi &grabatzeari

en: Current Source:
eu: Uneko sorburua:

en: Format
eu: Formatua

en: Same as source
eu: Sorburuko bera

en: Custom
eu: Norberak finkatua

en: Mencoder arguments:
eu: Mencoder argumentuak:

en: FFMpeg arguments:
eu: FFMpeg argumentuak:

en: Sets video driver. Recommended is XVideo, or, if it is not supported, X11, which is slower.
eu: Bideo gidaria ezartzen du. Gomendatutakoa XVideo da, edo, ez badago onartuta, X11, motelagoa dena.

en: Enable use of postprocessing filters
eu: Gaitu prozesatze-ondoko iragazkiak erabiltzea

en: Disable use of postprocessing when watching TV/DVD
eu: Desgaitu prozesatze-ondokoa erabiltzea TB/DVD ikustean

en: Default
eu: Lehenetsia

en: Fast
eu: Azkarra

en: Horizontal deblocking
eu: Desblokeatze horizontala

en: Auto quality
eu: Kalitate automatikoa

en: Chrominance filtering
eu: Krominantziaren iragazketa

en: Vertical deblocking
eu: Desblokeatze bertikala

en: Dering filter
eu: Dering iragazkia

en: Auto brightness/contrast
eu: Distira/Kontraste automatikoa

en: Stretch luminance to full range
eu: Tiratu luminantziaren barruti osora

en: Temporal noise reducer
eu: Aldi baterako zarataren murriztailea

en: Custom Preset
eu: Norberak finkatutako aurrezarpena

en: Linear blend deinterlacer
eu: Desgurutzelarkatutako nahaste lineala

en: Linear interpolating deinterlacer
eu: Desgurutzelarkatutako interpolazio lineala

en: Cubic interpolating deinterlacer
eu: Desgurutzelarkatutako interpolazio kubikoa

en: Median deinterlacer
eu: Desgurutzelarkatutako mediana

en: FFmpeg deinterlacer
eu: FFmpeg desgurutzelarkatzailea

en: Deinterlacing
eu: Desgurutzelarkatzea

en: Enable mplayer's default postprocessing filters
eu: Gaitu mplayer-en prozesatze-ondoko iragazki lehenetsiak

en: Enable custom postprocessing filters (See: Custom preset -tab)
eu: Gaitu prozesatze-ondoko iragazki pertsonalizatuak (ikus: pertsonalizatu aurrezarpena fitxa)

en: Enable mplayer's fast postprocessing filters
eu: Gaitu mplayer-en prozesatze-ondoko iragazki azkarrak

en: Filter is used if there is enough CPU
eu: Iragazkia erabiliko da behar adina PUZ izanez gero

note: i18n( "Strength of the noise reducer" ) );
en: Stretches luminance to full range (0..255)
eu: Barruti osora (0...255) tiratzen du luminantzia

en: You are about to have all your settings overwritten with defaults.
    Please confirm.
eu: Zure ezarpen guztiak lehenetsiekin ordeztera zoaz.
    Berretsi mesedez.

en: Reset Settings?
eu: Berrezarri ezarpenak?

en: Embedded MPlayer by KDE
eu: Txertatutako MPlayer KDEk egina

en: % Cache fill
eu: Betetako cachearen %

en: KMPlayer: Playing
eu: KMPlayer: Jotzea

en: KMPlayer: Stop Playing
eu: KMPlayer: Gelditu jotzea
