kmplayer - en to gl translation catalogue (314 entries)

en: New window
gl: Nova xanela

en: &Edit mode
gl: Modo de &edición

en: Pla&y List
gl: Lista de reprodu&ción

en: P&lay
gl: &Reproducir

en: &Pause
gl: &Pausar

en: &Stop
gl: &Deter

en: Fullscreen
gl: Pantalla completa

en: C&onsole
gl: &Consola

en: Reload
gl: Cargar de novo

en: Clear &History
gl: Limpar o &historial

en: &Generators
gl: &Xeradores

note: i18n("New &Window"), 0, 0, this, SLOT(slotFileNewWindow()), ac, "new_window"); new KAction (i18n ("&Open DVD"), QString ("dvd_mount"), KShortcut (), this, SLOT(openDVD ()), ac, "opendvd"); new KAction (i18n ("&Open VCD"), QString ("cdrom_mount"), KShortcut (), this, SLOT(openVCD ()), ac, "openvcd");
en: Enables/disables the status bar
gl: Activa/desactiva a barra de estado

en: Enables/disables the menu bar
gl: Activa/desactiva a barra de menú

en: Enables/disables the toolbar
gl: Activa/desactiva a barra de ferramentas

en: Ready.
gl: Listo.

en: &Bookmarks
gl: &Marcadores

en: &Add to list
gl: &Engadir á lista

en: Add in new &Group
gl: Engadir nun &grupo novo

en: &Copy here
gl: &Copiar aquí

en: &Delete
gl: &Eliminar

en: V&ideo
gl: &Vídeo

en: More...
gl: Máis…

en: Opening DVD...
gl: Abrindo o DVD…

en: Opening VCD...
gl: Abrindo o VCD…

en: Opening Audio CD...
gl: Abrindo o CD de son…

en: Opening pipe...
gl: Abrindo o cano…

en: Read From Pipe
gl: Ler do cano

en: Enter a command that will output an audio/video stream
    to the stdout. This will be piped to a player's stdin.
    
    Command:
gl: Insira unha orde que retransmitirá son e vídeo
    á saída estándar. Isto canalizarase á entrada estándar dun reprodutor.
    
    Orde:

en: Opening file...
gl: Abrindo o ficheiro…

en: Exit
gl: Saír

en: Opening a new application window...
gl: Abrindo unha nova xanela da aplicación…

en: Open File
gl: Abrir un ficheiro

en: Save File
gl: Gardar o ficheiro

en: Error
gl: Erro

en: Error opening file %1.
    %2.
gl: Aconteceu un erro ao abrir o ficheiro %1.
    %2.

en: Closing file...
gl: Pechando o ficheiro…

en: Ready
gl: Listo

en: Show Menu Bar with %1
gl: Amosar a barra de menú con %1

en: Move here
gl: Mover para aquí

en: New group
gl: Novo grupo

en: &Delete item
gl: &Eliminar o elemento

en: &Move up
gl: &Subir

en: Move &down
gl: &Baixar

en: Auto play after opening DVD
gl: Reproducir automaticamente despois de abrir o DVD

en: Start playing DVD right after opening DVD
gl: Reproducir automaticamente despois de abrir o DVD

en: DVD device:
gl: Dispositivo DVD:

en: Path to your DVD device, you must have read rights to this device
gl: Ruta ao DVD, debe ter permisos de lectura neste dispositivo

en: Optical Disks
gl: Discos ópticos

en: CDROM - Audio Compact Disk
gl: CDROM, disco compacto de son

en: VCD - Video Compact Disk
gl: VCD - Disco compacto de vídeo

en: DVD - Digital Video Disk
gl: DVD - Disco de vídeo dixital

en: Track %1
gl: Pista  %1

en: Source
gl: Orixe

en: Auto play after opening a VCD
gl: Reproducir automaticamente despois de abrir un VCD

en: Start playing VCD right after opening VCD
gl: Reproducir automaticamente despois de abrir o VCD

en: VCD (CDROM) device:
gl: Dispositivo VCD (CDROM):

en: Path to your CDROM/DVD device, you must have read rights to this device
gl: Ruta ao dispositivo de CDROM/DVD, debe ter permisos de lectura neste dispositivo

en: Track
gl: Pista

en: Audio CD
gl: CD de son

en: Pipe
gl: Cano

en: Pipe - %1
gl: Cano — %1

en: Most Recent
gl: Os máis recentes

en: Persistent Playlists
gl: Listas de reprodución persistentes

en: Bind address:
gl: Enderezo asociado:

en: If you have multiple network devices, you can limit access
gl: Se ten varias interfaces de rede, poderá limitar o acceso

en: Listen port:
gl: Porto de escoita:

en: Maximum connections:
gl: Número máximo de conexións:

en: Maximum bandwidth (kbit):
gl: Largura de banda máxima (kbit):

en: Temporary feed file:
gl: Ficheiro de alimentación temporal:

en: Feed file size (kB):
gl: Tamaño do ficheiro de alimentación (kB):

en: Format:
gl: Formato:

en: Only avi, mpeg and rm work for mplayer playback
gl: Só funcionan os formatos AVI, MPEG e RM para reproducir con mplayer

en: Audio codec:
gl: Códec de son:

en: Audio bit rate (kbit):
gl: Taxa de bits do son (kbit):

en: Audio sample rate (Hz):
gl: Taxa de mostraxe de son (Hz):

en: Video codec:
gl: Códec do vídeo:

en: Video bit rate (kbit):
gl: Taxa de bits do vídeo (kbit):

en: Quality (1-31):
gl: Calidade (1-31):

en: Frame rate (Hz):
gl: Taxa de fotogramas (Hz):

en: Gop size:
gl: Tamaño do gop:

en: Width (pixels):
gl: Anchura (píxeles):

en: Height (pixels):
gl: Altura (píxeles):

en: Allow access from:
gl: Permitir o acceso desde:

en: 'Single IP' or 'start-IP end-IP' for IP ranges
gl: «IP único» ou «IP-inicial IP-final» para un intervalo de IP

en: Host/IP or IP Range
gl: Máquina/IP ou intervalo de IP

en: Load
gl: Cargar

en: Save
gl: Gardar

en: Delete
gl: Eliminar

en: Start
gl: Inicio

en: Broadcasting
gl: Retransmisión

en: Profiles
gl: Perfís

en: Stop
gl: Deter

en: Failed to end ffserver process.
gl: Fallou o acabar co proceso ffserver.

en: Failed to start ffserver.
gl: Non foi posíbel iniciar o ffserver.

en: Failed to start ffmpeg.
gl: Non foi posíbel iniciar ffmpeg.

en: Video device:
gl: Dispositivo de vídeo:

en: Audio device:
gl: Dispositivo de son:

en: Name:
gl: Nome:

en: Width:
gl: Anchura:

en: Height:
gl: Alto:

en: Do not immediately play
gl: Non reproducir inmediatamente

en: Only start playing after clicking the play button
gl: Iniciar a reprodución só despois de premer o botón de reproducir

en: Norm:
gl: Norma:

en: Channel
gl: Canle

en: Frequency (MHz)
gl: Frecuencia (MHz)

en: You are about to delete this device from the Source menu.
    Continue?
gl: Está a piques de eliminar este dispositivo do menú «Orixe».
    Quere continuar?

en: Confirm
gl: Confirmación

en: Driver:
gl: Controlador:

en: dummy, v4l or bsdbt848
gl: falso, v4l ou bsdbt848

en: Device:
gl: Dispositivo:

en: Path to your video device, eg. /dev/video0
gl: Ruta ao dispositivo de vídeo, p. ex. /dev/video0

en: Scan...
gl: Examinar…

en: General
gl: Xeral

en: tv device
gl: dispositivo de tv

en: Television
gl: Televisión

en: Device already present.
gl: O dispositivo xa está presente.

en: No device found.
gl: Non se atopou ningún dispositivo.

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
gl: &Ficheiro

note: i18n: ectx: Menu (vdr)
en: VD&R
gl: V&DR

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
gl: &Vista

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
gl: &Configuración

en: XVideo port
gl: Porto de XVideo

en: Port base of the X Video extension.
    If left to default (0), the first available port will be used. However if you have multiple XVideo instances, you might have to provide the port to use here.
    See the output from 'xvinfo' for more information
gl: O porto base da extensión X Video.
    Se deixa valor por omisión (0), usarase o primeiro porto dispoñíbel. Porén se tivese varias instancias de XVideo pode ter que indicar o porto a utilizar.
    Consulte a saída de «xvinfo» para máis información

en: Communication port:
gl: Porto de comunicación:

en: Communication port with VDR. Default is port 2001.
    If you use another port, with the '-p' option of 'vdr', you must set it here too.
gl: O porto de comunicación co VDR. O predeterminado é o 2001.
    Se utiliza outro porto, coa opción '-p' de «vdr», debe definilo aquí tamén.

en: Scale
gl: Escala

en: Aspects to use when viewing VDR
gl: Proporcións a utilizar ao ver VDR

en: Dis&connect
gl: Des&conectar

en: VDR Key Up
gl: VDR tecla Subir

en: VDR Key Down
gl: VDR tecla Baixar

en: VDR Key Back
gl: VDR tecla Atrás

en: VDR Key Ok
gl: VDR tecla Ok

en: VDR Key Setup
gl: VDR tecla Configuración

en: VDR Key Channels
gl: VDR tecla Canles

en: VDR Key Menu
gl: VDR tecla Menú

en: VDR Key Red
gl: VDR tecla Vermella

en: VDR Key Green
gl: VDR tecla Verde

en: VDR Key Yellow
gl: VDR tecla Amarela

en: VDR Key Blue
gl: VDR tecla Azul

en: VDR Key 0
gl: VDR tecla 0

en: VDR Key 1
gl: VDR tecla 1

en: VDR Key 2
gl: VDR tecla 2

en: VDR Key 3
gl: VDR tecla 3

en: VDR Key 4
gl: VDR tecla 4

en: VDR Key 5
gl: VDR tecla 5

en: VDR Key 6
gl: VDR tecla 6

en: VDR Key 7
gl: VDR tecla 7

en: VDR Key 8
gl: VDR tecla 8

en: VDR Key 9
gl: VDR tecla 9

en: &Connect
gl: &Conectar

en: Host not found
gl: Non se atopou o servidor

en: Connection refused
gl: A conexión foi rexeitada

en: Custom VDR command
gl: Orde VDR personalizada

en: You can pass commands to VDR.
    Enter 'HELP' to see a list of available commands.
    You can see VDR response in the console window.
    
    VDR Command:
gl: Pode pasar ordes ao VDR.
    Escriba «HELP» para ver unha lista coas ordes dispoñíbeis.
    Pode ver a resposta do VDR na xanela da consola.
    
    Orde VDR:

en: Port
gl: Porto

en: Media player
gl: Reprodutor multimedia

en: (c) 2002-2016, Koos Vriezen
gl: © 2002-2016 Koos Vriezen

en: Maintainer
gl: Mantedor

en: file to open
gl: ficheiro a abrir

en: +[File]
gl: +[Ficheiro]

en: Auto
gl: Automático

en: Use back-end defaults
gl: Utilizar o predeterminado da infraestrutura

en: Video Decode and Presentation API for Unix
gl: API de descodificación de vídeo e presentación para UNIX

en: Playlist background
gl: Fondo da lista de reprodución

en: Playlist foreground
gl: Primeiro plano da lista de reprodución

en: Console background
gl: Fondo da consola

en: Playlist active item
gl: Elemento activo da lista de reprodución

en: Console foreground
gl: Primeiro plano da consola

en: Video background
gl: Fondo do vídeo

en: Viewing area background
gl: Fondo da área de visualización

en: Info window background
gl: Fondo da xanela de información

en: Info window foreground
gl: Primeiro plano da xanela de información

en: Playlist
gl: Lista de reprodución

en: Info window
gl: Xanela de información

en: File %1 does not exist.
gl: O ficheiro %1 non existe.

en: Sub title file %1 does not exist.
gl: O ficheiro de subtítulos %1 non existe.

en: Volume is
gl: O volume é

en: &Play with
gl: Re&producir con

en: Con&sole
gl: Con&sola

en: Play&list
gl: Lis&ta de reprodución

en: &Zoom
gl: &Ampliar

en: &Full Screen
gl: &Pantalla completa

en: Co&lors
gl: Core&s

en: &Audio languages
gl: Idioma&s de son

en: &Subtitles
gl: &Subtítulos

en: Scale:
gl: Escala:

en: &Configure KMPlayer...
gl: &Configurar o KMPlayer…

en: Unknown
gl: Descoñecido

en: Failed to end player process.
gl: Non foi posíbel rematar o proceso de reprodución.

en: Size pattern
gl: Patrón do tamaño

en: Cache pattern
gl: Patrón da caché

en: Position pattern
gl: Patrón da posición

en: Index pattern
gl: Patrón do índice

en: Reference URL pattern
gl: Patrón do URL de referencia

en: Reference pattern
gl: Patrón da referencia

en: Start pattern
gl: Patrón de inicio

en: VCD track pattern
gl: Patrón das pistas do VCD

en: Audio CD tracks pattern
gl: Patrón das pistas do CD de son

en: MPlayer command:
gl: Orde de MPlayer:

en: Additional command line arguments:
gl: Argumentos adicionais da liña de ordes:

en: Cache size:
gl: Tamaño da caché:

en: Build new index when possible
gl: Construír novo índice cando sexa posíbel

en: Allows seeking in indexed files (AVIs)
gl: Permite buscar en ficheiros indexados (AVI)

en: General Options
gl: Opcións xerais

en: Information
gl: Información

en: Not Running
gl: Non está a executarse

en: Buffering
gl: Cargando no búfer

en: Playing
gl: Reproducindo

en: Paused
gl: En pausa

en: Player %1 %2
gl: Reprodutor %1 %2

en: Edit &item
gl: Editar &elemento

en: &Copy to Clipboard
gl: &Copiar no portapapeis

en: &Add Bookmark
gl: &Engadir un marcador

en: &Show all
gl: Amo&salo todo

en: unnamed
gl: sen nome

en: none
gl: ningún

en: [attributes]
gl: [atributos]

en: Preferences
gl: Preferencias

en: Looks
gl: Aparencia

en: Output
gl: Saída

en: Recording
gl: Gravando

en: Output Plugins
gl: Complementos de saída

en: Postprocessing
gl: Post-procesamento

en: Window
gl: Xanela

en: Keep size ratio
gl: Manter as proporcións

en: When checked, the movie will keep its aspect ratio
    when the window is resized.
gl: Se marca esta opción, o filme manterá as proporcións de tamaño
    ao cambiar o tamaño da xanela.

en: Dock in system tray
gl: Acoplar na bandexa do sistema

en: When checked, an icon for KMPlayer will be added to the system tray.
    When clicked, it will hide KMPlayer's main window and remove KMPlayer's task bar button.
gl: Se marca esta opción, engadirase unha icona de KMPlayer á área de notificacións.
    Cando a prema agochará a xanela principal de KMPlayer e retirará o botón de KMPlayer da barra de tarefas.

en: Auto resize to video sizes
gl: Redimensionar automaticamente ao tamaño do vídeo

en: When checked, KMPlayer will resize to movie sizes
    when video starts.
gl: Se marca esta opción, KMPlayer adoptará o tamaño do filme
    cando este comece.

en: Remember window size on exit
gl: Lembrar o tamaño da xanela ao saír

en: Always start with fixed size
gl: Comezar sempre con tamaño fixo

en: Loop
gl: Bucle

en: Makes current movie loop
gl: Repite o filme actual

en: Allow frame drops
gl: Permitir a perda de fotogramas

en: Allow dropping frames for better audio and video synchronization
gl: Permite quitar fotogramas da imaxe para mellorar a sincronización entre o son e a imaxe

en: Auto set volume on start
gl: Axustar automaticamente o volume no inicio

en: When a new source is selected, the volume will be set according the volume control
gl: Cando escolla unha nova fonte, o volume definirase de acordo co control de volume

en: Auto set colors on start
gl: Axustar automaticamente as cores no inicio

en: When a movie starts, the colors will be set according the sliders for colors
gl: Cando comece o filme, as cores definiranse segundo os controis esvaradíos

en: Control Panel
gl: Panel de control

en: Show config button
gl: Amosar o botón de configuración

en: Add a button that will popup a config menu
gl: Engade un botón que amosa un menú de configuración

en: Show playlist button
gl: Amosar o botón da lista de reprodución

en: Add a playlist button to the control buttons
gl: Engade un botón para a lista de reprodución aos botóns de control

en: Show record button
gl: Amosar o botón de gravación

en: Add a record button to the control buttons
gl: Engade un botón de gravación aos botóns de control

en: Show broadcast button
gl: Amosar o botón de retransmitir

en: Add a broadcast button to the control buttons
gl: Engade un botón para retransmitir aos botóns de control

en: Forward/backward seek time:
gl: Tempo de avance/retroceso:

en:  second |  seconds
gl[0]:  segundo
gl[1]:  segundos

en: Colors
gl: Cores

en: Fonts
gl: Fontes

en: Location:
gl: Lugar:

en: Location of the playable item
gl: O lugar onde está o elemento a reproducir

en: Sub title:
gl: Subtítulo:

en: Optional location of a file containing the subtitles of the URL above
gl: Localización opcional dun ficheiro cos subtítulos do URL de enriba

en: Load on demand
gl: Cargar segundo a demanda

en: When enabled, all embedded movies will start with a image that needs to be clicked to start the video playback
gl: Se activa esta opción, todos os filmes incrustados comezarán cunha imaxe onde deberá premer para comezar a reprodución

en: Grab image when 'Click to Play' detected
gl: Capturar un fotograma cando se detecte o «Premer para reproducir»

en: When enabled and a HTML object has a HREF attribute, grab and save an image of the first frame of initial link. This image will be shown instead of a default picture.
gl: Se escolle esta opción e un obxecto HTML ten un atributo HREF, captura e garda unha imaxe do primeiro fotograma da ligazón inicial. Esta imaxe será amosada no canto da imaxe predeterminada.

en: Use movie player:
gl: Utilizar o reprodutor de filmes:

en: Network bandwidth
gl: Largura de banda da rede

en: Sometimes it is possible to choose between various streams given a particular bitrate.
    This option sets how much bandwidth you would prefer to allocate to video.
gl: Ás veces é posíbel escoller entre varias transmisións segundo a taxa de bits.
    Esta opción indica canta largura de banda prefire dedicar ao vídeo.

en: Sometimes it is possible to choose between various streams given a particular bitrate.
    This option sets the maximum bandwidth you have available for video.
gl: Ás veces pode escoller entre varias transmisións segundo a taxa de bits.
    Esta opción define canta largura de banda ten como máximo para dedicar ao vídeo.

en: Preferred bitrate:
gl: Taxa de bits preferida:

en: Maximum bitrate:
gl: Taxa de bits máxima:

en: Output file:
gl: Ficheiro de saída:

en: Current source:
gl: Fonte actual:

en: Recorder
gl: Gravador

en: Auto Playback
gl: Reproducir automaticamente

en: &No
gl: &Non

en: &When recording finished
gl: &Cando remate a gravación

en: A&fter
gl: Des&pois

en: Time:
gl: Tempo:

en: Start &Recording
gl: Iniciar a g&ravación

en: Stop &Recording
gl: Deter a g&ravación

en: Current Source:
gl: Fonte actual:

en: Format
gl: Formato

en: Same as source
gl: Idéntico ao da orixe

en: Custom
gl: Personalizado

en: Mencoder arguments:
gl: Argumentos de mencoder:

en: FFMpeg arguments:
gl: Argumentos de FFMpeg:

en: Sets video driver. Recommended is XVideo, or, if it is not supported, X11, which is slower.
gl: Define o controlador de vídeo. Recoméndase XVideo se é compatíbel, ou senón X11, que é máis lento.

en: Enable use of postprocessing filters
gl: Activar o uso dos filtros de posprocesamento

en: Disable use of postprocessing when watching TV/DVD
gl: Desactivar o uso dos filtros de posprocesamento ao ver TV/DVD

en: Default
gl: Predeterminado

en: Fast
gl: Rápido

en: Horizontal deblocking
gl: Desbloqueo horizontal

en: Auto quality
gl: Calidade automática

en: Chrominance filtering
gl: Filtro de crominancia

en: Vertical deblocking
gl: Desbloqueo vertical

en: Dering filter
gl: Filtro de Dering

en: Auto brightness/contrast
gl: Brillo/contraste automático

en: Stretch luminance to full range
gl: Axustar a luminancia ao intervalo completo

en: Temporal noise reducer
gl: Redutor de ruído temporal

en: Custom Preset
gl: Predefinicións personalizadas

en: Linear blend deinterlacer
gl: Desentrelazado por mestura linear

en: Linear interpolating deinterlacer
gl: Desentrelazado por interpolación linear

en: Cubic interpolating deinterlacer
gl: Desentrelazado por interpolación cúbica

en: Median deinterlacer
gl: Desentrelazado pola mediana

en: FFmpeg deinterlacer
gl: Desentrelazado de FFmpeg

en: Deinterlacing
gl: Desentrelazado

en: Enable mplayer's default postprocessing filters
gl: Activa os filtros de posprocesamento predeterminados de mplayer

en: Enable custom postprocessing filters (See: Custom preset -tab)
gl: Activa os filtros de posprocesamento personalizados (consulte o separador de predefinicións)

en: Enable mplayer's fast postprocessing filters
gl: Activa os filtros rápidos de posprocesamento de mplayer

en: Filter is used if there is enough CPU
gl: O filtro úsase se hai procesador dabondo

note: i18n( "Strength of the noise reducer" ) );
en: Stretches luminance to full range (0..255)
gl: Axusta a luminancia ao intervalo completo (0..255)

en: You are about to have all your settings overwritten with defaults.
    Please confirm.
gl: Está a piques de sobrescribir todos os seus axustes cos valores predeterminados.
    Confírmeo.

en: Reset Settings?
gl: Quere restabelecer a configuración?

en: Embedded MPlayer by KDE
gl: MPlayer incorporado por KDE

en: % Cache fill
gl: % caché chea

en: KMPlayer: Playing
gl: KMPlayer: Reproducindo

en: KMPlayer: Stop Playing
gl: KMPlayer: Deter a reprodución
