kmplayer - en to ka translation catalogue (290 entries)

en: New window
ka: ახალი ფანჯარა

en: &Edit mode
ka: &ჩასწორების რეჟიმი

en: Pla&y List
ka: &დასაკრავი სია

en: P&lay
ka: &დაკვრა

en: &Pause
ka: &შეყოვნება

en: &Stop
ka: გაჩერება

en: Fullscreen
ka: მთელ ეკრანზე

en: C&onsole
ka: &კონსოლი

en: Reload
ka: თავიდან ჩატვირთვა

en: Clear &History
ka: &ისტორიის გასუფთავება

en: &Generators
ka: &გენერატორები

note: i18n("New &Window"), 0, 0, this, SLOT(slotFileNewWindow()), ac, "new_window"); new KAction (i18n ("&Open DVD"), QString ("dvd_mount"), KShortcut (), this, SLOT(openDVD ()), ac, "opendvd"); new KAction (i18n ("&Open VCD"), QString ("cdrom_mount"), KShortcut (), this, SLOT(openVCD ()), ac, "openvcd");
en: Enables/disables the status bar
ka: სტატუსის ზოლის ჩართ/გამორთ

en: Enables/disables the menu bar
ka: მენიუს ზოლის ჩართვა/გამორთვა

en: Enables/disables the toolbar
ka: ხელსაწყოს პანელის ჩართვა/გამორთვა

en: Ready.
ka: მზადაა.

en: &Bookmarks
ka: &სანიშნეები

en: &Add to list
ka: სიაში &ჩამატება

en: Add in new &Group
ka: ახალ &ჯგუფში ჩამატება

en: &Copy here
ka: აქ &ჩაკოპირება

en: &Delete
ka: &წაშლა

en: V&ideo
ka: &ვიდეო

en: More...
ka: მეტი...

en: Opening DVD...
ka: DVD-ის გახსნა...

en: Opening VCD...
ka: VCD-ის გახსნა...

en: Opening Audio CD...
ka: აუდიო CD-ის გახსნა...

en: Opening pipe...
ka: ფაიფის გახსნა...

en: Read From Pipe
ka: ფაიფიდან წასვლა

en: Enter a command that will output an audio/video stream
    to the stdout. This will be piped to a player's stdin.
    
    Command:
ka: შეიყვანეთ ბრძანება, რომელიც აუდიო/ვიდეო ნაკადს
    stdout-ზე გამოიტანს. ნაკადი დამკვრელის std-ინში გადამისამართდება.
    
    ბრძანება:

en: Intro
ka: შესავალი

en: Opening file...
ka: ფაილის გახსნა...

en: Exit
ka: გასვლა

en: Opening a new application window...
ka: აპლიკაციის ახალი ფანჯრის გახსნა...

en: Open File
ka: ფაილის გახსნა

en: Save File
ka: ფაილის შენახვა

en: Error
ka: შეცდომა

en: Error opening file %1.
    %2.
ka: %1 ფაილის გახსნის შეცდომა.
    %2.

en: Closing file...
ka: ფაილის დახურვა...

en: Ready
ka: მზადაა

en: Show Menu Bar with %1
ka: მენიუს ზოლის %1-ით ჩვენება

en: Move here
ka: აქ გადმოტანა

en: New group
ka: ახალი ჯგუფი

en: &Delete item
ka: &ჩანაწერის წაშლა

en: &Move up
ka: &აწევა

en: Move &down
ka: &ჩამოწევა

en: Auto play after opening DVD
ka: ავტომატური დაკვრა DVD-ის გახსნის შემდეგ

en: Start playing DVD right after opening DVD
ka: DVD-ის დაუყოვნებლივ დაკვრა მისი გახსნის შემდეგ

en: DVD device:
ka: DVD მოწყობილობა:

en: Path to your DVD device, you must have read rights to this device
ka: ბილიკი თქვენს DVD მოწყობილობამდე. მოწყობილობის კითხვის წვდომის ქონა აუცილებელია

en: Optical Disks
ka: ოპტიკური დისკები

en: CDROM - Audio Compact Disk
ka: CDROM - აუდიო კომპაქტური დისკი

en: VCD - Video Compact Disk
ka: VCD - ვიდეო კომპაქტური დისკი

en: DVD - Digital Video Disk
ka: DVD - ციფრული ვიდეო დისკი

en: Track %1
ka: ტრეკი %1

en: Source
ka: წყარო

en: Auto play after opening a VCD
ka: VCD– ის გახსნის შემდეგ ავტომატური დაკვრა

en: Start playing VCD right after opening VCD
ka: VCD-ის დაუყოვნებლივ დაკვრა მისი გახსნის შემდეგ

en: VCD (CDROM) device:
ka: VCD (CDROM) მოწყობილობა:

en: Path to your CDROM/DVD device, you must have read rights to this device
ka: ბილიკი თქვენს CD/DVD მოწყობილობამდე. მოწყობილობის კითხვის წვდომის ქონა აუცილებელია

en: Track
ka: ტრეკი

en: Audio CD
ka: აუდიო CD

en: Pipe
ka: მილი

en: Pipe - %1
ka: ფაიფი - %1

en: Most Recent
ka: უახლესი

en: Persistent Playlists
ka: მუდმივი დასაკრავი სიები

en: Bind address:
ka: მისაბმელი მისამართი:

en: If you have multiple network devices, you can limit access
ka: თუ გაქვთ მრავალი ქსელური მოწყობილობა, შეგიძლიათ შეზღუდოთ წვდომა

en: Listen port:
ka: პორტის მოსმენა:

en: Maximum connections:
ka: მაქსიმალური კავშირები:

en: Maximum bandwidth (kbit):
ka: მაქსიმალური გამტარუნარიანობა (კბიტ):

en: Temporary feed file:
ka: ლენტის დროებითი ფაილი:

en: Feed file size (kB):
ka: ლენტის ფაილის ზომა (კბ)

en: Format:
ka: ფორმატი:

en: Only avi, mpeg and rm work for mplayer playback
ka: Mplayer-ში მხოლოდ avi, mpeg და rm მუშაობს

en: Audio codec:
ka: აუდიო კოდეკი:

en: Audio bit rate (kbit):
ka: აუდიოს ბიტური სიჩქარე(კბიტ):

en: Audio sample rate (Hz):
ka: სემპლის ახალი სიხშირე (ჰც):

en: Video codec:
ka: ვიდეო კოდეკი:

en: Video bit rate (kbit):
ka: ვიდეოს ბიტური სიჩქარე (კბიტ):

en: Quality (1-31):
ka: ხარისხი (1-31):

en: Frame rate (Hz):
ka: კადრების სიხშირე (ჰც):

en: Gop size:
ka: GOP ზომა:

en: Width (pixels):
ka: სიგანე (პიქსელებში):

en: Height (pixels):
ka: სიმაღლე (პიქსელებში):

en: Allow access from:
ka: დაშვება:

en: 'Single IP' or 'start-IP end-IP' for IP ranges
ka: 'ერთი IP' ან 'საწყისი-IP ბოლო-IP ', დიაპაზონებისთვის

en: Host/IP or IP Range
ka: ჰოსტი/IP ან IP დიაპაზონი

en: Load
ka: ჩატვირთვა

en: Save
ka: შენახვა

en: Start
ka: გაშვება

en: Broadcasting
ka: მაუწყებლობა

en: Profiles
ka: პროფილები

en: Stop
ka: შეჩერება

en: Failed to end ffserver process.
ka: Ffserver-ის პროეცესის დასრულების შეცდომა.

en: Failed to start ffserver.
ka: Ffserver-ის გაშვების შეცდომა.

en: Failed to start ffmpeg.
ka: Ffmpeg-ის გაშვების შეცდომა.

en: Video device:
ka: ვიდეო მოწყობილობა:

en: Audio device:
ka: აუდიო მოწყობილობა:

en: Name:
ka: სახელი:

en: Width:
ka: სიგანე:

en: Height:
ka: სიმაღლე:

en: Do not immediately play
ka: დაკვრა დაუყოვნებლივ არ დაიწყება

en: Only start playing after clicking the play button
ka: დაკვრის მხოლოდ ღილაკზე დაწოლის შემდეგ დაწყება

en: Norm:
ka: ნორმ:

en: Channel
ka: არხი

en: Frequency (MHz)
ka: სიხშირე (MHz)

en: You are about to delete this device from the Source menu.
    Continue?
ka: აპირებთ წაშალოთ მოწყობილობა წყაროების მენიუდან.
    გააგრძელებთ?

en: Confirm
ka: დადასტურება

en: Driver:
ka: დრაივერი:

en: dummy, v4l or bsdbt848
ka: dummy, v4l ან bsdbt848

en: Device:
ka: მოწყობიობა:

en: Path to your video device, eg. /dev/video0
ka: გზა თქვენს ვიდეომოწყობილობამდე. მაგ. /dev/video0

en: Scan...
ka: სკანირება...

en: General
ka: ძირითადი

en: tv device
ka: სატელევიზიო მოწყობილობა

en: Television
ka: ტელევიზია

en: Device already present.
ka: მოწყობილობა უკვე არსებობს.

en: No device found.
ka: მოწყობილობა ნაპოვნი არაა.

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
ka: &ფაილი

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
ka: &ნახვა

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
ka: &პარამეტრები

en: XVideo port
ka: XVideo პორტი

en: Communication port:
ka: საკომუნიკაციო პორტი:

en: Scale
ka: მასშტაბირება

en: Aspects to use when viewing VDR
ka: VDR-ის დათვალიერებისას გამოყენებული ასპექტები

en: Dis&connect
ka: &გათიშვა

en: VDR Key Up
ka: VDR-ის ღილაკი ზემოთ

en: VDR Key Down
ka: VDR-ის ღილაკი ქვემოთ

en: VDR Key Back
ka: VDR-ის ღილაკი უკან

en: VDR Key Ok
ka: VDR-ის ღილაკი დიახ

en: VDR Key Setup
ka: VDR-ის ღილაკი მორგება

en: VDR Key Channels
ka: VDR-ის ღილაკი არხები

en: VDR Key Menu
ka: VDR-ის ღილაკი მენიუ

en: VDR Key Red
ka: VDR-ის ღილაკი წითელი

en: VDR Key Green
ka: VDR-ის ღილაკი მწვანე

en: VDR Key Yellow
ka: VDR-ის ღილაკი ნარინჯისფერი

en: VDR Key Blue
ka: VDR-ის ღილაკი ლურჯი

en: VDR Key 0
ka: VDR-ის ღილაკი 0

en: VDR Key 1
ka: VDR-ის ღილაკი 1

en: VDR Key 2
ka: VDR-ის ღილაკი 2

en: VDR Key 3
ka: VDR-ის ღილაკი 3

en: VDR Key 4
ka: VDR-ის ღილაკი 4

en: VDR Key 5
ka: VDR-ის ღილაკი 5

en: VDR Key 6
ka: VDR-ის ღილაკი 6

en: VDR Key 7
ka: VDR-ის ღილაკი 7

en: VDR Key 8
ka: VDR-ის ღილაკი 8

en: VDR Key 9
ka: VDR-ის ღილაკი 9

en: &Connect
ka: &დაკავშირება

en: Host not found
ka: ჰოსტი ნაპოვნი არაა

en: Connection refused
ka: დაკავშირება უარყოფილია

en: Custom VDR command
ka: VDR-ის ბრძანების ხელით მითითება

en: Port
ka: პორტი

en: Media player
ka: მედია დამკვრელი

en: Maintainer
ka: წამყვანი პროგრამისტი

en: file to open
ka: გასახსნელი ფაილი

en: +[File]
ka: +[ფაილი]

en: Auto
ka: ავტომატური

en: Use back-end defaults
ka: უკანაბოლოს ნაგულისხმები მნიშვნელობების გამოყენება

en: Video Decode and Presentation API for Unix
ka: ვიდეო დეკოდერისა და წარმოდგენის API-ი Unix-სთვის

en: Playlist background
ka: დასაკრავი სიის ფონი

en: Playlist foreground
ka: დასაკრავი სიის წინა პლანი

en: Console background
ka: კონსოლის ფონი

en: Playlist active item
ka: დასაკრავი სიის აქტიური ჩანაწერი

en: Console foreground
ka: კონსოლის წინა ლანი

en: Video background
ka: ვიდეოს ფონი

en: Viewing area background
ka: ხედვის არეალის ფონი

en: Info window background
ka: საინფორმაციო ფანჯრის ფონი

en: Info window foreground
ka: საინფორმაციო ფანჯრის წინა პლანი

en: Playlist
ka: დასაკრავი სია

en: Info window
ka: საინფორმაციო ფანჯარა

en: File %1 does not exist.
ka: ფაილი არ არსებობს: %1.

en: Sub title file %1 does not exist.
ka: სუბტიტრის ფაილი არ არსებობს: %1.

en: Volume is
ka: ხმა

en: &Play with
ka: &დამკვრელი

en: Con&sole
ka: &კონსოლი

en: Play&list
ka: &დასაკრავი სია

en: &Zoom
ka: &გადიდება

en: &Full Screen
ka: &მთელს ეკრანზე

en: Co&lors
ka: &ფერები

en: &Audio languages
ka: &აუდიოს ენები

en: &Subtitles
ka: &სუბტიტრები

en: Scale:
ka: გაფართოება:

en: &Configure KMPlayer...
ka: KMPlayer- ის მორგება...

en: Unknown
ka: უცნობი

en: URL
ka: ვებ-მისამართი

en: Failed to end player process.
ka: დამკვრელის პროცესის დასრულების შეცდომამ.

en: Size pattern
ka: ზომის შაბლონი

en: Cache pattern
ka: ქეშის შაბლონი

en: Position pattern
ka: მდებარეობის შაბლონი

en: Index pattern
ka: ინდექსის შაბლონი

en: Reference URL pattern
ka: ბმის URL-ის შაბლონი

en: Reference pattern
ka: მიბმის შაბლონი

en: Start pattern
ka: დაწყების შაბლონი

en: VCD track pattern
ka: VCD-ის ტრეკის შაბლონი

en: Audio CD tracks pattern
ka: აუდიო CD-ის ტრეკების შაბლონი

en: MPlayer command:
ka: MPlayer -ის ბრძანება:

en: Additional command line arguments:
ka: ბრძანების სტრიქონის დამატებითი არგუმენტები:

en: Cache size:
ka: ქეშის ზომა:

en: kB
ka: კბ

en: Build new index when possible
ka: ახალი ინდექსის შექმნა, როცა ეს შესაძლებელია

en: Allows seeking in indexed files (AVIs)
ka: დაინდექსებული ფაილების(AVI) გადახვევის ნების დართვა

en: General Options
ka: ზოგადი პარამეტრები

en: Information
ka: ინფორმაცია

en: Not Running
ka: გაშვებული არაა

en: Buffering
ka: ბუფერის შევსება

en: Playing
ka: მიმდინარეობს დაკვრა

en: Paused
ka: შეჩერებულია

en: Player %1 %2
ka: დამკვრელი %1 %2

en: Edit &item
ka: ჩანაწერის &ჩასწორება

en: &Copy to Clipboard
ka: ბუფერში კოპირება

en: &Add Bookmark
ka: სანიშნის &დამატება

en: &Show all
ka: ყველას &ჩვენება

en: unnamed
ka: უსახელო

en: none
ka: არცერთი

en: [attributes]
ka: [ატრიბუტები]

en: Preferences
ka: მორგება

en: Looks
ka: გამოიყურება

en: Output
ka: გამოტანა

en: Recording
ka: ჩაწერა

en: Output Plugins
ka: გამოტანის დამატებები

en: Postprocessing
ka: პოსტპროცესინგი

en: Window
ka: ფანჯარა

en: Keep size ratio
ka: ზომის ფარდობის შენარჩუნება

en: Dock in system tray
ka: სისტემის კუთხეში ხატულის ჩვენება

en: Auto resize to video sizes
ka: ავტომატური ზომა ვიდეოს ზომებამდე

en: Remember window size on exit
ka: გასვლისას ფანჯრის ზომისა და მდებარეობის დამახსოვრება

en: Always start with fixed size
ka: ყოველთვის მითითებული ზომით გაშვება

en: Loop
ka: მარყუჟი

en: Makes current movie loop
ka: მიმდინარე ფაილის თავიდან დაკვრა მისი დასრულების შემდეგ

en: Allow frame drops
ka: კადრების გადაყრის ნების დართვა

en: Auto set volume on start
ka: გაშვებისას ხმის ავტომატური დაყენება

en: Auto set colors on start
ka: გაშვებისას ფერების ავტომატური დაყენება

en: Control Panel
ka: მართვის პანელი

en: Show config button
ka: კონფიგურაციის ღილაკის ჩვენება

en: Add a button that will popup a config menu
ka: ღილაკის დამატება, რომელიც კონფიგურაციის მენიუს გაჩვენებთ

en: Show playlist button
ka: დასაკრავი სიის ღილაკის ჩვენება

en: Add a playlist button to the control buttons
ka: საკონტროლო ღილაკებისთვის დასაკრავი სიის ღილაკის დამატება

en: Show record button
ka: ჩაწერის ღილაკის ჩვენება

en: Add a record button to the control buttons
ka: საკონტროლი ღილაკებისთვის ჩაწერის ღილაკის დამატება

en: Show broadcast button
ka: მაუწყებლობის ღიაკის ჩვენება

en: Add a broadcast button to the control buttons
ka: საკონტროლო ღილაკებისთვის გადაცემის ღილაკის დამატება

en: Forward/backward seek time:
ka: წინ/უკან გადახვევის დროის ხანგრძლივობა:

en:  second |  seconds
ka[0]:  წამი
ka[1]:  წამი

en: Colors
ka: ფერები

en: Fonts
ka: ფონტები

en: Location:
ka: მდებარეობა:

en: Location of the playable item
ka: დაკვრადი ჩანაწერის მდებარეობა

en: Sub title:
ka: სუბტიტრი:

en: Load on demand
ka: საჭიროებისამებრ ჩატვირთვადი

en: Use movie player:
ka: დამკვრელის მითითება:

en: Network bandwidth
ka: ქსელის გამტარუნარიანობა

en: Preferred bitrate:
ka: სასურველი სიჩქარე:

en: kbit/s
ka: კბიტ/წმ

en: Maximum bitrate:
ka: მაქსიმალური სიჩქარე:

en: Output file:
ka: გამოტანის ფაილი:

en: Current source:
ka: მიმდინარე წყარო:

en: Recorder
ka: ჩამწერი

en: Auto Playback
ka: ავტომატური დაკვრა

en: &No
ka: &არა

en: &When recording finished
ka: &როცა ჩაწერა დასრულდება

en: A&fter
ka: &შემდეგ

en: Time:
ka: დრო:

en: Start &Recording
ka: ჩაწერის &დაწყება

en: Stop &Recording
ka: ჩაწერის &დასასრული

en: Current Source:
ka: მიმდინარე წყარო:

en: Format
ka: ფორმატი

en: Same as source
ka: იგივე, რაც წყარო

en: Custom
ka: ხელით მითითებული

en: Mencoder arguments:
ka: Mencoder -ის არგუმენტები:

en: FFMpeg arguments:
ka: FFMpeg -ის არგუმენტები:

en: Enable use of postprocessing filters
ka: პოსტპროცესინგის ფილტრების გამოყენების ჩართვა

en: Disable use of postprocessing when watching TV/DVD
ka: TV/DVD-ის ყურებისას პოსტპროცესინგის გამორთვა

en: Default
ka: ნაგულისხმები

en: Fast
ka: სწრაფი

en: Horizontal deblocking
ka: ჰორიზონტალური განბლოკვა

en: Auto quality
ka: ავტო ხარისხი

en: Chrominance filtering
ka: ფერადობის ფილტრი

en: Vertical deblocking
ka: ვერტიკალური განბლოკვა

en: Dering filter
ka: დერინგის ფილტრი

en: Auto brightness/contrast
ka: ავტომატური სიკაშკაშე/კონტრასტი

en: Stretch luminance to full range
ka: სიკაშკაშის მასშტაბირება სრული დიაპაზონისთვის

en: Temporal noise reducer
ka: დროებითი ხმაურის მოცილება

en: Custom Preset
ka: მითითებული პრესეტი

en: FFmpeg deinterlacer
ka: FFmpeg დეინტერლეისინგი

en: Deinterlacing
ka: დეინტერლეისინგის

en: Enable mplayer's default postprocessing filters
ka: Mplayer-ის ნაგულისხმები პოსტპროცესინგის ფილტრების გამოყენების ჩართვა

en: Reset Settings?
ka: დავაბრუნო პარამეტრები ნაგულისხმებ მნიშვნელობებზე?

en: Embedded MPlayer by KDE
ka: ჩაშენებული MPlayer-ი KDE-ის მიერ

en: % Cache fill
ka: % ქეშის სისავსე

en: KMPlayer: Playing
ka: KMPlayer: დაკვრა

en: KMPlayer: Stop Playing
ka: KMPlayer: დაკვრის შეჩერება
