kmplayer - en to km translation catalogue (337 entries)

en: New window
km: បង្អួច​ថ្មី

en: &Edit mode
km: កែសម្រួល​របៀប

en: Pla&y List
km: បញ្ជី​ចាក់

en: P&lay
km: ចាក់

en: &Pause
km: ផ្អាក

en: &Stop
km: បញ្ឈប់

en: Fullscreen
km: ពេញ​អេក្រង់

en: C&onsole
km: កុងសូល

en: Reload
km: ផ្ទុក​ឡើង​វិញ

en: Clear &History
km: ជម្រះ​ប្រវត្តិ

en: &Generators
km: ជម្រើស​ទូទៅ

note: i18n("New &Window"), 0, 0, this, SLOT(slotFileNewWindow()), ac, "new_window"); new KAction (i18n ("&Open DVD"), QString ("dvd_mount"), KShortcut (), this, SLOT(openDVD ()), ac, "opendvd"); new KAction (i18n ("&Open VCD"), QString ("cdrom_mount"), KShortcut (), this, SLOT(openVCD ()), ac, "openvcd");
en: Enables/disables the status bar
km: បិទ/បើក​របារ​ស្ថានភាព

en: Enables/disables the menu bar
km: បិទ/បើក​របារ​ម៉ឺនុយ

en: Enables/disables the toolbar
km: បិទ/បើក​របារ​ឧបករណ៍

en: Ready.
km: រួចរាល់ ។

en: &Bookmarks
km: ចំណាំ

en: &Add to list
km: បន្ថែម​ទៅ​បញ្ជី

en: Add in new &Group
km: បន្ថែម​​ក្នុង​ក្រុម​ថ្មី

en: &Copy here
km: ចម្លង​នៅ​ទីនេះ

en: &Delete
km: លុប

en: V&ideo
km: វីដេអូ

en: More...
km: ផ្សេង​ទៀត...

en: Opening DVD...
km: កំពុង​បើក​ឌីវីឌី...

en: Opening VCD...
km: កំពុង​បើកវីស៊ីឌី...

en: Opening Audio CD...
km: កំពុង​បើក​ស៊ីឌី​យូឌីយ៉ូ...

en: Opening pipe...
km: កំពុងបើក​បំពង់...

en: Read From Pipe
km: អាន​ពី​បំពង់

en: Enter a command that will output an audio/video stream
    to the stdout. This will be piped to a player's stdin.
    
    Command:
km: បញ្ចូល​ពាក្យ​បញ្ជា​ដែល​នឹង​បង្ហាញលទ្ធផល​ជា​ស្ទ្រីម​អូឌីយ៉ូ/វីដេអូ​ទៅ stdout ។ វា​នឹង​ត្រូវ​បានដាក់​ជា​បំពង់​ទៅ​ក្នុង​ stdin របស់​កម្មវិធី​ចាក់ ។
    
    ពាក្យ​បញ្ជា ៖

en: Intro
km: សេចក្ដី​ណែនាំ

en: Opening file...
km: កំពុង​បើក​ឯកសារ...

en: Exit
km: ចេញ

en: Opening a new application window...
km: កំពុង​បើក​បង្អួច​កម្មវិធី​ថ្មី...

en: Open File
km: បើក​ឯកសារ

en: Save File
km: រក្សាទុក​ឯកសារ

en: Error
km: កំហុស

en: Error opening file %1.
    %2.
km: កំហុស​ក្នុងកា​របើក​ឯកសារ %1 ។
    %2.

en: Closing file...
km: កំពុង​បិទ​ឯកសារ...

en: Ready
km: រួចរាល់

en: Show Menu Bar with %1
km: បង្ហាញ​របារ​ម៉ឺនុយ​ដែល​មាន %1

en: Move here
km: ផ្លាស់ទី​នៅ​ទីនេះ

en: New group
km: ក្រុម​ថ្មី​​​​​​​​

en: &Delete item
km: លុប​ធាតុ

en: &Move up
km: ផ្លាស់ទី​ឡើង​លើ

en: Move &down
km: ផ្លាស់ទី​ចុះក្រោម

en: Auto play after opening DVD
km: ការ​ចាក់​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ​បន្ទាប់​ពី​បើក​ឌីវីឌី

en: Start playing DVD right after opening DVD
km: ចាប់ផ្ដើម​ការ​ចាក់​ឌីវីឌី​ត្រឹមត្រូវ​បន្ទាប់​ពី​បើក​ឌីវីឌី

en: DVD device:
km: ឧបករណ៍​ឌីវឌី ៖

en: Path to your DVD device, you must have read rights to this device
km: ផ្លូវ​ទៅ​កាន់​ឧបករណ៍​ឌីវីឌី​របស់​អ្នក អ្នក​ត្រូវ​តែ​អាន​​ឲ្យ​បាន​ត្រឹមត្រូវ​ចំពោះ​ឧបករណ៍​នេះ

en: Optical Disks
km: ថាស​អ៊ុបទិក

en: DVD
km: ឌីវីឌី

en: CDROM - Audio Compact Disk
km: ស៊ីឌីរ៉ូម - ថាស​អូឌីយ៉ូ

en: VCD - Video Compact Disk
km: វីស៊ីឌី - ថាស​វីដេអូ

en: DVD - Digital Video Disk
km: ឌីវីឌី - ថាស​វីដេអូ​ឌីជីថល

en: Track %1
km: បទ %1

en: Source
km: ប្រភព

en: Auto play after opening a VCD
km: ចាក់​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ​បន្ទាប់​ពី​បើក​វីស៊ីឌី

en: Start playing VCD right after opening VCD
km: ចាប់ផ្ដើម​ចាក់​វីស៊ីឌី​បន្ទាប់​ពី​បើក​វីស៊ីឌី

en: VCD (CDROM) device:
km: ឧបករណ៍​វីស៊ីឌី (ស៊ីឌីរ៉ូម) ៖

en: Path to your CDROM/DVD device, you must have read rights to this device
km: ផ្លូវ​ទៅ​កាន់​ឧបករណ៍​ស៊ីឌីរ៉ូម/ឌីវីឌី​របស់​អ្នក អ្នក​ត្រូវ​តែ​អាន​ឧបករណ៍​នេះ

en: VCD
km: វីស៊ីឌី

en: Track
km: បទ

en: Audio CD
km: ស៊ីឌី​អូឌីយ៉ូ

en: Pipe
km: បំពង់

en: Pipe - %1
km: បំពង់ - %1

en: Most Recent
km: ថ្មី​បំផុត

en: Persistent Playlists
km: បញ្ជីចាក់​ដែល​ស្ថិតស្ថេរ

en: Bind address:
km: ចង​អាសយដ្ឋាន ៖

en: If you have multiple network devices, you can limit access
km: ប្រសិនបើអ្នក​មាន​បណ្ដាញ​ច្រើន អ្នក​អាច​កំណត់​ការ​ចូលដំណើរការ

en: Listen port:
km: ច្រក​ស្ដាប់ ៖

en: Maximum connections:
km: ការ​តភ្ជាប់​អតិបរមា ៖

en: Maximum bandwidth (kbit):
km: កម្រិត​បញ្ជូន​អតិបរមា (kbit) ៖

en: Temporary feed file:
km: ឯកសារ​មតិព័ត៌មាន​​បណ្ដោះអាសន្ន ៖

en: Feed file size (kB):
km: ទំហំ​ឯកសារ​មតិព័ត៌មាន (គ.ប.) ៖

en: Format:
km: ទ្រង់ទ្រាយ ៖

en: Only avi, mpeg and rm work for mplayer playback
km: មាន​តែ avi, mpeg និង rm ដំណើរការ​សម្រាប់​ការ​ចាក់ mplayer ឡើង​វិញ

en: Audio codec:
km: កូឌិក​អូឌីយ៉ូ ៖

en: Audio bit rate (kbit):
km: អត្រា​ប៊ីត​អូឌីយ៉ូ (គីឡូប៊ីត) ៖

en: Audio sample rate (Hz):
km: អត្រា​គំរូ​អូឌីយ៉ូ (ហឺត) ៖

en: Video codec:
km: កូឌិក​វីដេអូ ៖

en: Video bit rate (kbit):
km: អត្រា​ប៊ីត​វីដេអូ (គីឡូប៊ីត) ៖

en: Quality (1-31):
km: គុណភាព (1-31) ៖

en: Frame rate (Hz):
km: អត្រា​ស៊ុម (ហឺត) ៖

en: Gop size:
km: ទំហំ Gop ៖

en: Width (pixels):
km: ទទឹង (ភីកសែល) ៖

en: Height (pixels):
km: កម្ពស់ (ភីកសែល) ៖

en: Allow access from:
km: អនុញ្ញាត​ចូលដំណើរការ​ពី ៖

en: 'Single IP' or 'start-IP end-IP' for IP ranges
km: 'Single IP' ឬ 'start-IP end-IP' សម្រាប់​ជួរ​ IP

en: Host/IP or IP Range
km: Host/IP ឬ​ជួរ IP

en: Load
km: ផ្ទុក

en: Save
km: រក្សាទុក

en: Delete
km: លុប

en: Start
km: ចាប់ផ្ដើម

en: Broadcasting
km: ប្រកាស

en: Profiles
km: ទម្រង់

en: Stop
km: បញ្ឈប់

en: Failed to end ffserver process.
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​ដំណើរការ ffserver បញ្ចប់ ។

en: Failed to start ffserver.
km: បានបរាជ័យ​ក្នុងការ​ចាប់ផ្ដើម ffserver ។

en: Failed to start ffmpeg.
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុងការ​ចាប់ផ្ដើម ffmpeg ។

en: Video device:
km: ឧបករណ៍​វីដេអូ ៖

en: Audio device:
km: ឧបករណ៍​អូឌីយ៉ូ ៖

en: Name:
km: ឈ្មោះ ៖

en: Width:
km: ទទឹង ៖

en: Height:
km: កម្ពស់ ៖

en: Do not immediately play
km: កុំ​ចាក់​ភ្លាមៗ

en: Only start playing after clicking the play button
km: ចាប់ផ្ដើម​ចាក់​បន្ទាប់​តែ​ពី​ចុច​ប៊ូតុង​ចាក់​ប៉ុណ្ណោះ

en: Norm:
km: ធម្មតា ៖

en: Channel
km: ឆានែល

en: Frequency (MHz)
km: ប្រេកង់ (MHz)

en: Confirm
km: អះអាង

en: Driver:
km: កម្មវិធី​បញ្ជា ៖

en: Device:
km: ឧបករណ៍ ៖

en: Path to your video device, eg. /dev/video0
km: ផ្លូវ​ទៅកាន់​ឧបករណ៍​វីដេអូ​របស់​អ្នក ឧ. /dev/video0

en: Scan...
km: ស្កេន...

en: General
km: ទូទៅ

en: tv device
km: ឧបករណ៍​ទូរទស្សន៍

en: Television
km: ទូរទស្សន៍

en: TV
km: ទូរទស្សន៍

en: TV:
km: ទូរទស្សន៍ ៖

en: Device already present.
km: ឧប​ករណ៍​បង្ហាញ​រួច​ហើយ ​។

en: No device found.
km: រក​មិនឃើញ​ឧបករណ៍ ។

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
km: ឯកសារ

note: i18n: ectx: Menu (vdr)
en: VD&R
km: VDR

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
km: មើល

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
km: ការ​កំណត់

en: XVideo port
km: ច្រក XVideo

en: Port base of the X Video extension.
    If left to default (0), the first available port will be used. However if you have multiple XVideo instances, you might have to provide the port to use here.
    See the output from 'xvinfo' for more information
km: ផ្លូវ​មាន​មូលដ្ឋាន​លើ​ផ្នែក​បន្ថែម​របស់​ X Video ។
    ប្រសិន​បើ​ទុក​លំនាំដើម (០) ដំបូង​ច្រក​ដែល​មាន​នឹង​ត្រូវ​បាន​ប្រើ ។ ទោះ​ជា​យ៉ាង​ណា​ក៏​ដោយ ប្រសិនបើ​​ង្នក​មាន​ធាតុ XVideo ជា​ច្រើន អ្នក​អាច​ត្រូ​វផ្ដល់​ច្រក​ដើម្បី​ប្រើ​នៅ​ទីនេះ ។
    សូម​មើល​លទ្ធផល​ពី 'xvinfo' សម្រាប់​ព័ត៌មាន​លម្អិត

en: Communication port:
km: ច្រក​ទំនាក់ទំនង ៖

en: Communication port with VDR. Default is port 2001.
    If you use another port, with the '-p' option of 'vdr', you must set it here too.
km: ច្រក​ទំនាក់ទំនង​ដែលមាន​ VDR ។ លំនាំដើម​គឺ​ច្រក ២០០១ ។
    ប្រសិន​បើ​អ្នក​ប្រើ​ច្រក​ផ្សេង ដែលមានជម្រើស '-p' របស់ 'vdr' អ្នក​ត្រូវ​តែ​កំណត់​វា​នៅ​ទីនេះ ។

en: Scale
km: មាត្រដ្ឋាន

en: 4:3
km: ៤ ៖ ៣

en: 16:9
km: ១៦ ៖ ៩

en: Aspects to use when viewing VDR
km: កាំ​ត្រូវ​ប្រើ​នៅពេល​មើល VDR

en: Dis&connect
km: ផ្ដាច់

en: VDR Key Up
km: គ្រាប់ចុច​ឡើងលើ VDR

en: VDR Key Down
km: VDR គ្រាប់ចុច​ចុះក្រោម

en: VDR Key Back
km: VDR គ្រាប់ចុច​ថយក្រោយ

en: VDR Key Ok
km: VDR គ្រាប់ចុច​យល់ព្រម

en: VDR Key Setup
km: VDR គ្រាប់​ចុច​រៀបចំ

en: VDR Key Channels
km: VDR គ្រាប់ចុច​ឆានែល

en: VDR Key Menu
km: VDR គ្រាប់ចុច​ម៉ឺនុយ

en: VDR Key Red
km: VDR គ្រាប់ចុច​ពណ៌​ក្រហម

en: VDR Key Green
km: VDR គ្រាប់​ចុច​ពណ៌​បៃតង

en: VDR Key Yellow
km: VDR គ្រាប់ចុច​ពណ៌​លឿង

en: VDR Key Blue
km: VDR គ្រាប់​ចុច​ខៀវ

en: VDR Key 0
km: VDR គ្រាប់ចុច ០

en: VDR Key 1
km: VDR គ្រាប់​ចុច ១

en: VDR Key 2
km: VDR គ្រាប់​ចុច ២

en: VDR Key 3
km: VDR គ្រាប់​ចុច ៣

en: VDR Key 4
km: VDR គ្រាប់​ចុច ៤

en: VDR Key 5
km: VDR គ្រាប់​ចុច ៥

en: VDR Key 6
km: VDR គ្រាប់​ចុច ៦

en: VDR Key 7
km: VDR គ្រាប់​ចុច ៧

en: VDR Key 8
km: VDR គ្រាប់​ចុច ៨

en: VDR Key 9
km: VDR គ្រាប់​ចុច ៩

en: &Connect
km: តភ្ជាប់

en: Host not found
km: រក​មិន​ឃើញ​ម៉ាស៊ីន

en: Connection refused
km: ការ​តភ្ជាប់​បាន​បដិសេធ

en: Custom VDR command
km: ពាក្យ​បញ្ជា VDR ផ្ទាល់ខ្លួន

en: You can pass commands to VDR.
    Enter 'HELP' to see a list of available commands.
    You can see VDR response in the console window.
    
    VDR Command:
km: អ្នក​អាច​ចម្លង​ពាក្យ​បញ្ជា VDR ។
    បញ្ចូល 'HELP' ដើម្បីមើល​បញ្ជី​ពាក្យ​បញ្ជា​ដែល​មាន ។
    អ្នក​អាច​មើល​ការ​ឆ្លើយ​តប VDR នៅ​ក្នុង​បង្អួច​កុងសូល ។
    
    ពាក្យ​បញ្ជា​ VDR ៖

en: Port
km: ច្រក

en: X&Video
km: XVideo

en: Maintainer
km: អ្នក​ថែទាំ

en: file to open
km: ឯកសារ​ត្រូ​វបើក

en: Auto
km: ស្វ័យប្រវត្តិ

en: Open Sound System
km: បើក​ប្រព័ន្ធ​សំឡេង

en: Simple DirectMedia Layer
km: ស្រទាប់ DirectMedia ធម្មតា

en: Advanced Linux Sound Architecture
km: ស្ថាបត្យកម្ម​សំឡេង​​លីនុច​កម្រិតខ្ពស់

en: Analog Real-Time Synthesizer
km: កម្មវិធី​សំយោគ​ Real-Time អាណាឡូក

en: JACK Audio Connection Kit
km: ការ​តភ្ជាប់​អូឌីយ៉ូ JACK Kit

en: Enlightened Sound Daemon
km: បំភ្លឺ​ដេមិន​​របស់​សំឡេង

en: Advanced Linux Sound Architecture v0.5
km: ស្ថាបត្យកម្ម​សំឡេង​លីនុច​កម្រិតខ្ពស់ កំណែ ០.៥

en: Advanced Linux Sound Architecture v0.9
km: ស្ថាបត្យកម្ម​សំឡេង​លីនុច​កម្រិតខ្ពស់​ កំណែ ០.៩

en: Use back-end defaults
km: ប្រើ​​កម្មវិធី​ខាងក្រោយ​លំនាំដើម

en: Video Decode and Presentation API for Unix
km: ឌិកូដវីដេអូ​ និង​ការបង្ហាញ​ API សម្រាប់​យូនីក​​

en: Playlist background
km: ផ្ទៃ​ខាងក្រោយ​កម្មវិធី​ចាក់

en: Playlist foreground
km: ផ្ទៃ​ខាង​មុខ​កម្មវិធី​ចាក់

en: Console background
km: ផ្ទៃ​ខាង​ក្រោយ​កុង​សូល

en: Playlist active item
km: ធាតុ​សកម្ម​របស់​បញ្ជី​ចាក់

en: Console foreground
km: ផ្ទៃខាង​មុខ​កុងសូល

en: Video background
km: ផ្ទៃខាង​ក្រោយ​កុង​សូល

en: Viewing area background
km: មើល​ផ្ទៃ​ខាង​ក្រោយ​របស់​ផ្ទៃ

en: Info window background
km: ផ្ទៃ​ខាងក្រោយ​របស់​បង្អួច​ព័ត៌មាន

en: Info window foreground
km: ផ្ទៃ​ខាង​មុខ​របស់បង្អួច​ព័ត៌មាន

en: Playlist
km: បញ្ជី​ចាក់

en: Info window
km: បង្អួច​ព័ត៌មាន

en: File %1 does not exist.
km: មិនទាន់​មាន​ឯកសារ %1 ។

en: Sub title file %1 does not exist.
km: មិន​ទាន់មាន​ឯកសារ​ចំណងជើង​ %1 នៅ​ឡើយ​ទេ ។

en: Volume is
km: កម្រិត​សំឡេង​គឺ

en: &Play with
km: ចាក់ជា​មួយ

en: Con&sole
km: កុងសូល

en: Play&list
km: បញ្ជី​ចាក់

en: &Zoom
km: ពង្រីក

en: 50%
km: ៥០%

en: 100%
km: ១០០%

en: 150%
km: ១៥០%

en: &Full Screen
km: ពេញអេក្រង់

en: Co&lors
km: ពណ៌

en: &Audio languages
km: ភាសា​អូឌីយ៉ូ

en: &Subtitles
km: ចំណង​ជើង​រង

en: Scale:
km: មាត្រដ្ឋាន ៖

en: &Configure KMPlayer...
km: កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ KMPlayer...

en: Unknown
km: មិនស្គាល់

en: Failed to end player process.
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុងកា​របញ្ចប់​ដំណើរការ​របស់​កម្មវិធី​ចាក់

en: &MPlayer
km: MPlayer

en: Size pattern
km: លំនាំ​ទំហំ

en: Cache pattern
km: លំនាំ​ឃ្លាំង​ស​ម្ងាត់

en: Position pattern
km: លំនាំ​ទីតាំង

en: Index pattern
km: លំនាំ​លិបិក្រម

en: Reference URL pattern
km: លំនាំ URL យោង

en: Reference pattern
km: លំនាំ​សេចក្ដីយោង

en: Start pattern
km: ចាប់ផ្ដើម​លំនាំដើម

en: VCD track pattern
km: លំនាំ​បទ​វីស៊ីឌី

en: Audio CD tracks pattern
km: លំនាំ​បទ​ស៊ីឌី​អូឌីយ៉ូ

en: MPlayer command:
km: ពាក្យ​បញ្ជា MPlayer ៖

en: Additional command line arguments:
km: អាគុយម៉ង់​បន្ទាត់​ពាក្យ​បញ្ជា​បន្ថែម ៖

en: Cache size:
km: ទំហំ​ឃ្លាំង​សម្ងាត់ ៖

en: kB
km: គីឡូបៃ

en: Build new index when possible
km: ស្ថាបនា​លិបិក្រម​ថ្មី​នៅពេល​ដែលអាច​ធ្វើ​បាន

en: Allows seeking in indexed files (AVIs)
km: អនុញ្ញាត​ឲ្យ​ស្វែងរក​នៅ​ក្នុង​ឯកសារ​ដែល​បានដាក់​លិបិក្រម (AVIs)

en: General Options
km: ជម្រើស​ទូទៅ

en: M&Encoder
km: MEncoder

en: &MPlayerDumpstream
km: MPlayerDumpstream

en: &Phonon
km: Phonon

en: &FFMpeg
km: FFMpeg

en: &Ice Ape
km: Ice Ape

en: Information
km: ព័ត៌មាន

en: Not Running
km: មិន​កមពុង​រត់

en: Buffering
km: កំពុង​យក​បណ្ដោះអាសន្ន

en: Playing
km: កំពុង​ចាក់

en: Paused
km: បាន​ផ្អាក

en: Player %1 %2
km: កម្មវិធី​ចាក់ %1 %2

en: Edit &item
km: កែសម្រួល​​ធាតុ

en: &Copy to Clipboard
km: ចម្លង​ទៅ​ក្ដារតម្បៀតខ្ទាស់

en: &Add Bookmark
km: បន្ថែម​ចំណាំ

en: &Show all
km: បង្ហាញ​ទាំង​អស់

en: unnamed
km: គ្មាន​ឈ្មោះ

en: none
km: គ្មាន

en: [attributes]
km: [គុណលក្ខណៈ]

en: Preferences
km: ចំណូល​ចិត្ត

en: Looks
km: រូបរាង

en: Output
km: លទ្ធផល

en: Recording
km: ថត

en: Output Plugins
km: កម្មវិធី​ជំនួយ​លទ្ធផល

en: Postprocessing
km: ដំណើរការ​​ក្រោយ

en: Window
km: បង្អួច

en: Keep size ratio
km: រក្សាទុក​​ទំហំ​កាំ

en: When checked, the movie will keep its aspect ratio
    when the window is resized.
km: នៅ​ពេល​បានគូស​ធីក ភាពយន្ត​នឹង​រក្សា​សមាមាត្រ​របស់​វា
    នៅពេល​បង្អួច​ត្រូវ​បានផ្លាស់ប្ដូរ​ទំហំ ។

en: Dock in system tray
km: ចូល​ផែ​នៅ​ក្នុង​ថាស​ប្រព័ន្ធ

en: When checked, an icon for KMPlayer will be added to the system tray.
    When clicked, it will hide KMPlayer's main window and remove KMPlayer's task bar button.
km: នៅ​ពេល​បាន​គូស​ធីគ រូបតំណាង​របស់ KMPlayer នឹង​ត្រូវ​បាន​បន្ថែម​ទៅ​ថាស​ប្រព័ន្ធ ។
    នៅពេល​ចុច វា​នឹង​លាក់បង្អួច​មេ​របស់ KMPlayer និង​យក​ប៊ូតុង​របារ​ភារកិច្ច​របស់ KMPlayer ចេញ ។

en: Auto resize to video sizes
km: ផ្លាស់ប្ដូរ​ទំហំ​ទៅ​តាម​ទំហំ​របស់​វីដេអូ

en: When checked, KMPlayer will resize to movie sizes
    when video starts.
km: នៅ​ពេល​បាន​គូស​ធីក KMPlayer នឹង​ផ្លាស់ប្ដូរ​ទំហំ​ទៅ​តាម​ទំហំ​របស់​វីដេអូ
    នៅ​ពេល​វីដេអូ​ចាប់ផ្ដើម ។

en: Remember window size on exit
km: ចងចាំ​​ទំហំ​បង្អួច​នៅ​ពេល​ចេញ

en: Always start with fixed size
km: ចាប់ផ្ដើម​ជា​មួយ​នឹង​ទំហំ​ថេរ​ជា​និច្ច

en: Loop
km: រង្វិលជុំ

en: Makes current movie loop
km: បង្កើត​រង្វិលជុំ​វីដែអូ​បច្ចុប្បន្ន

en: Allow frame drops
km: អនុញ្ញាត​ឲ្យ​ទំលាក់​ស៊ុម

en: Allow dropping frames for better audio and video synchronization
km: អនុញ្ញាត​ឲ្យ​ទម្លាក់​ស៊ុម​សម្រាប់​​ការ​ធ្វើសមកាលកម្ម​វីដេអូ និង​អូឌីយ៉ូ​ដែល​ល្អ​

en: Auto set volume on start
km: កំណត់​កម្រិត​សំឡេង​នៅពេល​ចាប់ផ្ដើម​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ

en: When a new source is selected, the volume will be set according the volume control
km: នៅពេល​បានជ្រើស​ប្រភព​ថ្មី កម្រិត​សំឡេង​នឹង​ត្រូ​វបានកំណត់​ដោយ​យោង​តាម​កា​រត្រួតពិនិត្យ​កម្រិត​សំឡេង

en: Auto set colors on start
km: កំណត់​ពណ៌​ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ​នៅពេល​ចាប់ផ្ដើម

en: When a movie starts, the colors will be set according the sliders for colors
km: នៅពេល​ភាពយន្ត​ចាប់ផ្ដើម ពណ៌​នឹង​ត្រូវ​បានកំណត់​ដោយ​យោង​តាម​គ្រាប់រំកិល​សម្រាប់​ពណ៌

en: Control Panel
km: បន្ទះ​បញ្ជា

en: Show config button
km: បង្ហាញ​ប៊ូតុង​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ

en: Add a button that will popup a config menu
km: បន្ថែម​ប៊ូតុង​ដែល​នឹង​លេចឡើង​នូវ​ម៉ឺនុយកំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ

en: Show playlist button
km: បង្ហាញ​ប៊ូតុង​បញ្ជី​ចាក់

en: Add a playlist button to the control buttons
km: បន្ថែម​ប៊ូតុង​បញ្ជី​ចាក់​ទៅប៊ូតុង​បញ្ជា

en: Show record button
km: បង្ហាញ​ប៊ូតុង​កំណត់ត្រា

en: Add a record button to the control buttons
km: បន្ថែម​ប៊ូតុង​កំណត់​ទៅ​ប៊ូតុង​បញ្ជា

en: Show broadcast button
km: បង្ហាញ​ប៊ូតុង​ប្រកាស

en: Add a broadcast button to the control buttons
km: បន្ថែម​ប៊ូតុង​ប្រកាស​ទៅ​ប៊ូតុង​បញ្ជា

en: Forward/backward seek time:
km: ពេលវេលា​ស្វែងរក​ទៅមុខ/ថយក្រោយ ៖

en:  second |  seconds
km[0]: វិនាទី

en: Colors
km: ពណ៌

en: Fonts
km: ពុម្ពអក្សរ

en: Location:
km: ទីតាំង ៖

en: Location of the playable item
km: ទីតាំង​របស់​ធាតុ​ដែលអាច​ចាក់​បាន

en: Sub title:
km: ចំណង​ជើង​រង ៖

en: Optional location of a file containing the subtitles of the URL above
km: ទីតាំង​ជម្រើស​របស់​ឯកសារ​មាន​ចំណង​ជើង​រង​របស់​ URL ខាង​លើ

en: Load on demand
km: ផ្ទុក​នៅពេល​ទាមទារ

en: When enabled, all embedded movies will start with a image that needs to be clicked to start the video playback
km: នៅ​ពេល​បើក ភាពយន្ត​ដែលបានបង្កប់​ទាំង​អស់​នឹង​ចាប់ផ្ដើមជា​មួយ​នឹង​រូបភាព​ដែល​តម្រូវ​ឲ្យ​ចុច​ដើម្បី​ចាប់ផ្ដើម​ចាក់​វីដេអូ​ឡើង​វិញ

en: Grab image when 'Click to Play' detected
km: យក​រូបភាព​នៅពេល​បាន​​ 'ចុច​ដើម្បី​ចាក់'

en: When enabled and a HTML object has a HREF attribute, grab and save an image of the first frame of initial link. This image will be shown instead of a default picture.
km: នៅពេលបាន​បើក ហើយ​វត្ថុ HTML មាន​គុណលក្ខណៈ HREF ចាប់​យក ហើយ​រក្សាទុក​រូបភាព​នៃ​ជំហាន​ដំបូង​របស់​តំណរ​ដំបូង ។ រូបភាព​នេះ​នឹង​ត្រូវ​បាន​បង្ហាញ​ជំនួស​រូបភាព​លំនាំដើម ។

en: Use movie player:
km: ប្រើ​កម្មវិធី​ចាក់​វីដេអូ ៖

en: Network bandwidth
km: កម្រិត​បញ្ជូន​បណ្ដាញ

en: Sometimes it is possible to choose between various streams given a particular bitrate.
    This option sets how much bandwidth you would prefer to allocate to video.
km: ពេលខ្លះ​វា​អាច​ជ្រើស​រវាង​ស្ទ្រីម​ផ្សេងៗ​ដែលបានផ្ដល់​ក្នុង​អត្រា​ប៊ីត​ជាក់លាក់ ។
    ជម្រើស​នេះ​កំណត់​កម្រិត​បញ្ជូន​ចំនួនប៉ុន្មាន​ដែល​អ្នក​ចង់​បម្រុង​ទុក​វីដេអូ ។

en: Sometimes it is possible to choose between various streams given a particular bitrate.
    This option sets the maximum bandwidth you have available for video.
km: ពេល​ខ្លះ​វា​អាច​ជ្រើស​រវាង​ស្ទ្រីម​ផ្សេង​ដែលបានផ្ដល់​នូវ​អត្រាប៊ីត​ជាក់លាក់ ។
    ជម្រើស​នេះ​កំណត់​កម្រិត​បញ្ជូន​អតិបរមា​ដែល​អ្នក​អាច​ប្រើ​បាន​សម្រាប់​វីដេអូ ។

en: Preferred bitrate:
km: អត្រាប៊ីត​ដែល​ពេញចិត្ត ៖

en: kbit/s
km: គីឡូប៊ីត/វិ.

en: Maximum bitrate:
km: អត្រា​អតិបរមា ៖

en: Output file:
km: ឯកសារ​លទ្ធផល ៖

en: Current source:
km: ប្រភព​បច្ចុប្បន្ន ៖

en: Recorder
km: កម្មវិធី​ថត

en: Auto Playback
km: ចាក់ឡើងវិញ​ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ

en: &No
km: ទេ

en: &When recording finished
km: នៅពេល​ថត​ចប់

en: A&fter
km: បន្ទាប់

en: Time:
km: ពេលវេលា​ ៖

en: Start &Recording
km: ចាប់ផ្ដើម​ថត

en: Stop &Recording
km: ឈប់​ថត

en: Current Source:
km: ប្រភព​បច្ចុប្បន្ន ៖

en: Format
km: ទ្រង់ទ្រាយ

en: Same as source
km: ដូច​ប្រភព

en: Custom
km: ផ្ទាល់ខ្លួន

en: Mencoder arguments:
km: អាគុយម៉ង់ Mencoder ៖

en: &MEncoder
km: MEncoder

en: MPlayer -&dumpstream
km: ស្ទ្រីម​រដិបរដុប​របស់ MPlayer

en: FFMpeg arguments:
km: អាគុយម៉ង់ FFMpeg ៖

en: &Xine
km: Xine

en: Sets video driver. Recommended is XVideo, or, if it is not supported, X11, which is slower.
km: កំណត់​កម្មវិធី​បញ្ជា​វីដេអូ ។ បាន​ផ្ដល់​អនុសាសន៍​គឺ XVideo ឬ​ប្រសិនបើ​វា​មិន​ត្រូវ​បានគាំទ្រ​ X11, ដែល​យឺត​ជាង​នេះ ។

en: Enable use of postprocessing filters
km: បើក​កា​រប្រើ​តម្រង​ក្រោយ​ដំណើរការ

en: Disable use of postprocessing when watching TV/DVD
km: បិទ​ការ​ប្រើ​​ក្រោយ​ដំណើរការ នៅពេល​មើល​ទូរទស្សន៍/ឌីវីឌី

en: Default
km: លំនាំដើម

en: Fast
km: លឿន

en: Horizontal deblocking
km: deblocking ផ្ដេក

en: Auto quality
km: គុណភាព​ស្វ័យប្រវត្តិ

en: Chrominance filtering
km: ការ​ត្រង​ក្រូម

en: Vertical deblocking
km: deblocking បញ្ឈរ

en: Dering filter
km: តម្រង Dering

en: Auto brightness/contrast
km: ពន្លឺ/កម្រិត​ពន្លឺ​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ

en: Stretch luminance to full range
km: ទាញ​ពន្លឺ​ទៅ​ជួរ​ពេញលេញ

en: Temporal noise reducer
km: ឧបករណ៍​កាត់បន្ថយ​សំឡេង​ពេលវេលា

en: Custom Preset
km: កំណត់​ជា​មុន​ផ្ទាល់ខ្លួន

en: Linear blend deinterlacer
km: ការ​លាយ​លីនេអ៊ែរ​មិន​ត្របាញ់

en: Linear interpolating deinterlacer
km: ការ​កែខៃ​លីនេអ៊ែរ​មិន​ត្របាញ់

en: Cubic interpolating deinterlacer
km: កា​រកែខៃ​គូប​មិន​ត្របាញ់

en: Median deinterlacer
km: មេឌីដ្យាន deinterlacer

en: Deinterlacing
km: មិនត្របាញ់

en: Enable mplayer's default postprocessing filters
km: បើក​តម្រង​ក្រោយ​ដំណើរការ​លំនាំដើម​​របស់ mplayer

en: Enable custom postprocessing filters (See: Custom preset -tab)
km: បើក​តម្រង​ក្រោយ​ដំណើរការ​ផ្ទាល់ខ្លួន​ (សូម​មើល ៖ ផ្ទាំង​កំណត់​ជា​មុន​ផ្ទាល់ខ្លួន)

en: Enable mplayer's fast postprocessing filters
km: បើក​តម្រង​ក្រោយ​ដំណើរការ​លឿន​របស់ mplayer

en: Filter is used if there is enough CPU
km: តម្រង​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​ ប្រសិនបើ​មាន​ស៊ីភីយូ​គ្រប់គ្រាន់

note: i18n( "Strength of the noise reducer" ) );
en: Stretches luminance to full range (0..255)
km: ទាញ​ពន្លឺ​ទៅ​ជួរ​ពេញលេញ (0..255)

en: You are about to have all your settings overwritten with defaults.
    Please confirm.
km: អ្នក​រៀប​នឹង​ឲ្យ​ការ​កំណត់​របស់​អ្នកទាំង​អស់​សរសេរ​ជាន់​លើ​លំនាំដើម​ទៅ​ហើយ ។
    សូម​អះអាង ។

en: Reset Settings?
km: កំណត់​ការ​កំណត់​ឡើងវិញ​ឬ ?

en: % Cache fill
km: បំពេញ % Cache

en: KMPlayer: Playing
km: KMPlayer ៖ កំពុង​ចាក់

en: KMPlayer: Stop Playing
km: KMPlayer ៖ បញ្ឈប់​ការ​ចាក់
